Saaremaa Ühisgümnaasium

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

Olla vaba tähendab vastutada

Saada link Prindi PDF

 

Olla vaba tähendab vastutada

 

Armsad igavese ilu austajad.

Aitäh teile kõigile, kes on oma tee täna kahe südame lõimumise esmaesitlusele leidnud.

See, mis hetkel minu sees toimub, pole sõnadesse pandav. Ma poleks kunagi arvanud, et saan seista siin, kroonlühtrite all. Puusärgi ees põlvitamise asemel kuulda kirikukellasid löömas. Siluda oma valgelt kleidilt veel viimaseid kortse ning suurest ärevusest veeta öö magamata. Poleks ealeski uskunud, et saan seista siin ning vaadata oma peiu mind ihkavatesse silmadesse.

Ma ei julgenud unistadagi, et kord leian kellegi, kellega tiivelda läbi elu. Kellega suudelda vabaduse hommikuuduseid huuli. Kui peaksimegi teineteist suurlinna pilvelõhkujate vahele kaotama, siis tean, et ta leiab mu alati üles. Ilma temata mu tiivad mind ei kanna. Lendan kristallselgena näivate akende vastu ja pillan oma noka vahelt meie armastust sümboliseeriva appikarje. Olgugi, et oleme kuldnokad, võib meid leida ka kõige käredama pakasega lumeingleid tegemas.

Mu kallis tulevane, ma armastan sind igavesti. Aga kedagi armastan ma ka peale igaviku. Isegi kui mu hinge viimane leek peaks kustuma täna, siis ma ei taha oma viimaseid hetki kujuteldaval surivoodil veeta ja silmi sulgedes näha sinu nägu. Ma tahan näha oma vastamata armastuse palavikilusat palet.

Seetõttu lahkun ma siit saalist patust puhtana, tõmban selga oma musta leinarüü ning matan end ise ja elusalt. Olen terve elu suutnud varjata, et olen rändlindude emalind.


Triinu Räim, 10.A

Viimati uuendatud Laupäev, 14 November 2020 21:26  
Bänner


Bänner