Saaremaa Ühisgümnaasium

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

Kuuldemängu "Kõrboja peremees" järelkajad

Saada link Prindi PDF

 

Raadioteater


Raamatu autor: A.H. Tammsaare. Režissöör: Kaarel Toom. Osades: Katku Villu – Ilmar Tammur. Tema isa Jüri – Arno Suurorg. Tema ema Anu – Katrin Välbe. Kõrboja Anna – Aino Talvi. Tema isa Rein – Aleksander Mägi. Tema tädi Madli – Salme Reek. Kõrboja tööperemees Mikk – Herman Iila. Kõrboja sulane Jaan – Rudolf Nuude. Kõrboja teenija Leena – Ellen Liiger. Sauna Eevi – Evi Rauer. Lõugu Kusti – Lembit Anton.

 

Katku Villu on vanglast vabaks saanud ja jõuab taas koju. Rahumeelselt elada aga polegi nii lihtne, kui Villu lootis, sest ka Kõrboja Anna viibib kodumail. Kõrboja talule on vaja uut peremeest. Annast saab kõrboja perenaine. Varsti tuli jaanipäev ja kõik hakkasid jaanituleks valmistuma. Villu otsustas mitte jaanitulele minna vaid hoopis kive lõhkama, et põldu rajama hakata. Jaanipäeva hommikul lasi Villu omal käeotsast ja jäi peaaegu pimedaks. Anne soovis, et sant Villu tuleks Kõrboja peremeheks. Villu arvas et see talle ei sobi ja lasi ennast maha, et mitte teistele raskuseks olla.

 

Kuuldemäng oli väga ärev ja seal juhtus palju. Arvan et etendus oleks veel ägedam olnud. Mulle meeldis see meeleolu mis oli jutu alguses, aga lõpp vajus natuke liiga kurvaks. Oleksin kindlasti eelistanud etendust, aga jutust sain maitse suhu millega tegu on. Soovitaksin kindlasti teistele ka kuulata.

 

Vesse Muru, 8.A

 
Bänner


Bänner