Saaremaa Ühisgümnaasium

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

Kuuldemängu "Kõrboja peremees" järelkajad

Saada link Prindi PDF

 

Kuuldemängu "Kõrboja peremees" järelkajad

 

Kuuldemängud on nagu teatri etendused, mida sa ei näe. Seda on mu jaoks hea kuulata taustaks, kui ma teen midagi. Mul endal läheb keeruliseks istuda ühe koha peal ja mitte midagi teha. Mulle siis oleks need kuuldemängud nagu unejutud, mille saatel jään ma kergesti magama.

Kuuldemäng, mida mina kuulasin rääkis mehest, kes tahtis endale naiseks võtta saunatüdrukut, aga selle mehe isa ei soovinud seda. Tema tahtis, et tema poeg võtaks jõukama naise.

Jaanipäeval jõi mees end nii purju, et suutis kaotada ühe oma silma. Pärast seda juhtumid teeskles mehe armastatu, et sai maolt hammustada. Pärast seda mees sai väga kurvaks, kuna tema armastatu võib ära surra. Tema ei teadnud, et naine seda teeskles.

Loo lõpus otsustas mees enesetappu teha. Ta suri ilma, et oleks teada saanud, et tema armastatu ootas tema last.

Mulle see kuuldemängu lugu meeldis. Näitlejatest ja nende tekstist oli lihtne aru saada. Ja kui ma vahepeal tukkuma jäin, siis need ootamatud paugud võpatasid mind kohe üles. Seda kuuldemängu soovitan kindlasti neile, kes on 14+. Nooremad ei pruugi aru saada, mis seal toimub. Vanemad sealt vanusest juba peaks saama.

 

Helena Lulla, 8.A

 
Bänner


Bänner