Jukunädal ja ristsed

Jukunädal ja ristsed

14.septembril algas meil jukunädal. Istusin siis hommikul saksa keele klassi maha ja aeg läheb, kuid Anderot ei kuskil. Mõni minut hiljem astub ta siiski klassi. Ma ei oleks uskunud ka, et mõni mehehakatis nii palju pingutada viitsiks, aga Andero oli tõesti tõeline barbi. Alguses oli jube naljakas ning päris raske oli tundi tõsiselt võtta.

Vahetundides said meie armsad juhanid meid korralikult ahistada. Ei puudunud Kaarel Vokki kükid, kooli ümber jooksmine ega ka muusika saatel käte üleval hoidmine. Isiklikult jäi mule hästi meelde, kui Ermo pidi mind seljas kandes kooli ringi jooksma. Oi ma kartsin, et äkki Ermo viskab sussid püsti, aga õnneks muretsesin asjata. Meil on väga tugevad noormehed!

Märkimata ei saa ka jätta meie imelisi toidukordi, mis sisaldasid nii sinepit, sibulat, väga rõvedat mahla ja kassikonservi. Mõnel oli ka au süüa mädarõigast ning wasabit.

Eraldi pean välja tooma, et Karl August Kapsta kandis terve nädala kontsakingi. Ta jooksis, hüppas ja tegi ka kõike muud neid kandes. Päris mitu korda olin kindel, et nüüd ta jalad murduvad. Õnneks jäid need terveks!

Viimasel päeval oli meil ka pidu, kus meid ristiti gümnasistideks. Saime mängida erinevaid mänge. Ühes pidin Martiniga riided vahetama, mis oli minu jaoks üsna ebameeldiv ja korrata ei sooviks kohe üldse. Viimaseks katsumuseks näidati meile videot, kus juhanid meile solki keedavad. Seejärel lasti meil arvata, et sööme seda sama jama, kuid  meie kasuks söödeti meile ikka söödavat kraami.

Lugesime ka tõotuse ning saime veel oma kalleid juhaneid austada. Hiljem oli meil ka üliäge järelpidu ning saan öelda, et see oli üks sigavinge nädal.

Liisi-Marii Kangur, 10.B