Saaremaa Ühisgümnaasium

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

Mulle meeldib kokata

Saada link Prindi PDF


Mulle meeldib kokata


Algas see kõik sellega, kui otsustasin kuueselt kisselli teha. Võtsin siis kausi, puistasin sisse ka rohkelt mustikaid, vett ja ei puudunud ka tärklis. Koostisosad sain segatud, aga gaasipliiti ma veel kasutada tol ajal ei osanud. Seega otsustasin panna kausi mikrolaineahju. Pean tõdema, et sellest tuligi täiesti päris mustikakissell. Niimoodi jäigi mulle kokapisik külge.

Toidumaailma tõsisemalt sukeldusin aastal 2017. Juhtus nii, et otsustasin hakata veganiks, millega kaasnes vajadus ise omale süüa teha. Algselt püüdsin teha võimalikult sarnaseid toite, mida olin harjunud varemgi sööma. Ajapikku tüütas mind nuudlite ja risoto näost sisse ajamine ära. Hakkasin otsima retsepte internetist, sirvisin raamatuid koduriiulitel ja poodides, avastasin ka ajakirja Vegan.

Nüüd, aastal 2020, mis on olnud igavene virvarr, saan öelda: „Ma olen kokk!” Ja seda uhkusega. Juba eelneval aastal läksin suveks tööle restorani, kuid pigem abiliseks. Sellel aastal läksin meie oma Kuressaare kesklinnas asuvasse Pritsumajja tööle abikokaks ning kui menüü selge, sain ka ise köögis kokana hakkama. Kindlasti oli mul alguses raske, rahvast palju, tööjõudu pigem vähe ja ootamatult pikad tööpäevad. Mina aga elasin suve üle, kollektiivist on saanud mu teine perekond ja ülemustest väga head sõbrad, kes alati naeratavad ja kiidavad.

Töötan ka kooli kõrvalt edasi, kuid mitte nii palju kui suvel, sest ennekõike on tähtsaim haridus.

Mulle meeldib kokata, kindlasti on see suur osa minust ja tänu sellele võib ka minu 105 AB klassi teinekord miskit head nosimas näha. Olen õnnelik, et olen leidnud tegevuse, mis teeb mind õnnelikuks!

 

Liisi-Marii Kangur, 10.B

 
Bänner


Bänner