Saaremaa Ühisgümnaasium 1865-2021

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

SÜG-Press nr 315

Saada link Prindi PDF

 

SÜG-Press

 


27. september 2011 - Mida Juku ei õpi, seda Juhan ei tea  - Number 314KOLMAPÄEVAST NELJAPÄEVANI

N  06.10   
Stiilipäev: 1960-ndad
09.45    Algklasside kogunemine aulas
10.45    Keskastme kogunemine aulas
11.45    Gümnaasiumi kogunemine aulas

R  07.10   
Õpetajate päev,
KOOLIMAJA 50
14.00    Kontsert-konverents aulas
15.30    Meenutuste kohvipärastlõuna

E  10.10
10.45    Klassivanemate koosolekud

T  11.10  
09.00    SA juhatuse koosolek
09.45    7.-8. klassi aritmeetikavõistlus
15.00    Mk vene k. õppepäev 8.-12. kl.
16.00    Õpilasesinduse koosolek

K  12.10  
09.45    4.-6. klassi aritmeetikavõistlus
10.45    9.-12. klassi aritmeetikavõistlus
14.00    Direktsiooni koosolek
15.00    Metoodikanõukogu     koosolek
17.00    Eelkool

N  13.10  
15.00    MK Kooli TOP KGs

DIREKTSIOON TÄNAB

Võõrkeelte ainekomisjon – euroopa keeltepäeva läbiviimise eest

PEDAGOOGILISED KÕNELUSED

K  05.10    Inge Vahter, Mart Mölder. Globe'i konverents
N  06.10    Direktsiooni info
R  07.10    Õpetajate päeva lood
E  10.10    Viljar Aro
T  11.10    Sirje Ess. ESH ja Euroopa koolid
K  12.10    Sirje Ess. Edasi- ja tagasivaated
N  13.10    Direktsiooni info
R  14.10    Linda Kuuseok. Psühholoogilise    eneseabi kursusest

ARMSAD ÕPETAJAD, LUGUPEETUD ENDISED ÕPETAJAD


2011 kevadisel tutipäeval kirjutasid abituriendid: „Kahtlemata on viimased 3 aastat siin koolis olnud minu elu kõige põnevamad, vahvamad, meeldejäävamad, lõbusamad, töökamad, arendavamad. Annaksin kõik, et tulevikus saaksin veel kord sama seltskonnaga SÜG-i läbida.“ Tutipäeval jõudsid nad öelda ka: „Mõeldes, kuidas oleme vahel õpetajaid kirunud, hakkab korraga kurb. Need samad õpetajad on ju teinud kõik meie heaks, mitte meie kiusamiseks. Allaandmist ei ole meile siin keegi õpetanud.“ Kõige rohkem head meelt teeb aga mulle nende järgmine väljaütlemine: „Kõige suurem tänu on selle tunde eest, mis lubab mul öelda — ma tahan õppida! See koolimaja on ehitatud õige nimega tänavale. Loodan, et me kõik kolime tulevikus Harituse tänavale.“

Lugupeetud õpetajad. AITÄH! Aitäh kõige eest, mida olete andnud — aitäh kõige eest, mida olete soovinud!

Õpetajate päev on päev mõtlemiseks — mis on minu õpetajakreedo, millised on minu põhimõtted, kas pean muutuma või olema mina ise? Kas minu õpilaste ikoon on minu aine, mina ise, meie kool, ... või mis siis(?) ehk milliseks tulevikuks peame me oma õpilasi ette valmistama?

Töölepingu järgi me õpetame oma ainet ja oleme ehk klassijuhatajad, aga tegelikult... — õpetame eelkõige iseennast. Seega — tegelegem rohkem enesearenguga ja keskendumisega iseenda väärtustele — ainult siis on võimalik kasvatada ka oma õpilaste väärtusmaailma.

Lugu kunagisest tenniseässast Boris Beckerist nii õpilastele kui õpetajatele. Ühes intervjuus selgus, et noorena olid paljud temaealised poisid temast sünnipäraselt andekamad ja talle sobisid treeningupartneriteks pigem tüdrukud.

„Mis nende sünnipäraselt andekamatega juhtus?“, küsis intervjueerija. Endine meister sõnas:“ Andekusest hoolimata polnud neil seda, mis on oluline“.
„Aga mis on oluline?“ uuris intervjueerija.
„Sa pead piisavalt tahtma.“
„Kas see ongi kogu saladus?“
„On veel üks asi. Enesekontroll on tähtis. Ükskõik kui andekas sa oled, pead sa end kontrollima, et oma ande eest hoolt kanda ja seda arendada. Pead enda jaoks prioriteedid paika panema ja loobuma paljudest asjadest, mis võivad sel hetkel samuti tähtsad tunduda.“
„Kas see ongi kogu saladus?“
„On veel üks asi,“ ütles endine tenniseäss, „ning see on raskem ja pingutavam kui kaks esimest kokku. Pead olema alandlik, ükskõik kui hea sa oled. Vajad alandlikkust, et kuulata treenerite nõuandeid, proovida uusi võimalusi ning tunnistada, et sa ei tea kõike. Tagasiside on meistrite hommikusöök. Need kolm asja on mu edu saladus.“  

Elukestev õppimine on küllap tõepoolest see, mida vajame ja alandlikkus ehk soov kuulda ja mõista püüda...
Kui nii mõtleme, siis viime sellise arusaama ka oma õpilasteni. Ja see on peamine.
KENA ÕPETAJATE PÄEVA KÕIGILE ÕPETAJATELE - ERITI NEILE, KES ON SEDA TEINUD ENNE TÄNAST JA PIKKA AEGA!

Šamaanidest saadik on õpetaja olnud kogukonna A — ja nii see on ka tulevikus!

Viljar Aro

ÕPETAJATE PÄEVA TUNNIAJAD

Reedel, 7. oktoobril on lühendatud tundidega päev. Tunni pikkus 30 minutit.

1. tund 08.10 – 08.40
2. tund 08.45 – 09.15
3. tund 09.30 – 10.00
4. tund 10.15 – 10.45
5. tund 11.00 – 11.30
6. tund 11.45 – 12.15
7. tund 12.30 – 13.00
8. tund 13.15 – 13.45

Sel päeval toimub 5B, 6B, 7B ja 8B klassi poiste tööõpetus koolimajas ruumis 401.

Söömised on järgmistel aegadel:

10.45 algklassid
11.30 põhikool
12.15 gümnaasium

ÕPILASTEL ON KAASAS ÕPILASPILET!

Marek Schapel, õppealajuhataja

OKTOOBER — „HEA ÕPETAJA KUU“Käes on oktoober, rahvakalendris viinakuu. Meil on see kuu traditsiooniliselt „Hea õpetaja kuu“. Kuu üritused on jagatud neljaks teemanädalaks.

03. - 09. oktoober – õpetajate nädal
Õpetajate nädala eesmärgiks on öelda oma õpetajale aitäh! Meie nädal kujuneb sündmusterohkeks seoses koolimaja 50. sünnipäevaga. Sellel nädalal saab koolimajas vaadata, mis ruum kusagil on asunud, vaadata aulas filmi, osaleda viktoriinil. Õpetajate päeva ja koolimaja sünnipäeva eelsel päeval toimub stiilipäev 1960-ndates. Reedel on traditsiooniline õpetajate päev, mis lõpeb kell 14.00 algava kontsert-konverentsi ja meenutuste kohvipärastlõunaga. Samuti on kogu nädala avatud erinevad majaga seotud näitused ning fuajees asub postkast „Kiida õpetajat“.

Hea sõber, endine kooli töötaja, vilistlane, lapsevanem... Oled oodatud kontsert-konverentsile ja sellele järgnevale kohvipärastlõunale. Ürituste paremaks korraldamiseks palun registreeru sekretäri juures ruumis 110 või telefonidel 452 4430, 5348 6181 või meilil See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

10. - 16. oktoober – lastevanemate nädal
Lastevanemate nädala eesmärgiks on kaasata lastevanemad ning ka vanavanemad kooli ja õpilaste tegemistesse ning anda vanematele võimalus kiigata klassiruumi ning tutvuda  õpetajatega. Lapsevanem, tule kooli!

Esmaspäeval, 10. oktoobril kell 15.30 on võimalus kuulata loengut emotsionaalse intelligentsuse arendamisest.

Kolmapäeval, 12. oktoobril kell 17.00 ootame Sind aga ruumi 320 vaatama abiturientide teadusteatri etendust.

Hea 5. - 9. klassi lapsevanem! Palun anna klassijuhatajale teada soovist tunde külastada. Teades Sinu tulekust ette, on meil võimalik tunni toimumise ruumi valida selliselt, et õpilastel oleks mugav töötada ning Sul mugav tundi jälgida – keegi ei peaks tundma ebamugavust kitsa ruumi pärast.

17. - 23. oktoober – karjäärinädal
Karjäärinädala eesmärgiks on tutvustada õpilastele erinevaid elukutseid, kaasates selleks ka lastevanemaid. Samuti kutsub kuu korraldav meeskond õpetajaid ja õpilasi üles koolis arutlema selle üle, milline on hea õpetaja ja milline on hea õpilane ning kuidas oma käitumisega kujundada hea õpikeskkond. Ootame 21. oktoobril lastevanemaid, vilistlasi ning muidu häid inimesi tundi oma eriala ja karjääri tutvustama.

Hea lapsevanem, vilistlane, sõber! Kui Sul on soov sel nädalal end klassi ees proovile panna, siis registreeru meie üritusele aadressil See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. .

24. - 30. oktoober – õpilaste nädal

Õpilaste nädala eesmärgiks on kutsuda õpilasi kaasa lööma sügisesel koolivaheajal toimuvatel sündmustel – lahutama meelt, aga samas mõtlema ka tulevikule ja osalema ülikoolide avatud uste päevadel.

Õpilane, külasta sel nädalal linna noortekeskust, ülikoolide avatud uste päevi!

Marek Schapel, õppealajuhataja


EVAKUATSIOONIÕPPUS

Koolil on plaanis korraldada lähiajal tavapärane evakuatsiooniõppus, et harjutada hädaolukorras  majast kiiret väljumist. Tuletame siinkohal meelde evakueerumise põhitõed. Inimeste evakuatsiooni vajadusest annavad märku automaatne tuletõrjesignalisatsioon, teatamine raadio teel vm. Evakueerimise korral väljutakse kiiresti ilma paanikata lähima ukse kaudu majast ja kogunetakse klasside kaupa ülesrivistatult:
1.- 4. klass korvpalliplatsile
5.-12. klass ja personal kooli staadionile.

Halva ilma korral kogunetakse linna spordihoonesse. Kogunemiskoha teatavad õppuse korraldajad koos evakuatsioonihäirega.

Õpetaja kontrollib õpilaste kohalolekut ja teatab puuduvatest õpilastest koheselt koolijuhile või teda asendavale inimesele. Kui evakuatsioon toimub vahetunni ajal, kontrollib õpilaste kohalolekut eelmises tunnis olnud õpetaja.  Kõik vabad töötajad abistavad evakueerimisel — avavad uksed, korraldavad sujuvat liikumist. Reaalse ohu korral sõltub evakueerimise järjekord inimesi ähvardava ohu suurusest. Esmajärjekorras tuleb inimesed evakueerida kohtadest, kus tuli ähvardab otseselt nende elu. Seda põhimõtet tuleb järgida ka õppusel.

Aado Haandi, haldusjuht

ARITMEETIKA KONKURSI I VOORU TULEMUSED

4.-6. klass

4.-6. klassi aritmeetikavõistluse tulemused:
Esikümnesse kuulusid Kermo Kuhi 6b 28 punkti, Karl Viik 6a 27, Karel Äär 6a 26, Sten Vainu 6a 26, Johannes Treiel 6b 25, Artti Raasuke 6a 25, Sörel Haller 6b 25, Triinu Jakson 5a 21, Eva Aarnis 6b 20, Rasmus Lepik 6a 20 punkti.
Parim neljandatest klassidest oli Martin Sepp 4a 17 punkti.

Osalejaid oli kokku 32. Kahjuks unustasid viiendikud võistluse või ei saanud tunnist nii ruttu tulema, et võistlema jõuda. Ärge heitke meelt, kolm korda on veel ees ja kolm paremat tulemust lähevadki lõppkokkuvõttes arvesse.
Klassidevahelises võistluses on esikuuik järgmine: 6a 79, 6b 78, 4a 45, 4b 42, 5b 25, 5a 21

Linda Kuuseok

* * *
7.-8. kl

Teisipäeval, 27. septembril toimus 7.-8. klasside aritmeetikakonkursi I voor.
Osales 20 õpilast. 8 minutiga tuli sooritada 30 rehkendust.
Tublimad olid: Laura Kaldjärv 8a - 26 õiget vastust, Mari Kolk 7a – 22, Johannes Rooso 8b - 22, Maria Kristiina Mölder 8b - 21, Roland Kastein 7b - 20, Teet Land 8b - 18, Kirti Haller 7a - 17, Taavi Kuuseok 7a – 17, Gerda Kallas 8a - 16, Heleri Soe 8b - 16 ja Demi Carlette Epro 7b - 16.
Klasside arvestuses juhib 8b 61 punktiga, järgnevad 7a 56 p, 8a 55 p ja 7b 49 p.

II voor toimub 4. okt kell 9.45 aulas.
Kohtumiseni!

Anu Ausmees

* * *

9.-12. kl

Kolmapäeval, 28.septembril oli seitsme minuti jooksul võimalik lahendada 40 ülesannet. Osales 52 õpilast. Esikümme sai järgmine: Manglus Lember 12c 40; Anni Pupart 11c 34; Jakob Prii 12c 33; Brenda Rauniste 10c 32; Henri Sink 10c 32; Henri Äär 10b 29; Karl Jõgi 10c 29; Krister Aleks Kasemaa 11c 29; Kaja Armus 10c 28; Matis Rüütel 11c 28.

Klasside esikuuikus on 10c  93, 12c  92, 11c  91, 10b  80,  9b  67, 11a  58.

Kolmapäeval, 5. oktoobril 10.45 toimub aulas teine voor. Et arvesse läheb neljast voorust kolm parimat, on võimalik võistlusega veel ühineda. Iga klass saab ka uurida, kas kolmene võistkond ikka on olemas. Soovin kiiret arvutamist!

Viljar Aro

GÜMNAASIUMI MÄLUMÄNG

Neljapäeval, 29.septembril sai jälle alguse mälumängude sari meie koolis. Esimesel poolaastal on mänguriteks gümnasistid. Küsimusi kõikjalt laiast maailmast ja erinevatelt elualadelt. Esimese vooru punktid jagunesid järgmiselt

I koht - 11c 11p
II koht- 10b 9p
III - IV koht - 11b, 12b 8p
5. koht - 10c 7p
6. koht - 12c 6p
7. koht - 11a 4p

Sel korral ei osalenud 10a ja 12a klass.
Kohtumiseni II voorus

Triino Lest, huvijuht


Teadusteemalise õpilastööde näituse parimad


Teadusteemalisel õpilastööde näitusel „Teadus kunstis“ paistsid rohkem silma järgmiste õpilaste tööd: Kauri Talk 1.a, Albert-Johann Lepik 1.a, Hendrik Vijand 2.a, Gervila Räim 2.a, Karl Anders Gutman 2.b, Otto Tuuling 2.b, Artur Johanson 3.a, Torm Vatsfeld 3.a, Hannes Saaretalu 3.b, Triinu Eliise Põld 3.b, Liisa Õunpuu 4.b, Markus Kivi 4.b, Kaisa Raaper 5.b, Ly Michelson 5.b, Kristo Püüding 6.b, Eva Aarnis 6.b, Karin Viilup 7.a, Eliise Kukk 7.a, Helina Koppel 7.b, Kris Tänav 7.b, Triin Kaljumäe 7.b, Sander Reimal 8.b, Adeliina Saar 9.b, Kerdo Jakunin 9.b.

Tänud kõigile osavõtjatele!
Teadlaste ÖÖ kultuurikomisjon

REAALAINETE KOOLITUSPÄEV Saaremaa Ühisgümnaasiumis

Käesolev õppeaasta on kuulutatud teadusele ja selle populariseerimisele pühendatud aastaks.
23. septembril toimus Saaremaa Ühisgümnaasiumis teadusaasta raames õppepäev nendele õpilastele, kes kavatsevad osaleda matemaatikaolümpiaadidel ja  muudel reaalainete valdkonnas toimuvatel võistlustel. Oodatud olid ka kõik õpetajad.

Koolitusel oli lektoriks Tartu Ülikooli Teaduskooli metoodik Raili Vilt, kes viis läbi kaks kahetunnilist õpituba, millest üks oli mõeldud põhikooli lõpuklassidele ning teine gümnaasiumiastmele. Teemaks oli matemaatikaolümpiaadidel esinevad loogikaülesanded ja lahenduste põhjendamine. Õppepäev oli seda väärtuslikum, et nende ülesannete kohta puudub kindel lahendamise süsteem ja napib ka vastavat kirjandust. Paljuski tuleb tugineda nö  kõhutundele.

Huvi õppepäeva vastu oli korraldajatele üllatavalt suur. Kokku osales põhikoolile mõeldud õpitoas 51 ja gümnaasiumiastmes 54 õpilast ja õpetajat. Esindatud oli põhikoolidest Mustjala, Lümanda, Tornimäe, Salme, Muhu ning Kuressaare Vanalinna Kool, Gümnaasiumitest Orissaare, Kuressaare Gümnaasium ja Saaremaa Ühisgümnaasium.
Korraldajad loodavad, et sellest päevast on kasu olümpiaaditulemustele. Esimene katsumus oli juba laupäeval, 1. oktoobril, kui toimus Teaduskooli korraldatav matemaatika lahtine võistlus. Koolitusel osalemine oli tasuta,  õppetööd toetab Euroopa Sotsiaalfond.

Paavo Kuuseok, matemaatikaõpetaja

XII SÜG-i SÜGISJOOKSU TULEMUSED (27.09.2011. a Kuressaare Tervisepargis)


I kl  1 km

Tüdrukud
1. Brigitte Hollo  SÜG    1a     4.35,1     
2. Karina Haalen SÜG    1a     4.56,4
3. Karina Järveots KVK    1b     4.57,8

Poisid
1. Markus Aaron Nelis  KVK   1b     4.23,0
2. Albert-Johann Lepik SÜG    1a     4.26,0
3. Artur Medri               SÜG    1a     4.36,8

II kl  1 km
Tüdrukud
1. Glaudia Vahter    KVK           4.18,7      
2. Sandra Kukk        SÜG     2a    4.25,6
3. Elise-Maria Trei  SÜG    2a    4.27,7

Poisid
1. Mark Paomees      SÜG    2b     3.55,2
2. Raul Tahk             SÜG    2b     3.57,5
3. Karl Sander Pirn   SÜG    2b     4.02,8

III kl 1km
Tüdrukud
1. Luise Vevers        SÜG    3a   4.22,2      
2. Cristella Truu       SÜG    3a   4.31,1
3. Hanna Saaretalu   SÜG    3b   4.32,0

Poisid
1. Ken Kirs        KVK    3b    3.39,4
2. Jaagup Jalak  KVK    3b    3.45,3
3. Andri  Övel   KVK    3b    3.48,6

IV kl  1km
Tüdrukud
1. Mariliis Remmel        SÜG  4b    3.56,4    
2. Carmen Electra  Pirn  SÜG  4b    3.59,5
3. Gendra Allikmaa        SÜG  4b    4.08,3

Poisid
1. Enrik Kesküla  KVK    4b     3.45,8
2. Daniel Rüütel   KVK    4b     3.47,7
3. Karret Sepp      KVK    4a     3.51,3

V-VI kl  2 km
Tüdrukud
1. Kaili Nurk         Leisi KK   5. kl   9.09,6   
2. Eliis Kaseväli    KVK         5b      9.33,6
3. Kristin Rand      SÜG          5a     10.04

Poisid
1. Johannes Treiel  SÜG     6a     8.28,1
2. Markus Koit       SÜG     6a     8.30,2
3. Henri Paomees   SÜG     5b     8.38,9

7. kl poisid    2 km
1. Kirill Peljuh           SÜG    7a     8.57,4
2. Kaivo Välja            SÜG    7b    9.02,4
3. Janno Hindrekson  SÜG    7b     9.06,1

8.-9. kl poisid  4 km
1. Daniel Tiirats        SÜG     8a      15.24,6
2. Rando Oder          SÜG      9a      16.42,9
3. Raimo Rahumeel  KVK     9.kl   17.17,9

7.-9. kl tütarlapsed  2 km
1. Eva Haavel        SÜG      8a   7.59,6
2. Gerli Glaudia Kuldsaar  Kihelkonna PK                  8.15,8
3. Kreta Rand        SÜG      9b   9.43,1

10.-12. kl neiud  4 km
1. Kaisa Kaldmäe   SÜG   12a     18.09,4
2. Eliise Hoogand   SÜG   11c     18.24,5
3. Liis Lepik           SÜG   10c     18.52,3

Noormehed 7,3 km
1. Edgar Vanin      KTG   10. kl   27,53,2
2. Theodor Kaljo   SÜG   10c      28.03,1
3. Romet Raun      KG     11. kl   28.32,2

Jooksupäeva läbiviimist toetasid Euroopa Sotsiaalfond ja Eesti Koolispordiliit.
Täname kõiki abiks olnud õpetajaid ja SÜGi erigrupi õpilasi ürituse läbiviimisel.

REIPALT KOOLIPINKI SPORDIPÄEVA TULEMUSED

1. klassid
Kaugushüpe
TÜDRUKUD
1. Brigite Hollo    2.73 m
2. Karina Haalen    2.45 m
3.Karmen Ehanurm    2.40 m
POISID
1. Ermo Nömm    2.71 m
2. Gendro Umber    2.54 m
3. Oskar Vatsfeldt    2.52 m
Pallivise
TÜDRUKUD
1. Stefy Vasemägi    12.8 m
2. Brigite Hollo    12.0 m
3. Helen Kruuser    12.0 m
POISID
1. Marten Voolaid    21.5 m
2. Joosep Kobin    21.0 m
3. Oliver Vaher    21.0 m
60 m jooks
TÜDRUKUD
1. Brigite Hollo    11,4 s
2. Karina Haalen    12,0 s
3. Karmen Ehanurm    12,1 s
POISID
1. Ermo Nömm    11,2 s
2.-4. Joosep Kobin    12,1 s
2.-4. Albert Johann Lepik   12,1 s
2.-4. Kaur Luhaäär    12,1 s
200 m jooks
TÜDRUKUD Ia klass
1. Kirke Medri    48,5 s
2. Karmen Ehanurm    49,2 s
3. Merit Matt    50,3 s
TÜDRUKUD Ib klass
1. Brigite Hollo
2. Karina Haalen
3. Maarja-Liis Sarap
POISID
1. Ermo Nömm    43,1 s
2. Kristofer Tiitson    44,97 s
3. Joosep Kobin    45,0 s

2. klassid
Kaugushüpe
TÜDRUKUD
1. Marleen Mai    2.90 m
2. Elise-Maria Trei    2.86 m
3. Getriin Ots    2.70 m
POISID
1. Raul Tahk    3.06 m
2. Martin Vesberg    2.92 m
3. Karl Sander Pirn    2.91 m
Pallivise
TÜDRUKUD
1. Liisa Tõll    18.0 m
2. Katariina Aulik    16.5 m
3. Maria Kasak    14.0 m
POISID
1. Kritjan Orumaa    28.0 m
2. Kert Tartes    27.0 m
3. Mark Paomees    21.0 m
60 m jooks
TÜDRUKUD
1. Elise-Maria Trei    10,9 s
2. Getriin Ots    11,3 s
3. Hosanna Mäekallas   12,0 s
POISID
1. Martin Vesberg    10,7 s
2. Raul Tahk    10,9 s
3. Karl Sander Pirn    10,94 s
200 m jooks
TÜDRUKUD
1. Elise-Maria Trei    42,7 s
2. Getriin Ots    43,5 s
3. Sandra Kukk    45,7 s
POISID
1. Raul Tahk    39,1 s
2. Martin Vesberg    39,5 s
3. Karl Sander Pirn    39,8 s
3. klassid
Kaugushüpe
TÜDRUKUD
1. Luise Vevers    3.34 m
2. Triinu Eliise Põld    3.30 m
3. Hanna Saaretalu    2.84 m
POISID
1. Markus Armus    3.11 m
2. Andre Koppel    3.09 m
3. Paul Antsaar    3.01 m
Pallivise
TÜDRUKUD
1. Luise Vevers    25.5 m
2. Eliisa Kirst    21.1 m
3. Kätrin Opp    20.0 m
POISID
1. Devon Lopp    35.0 m
2. Markus Armus    34.0 m
3. Andre Koppel    29.0 m
60 m jooks
TÜDRUKUD
1. Luise Vevers    10,4 s
2.-3. Eliisa Kirst    11,2 s
2.-3. Triinu Eliise Põld   11,2 s
POISID
1.-2. Andres Sui    10,6 s
1.-2. Markus Armus    10,6 s
3. Paul Antsaar    10,95 s
400 m jooks
TÜDRUKUD
1. Luise Vevers    1.31,2 S
2. Kristiina Kuusk    1.41,1 s
3. Eliisa Kirst    1.41,2 s
POISID
1. Kaspar Kivi    1.30,5 s
2. Andre Koppel    1.31,2 s
3. Markus Armus    1.36,2 s

4. klassid
Kaugushüpe
TÜDRUKUD
1. Mariliis Remmel    3.78 m
2. Karmen Electra Pirn   3.50 m
3. Gendra Allikmaa    3.37 m
POISID
1. Kenro Tohter    3.48 m
2. Mark-Marcus Soodla   3.31 m
3. Martin Sepp    3.25 m
Pallivise
TÜDRUKUD
1. Mariliis Remmel    34.8 m
2. Laura Sild    31.8 m
3. Feridee Sevostjanov   26.0 m
POISID
1. Mark-Marcus Soodla   32.0 m
2. Mattias Rihvk    31.0 m
3. Egert Vilter    30.0 m
60 m jooks
TÜDRUKUD
1. Mariliis Remmel    9,5 s
2. Carmen Electra Pirn   9,9 s
3. Gendra Allikmaa    10,0 s
POISID
1.  Kenro Tohter    9,9 s
2. Martin Sepp    10,0 s
3. Mark-Marcus Soodla   10,3 s
400 m jooks
TÜDRUKUD
1. Carmen Electra Pirn   1.19,7 s
2. Mariliis Remmel    1.21,6 s
3. Gendra Allikmaa    1.31,0 s
POISID
1. Kenro Tohter    1.22,1 s
2. Martin Sepp    1.25,7 s
3. Oskar Kivi    1.26,2Kokkuvõtte tegi Margit Mägi

Emakeele- ja ajalooõpetajate väljasõit

Esmaspäeval, 26. septembril sõitsid meie kooli emakeele- ja ajalooõpetajad tutvuma Mustjala valla vaatamisväärsustega. Bussijuhiks ja tänuväärseks giidiks sai kaasa räägitud Aado Haandi.

Esmalt käisime Silla kalmistul, kus vaatasime üle Paul Saagpaku viimse puhkepaiga ning sel suvel avatud Vabadussõjas langenute mälestusristi. Edasi läks sõit Mustjala lasteaed-põhikooli, kus Helje Raaper tegi meile väga põhjaliku ekskursiooni. Jääb vaid imetleda  pisikest armsat koolimaja koos täismõõtmetes spordisaali, uhke staadioni ja lauluväljakuga.

Meie giidil oli varuks ka pisut ekstreemsust. Seda kogesime Abula kandis, kus auklik ja käänuline metsatee kuidagi otsa lõppeda ei tahtnud. Igal kahe tee ristmikul sügas bussijuht kukalt, et kuhu küll rooli peaks keerama ning enda sõnutsi pidi vasak tee alati pärale viima. Pärast pooletunnist okstekriipimist vastu bussiaknaid olime juba lootuse tsivilisatsiooni suhtes kaotanud, aga oh üllatust – sealt juba paistiski üksik talumaja. Paadunud seenefännid leidsid küll, et hoopiski ekstreemsem oli bussiaknast riisikate möödavilksamist vaadata.

Väike vahepeatus Pidula mõisahäärberis (mis väidetavalt millalgi 5 tärni hotelliks peaks saama) ning juba kostitaski lahke pererahvas, kelleks Aado ja Ly Haandi, meid maitsvate grillvorstide ning kodusküpsetatud  leivaga. Sekka ikka mõni vahva lugu ümberkaudsetest paikadest.

Nii see viis tundi möödas oligi, paunas kaasas mõnus sügistunne, meeldejäävad hetked Mustjala kandist ning Ly hüvastijätulehvitus.


Tulevase 5 tärni hotelli trepil

Reisiseltskonna nimel
Merle Prii

Viimati uuendatud Teisipäev, 04 Oktoober 2011 14:13  
Bänner


Bänner