SÜG-Press 660

22. september 2020 - Mida Juku ei õpi, seda Juhan ei tea - Number 660

KOLMAPÄEVAST REEDENI

K 23.09 Spordinädal 23.-30. september
18.00 12. klasside lastevanemate kool (aula)
N 24.09 9.30 Olümpiamängud
R 25.09 Maakondlik Euroopa Koolispordi Päev
Teadlaste Öö Festival:
8.10 8.a füüsika töötuba (320)
10.00 9.a füüsika töötuba (320)
11.00 9.b füüsika töötuba (320)
13.00 8.b füüsika töötuba (320)
13.00 Loeng 11.ab klassile „Kliima muutused läbi ajaloo ja inimese osa selles”. Jüri Ivask, TTÜ Geoloogia Instituut (138)
15.00 Loeng 12.ab klassile „Kliima muutused läbi ajaloo ja inimese osa selles”. Jüri Ivask, TTÜ Geoloogia Instituut (138)
19.00 130. lennu kabaree-etendus
L 26.09 Matemaatika lahtine võistlus
9.00 Väikeste kodutütarde maakondlik matkavõistlus (lossihoov)
E 28.09 10.45 Klassivanemate koosolekud
12.00 Jäätise valmistamise töötuba 1. klassidele (141)
13.00 Direktsiooni koosolek
Lasteaedade päev
T 29.09 9.00 8.c keemia töötuba (222)
16.00 Õpilasesinduse koosolek
Euroopa keeltepäeva tähistamine
K 30.09 10.00 TipaTapa 2020 finaal (KSH)
12.00 7.a, 7.b Teadusteater (416)
15.30 Klassijuhatajate nõupidamine (019)
N 01.10 18.30 Ö-Ülikool (138)
Maakondlik Debora Vaarandi luulekonkurss (KG)
R 02.10 9.45 Õpetajate päeva laat
10.45 Õpetajate päeva laat
11.45 Õpetajate päeva oksjon
13.45 Võimu üleandmine
19.00 103. lennu kabaree-etendus
L 03.10 10.00 Keemia lahtine võistlus (UT Moodle)
Kuressaare Laululind

TÄNU TEGIJAILE!

Reeli-Alli Kaesvelt – optimistliku reagee­ri­mise eest hübriidõppe väljakutsele.
Loodusainete ainesektsioon – põneva ja sisuka Arbuusijooksu korraldamise ja läbi­viimise eest.

ÕNNITLEME!

Ron Sebastian Puiestee (7.b) – TV 10 Olümpiastarti 49. hooaja finaalvõistlusel poiste üheksavõistluses 5. koht.

PEDAGOOGILISED KÕNELUSED

K 23.09 Kadri Pääsukene. Eripedagoogikast TÜ-s
N 24.09 Kooli olümpiamängud
R 25.09 Jaanika Kask. Kunstiolümpiaadi lõppvoorust
E 28.09 Viljar Aro
T 29.09 Mare Poopuu. Taastav õigus
K 30.09 Maris Rattasepp, Sirje Paakspuu. Verge raudvara
N 01.10 Direktsiooni info
R 02.10 Anne Teigamägi. Bioloogiaõpingute radadelt

Algamas on SÜGi XI olümpiamängud

Saaremaa Ühisgümnaasiumi esimestest olümpiamängudest on möödas 28 sporti täis aastat – 1992. õppeaasta kooli aastaraamatust loeme: „Selle aasta esimeseks suurürituseks olid olümpiamängud 28.–29. septembril. Üritus sai alguse juba paar päeva varem, kui keskkooli komitee käis Kellamäel olümpiatuld süütamas. Ava-tseremoonia oli võimas ja pidulik, parodeeriti Barcelonat – esinesid võimlejad ja ooperisolistid. Põhjalikult kajastas sündmust ka kohalik press – tollal oli Kuressaares ka kohalik televisioon.

Võistluspäeval võis näha kõiki huvitavaid spordialasid, mis maailmas olemas on – kuulijänn, tagurpidi kaugushüpe, ratsutamine, tagurpidi paaris odavise, palli püüdmine ette viskelt jne, jne. 7.–12. klasside üldvõidu sai Edumaania Khaaniriigi Haarem ehk 12.a klass.

Olümpia jättis kõigile vägeva feelingu ja jääb kindlasti kauaks meelde.“

Elagu Saaremaa Ühisgümnaasiumi ja ühtlasi Eesti koolide esimesed olümpiamängud!

Muide, samal aastal tuli meie kooli võistkond ka TV 10 olümpiastardi üldvõitjaks – treeneriteks Enn Laanemäe ja Aivar Tõnus.

On paslik koht meenutada, et kooli olümpiamängude idee autoriteks olid nüüd juba meie hulgast lahkunud klassivennad, vilistlased 71. lennust, tollane huvijuht Toomas Kivi ja kehalise kasvatuse õpetaja Urmas Vevers. Küllap uudistavad nad meid täna pilvepiirilt. Olgem viivu oma mõtetes nendega.

Üle saja aasta tagasi tegi Pierre de Coubertin antiiksest spordiideaalist uuesti tõelisuse. Ta sai innustust prantsuse konservatiivfilosoofi Hippolyte Taine reisikirjast, milles too kirjeldas Inglismaa public school'i. "(Inglismaa õpilased) peavad õppima maksimaalselt kaheksa tundi päevas. Meil (Prantsusmaal) kestab koolipäev üksteist tundi, mis on täiesti üle mõistuse. Kasvav noor vajab liikumist, on mõistusevastane sundida teda kasutama vaid ajusid, muuta ta paigal istuvaks kirjakoiks.“

De Coubertin reisis Inglismaale ja Ameerika Ühendriikidesse, et tutvuda sealsete koolide ja nende kehalise kasvatusega. Ta võttis omaks filosoofia, mille kohaselt tõelises koolis on ühendatud vaimne kasvatus ja sport, eriti võist-konnaalad. Räägitu viitab igati sellele, et kaasaegsete olümpiamängude idee sai alguse koolist ja nüüd on ta koolis tagasi.

Olümpiamängud ühendavad maid ja rahvaid, kooliolümpiamängud liidavad kooliperet ja on olulised, et teadvustada kõigile meile, et vaid terves kehas saab olla terve vaim. Algamas on meie kooli 11. olümpiamängud. Tokyo pärismängud lükati küll edasi, aga meie teeme omad koroonalainete vahes ära. Elame ju ka viimases aastas gümnaasiumina ning meie tänased kümnendikud ja üheteistkümnendikud jääksid muidu heast asjast ilma.

Neljapäeval, 24. septembril algusega 9.30 algavad Saaremaa Ühisgümnaasiumi üheteist-kümnendad olümpiamängud "Liikudes tähtede poole". Meeleolukat olümpiat kõigile!

Viljar Aro, koolijuht

Õpingud ja võistlused veebis ning teles

Rakett69 Registreerumine ETV teadusvõistlusele, mille auhinnaks kopsakas teadusstipendium, priipääse Eesti ülikoolidesse jmt kestab 28.septembrini.
TLÜ Õpilasakadeemia kursused ...tutvustavad noortele tudengielu ja uusi võimalusi juba keskkooli ajal. Registreerumine 27.septembrini.
Võistlus "Valede jaht" 20. oktoobrini kestva õpilasvõistluse eesmärk on koolinoortele maast madalast õpetada, kuidas tõde valest eristada ja kuidas takistada vale kiiret levikut

Infoleht nr 660 tervikuna:

Gümnaasiumi mälumängu I voor; 3D Püha Soobiku avastusterajal; tõde ja õigus omaloomingus. Nuhkur nahistab.

Hoiame mõistlikku vahemaad! Peseme käsi! Tuleme kooli tervena! Järgime liikumiskorda koolis!

Viimati uuendatud Teisipäev, 29 September 2020 15:42