Ettekanded 2013

Saaremaa Miniteaduspäevad 2013

NÕUDED ETTEKANNETELE

Suulised ettekanded
Iga suulise ettekande esitamiseks on planeeritud maksimaalselt 15 minutit. Selle aja sisse peab mahtuma autori(te) esinemine ning superviisorite ning teiste kuulajate küsimustele vastamine. Seepärast on otstarbekas uurimuse tutvustamiseks planeerida puhast aega kuni 10-11 minutit. Ettekanne võib toetuda arvutiesitlusele. Arvutiesitluse korral palume kasutada programmide mitte kõige värskemaid versioone, kuna meil ei pruugi nende kasutamise litsentse olla.

Stendiettekanded
Ettekandestend peab mahtuma mõõtudesse 70 cm (laius) ja 120 cm (kõrgus). Vormistada soovitavalt ühtse tervikuna (eraldi lehtede ja piltide ülespanek võtab tarbetult aega). Ei pea olema postrina trükitud, võib kasutada käsikirja. Eristuma peab pealkiri, koolning autori ja juhendaja nimed. Tekst peaks olema võimalikult lühike ning loetav ühe meetri kauguselt.

Ettekanded pannakse üles konverentsi esimesel vaheajal ning autorid esitlevad neid konverentsi teise päeva hommikul. Enne seda saavad superviisorid stendide sisuga iseseisvalt tutvuda ja seepärast ei planeerita ühe stendi esitlemiseks enam kui 5 minutit. Esitlemise ajal tutvustab autor ennast ja teemat ning toob välja eesmärgid, peamised meetodid ning tulemused ja järeldused.

Ettekannete sisu
Nii suuline kui stendiettekanne peaks puudutama järgmist:

• Teema tutvustus ja põhjendus, mis selline uurimus läbi viidi.
  • uurimiseesmärgid ja kui on siis ka hüpoteesid.
  • Ülevaade andmete kogumise, töötlemise ja analüüsi meetoditest.
  • Peamised tulemused ja järeldused.

Uurimistöö kogu sisu välja ei tooda, peab olema näha, et õpilane oskab olulist mitteolulisest eristada.

Ettekannete teesid
Teese ootatakse vastavalt konverentsi juhendile 12. novembriks meiliaadressile See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. . Need võivad olla vormistatud mistahes enamkasutatavates tekstiredaktorites. Sobiv maht on umbes üks arvutil tipitud lehekülg. Pigem vähem kui rohkem. Vägisi venitada pole mõtet. Teesid peaksid sisaldama:
kindlasti sisaldama:

• Pealkiri.
  • Autori(te) ja juhendaja(te) nimed.
  • Teema tutvustus ja ehk ka selle valiku põhjendus.
  • Uurimiseesmärgid ja kui on, siis ka hüpoteesid.
  • Andmete kogumise ja töötlemise/analüüsi meetodite kirjeldus.
  • Peamised tulemused.

Muud võib, aga ei pea.

Juhend _ Registreerimine _ Ajakava _ Osalejad _ Teadlased _ Toetajad _ Tulemused _ Teesid _ Fotod _Nõuded ettekannetele _ Korraldajad _ Eelmised konverentsid

Viimati uuendatud Teisipäev, 05 November 2013 13:39