Saaremaa Ühisgümnaasium 1865-2021

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

Liikuma Kutsuv Kool

Saada link Prindi PDF

Liikuma Kutsuva Kooli programm

Liikuma Kutsuv Kool on programm, milles alates 2016. aastast otsitakse Tartu Ülikooli liikumislabori eestvedamisel koostöös koolidega toimivaid lahendusi, kuidas muuta koolipäevad liikuvamaks ja tuua rohkem liikumisrõõmu iga õpilaseni.

Liikuma Kutsuva Kooli põhimõtted

  • liikumine on koolipäeva loomulik osa, mis toetab õppimist, suhteid ja tervislikku arengut,
  • liikuma kutsuv kool toetab koolipere liikumist aktiivsete ainetundide, vahetundide, koolitee ja kehalise kasvatuse kaudu
  • see on osa koolikultuurist
  • liikumist toetavad ka kooliruumid ja kooliõu
  • liikumine koolipäeva eri osades toob juurde koolirõõmu ning pakub õpilastele võimalust ka ise osaleda ja panustada oma koolipäeva liikuvamaks kujundamisel
  • liikumine on rohkem kui ainult sport

 


Hea lapsevanem!

Meil on rõõm teatada, et Saaremaa Ühisgümnaasium on liitunud Liikuma Kutsuva Kooli programmiga.

Mis ja miks?

Terviseeksperdid soovitavad, et kõik lapsed ja noored peaksid aktiivselt liikuma iga päev vähemalt 60 minutit. See on vajalik eeldus nende tervise, arengu ja ka õppimisvõime jaoks. Tänapäeva istuval ajastul ei tule liikumine aga laste jaoks loomulikult, vaid vajab teadlikku suunamist ja soodustamist. Novembri algul viisime koolipere seas läbi küsitluse, mille põhjal selgus, et 11% õpilastest ei käi nädala jooksul trennis ega liigu aktiivselt või teeb seda vaid 1 kord nädalas, 41% õpilastest tuuakse kooli autoga. Liikuma Kutsuva Kooli programm tähendab vahetundide, ainetundide, aga ka koolitee ja kooliruumi läbimõtlemist nii, et lapsed saaksid veeta oma koolipäeva võimalikult aktiivselt- veedavad nad ju meil väga suure osa oma päevast.

Mida programmiga liitumine tähendab?

Liikuma Kutsuva Kooli programmis osaledes soovime oma koolis liikumisvõimalusi süsteemsemalt planeerida. Mitmed meie õpetajad on läbinud koolituse, et muuta ainetunde liikuvamaks, uusi teadmisi on jagatud sisekoolitustel ning kolleegilt kolleegile. Ees on ootamas mängujuhtide koolitus õpilastele.

Olulise panuse oma lapse tervise heaks saate teha ka teie!

Teie abiga saame muuta laste koolitee aktiivsemaks, võimaldades neil kooli tulla jalgsi, tõukerattaga või jalgrattaga. Liikumine ja värske õhk lisavad energiat ja annavad hea stardi koolipäevale. Elades koolist kaugemal on heaks ideeks teha “100 sammu koolini” ehk peatada auto koolimajast veidi eemal.

Selle sügise üks eesmärk on ühiselt läbi mõelda tegevuskava - mida seada prioriteediks ja millistele tegevustele keskenduda. Olete igati oodatud mõtteid jagama ja kaasa lööma! Üks võimalus on teha seda selle vormi kaudu.

Lisainfot leiate meie kooli kodulehelt https://www.syg.edu.ee ja Liikuma Kutsuva Kooli veebilehelt www.liikumakutsuvkool.ee.

 

Püsige terve ja liikuvad!
Liikuma Kutsuva Kooli programmi meeskond

 


Mai 2021

5.05 - LKK vahendite kast

 

Aprill 2021

28.04 - Kooli paigaldati 2x slackline

 

Märts 2021

22.03 - 11.04 KG vs SÜG liikumisminutite karikavõistlus

16.03 LKK koosolek

 

Jaanuar 2021

100 tundi värskes õhus

19.01 Lustipäev Karujärvel

14.01 LKK koosolek

 

November 2020

SÜG-i koolipere liikumisharjumused

Õpetajate ideekorje

20.11 Teejoomisseminar

19.11 LKK koosolek

5.11 Liikumislabori aktiivse ainetunni jätkukoolitus

 

Oktoober 2020

29.10 LKK koosolek

1.10 Liikumislabori aktiivse ainetunni baaskoolitus

 

September 2020

Õpetajate koolituspäev vaheajal

PILDID XI Olümpiamängud

VIDEO XI Olümpiamängud

PILDID Sügisjooks

PILDID Arbuusijooks

23.09 LKK koosolek

 

Mai 2020

Liikumiskilomeetrite mõõduvõtt SÜG vs KG

 

 

Kontaktid:

Merlin Vares, projekti eestvedaja - See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

Arti Allmägi, SÜGi huvijuht - See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

Diana Õun, SÜGi huvijuht - See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

Jaanis Sarapuu -  See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

Irena Sink - See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

Enn Laanemäe -  See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

Liisi Kilgas -  See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

 


 

Viimati uuendatud Esmaspäev, 10 Jaanuar 2022 14:04  
Bänner


Bänner