Saaremaa Ühisgümnaasium

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

SÜG-Press nr 312

Saada link Prindi PDF

 

SÜG-Press

 


12. september 2011 - Mida Juku ei õpi, seda Juhan ei tea  - Number 312


KOLMAPÄEVAST REEDENI

K 14.09   
14.00     Direktsiooni koosolek
15.00     Metoodikanõukogu koosolek
18.00    10. klasside lastevanemate kool

R 16.09     
19.30     Jukude pidu

E 19.09     
09.45     1. - 4. klasside  vahetunnikoolitus
10.45     Klassivanemate  koosolekud
Algab looduse nädal (eriplaan)

T 20.09     
09.00     SA juhatuse koosolek
Õpilasesinduse valimine

K 21.09     
14.00     Direktsiooni koosolek
15.00    Tehnikanõukogu koosolek
16.00     Nõukoja koosolek

N 22.09     
13.45         MK Taimeseade konkurss

R 23.09              Teadlasteöö (eriplaan)

PEDAGOOGILISED KÕNELUSED

K 14.09   Anne Teigamägi ja Co. Lapimaa 2
N 15.09   Direktsiooni info
R 16.09   Paavo Kuuseok. Matikute  suvepäevadest
E 19.09   Viljar Aro. Kivilinna Gümnaasiumist
T 20.09   Triino Lest. Huvijuhtide suvepäevadest
K 21.09   Diana Õun. Abituuriumi filmiprojektist
N 22.09   Direktsiooni info
R 23.09   Viire Pors, Irena Sink, Maie Uustulnd. Kontrollin ja kordan

EDASIÕPPIMINE 2011

12 A 12 B 12 C Kokku
Lõpetas kooli 26 34 25 85
Õpib kõrgkoolis 24(92%) 30(88%) 23(92%) 77(90%)
kutseõppes -
3 -
3
välismaal 2 - - 2
sõjaväes - - 2 2
tööl
- 1 - 1


SÜG-i  lõpetajad jätkavad õpinguid 19 erinevas koolis, millest 4 asuvad väljaspool Eestit.
Populaarsemateks kõrgkoolideks olid käesoleval aastal  Tartu Ülikool, kuhu astus 23 meie kooli lõpetajat, järgnesid Tallinna Tehnikaülikool (18), Tallinna Ülikool (10), Eesti Maaülikool (10).

9A 9B Kokku
Lõpetas põhikooli 19 31 50
SÜG-s
15 19 34
KG-s
1 9 10
ametikoolides 2 2 4
Tartu Kommertsgümnaasium 1 - 1
Treffneri Gümnaasium - 1 1


Mia Rand, psühholoog

EELKOOL 2011/2012 ÕPPEAASTAL


SÜG EELKOOL töötab projekti ”Saaremaa Teadus- ja Huvikooli loomine” nr. 1.1.0705.09-0073 raames.

OSALEMISEKS PALUME EELNEVALT REGISTREERIDA KOOLI SEKRETÄRI TELEFONIDEL 45 24 430; GSM 534 861 81
VÕI MEILI TEEL See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

12. OKTOOBRIL KELL 16.45 OOTAME KÕIKI KOOLI FUAJEES.
Ühine eelkooli tund algab lastele ja vanematele auditooriumis I korrusel ruum 138 täpselt kell 17.00.
Lastel palume kaasa võtta vahetusjalatsid ja pinalid, vanematel kirjutusvahend.

Irena Sink, eelkooli koordinaator

 

ÜLEMINEKUEKSAMID 2011/12 ÕA


3A klass    eesti keel
3B klass    eesti keel
4A klass    matemaatika, inglise keel
4B klass    matemaatika,  inglise keel
5A klass    eesti keel,  matemaatika
5B klass    eesti keel, matemaatika
6A klass    loodusõpetus, inglise keel
6B klass    loodusõpetus, inglise keel
7A klass    arvutiõpetus, matemaatika, vene keel
7B klass    arvutiõpetus, matemaatika, vene keel
8A klass    ajalugu, füüsika, inglise keel
8B klass    ajalugu, füüsika, matemaatika
10A klass    ajalugu, matemaatika, geograafia
10B klass    ajalugu, matemaatika geograafia
10C klass    ajalugu, matemaatika, geograafia
11A klass    kirjandus, inglise keel
veel 2 valikeksamit järgmistest ainetest: eesti keel, ajalugu, matemaatika, saksa keel, vene keel, prantsuse keel, bioloogia, keemia, geograafia, füüsika
11B klass    kirjandus, bioloogia
veel 2 valikeksamit järgmistest ainetest: eesti keel, ajalugu, matemaatika, inglise keel, saksa keel, vene keel, prantsuse keel, keemia, geograafia, füüsika
11C klass    kirjandus, füüsika
veel 2 valikeksamit järgmistest ainetest: eesti keel, ajalugu, matemaatika, inglise keel, saksa keel, vene keel, prantsuse keel, bioloogia, keemia, geograafia

MÄRKUS: valikeksamitest 11. klassis vabastatakse vaid Teaduse TOP-10-s olevad õpilased.

Marek Schapel, õppealajuhataja

UUT KIRJANDUST RAAMATUKOGUS

H. Aro Saaremaa Ühisgümnaasiumi — SÜG Sihtasutuse Aastaraamat: 2010/2011 (SÜG, 2011)
E. Varendi, M. Lember Saaremaa Ühisgüm-naasiumi 93. lennu raamat (Kuressaare, 2011)
J. Juul  Sinu tark laps: mida peab iga lapsevanem teadma lastekasvatusest ja suhetest lapsega 21. sajandil (Väike Vanker, 2010)
A. Turovski Mälumängud lastele: põnev loomariik: üle 1000 küsimuse looduse kohta (2011)
Piret Puppart  Eesti rahvarõivas ja mood (TEA Kirjastus, 2011)
A. Purre Tähelepanu! Valmis olla! Kunst!: kuusteist kunstiprojekti alates 12. eluaastast: õpilaseraamat (Loovalt tulevikku, 2011)
I. Pulk Mäng: Tähelepanu! Valmis olla! NÄITUS! (komplektis: mängujuhend, teema-kaardid, rinnamärgid rollide nimetustega) MTÜ Loovalt tulevikku, 2011
DVD : Prügihunt ja superjänes : loodushoiust ja ökoloogilisest mõtlemisest kõnelev nukueten¬dus lastele (JCI GO Koda, 2011)

ÕPPEKIRJANDUS:
J. Vaiksoo  Aabits + töövihik (Koolibri, 2011)
V. Keller  Aabits + töövihik (Avita, 2011)
K. Sarapuu  Eesti keele õpik 4. klassile : I osa  + töövihik I osa (Avita, 2011)
V. Kivisilla, P. Ratassepp  Labürint I : Kirjanduse õpik 7. klassile (Avita, 2011)
M. Ross Peegel 3: 9. klassi eesti keele õpik + töövihik (Koolibri, 2011)
I. Põltsam-Jürjo  Keskaeg 7. klassile : I osa (Avita, 2011)
M. Hallik Loodusõpetuse tööraamat + töövihik 1. klassile (Avita, 2011)
M. Kuurme  Loodusõpetuse õpik 4. klassile : I osa + töövihik I osa (Avita, 2011)
R. Aunap  Loodusgeograafia õpik 7. klassile (Avita, 2011)
K. Relve  Bioloogia 7. klassile õpik + töövihik  (Avita, 2011)
K. Kaasik  Matemaatika õpik 4. klassile : I osa  + töövihik I osa (Avita, 2011)
K. Kaldmäe  Matemaatika õpik 7. klassile (Avita, 2011)
A. Sepp  Muusikaõpik: 7. klass (Avita, 2011)
K. Kütt  Kehalise kasvatuse töövihik teisele kooliastmele (Avita, 2011)
Ü. Kurm  I Love English : Student´s Book 1 (Studium, 2011)
New Headway Advanced : Workbook with key (Oxford University Press, 2011)

ILUKIRJANDUS:
A. Kivirähk  Vombat : näidendid (Eesti Keele Sihtasutus, 2011)
M. Paris  Minu Moskva: Kõigi vimkade kiuste (Petrone Print, 2011)
D. Raudam  Minu Gruusia: elu nagu mägitee (Petrone Print, 2010)
A. Samarüütel  Minu London: loomepiinu, inspiratsiooni ja argiilu (Petrone Print, 2010)
A. Ilisson-Cruz  Minu Austraalia: kuidas ma vahetasin raha aja vastu (Petrone Print, 2009)

LASTE- JA NOORTEKIRJANDUS:
K. Kuldjärv  Niidujõe kuningriik (Mixi Kirjastus, 2010)
S. Oll  Vana sõna vallatused (sarjast TEA lasteraamatute varalaegas) TEA, 2011
A. Dahlberg  Väike Mai (sarjast Lapse oma raamatukogu) TEA, 2011
K. Kass Kasper ja viis tarka kassi (sarjast Minu esimene raamat) Tänapäev, 2011
Eksperimentide maailm : palju põnevaid katseid igale poisile ja tüdrukule (TEA, 2011)

Uudiskirjanduse kohta pikemalt leiate infot raamatukogu AJAVEEBIST http://sygrmtk.blogspot.com/ ja raamatukogu andmebaasist RISKWEB http://192.168.0.5/riksweb/

Iivi Vikat, raamatukogu juhataja

TEADLASTE ÖÖ 2011 Saaremaa Ühisgümnaasiumis 23.sept. 2011



Teadlaste ÖÖ hommikutervitus kell 9.00 Saaremaa Ühisgümnaasiumis.
Kell 10.00 – 14.00 matemaatika õppepäev auditooriumis (ruum 138), kus TÜ Teaduskooli metoodik Raili Vilt õpetab Saare maakonna põhikooli ja gümnaasiumi õpilastele Matemaati-kaolümpiaadi ülesandeid. Osalejaid registreerivad matemaatikaõpetajad.
Ahhaa Teaduskeskuse õpitoad õpilastele CSI:DNA 8.-12. klassile kell 11.00, 12.00, 14.00 ja 15.00 ruumis 301. Meie kooli õpilasi registreerib õpetaja Merike Kuldsaar (ruum 317).
Saaremaa Ühisgümnaasiumi teadusteatri etendused põhikooli õpilastele ruumis 320. Kell 12.00 — algklasside õpilased, kell 13.00 KVK õpilased ja 14.00 — kõik ülejäänud soovijad Saare maakonnast.
Eesti Geenivaramu teadur Tõnu Esko  räägib kell 14.00 Saaremaa Ühisgümnaasiumi aulas gümnaa-siumiõpilastele teemal „Issver, mul on paksuks-minemise geen! Kas kõik on ettemääratud?“
Teaduskohvik kell 18.00 Saaremaa Ühisgüm-naasiumi kohvikus kõigile huvilistele. Tõnu Esko Eesti Geenivaramust teemal „Eestlased Euroopa geneetilisel kaardil: kust tuleme ja kuhu läheme?“
Astronoomia ÖÖ kell 20.00 Saaremaa Ühisgümnaasiumi füüsikaklassis ruum 320. Igast gümnaasiumiklassist ootame kolmeliik-melist võistkonda astronoomiaviktoriinile osalema. Võistkonnad registreerib Arne Loorpuu.
Teadusteemaline õpilastööde näitus „Teadus kunstis“.SÜGi I korrusel Saare maakonna õpilaste näitus taimeseadekonkursi „Kosmos“ töödest.SÜGi II korrusel 4. klassi õpilaste teadusprojektide näitus-esitlus. Sügisnäitus SÜGi loodusklasside poolt I korruse vitriinides.
Saaremaa Ühisgümnaasiumi fuajees ekraanil fotomeenutus „Teadlaste ÖÖ 2010“.

Teadlaste ÖÖ 2011 saab teoks tänu Euroopa Komisjoni, Teaduskeskus Ahhaa, Euroopa Sotsiaalfondi ja Saaremaa Ühisgümnaasiumi toele.
Kõik eelpoolnimetatud üritused on osalejatele tasuta.Rohkem infot Teadlaste ÖÖ kohta http://www.ahhaa.ee/TeadlasteOo2011

Anne Teigamägi, projektijuht

SPORDIPÄEVA TULEMUSED

8.-9. kl P 60 m                                   
I    Kerdo Jakunin    9b      7,7              
II   Martin Janson     9a      7,9                  
III  Karla Kirsch       9a      8,0               
4.   Tanel  Aeg          9a       8,1                   
5.   Markus Aru        9b       8,4                
6.   Rasmus Arge      9a       8,5               

8.-9. kl P pallivise
I    Kerdo Jakunin     9b         69  m
II   Ivar Indrek Himmist 9b   66,5 m   
III  Danel Tiirats       8a         62,5 m
4.   Taavi  Aeg          9a         61 m
5.   Tanel  Aeg          9a         60 m
6.   Rando Oder        9a         59,5 m   

7. kl P   60 m
I  Genert Allikmaa      7b       8,9
II Kris Tänav               7b       9,4
III – IV Hannes Kask  7b       9,8
Erik Juhan Kruusik      7b      9,8
5. Kirill Peljuh             7a      10,1
6. Kaivo Välja             7b      10,2

7. kl P pallivise
I Hannes Kask              7b     45 m
II Madis Lember          7b     41,5 m
III Erik Juhan Kruusik 7b     40,5 m
4. Aleks Lesk               7b     40 m
5. Kaivo  Välja          7b      39 m
6. Ken Pihlas             7a      36 m

8.-9. kl T 60 m                    
I Karmen Armus        9a      8,7
II Eva Haavel             8a      8,9
III Brenda Parbus       8a      9,2
4. Hanna Saagpakk     8a      9,7
5. Kreta Rand             9b      9,8
6. Pia- Lotta Toom     9b      9,9

8.-9. kl T pallivise
I  Maria Aarnis          9b       37 m
II Anni Toon              9b      36 m
III Liisa Allik             9a      34 m
4. Mairi Kukk             8b      34 m
5. Marju Viskus          8a      34 m           
6. Brenda Parbus         8a      33 m

7. kl T  60 m
I Maigret Mõru           7a       9,2
II Karita Süld              7b       9,2
III Helina Koppel        7b      9,3
4. Sandra Aulik           7a        9,7
5.Annabel Maripuu     7b       10,2
6. Alice Berens            7a       10,3       

7. kl T pallivise
I Alice Berens              7a      36 m
II Kai Koovisk             7b      33 m
III Kerli Aksalu            7a      32 m
4. Reet Koppel             7a      31 m
5. Kerttu Kütt               7a      28 m
6. Helina Koppel          7b      28 m

5.-6. kl P  60 m           
I Robin   Mäetalu          6b      9,0
II Rasmus Saar              5a      9,3
III – IV Mart Truu         6b      9,4
Miikael Tuus                 6b      9,4
5.-6. Johannes Treiel     6b      9,6
Ian Felix Post                5a       9,6

5.-6. kl P kaugushüpe
I  Kermo Kuhi               6b     4.76 m
II Johannes Treiel          6b     4.45 m
III Rasmus Saar             5a     4.13 m
4. Karl Viik                   6a      3.82 m
5. Ian Felix Post            5a      3.73 m
6. Karl Kustav Kuning  6b      3.73 m

5.-6. kl P pallivise                
I Johannes Treiel           6b        50 m
II Cevin Vahter             5a         46 m
III Karl Paal                  6a         45 m
4. Miikael Tuus             6b        42 m
5. Oliver Moring           5b        40 m
6.  Garel Muul               5a        39 m

5.-6. kl T 60 m
I – II Kaisa Esko                   5b     9,8
Helina Sepp                 5a      9,8
III Karita Käsk                      6b    10,0
4.-7. Sofia Demi Li Valge    5a     10,1
Kätrin Mändmaa           6a     10,1
Hanna Klaar                  6b     10, 1
Eliisa Saar                     6b     10,1

5.-6. kl T  kaugushüpe                  
I Sofia Demi Li Valge          5a     3.70 m
II Helina Sepp                      5a      3.50 m
III Kaisa Esko                      5a      3.50 m
4. Hanna Klaar                     6b     3.40 m
5. Karita Käsk                      6b     3.30 m
6. Siret Sui                           5b     3.30 m

5.-6. kl T pallivise
I  Airike Kapp                      6b       37 m
II Karita Käsk                      6b       32 m
III Andrea Ärmus                5a        30 m
4. Karina Sepp                     6a        28 m
5. Hanna Klaar                     6b       28 m
6. Lily Vahter                       5a       25 m

Pendelteatejooksude tulemused
5.-6. kl           
I     6b
II   5a
III  5b
4.  6a

10.-12. kl
I     12a
II    11c
III – IV  11b ja 12b
5.   10c
6.   11a
7.   10b
8.- 9. 10a ja 12 c

7.-9. kl                  
I     8a                          
II    9a                  
III   9b   
4.    8b
5.    7b
6.    7a

Kombineeritud teatevõistluste tulemused:
10.-12. kl                     
I – II    10c ja 11c
III        12a
4.-5.    10b  ja 12b
6.-7.    11b  ja  12c
8.         11a
9.    10a

7.-9. kl
I      9a
II  - III  8a ja 7a
4.-5.      7b  ja  8b
6.     9b

Klassidevaheliste pallimängude tulemused:
5.-6. kl T rahvastepall
I      6b
II     5a
III    6a
4.     5b

5.-6. kl  P rahvastepall
I       6b
II     5a
III    6a
4.     5b

7.-9. kl P jalgpall
I       9a
II     8a
III    9b
4.     8b
5.     7b
6.     7a

GÜMNAASIUM
10. kl P 100 m
I     Alar Leemet          10A    13,0
II    Joel Jakob Koel    10B        13,1
III-V  Lauri Põld         10A        13,4
Miikael Trave    10B        13,4
Kristo Õunap     10C        13,4

11. kl P 100 m
I    Rauno Liitmäe       11C         12,0
II   Sander Tšernobrovkin   11C  13,0
III  Jarmo Ling            11C         13,7

12. kl P 100 m
I     Ken Kaljurand       12C     13,0
II    Paul Kirspuu         12A     13,2
III   Henri Tamm         12B         13,7

10. kl T 100 m
I     Liis Lepik              10C     15,4
II   Krete Saak              10C     15,8
III-IV Anita Jakimenko 10C    15,9
Krete Suurorg     10B     15,9

11. kl T 100 m
I     Greete Vapper        11B     13,8
II    Anni Pupart            11C     14,7
III   Eliise Hoogand      11C     15,0

12. kl T 100 m
I-II    Kaisa Kaldmäe      12A     14,4
Grete Pokk             12B     14,4
III     Teele Treiel            12C     14,6

10. kl P kuulitõuge
I        Joel Jakob Koel     10B      9,39
II      Kevin Grass           10C      8,96
III     Henri Sink             10C      8,22

11. kl P kuulitõuge
I     Rauno Liitmäe             11C     12,35
II   Sander Tšernobrovkin    11C     11,27
III  Mikk-Andres Altrof    11B     10,96

12. kl P kuulitõuge
I      Priit Suluste              12A     10,49
II    Toomas Soots            12B      9,66
III   Kaspar Saar               12C      9,50

10. kl T kuulitõuge
I     Triine Aavik               10B     8,26
II    Helena Kuivjõgi         10C     7,84
III   Liis Lepik                   10C     7,54

11. kl T kuulitõuge
I     Helerin Rauna             11A     8,40
II    Gete Grahv                 11C      8,30
III   Merlin Laula              11A      8,25

12. kl T kuulitõuge
I     Teele Treiel                12C      10,07
II    Mari Peeters               12B      8,69
III   Gerlin Kruuser           12B      8,24

Tänan kõiki õpilasi, õpetajaid - kohtunikke ilusa spordipäeva eest!
Edu ja harjutamist edaspidigi!

Aime Metsmaa, kehalise kasvatuse ainekomisjoni esimees

ÕPETAJATE ÕPPEREIS LAPIMAALE

29. aug – 03. sept käis 17 Saaremaa loodusainete õpetajat Lapimaal õppereisil. SÜGi õpetajatest osalesid Merike Kuldsaar, Inge Vahter, Mart Mölder ja Indrek Peil. Tutvuti tundrataimede ja –loomadega, saamide kultuuriga, kulla- ja ametüstikaevandustega, Soome koolisüsteemiga ja Rovaniemi keskkonnaharidusliku tegevusega. Õppereisi tähtsamateks märksõnadeks jäid kõlama: Rootsi kukits (1 taim), lemming (1 loom), Urho Kaleva Kekkonen, saami kultuur, lõhe (mille püügihooaeg lõppes 31. augustil), hallid põdrasamblikunõlvad ja ümber majade jooksvad jänesed.


Õpetaja Mart Mölder kulda pesemas

Õppereisi toimumine sai teoks tänu Saaremaa Omavalitsuste Liidu, SÜG Sihtasutuse ja Euroopa Sotsiaalfondi toele.
Loodusainete sektsioon

OLULISED KUUPÄEVAD 2011/12 ÕPPEAASTAL

Vaheajad
22. oktoober – 30. oktoober
23. detsember – 08. jaanuar
17. märts – 25. märts
06. juuni – 31. august

27.09     Jooksupäev tervisepargis
07.10    Õpetajate päev, KOOLIMAJA 50
20.10    Õppenõukogu
21.10    Projektõppepäev „Tagasi kooli“
05.12    Matemaatika kooliolümpiaad G
08.12    Matemaatika kooliolümpiaad PK
12.12    Mälestuspäev
20.12    PK Jõulupidu
21.12    Jõulupidu
Õppenõukogu
22.12    Kogunemised
16.01    Sünnipäevaaktus
23.02    Vabariigi aastapäeva tähistamine
24.02    ISESEISVUSPÄEV
--.02    Suusapäev
07.03    Õigekirja konkurss
15.03    Õppenõukogu
16.03    Matemaatikavõistlus Känguru
06.04    SUUR REEDE
27.04    Viimase kella päev 12. klassile
30.04    Riigieksam: KIRJAND
5. – 11. klassil toimub midagi nii, et poleks tunde
01.05    VABA PÄEV
04.05    Riigieksam: ÜHISKONNAÕPETUS
08.05    Riigieksam: INGLISE KEEL kirjalik
5. – 11. klassil toimub midagi nii, et poleks tunde
09.05 – 11.05    Riigieksam: INGLISE KEEL suuline
15.05    Viimane tunniplaanijärgne päev 11. klassile
Tasemetöö eesti keeles 6. klassile
16.05    Riigieksam: SAKSA KEEL kirjalik
Tasemetöö eesti keeles 3. klassile
17.05    Riigieksam: SAKSA KEEL suuline
Tasemetöö matemaatikas 6. klassile
18.05    Viimane tunniplaanijärgne päev 7., 8. ja 10. klassidele
Viimase kella päev 9. klassile
21.05    Riigieksam: MATEMAATIKA
22.05    Viimane tunniplaanijärgne päev 4., 5. ja 6. klassidele
Tasemetöö matemaatikas 3. klassile
23.05    Tasemetöö valitavas aines 6. klassile
25.05    Viimane tunniplaanijärgne päev 3. klassile
Riigieksam: BIOLOOGIA
29.05    Riigieksam: AJALUGU
30.05 – 04.06    Praktika
04.06    Õppenõukogu
Riigieksam: GEOGRAFIA
Põhikooli lõpueksam: EESTI KEEL
05.06    Lõpetavad 1. – 8. ja 10. – 11. klassid
08.06    Riigieksam: KEEMIA
Põhikooli lõpueksam:
MATEMAATIKA
12.06    Riigieksam: FÜÜSIKA
13.06    Põhikooli lõpueksam: VALIKEKSAM
14.06    Põhikooli lõpueksam: INGLISE KEEL suuline
19.06    Õppenõukogu
20.06    9. klassi lõpuaktus
21.06    12. klassi lõpuaktus
22.06    Töötajate üldkoosolek/õppenõukogu

Marek Schapel, õppealajuhataja


Viimati uuendatud Kolmapäev, 14 September 2011 21:45  
Bänner


Bänner