Saaremaa Ühisgümnaasium

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

Mulle meeldib jalgrattaga sõita

Saada link Prindi PDF
Mulle meeldib jalgrattaga sõita

Ma olen sõitnud erinevat tüüpi jalgratastega juba kümme aastat. Alustasin abiratastega ning lõpetasin mägirattaga.
Minule meeldib jalgrattaga sõita, sest rattasõit pakub kõike: rõõmu, adrenaliini, vajadust osavusele ja füüsilisele valmisolekule. Peale seda, kui olen läbinud rattaga pika ja raske rajalõigu, on alati rõõmus meel. Adrenaliini pakub rattasõit peaaegu alati, sest küngastest üles ja siis kiiresti alla sõitmine on tihti täis erinevaid takistusi ja elemente, mis muudavad selle sõidu ekstreemsemaks. Osavust on vaja rattasõidus kõikjal: tänavakividest ülesõidul, kiiresti metsaraja kurve läbides, jalgratta remontimisel. Minul veel väga head osavust pole, aga see peaks tulema loomulikult, kui see, mida ma teen, meeldib mulle. Pikemad rattasõidud ehk trennid, mis on üle saja kilomeetri pikad, vajavad head füüsilist ettevalmistust ning kui olen füüsilise ettevalmistuse ära kasutanud, ennast tühjaks sõitnud, on alati hea meel, sest saan rahus 2000 kaloriga „pomme” süüa.
Jalgrattaga satub kohtadesse, kuhu sa iga päev ei satu: pimedad metsanurgad, mahajäetud külad, loomade elupaigad. Olen märganud, et just jalgrattaga sõites saab leida ennast meetrite kaugusel mõnest Eesti metsloomast. See juhtub sellepärast, et jalgratas on piisavalt kiire vahend, et jõuda metsa, ning parajalt vaikne, et loomad ei kuule.
Rattasõit on ja jääb minu jaoks väga oluliseks ja nauditavaks tegevuseks, sest kui korra „rattapisik” kehas, siis lahti sellest ei saa.
Oliver Oolup, 10.A
 
Bänner


Bänner