SÜG-Press
10. jaanuar 2012 - Mida Juku ei õpi, seda Juhan ei tea - Number 326
KOLMAPÄEVAST LAUPÄEVANI
K 11.01
14.00 Direktsiooni koosolek
15.00 Metoodikanõukogu koosolek
N 12.01
16.00 Põhikooli mälumängu I voor
R 13.01
19.00 Kabaree lastevanematele
L 14.01
10.00 Füüsikaolümpiaadi piirkonnavoor
E 16.01
08.10 Sünnipäevaaktus
10.45 Klassivanemate koosolekud
19.00 Kabaree kooliperele
T 17.01
16.00 Õpilasesinduse koosolek
K 18.01
14.00 Direktsiooni koosolek
16.00 Võõrkeelte ainekomisjoni koosolek
17.00 Eelkool
N 19.01
16.00 Kõnekonkurss
R 20.01
10.00 Emakeeleolümpiaadi piirkonnavoor
19.00 Kabaree linnarahvale
Ül. B. Alveri „Tuulelapsed“ Jõgeval
L 21.01 10.00 Bioloogiaolümpiaadi piirkonnavoor
Ül. B. Alveri „Tuulelapsed“ Jõgeval
DIREKTSIOON TÄNAB
Marju Niit, Merje Oopkaup, Diana Õun ja üheteistkümnendikud – toreda kabaree-etenduse eest
Kreedo, Krevera, Rita Ilves, Mari Ausmees, Riina Laanes, Inge Vahter, Stella Hommik, Aado Haandi, Andreas Noor, õpilasesindus, üheksandikud, kaheteistkümnendikud, OÜ Ehakas, Tanja Bõstrov – toreda jõulunädala õnnestumise eest
Liis Tabri, Indrek Peil, Irena Sink, Marina Mäetalu, Anne Teigamägi, Mia Rand, Reet Lulla, Diana Õun, Marek Schapel – väga sisukate ning mõtlemisainet pakkuvate uurimuslike ettekannete pidamise eest SÜGi õpetajate uurimistööde konverentsil.
PEDAGOOGILISED KÕNELUSED
K 11.01 Marek Schapel: Eksam kui uuring
N 12.01 Direktsiooni info
R 13.01 Triino Lest: Talvine Küpros
E 16.01 Viljar Aro
T 17.01 Viljar Aro: Kohtumisest Kalle Küttisega
K 18.01 Paavo Kuuseok: Arvuti kasutamisest uurimistöös
SISEKONTROLL
Koolivormi kandmine, töövihikute täitmine
UUE AASTA PÕHIKÜSIMUSED
Õppeaasta on tegelikult poole peal ja mõistlik meenutada aasta-eesmärke:
- SÜG Sihtasutuse aeg on läbi; püüame säilitada kõik saavutatu taasühinenud Saaremaa Ühisgümnaasiumis;
- Saaremaa Teadus- ja Huvikooli projekt alustas oma viimast aastat; sügiseks peaks kaua loodud kaunikene sündima ja andma uut hoogu meie andekatele õpilastele;
- Keskkonnahariduskeskuse projekt hakkab elama kohe-kohe; püüame järgmisest nädalast kasvavat müra taluda optimistli¬kult;
- Teadusaasta jätkub - olgem teaduslikud ja saagem veel teaduslikumaks;
- Kooli õppekava uuendamine jätkub — Olgem innovatiivsed.
Üleriigiliselt tegeldakse järjest jõudsamalt praktiliste tööde juurutamisega põhikooli ja gümnaasiumi lõpetamistingimustesse - tehkem oma kooli ja õpilaste elu huvitavaks.
Õpetajate tulemustasustamine on jõudnud ka riigi huviorbiiti - mõelgem siis enesemoti-vatsiooni üle ka laiemalt.
Riigi suurim haridusprojekt on gümnaasiumi lahutamine põhikoolist. Ses valdkonnas on püstitatud ka hulk küsimusi, mille üle saame mõelda:
- Kas gümnaasiumivõrk kujundada ümber kiiresti või kolme aasta jooksul?
- Kas gümnaasiumid riigistada või mitte?
- Kas pidada õigeks riigipoolset koolitus-tellimust e gümnaasiumi ja ametikooli kohtade suhtarvu kehtestamist?
- Kas lävend gümnaasiumi astumiseks peaks kõigis gümnaasiumides olema sama?
Võiks mõelda ka nii - kas tahame SÜG-i jätku 12-klassilise koolina või jaguneme... kuhu...?
Lähiajal on neis küsimustes tähtsaid arutelusid ja loodetavasti sügiseks saabub tõehetk.
Kui oleme päri tänase tõega, teenigem seda tões ja vaimus!
Alanud aastaks soovin uut hoogu, uusi ideid, põnevaid päevi, säravat eneseteostust, rahu ja tarkust!
Viljar Aro, koolijuht
TÖÖÕPETUSTUNDIDESSE UPALE UUS VEDAJA
2011. aastaga lõppes ka Kuressaare linnavalitsuse leping OÜ-ga Tõnu Reisid tööõpetussõitudeks Upale. Uue korraldatud hanke võitis AS Harjumaa Liinid. See tähendab, et sellest poolaastast veab õpilasi Upale tööõpetusse uus vedaja, kelle bussidel ilutseb suurelt kiri:
Muus osas jääb kehtima varasem teave:
Õpilased viiakse Upale tundi bussiga, mis VÄLJUB KOOLI REHE TÄNAVA VÄRAVA juurest järgmistel aegadel (sulgudes Upalt väljumise aeg):
Kolmapäev
12.00 4A klass (13.45)
13.53 8A klass (15.40)
Neljapäev
08.00 8B klass (09.45)
09.53 6B klass (11.40)
12.00 5A klass (13.45)
13.53 7B klass (15.40)
Reede
08.00 4B klass (09.45)
09.53 6A klass (11.40)
12.00 5B klass (13.45)
13.53 7A klass (15.40)
Kes jääb bussist maha, leiab ise võimaluse tundi jõudmiseks, vastasel korral on tegu põhjuseta puudumisega.
Marek Schapel, õppealajuhataja
JÕULUVÕISTLUSED UJUMISES
15. detsembril, ühel väga vihmasel jõulukuu päeval, pidasime ujumishuviliste õpilastega jõulupidu — võistlusi KG basseinis.
Esmakordselt olid kaasatud ka gümnasistid. Võistlusdistantsid olid 25m vabalt, selili, rinnu¬li ja liblikujumine. Ka said tublimad klassid kokku panna 4x25m teatevõistkonna. Üldse osales 49 õpilast ja ega väga palju suuremaks osalejate arv enam minna saagi. Kõik võistlejad said mälestuseks diplomi ja vastavalt osavõetud võistlusdistantside arvule maiustusi.
Tublimad ujujad olid: Nelja esikohaga Katri Maripuu, Sten-Markus Vaska, Kadi Maripuu. Kolm alavõitu saavutasid Andrea Ärmus, Rasmus Saar, Marju Viskus ja Rimo Timm. Ainsa võistlejana 7-9. kl. poiste hulgast sai kaks esikohta Danel Tiirats.
Ühe alavõidu saavutasid Kaisa Raaper, Mihkel Ait ja Alar Leemet.
Esikolmikusse pääsesid veel Carmen Electra Pirn, Liisa Õunpuu, Kristjan Orumaa, Mark Paomees, Voldemar Kirss, Lennart Aavik, Aleksandra Männik, Kärt Roost, Jürgen Truu, Mihkel Lõuk, Keidi Õisnurm, Hanna Tuus, Eva Haavel, Gerda Nelis, Triine Aavik, Laur Vatsfeld, Stenver Matt ja Kaspar Saar. Loomu¬likult tuleb tunnustada kõiki, kes end ületasid!
Teatevõistlustest võtsid osa 4A, 5.b, 5A, 8A, 12C, 12A+B ja 10A+B klasside võistkonnad.
Suur tänu Liisi Travele 10B klassist tubli sekretariaaditöö eest!
Kasutagem ka edaspidi meie koolile loodud ujumisvõimalusi neljapäeviti ja reedeti kell 16.00 ja 17.00!
Ly Haandi ja Aime Metsmaa,
kehalise kasvatuse õpetajad
NUHKUR NAHISTAB
Siinses rubriigis anname teile lahendada ühe ülesande. Kes esimesena toimetab õige vastuse õpetaja Merle Prii kätte (mitte tema postkasti õpetajate toas!), siis teda ootab pisikene üllatus!
Millised sõnad tähistavad rahvakeeles udu? Sumu, vidu, krell, tuber, tohu, tomu, sond, sudu, torp, somp
Head lahendamist!
SÜG-Press
OMALOOMINGU LEIUNURK
Seekordsed kaks lugu meenutusena detsembrikuust.
Kallis jõuluvana!
Kirjutan sulle oma esimest pikka kirja, mis ei sisalda kingisoove, vaid kogu minu pere jõulu¬soove. Minu peres on kolm liiget ja kass. Kuigi ema-isa sinu olemasolus kahtlevad ja kass ei tea üldse, mida sinust arvata, on neil kõigil omad soovid, mida loodetavasti täita suudad.
Ema ootab kohevat lumevaipa ja härmatisega aknaid. Isa ootab vastupidiselt hoopis suve. Mina ootan kuusepuu ehtimist ja piparkoogilõhnalist tuba ning loomulikult koolivaheaega, aga kassi ootused on väga praktilised – soe ase ja maitsev kõhutäis.
Meil on sel aastal kinginimekiri täitsa tegemata, aga eks igaühel ole oma südamesopis väike mõte, mille täitumist loota. Mina näiteks loodan, et sa ei poeta seekord meie äraolekul kingikotte vaikselt kuuse alla, vaid tuled ise. Siis näeb mu kass ka, kui vahva tegelane sa oled ja ema-isa usuvad jälle sinusse.
Ootan sind, jõuluvana!
Triinu Jakson,
5A klassi õpilane
Armas jõuluvana!
Kõigepealt tahaksin tänada sind eelmiste kinkide eest! Ma tänan sind selle õnne, rõõmu ja jõulurahu eest ja sooviksin seda ka sellel aastal. Suured tänud veel nende kinkide eest, mis sa vähegi oled mulle pühendanud. Seda kirja kirju¬tades saan alles aru, kui tähtis on mulle mu perekond ja sõbrad.
Nüüd tahaksin rääkida selle aasta jõulusoovidest. Sellel aastal sooviksin, et minu lähedastel oleks juhtumeid, millest rõõmu tunda ja et nad oleksid uhked asjade üle, mis nad teinud on. Sooviksin, et minu sugulased mandrilt jõuaksid muretult meie juurde Saaremaale.
Sulle, jõuluvana, soovin jõudu ja jaksu oma tööd teha! Tervita ka päkapikke!
Laura Lisell Jalakas,
5B klassi õpilane
8B KÜLASTUS TÖÖSTUSETTEVÕTETESSE
8B klassi õpilased külastasid 16. detsembril järgmisi asutusi: Merinvest, Nasva Kalatööstus, Incap, Sporrong ja Saare Paat. Eesmärgiks oli anda õpilastele lühiülevaade erinevatest ameti¬test ning tutvustada tootmisasutuste tööd.
Õppepäeva toetas Euroopa Sotsiaalfond
Algselt külastasid õpilased Sporrongit ja Incapi. Klass jaotati kaheks, kuna asutusi võis külastada kindel arv õpilasi. Nii käiski pool klassi ühes asutuses ning teine pool teises. Õpilased, kes külastasid Sporrongit, tutvusid, millega see firma tegeleb. Nimelt Sporrong on Rootsi ettevõtte, mis on laienenud Soomes, Eestis ning ka Norras. Firma toodab erinevaid metallist esemeid, näiteks rinnamärke, kari¬kaid, embleeme ja muude (vääris) metallidest esemeid. Õpilased said vaadelda nende valmis-tamisprotsessi ning tutvuda erinevate ametite-ga. See oli väga huvitav õpilaste jaoks. Ülejäänud pool klassi külastas Incapi. Selles firmas toodetakse erinevaid tehnikaosakesi. Incap on alguse saanud Soomest, firma on laialt levinud erinevates riikides. Järgmisena külastati Nasva Kalatööstust. Nimi juba ütleb, millega firma tegeleb. See on väike firma, kus töötas kümme inimest. Firmas pakendatakse kala ning maitsestatakse neid erinevatel viisidel. Saime päris põhjaliku ülevaate erinevatest ametitest seal tööstuses. Nüüd külastati Saare Paati, mis pakkus eriti huvi poistele, kuna firmas ehitati erinevaid veesõidukeid. Nägime, kuidas ehitati jahte ning see oli äärmiselt huvitav, Meile tut¬vustati ka firma ajalugu. Viimasena külastasi¬me Merinvesti. Seal saime samuti ülevaate firma tegevusest. Merinvest tegeleb kummist tihendite ja membraanide tootmisega autotöös¬tustele. Sealgi nägime, kui keeruliselt toodetak¬se erinevaid kummijuppe.
Klass sai infot erinevate ametite ning firmade tegevusvaldkondade kohta.
Saime üpris põhjaliku ülevaate nende kuue firma ajaloost. Vastu võeti õpilased igal pool meeldi¬valt. See oli väga tore päev.
Emma Peel, 8B klassi õpilane
II B KLASS KURESSAARE HAIGLAS
Maria Kasak:
Teisipäev oli tore päev. Käisime klassiga haiglas. Kui haiglasse jõudsime, võttis meid vastu Otto isa Toomas Tuuling. Ta viis meid alguses kiirabi¬autosid vaatama. Sealt läksime klassiga sünnitus¬osakonda. Nägime väikest beebit. Meile anti ühe pildi kohta mõistatus.
Krisse Pulk:
Meile näidati ka perepalateid. See on palat, kus terve pere saab pärast sündi kokku. Üks neist oli roheline, teine sinine. Kokku oli neid kolm, aga ühte me ei näinud. Seejärel läksime röntgenisse. Seal näidati, kuidas teha röntgenpilti. Kui mul oli käeluu katki, ma käisin ka seal.
Otto Tuuling:
Läksime sünnitusosakonda. Seal nägime ühte eile öösel sündinud beebit. Ta oli väike ja punaka näoga. Vaatasin tabelist, et kõige rohkem beebisid oli sündinud sel aastal esimesel juunil. Siis sündis viis beebit. Edasi läskime röntgenisse. Seal uuriti Karl Sanderi kõhtu. See oli põnev. Siis läksime taastusravi osakonda. Seal sai ise treenida. Mulle meeldis ennast keerutada. Veel meeldi¬sid mulle „suusad“. See kõik oli väga tore!
Voldemar Kirss:
Kolmas korrus oli nagu pildistamise korrus. Seal olid hästi kallid aparaadid. Ühte aparaati sai liigutada. Nägime ka kopsupilti.
Emma Kirs:
Sünnitusosakonna seinal seisis selline kaart, kus sinine märk tähendas poissi ja punane tüdrukut. Võimlemissaalis käivad patsiendid, kes peavad võimlema, et mõnest haigusest paraneda. Haiglas näidati veel suuri süstlaid. Ma ise süsti saada ei taha. Haiglas ka olla ei taha. See oli väga vajalik õppekäik.
Orm Maripuu:
Andsime kõigile kaardi ja pomelo, kes meile haiglast rääksid. Haigla on meie koolist suurem. Haiglas on rohkem uksi. Haiglast läksime välja teisest uksest, mitte sellest kust sisse tulime. Õues oli hoopis teine õhk kui haiglas sees.
Gregor Ruttu ja Kristjan Orumaa kiirabiautos
Otti isa Toomas Tuuling
Põnevad masinad
Taastusravi osakonnas Raul Koppel, Lore Rambi ja Krisse Pulk
Klassijuhataja Alli Kallaste
KUIDAS ME TEIST KORDA „MARY POPPINSI“ MUUSIKALI VAATAMAS KÄISIME
Esimest korda sõitsime muusikali vaatama 9. detsembril, aga siis selgus alles Kuivastus, et praamid ei sõida, kuna torm on otsustanud tugevaks muutuda. Egas midagi, vaatasime tükk aega Kuivastu sadamas, kuidas „laine laksudes rannale lõi”, olime pisut aega kai peal (muidugi bussis sees) ja otsustasime tagasi koju sõita. Enne nägime veel, et liinibussil murdis torm peegli küljest. Tagasiteel oli tugev tuul võtnud vaevaks murda mõned suured puud maanteele ja mehed olid ametis mootorsaagidega, et teed vabastada. Tuul kõigutas ka meie bussi, nii et tekkis tunne nagu oleksime ikkagi praamil. Korraga buss pidurdas, sest üle tee jooksis perekond Metssiga. Lapsed olid ärevuses, sest nii lähedalt ei olnud metssigu nähtud. Veel jooksis maantee lähedal põllul üksik põder - seega oli meil elamusi küllaga. Õnneks olid Vanemuise teatri inimesed nii vastutulelikud, et vahetasid meie teatripiletid ümber 7. jaanuari etendusele. Aitäh!
Alljärgnevalt mõni katkend ka laste muljetest.
Õpetaja Irena Sink
Supernali vägalustlik ekstraülivõrdes!
Laupäeval, 7. jaanuaril, käisime me klassiga Tallinnas. Me käisime vaatamas muusikali „Mary Poppins“. Hakkasime vaheaja laupäeva hommikul kell 8.05 kooli eest sõitma.
Kui me kohale jõudsime, selgus, et istume teisel rõdul. Seal oli küll kõrge, aga ka äge. Kui etendus oli vaadatud, läksime Ülemistesse. Seal jõudsime süüa ja vaevalt mõnes poeski käia, kuna aega oli vähe. Ja siis algas tagasisõit. Oli küll vaheaja päev, aga tore oli ikka. Ja näidendist meeldis mulle kõige rohkem Mary Poppins. Oli tore päev! Selliseid vahvaid reise võiks ikka veel ette tulla!
Kristel Soe 3.a klass
„Mary Poppins”
Me hakkasime laupäeval kell 8.00 kooli juurest bussiga sõitma. Kell 13.00 hakkas „Mary Poppins“. Me istusime teisel rõdul. See etendus toimus Nokia Kontserdimajas, me pidime minema neljandale korrusele. Selles etenduses oli raamatust mitu erinevat kohta: näiteks raamatus ei läinud vaas katki ja näidendis ei olnud üldse Barbarat ja Johni. Etendus lõppes kell 16.00. siis me läksime Ülemiste keskusesse. Me sõime pitsat ja mõned sõid pannkooki. Pärast söömist läksime veel poodi. Siis hakkasime tagasi tulema, me jõudsime koju kell 21.00 läbi. Minu meelest oli hästi -hästi äge reis!!! Mary Poppinsit mängis Hanna Liina Võsa.
Lennart Aavik 3.a klass
II VEERANDI ÕPPETÖÖ KOKKUVÕTE
1.-9. klass
Õppenõukogu otsusega kantakse kooli autahvlile väga hea õppeedukuse eest (1. – 2. klassis ainult viielised; 3. – 9. klassis keskmine hinne 4,5 või üle selle, * õpilane on ainult viitele õppija):
1A klass
Brigite Hollo, Riti Järveots, Joosep Kobin, Albert-Johann Lepik, Patrik Ool, Laur Palijenko, Stella Raav, Janika Tasane, Tristen Tass
1B klass
Katriin Aksalu, Karmo Kalamees, Kariina Kasjanenko, Helen Kruuser, Jürgen Liiv, Katrin Lindmäe, Markus Luup, Merit Matt, Kirke Medri, Artur Medri, Sten Normet Noor, Ermo Nõmm, Kevin Räim, Kristofer Tiitson
2A klass
Mihkel Keso, Annaliisa Lepik, Albert Leppik, Carl-Juhan Meri, Martin Vesberg
2B klass
Voldemar Kirss, Krisse Pulk, Raul Tahk, Otto Tuuling
3A klass
Kristel Soe*, Laura Veliste*, Lennart Aavik, Paul Antsaar, Markus Armus, Artur Johanson, Kelly Kasjanenko, Eliisa Kirst, Anni Kuuseok, Liana Mikk, Kätrin Opp, Berit Porss, Kaisa Tiitson, Torm Vatsfeld, Luise Vevers
3B klass
Andre Koppel*, Karmen- Kelsi Kruut*, Johanna Priske*, Triinu Eliise Põld*, Karola Soe*, Käthriin Steinberg*, Margit Valge*, Gabriele Ader, Jolana Kaljurand, Artur Kübarsepp, Karl Kübarsepp, Melani Matekainen, Hanna Saaretalu, Andres Sui, Sander Teras, Elisabeth Vaarik
4A klass
Gendra Allikmaa*, Kätriin Käsper*, Huberta Karma*, Marleen Vahu*, Mattias Rihvk*, Kristin Häng, Katri Maripuu, Oliver Paljak, Oto Pruul, Kristiina Raud, Martin Sepp, Mark Marcus Soodla, Egert Vilter, Katre-Liis Võhma, Uku Väli
4B klass
Iris Kirs*, Roosmarii Sarapuu*, Feridee Sevostjanov*, Liisa Õunpuu*, Annabel Hansalu, Eva Jääger, Sarah-Lisee Laipaik, Lisanna-Lee Leiman, Gertrud Leiten, Markus Kivi, Oskar Kivi, Carmen Electra Pirn, Sten-Markus Vaska
5A klass
Sofia Demi Li Valge*, Triinu Jakson, Annika Luhaäär, Mihkel Rasu, Karl-Gustav Uustulnd, Andrea Ärmus
5B klass
Jutta Loviisa Juht*, Liisa Veliste*, Diana Alt, Liis Hallikäär, Laura Lisell Jalakas, Kerman Keerd, Oliver Moring, Aleksandra Männik, Elo Nõmm, Henri Paomees, Kaisa Raaper, Kärt Roost, Emma Siigur, Siret Sui, Karl Hendrik Tamkivi, Jürgen Truu, Sander Truu
6A klass
Elery Lõhmus*, Karl Viik*, Maria Kirst, Rasmus Lepik, Kätrin Mändmaa, Artti Raasuke, Karel Äär
6B klass
Robin Mäetalu*, Eva Aarnis, Gerli Gull, Sörel Haller, Airike Kapp, Janely Karjane, Hanna Klaar, Karl Kustav Kuning, Mart Mölder, Karin Nuut, Eliisa Saar, Johannes Treiel, Mart Truu, Miikael Tuus
7A klass
Mari Kolk*, Kerli Aksalu, Alice Berens, Kirti
Haller, Lizett Kaare, Reet Koppel, Britha Kuldsaar, Anna-Maria Lest, Maigret Mõru, Karin Viilup, Annika Õisnurm
7B klass
Helina Koppel*, Genert Allikmaa, Roland Kastein, Karita Süld
8A klass
Laura Kaldjärv*, Monika Mander*, Viviana Vilter*, Roland Brant, Gerda Kallas, Meril Kallasmaa, Kristiin Koppel, Lauri Leemet, Maria-Helena Palijenko, Brenda Parbus, Martin
Priske, Hanna Saagpakk, Marju Viskus
8B klass
Teet Land, Kevin Maranik, Emma Peel, Taavi Sink, Heleri Soe
9A klass
Anna Afanasjeva, Karmen Armus, Maria Toomsalu
9B klass
Hanna Tuus*, Maria Aarnis, Magnus Kaldjärv, Adeliina Saar, Krista Vaabel, Keidi Õisnurm, Tarvo Sbitnev
Õppenõukogu avaldab kiitust hea õppeedukuse eest (1. – 2. klassis veerandihinded on neljad ja viied; 3. – 9. klassis veerandihinded on neljad ja viied, kuid keskmine on alla 4,5):
1A klass
Marek Koit, Dominik Kuusk, Kaur Luhaäär, Maarja-Liis Sarap, Kauri Talk, Gendro Umber, Karl-Sander Vaga, Stefy Vasemägi, Neleriin Viljus, Marten Voolaid
1B klass
Karmen Ehanurm, Martin Kivi, Jaak Kuuseok, Tanel Lempu, Kerttu Poom, Annabel Raun, Marie Eike Rebane, Rebecca Reial, Iivika Silenok, Kirke Vaabel, Maru Varavin
2A klass
Katariina Aulik, Siim Andres Himmist, Kaspar Kaseväli, Eliise Kask, Sandra Kukk, Vivian Kukk, Taavet Kütt, Karmelin Leivat, Kärt Loodus, Kristina Lõbus, Hosanna Mäekallas,
Getriin Ots, Gervila Räim, Johannes Saarlaid, Kert Tartes, Elise-Maria Trei, Hendrik Vijand, Hanna Vinter, Margo Väin
2B klass
Paula Aarnis, Maris Alas, Karl Anders Gutman, Maria Kasak, Birgit Keerd, Emma Kirs, Kelli Klütsnik, Marleen Mai, Orm Maripuu, Jonna Mononen, Lissel Mägi, Mark Paomees, Karl Pilden, Karl Sander Pirn, Gregor Ruttu, Indrek Tamleht, Liisa Tõll
3A klass
Rene Dubrovski, Gregor Kelder, Karl-Martin Kuusk, Hedvig Saaretalu, Kaarel Vokk
3B klass
Kristiina Kuusk, Kelly Oks, Hannes Saaretalu
4A klass
Rasmus Vaher
4B klass
Kadri Tamleht, Brenda Nelma, Marilis Remmel, Hardi Aun
5A klass
Markus Toomsalu
5B klass
Mihkel Lõuk
6A klass
Agnes Kesküla, Eneliis Laak, Harles Herman Ojasaar, Reio Pihlak, Richard Raasuke, Birgit Soom, Sten Vainu
6B klass
Liis Laur
7A klass
Kaili Põder, Sten Vaher
7B klass
Aleks Lesk
8B klass
Johannes Rooso
9A klass
Ken Kilumets
9B klass
Sander Õun
10. – 12. KLASSIDE I POOLAASTA ÕPPETÖÖ KOKKUVÕTE
Õppenõukogu otsusega kantakse kooli autahvlile väga hea õppeedukuse eest (keskmine hinne 4,5 või üle selle; * õpilane on ainult viitele õppija):
10A klass
Mirjam Merila, Kärt Männa, Johanna Tahk
10B klass
Triine Aavik, Robi-Jürgen Algo, Joel Jakob Koel, Marii Metsmaa, Gerda Nelis, Liisi Trave, Ainar Õunpuu
10C klass
Krete Saak, Henri Sink
11A klass
Hegne Pupart, Kadri Raudsepp
11B klass
Eliise Kõiv, Kadri Lember, Stella Niit, Annamaria Rahumeel, Leeni Sepp, Kreete Teder, Marys Toomse
11C klass
Artur Loorpuu, Pärlin Luhila, Anni Pupart
12A klass
Janne Albery, Helina Eist, Mariann Tartes
12B klass
Tiina Ollema
12C klass
Getriin Aaviste, Janeli Harjus, Liisa Lonn, Jakob Prii, Sandra Sarapuu, Katariina Sõmmer, Rimo Timm, Teele Treiel, Liisa Truu, Birgit Truumees
Õppenõukogu avaldab kiitust hea õppeedukuse eest (veerandihinded on neljad ja viied, kuid keskmine on alla 4,5):
10A klass
Kristina Kasjanenko, Alar Leemet, Krete Tarkmees
10B klass
Martin Ling
10C klass
Karl Jõgi, Kaja Armus, Theodor Kaljo, Helena Kuivjõgi, Riin Lepik, Maili Lepp, Mirell Mägi, Kaspar Püüding, Brenda Rauniste, Grete Reinsoo, Sander Sepp, Reedik Sõber, Siim-Sander Trave, Vahur Varris, Kaspar Viilup, Indrek Viires
11A klass
Katariina Karu, Grete Kesküla, Martin Lahtein, Siim Land, Merlin Laula, Martti Mägi, Marko Neider, Krete Sema
11B klass
Katrina Lang, Indra Metsrand, Garoly Nuum, Karina Talk, Gea Vikat
11C klass
Eliise Hoogand, Krister Aleks Kasemaa, Hannes Kurgpõld, Kerli Mägi, Joel Pupart, Matis Rüütel, Oskar Vevers
12A klass
Karl-Märten Käesel, Maarja Merisalu, Karin Reisko
12B klass
Jaana Albert, Silja Aruhein, Kaisa Luik, Tõnis Prants, Triinu Sepp, Keidy Tart, Susanna Toplaan, Marlen Väli, Maria Õisnurm
12C klass
Kaarel Koppel, Kentti Koppel, Mart Laus, Stenver Matt, Laur Vatsfeld, Eva-Kristina Vatsfeldt
Marek Schapel, õppealajuhataja
Klass | Õpilasi | Õppeedukus % | Kvaliteet % | Ainult viielisi | Autahvel | Kiita | Võlglasi |
1A | 24 | 100 | 79,2 | 9 | 9 | 10 | 0 |
1B | 25 | 100 | 100 | 14 | 14 | 11 | 0 |
2A | 24 | 100 | 100 | 5 | 5 | 19 | 0 |
2B | 24 | 95,8 | 87,5 | 4 | 4 | 17 | 1 |
3A | 24 | 100 | 83,3 | 2 | 15 | 5 | 0 |
3B | 23 | 100 | 82,6 | 7 | 16 | 3 | 0 |
4A | 24 | 95,8 | 66,7 | 5 | 11 | 1 | 1 |
4B | 24 | 100 | 70,8 | 4 | 13 | 4 | 0 |
Kokku 1. – 4. | 192 | 99,0 | 81,8 | 50 | 87 | 70 | 2 |
5A | 24 | 95,8 | 29,2 | 1 | 6 | 1 | 1 |
5B | 24 | 100 | 75,0 | 2 | 17 | 1 | 0 |
6A | 24 | 91,7 | 58,3 | 2 | 7 | 7 | 3 |
6B | 23 | 91,3 | 65,2 | 1 | 14 | 1 | 2 |
7A | 25 | 84,0 | 52,0 | 1 | 11 | 2 | 4 |
7B | 23 | 65,2 | 21,7 | 1 | 4 | 1 | 8 |
8A | 23 | 87,0 | 56,5 | 3 | 13 | 0 | 3 |
8B | 24 | 75,0 | 25,0 | 0 | 5 | 1 | 6 |
9A | 29 | 69,0 | 13,8 | 0 | 3 | 1 | 9 |
9B | 26 | 92,3 | 30,8 | 1 | 7 | 1 | 2 |
Kokku 5. – 9. | 245 | 84,5 | 42,0 | 12 | 87 | 16 | 38 |
Kokku | 437 | 90,8 | 59,5 | 62 | 174 | 86 | 40 |
Klass | Õpilasi | Õppeedukus % | Kvaliteet % | Ainult viielisi | Autahvel | Kiita | Võlglasi |
10A | 23 | 69,6 | 26,1 | 0 | 3 | 3 | 7 |
10B | 36 | 66,7 | 22,2 | 0 | 7 | 1 | 12 |
10C | 30 | 87,0 | 60,0 | 0 | 2 | 16 | 4 |
11A | 27 | 66,7 | 37,0 | 0 | 2 | 8 | 9 |
11B | 34 | 85,3 | 35,3 | 0 | 7 | 5 | 5 |
11C | 30 | 80,0 | 33,3 | 0 | 3 | 7 | 6 |
12A | 30 | 60,0 | 20,0 | 0 | 3 | 3 | 12 |
12B | 30 | 90,0 | 33,3 | 0 | 1 | 9 | 3 |
12C | 28 | 75,0 | 57,1 | 0 | 10 | 6 | 7 |
Kokku | 268 | 75,7 | 35,8 | 0 | 38 | 58 | 65 |
Mis mõttes, maakera ei ole ümmargune!? –
videokonkurss kooliõpilastele. Filmi teadust ja võida 1000 eurot! Tartu Ülikool korraldab teist aastat järjest õpilaste ja tudengite populaarteaduslike videoklippide konkursi, mille peaauhind on 1000 eurot. Kõikide Eesti üldharidus- ja kutsekoolide õpilastelt oodatakse kaastöid teemadel:
"Elu aastal 2042"
"Miks tasub energiat säästa?"
"Tuleviku kool"
Peaauhind on rahaline preemia väärtusega 1000 eurot. Teise koha auhind on 500 ja kolmanda koha puhul 250 eurot. Lisaks selgitatakse välja publiku lemmik, kes pälvib auhinna suuruses 250 eurot.
Osaleda saab nii üksi kui kollektiivina. Kõige olulisem on idee, vähemtähtis pole aga video tehniline kvaliteet, näitlejameisterlikkus, operaatorioskused ning oskus vältida pseudoteaduslikku sohu uppumist. Klipp maksimaalse pikkusega 3 minutit tuleb laadida YouTube’i ja esitada konkursile lehel www.novaator.ee/video vastava vormi kaudu.
Klippe saab esitada kuni 15. jaanuari keskpäevani. Pärast seda koguneb teadlastest ja ajakirjanikest koosnev žürii, kes selgitab välja parimad. Hiljemalt 15. veebruaril kuulutatakse välja võitjad. Vaata täpsemalt konkursi tingimusi ja esita oma video: www.novaator.ee/video
Lisainfo: Aitel Käpp
See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.