Saaremaa Ühisgümnaasium 1865-2021

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

SÜG-Press 424

Saada link Prindi PDF

 

 

SÜG-Press

 


3. juuni 2014 - Mida Juku ei õpi, seda Juhan ei tea - Number 424KOLMAPÄEVAST REEDENI

K  04.06   
15.00 Õppenõukogu

N  05.06    
10.00 1.-3. kl aktus; 5.-8. kl klassijuhataja tund
11.00 5.-8. kl aktus; 1.-3. ja 10.-12. klassijuhataja tund
12.00 10.-11. kl aktus
13.00 Koolirahu aasta lõpetamine  lossihoovis
17.00 4. klasside lõpuaktus

R  06.06 
10.00 Lõpueksam: matemaatika
09.00 12. klasside koolieksam
Kodutütarde ja noorkotkaste laager Võhmal

L  07.06   
Kodutütarde ja noorkotkaste laager Võhmal

P  08.06  
Kodutütarde ja noorkotkaste laager Võhmal

E  09.06   
13.00 Uurimistööde kaitsmine

T  10.06   
13.00 Uurimistööde kaitsmine

K  11.06       
10.00 Lõpueksam: valikeksam
13.00 Uurimistööde kaitsmine

N  12.06   
13.00 Uurimistööde kaitsmine

DIREKTSIOONI KIITUS

Algklasside ainesektsioon — algklasside spordipäeva läbiviimise eest .

ELAGU VABADUS!

Ja alati ei pea selleks keegi surema e kool ei pea kaduma selleks, et meie saaksime vabad olla suvistele väljakutsetele. Võib ju mõelda ka nii, et laseme hoopis koolil puhata meist kõigist, et ta võtaks meid värskena taas vastu sügisel.

Tegelikult on suvevabadust palju keerulisem kasutada kui septembrist juunini kestvat koolivabadust (ei tule lugeda, et koolikohustust- paljud rahvad ei saagi ju koolis õppida ja enamikul pole see nii hea kui meil Eestis). Kool annab kindlad piirid, õigused ja kohustused, mille raames on just paras jagu valikuvabadust. Kui seda õigesti kasutada, saab alati olla nii edukas kui ka õnnelik. Suvel on oluliselt keerulisem kõigis võimalustes orienteeruda. Kui kooliaasta on teooria, siis suvi on praktika ja kuulub täiega õppimise juurde.  Suvi ei ole midagi muud, kui iseseisvalt hakkama saamine ja endasse kogunenud tarkuse võimalikult mõistlikum ärakasutamine. Suvi on muidugi ka puhkuse aeg, aga on teada tõde, et puhkamise oskust on palju raskem omandada kui töötegemise oskust. Õppigem siis õiget puhkamist, sest seda oskust on vaja veelgi rohkem just pingelisel tööperioodil juba alates 1. septembrist.

Soovin kõigile õppeaasta lõpetanutele kosutavat suve, tarka puhkamist ja jõudsat kasvamist- nii vaimult kui jõult, nii pikkuses kui kaalus, nii unistustes kui eesmärkides, nii eneseleidmises kui teistega arvestamises!

KIREVAT SUVEVAHEAEGA KÕIGILE!

Viljar Aro, koolijuht

PS. Ja lugege — palju ja ahmides, igal vihmasel suvepäeval ja igal natukegi unetumal ööl, sest lugemine teeb mõtlemise korda.

TEADAANNE

Kooli on jõudnud koolivormi proovimudelid. Kes soovib enne tellimist nendega tutvuda/selga proovida, pöörduge kooli sekretäri poole.

Avatud on Saaremaa Ühisgümnaasiumi uuenenud koolivormi e-tellimiskeskkond Norrison OÜ kodulehel, mis asub aadressil koolivorm.norrison.ee. Keskkonnas saab tutvuda kõigi pakutavate mudelitega (vasakult koolide nimekirjast leida õige) ja mõõdutabeliga (asub ostuabi all). Tellimisel palume jälgida tellimise juhendit.

Tellimisperioodid on:
18.04.2014 – 12.06.2014, tellimused saate kätte koolist alates 22.08.2014
02.09.2014 – 06.10.2014, tellimused saate kätte koolist alates 20.11.2014

Väljaspool perioode tellides palume arvestada alljärgneva infoga:
- toote hinnale lisandub 9.00 EUR
- tellimus esitada e-postiga: See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.
- tellimus täidetakse vastavalt võimalustele
- tellimuse täitmisele eelnevalt saab ostja arve
- maksekorraldus saata e-postiga See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.
- tooted saadetakse kokkulepitud aadressile

Kui hetkel olemasolev vorm kestab veel, siis seda välja vahetama ei pea. Järgmisel õppeaastal võib kanda mõlemaid variante.

Marek Schapel, õppealajuhataja

5.B klassi reis Pärnu

02. mail sai teoks meie pikalt ja palavalt oodatud klassiekskursioon Pärnusse. Sõit sai alguse vägagi traditsiooniliselt koolimaja eest ning pärast väga lennukalt läinud bussi- ja praamisõitu avastasime end Valeri Kirsi vanade autode muuseumist. Täitsa uskumatu, kui palju mudeleid ühte pisikesse angaari ära mahub! Üritasime ka klassiga ühte lemmikut välja valida, aga paraku see ei õnnestunud. Kõige lahedam oli muidugi autodes istumine ja enda poseerimine!


Käthriin, Jolana ja Gabriele tõllas

Veidi bussisõitu ja olimegi Hanila muuseumis. Mida kõike seal ei leidunud! Küll vanaaegseid hiirelõkse, isetehtud küünlaid või erinevaid töö- ja pidurõivaid.


Ringiratast sõitev jalgratas

Ning olimegi teel Vene talumuuseumisse. Seal võttis meid vastu ülilahke ja väga jutukas talu vanaperenaine, kes tutvustas meile, kuidas käib tervituskummardus, missugune on õige ja maitsev tee, mismoodi vanasti vene talus elati ning millised käsitööesemed venelaste hulgas eriti hinnas on. Suurt elevust pakkus soola-leiva söömine ning samovari kütmine. Lõpuks said nii lapsed kui vanemad proovida kiiruse peale VÄGA pika patsi punumist. Selle tegemine tõestas üldtuntud tõde – kõrvalt õpetada on märksa lihtsam kui ise teha.


Korraliku kummarduse harjutamine

Peale pikka kultuuriprogrammi oli mõnus end leida Pärnu veekeskusest. Ei jäänud proovimata ükski toru ega muu atraktsioon. Devon seisis vist küll pea 40 minutit kõige kõrgemal hüppeplatvormil, aga alla ta sealt sai, kingituseks kaasa kumisevad kõrvad Smile.

Mõnus veelõõgastus sai paraku kolme tunniga otsa ning meeleoluka päeva lõpetas Endla teatri etendus „Boyband“. Terve klassi arvates pole nad siiani veel nii head näidendit näinud. Oli kuulda ka arvamust, et võiks teatrikülastust suisa korrata.

Mis seal ikka – iga hea asi saab kord otsa, nii ka meie tore ekskursioon. Tagasitee kodusaarele läks hoolimata pikast ja väsitavast päevast väga energilises suhtluses ning pool kaks öösel ei paistnud pea keegi välja nii, et peaks kohe voodisse pugema.

Aitäh meie poolt kõigile toredatele reisikaaslastele: Mariliisi õde, Käthriini vanaema, Margiti isa ja Karmeni ema!

Klassi muljed võttis kokku
Merle Prii

 
Bänner


Bänner