Saaremaa Ühisgümnaasium

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

Kuuldemängu "Kõrboja peremees" järelkajad

Saada link Prindi PDF

 

Kõrboja peremees


Näidendi autor on Anton Hansen Tammsaare. Režissöör Kaarel Toom. Helirežissöör Eero Sepling. Näitlejad Osades: Katku Villu – Ilmar Tammur. Tema isa Jüri – Arno Suurorg. Tema ema Anu – Katrin Välbe. Kõrboja Anna – Aino Talvi. Tema isa Rein – Aleksander Mägi. Tema tädi Madli – Salme Reek. Kõrboja tööperemees Mikk – Herman Iila. Kõrboja sulane Jaan – Rudolf Nuude. Kõrboja teenija Leena – Ellen Liiger. Sauna Eevi – Evi Rauer. Lõugu Kusti – Lembit Anton. Etendus võtab kohta aastal 1955 ja Kõrbojal.

Etenduses ise on vägagi vana. Salvestis on aastast 1955 ja päris hästi säilinud. Näitlejad oskavad päris hästi näidelda ja hästi mängida neid tegelasi. Probleeme mina küll ei leidnud etendusest.

Etenduse aluseks olev lugu räägib ära ,miks Katku Villu oli läinud trellide taha aastaks ja osa räägib  ka vanematest aegadest Villu elus. Helikujunduses on väga hästi jäljendatud linnu hääled ja talu teiste esemete järgi tegemine. Mulle meeldib see kuidas nad näitlevad täpselt niimoodi nagu nad elaksidki talus ja ka need pillid, mis esinevad  selles etenduses.

Etendus ise oli minu arust vägagi hea ja mulle meeldis ka see, et tavalise teatri asemel oli hoopis raadioteater ehk ainult heli oli ja pilt puudus. Etendus küll lõppes kurvasti ehk Villu surmaga aga oli vägagi huvitav ülenisti.

 

Robin Maranik, 8.A

 
Bänner


Bänner