SÜG-Press 655

18. juuni 2020 - Mida Juku ei õpi, seda Juhan ei tea - Number 655

ÕNNITLEME!

Uku Pokk (12.A) – Kaunite kunstide noorte stipendiumi ja aasta gümnasisti tiitli värske omanik
Jan Erich Sarapuu (8.B) – haikukonkursi Öunapuude Öitsemine noorema vanuseastme võitja

Uku Poki kõne vallavanema vastuvõtul

Austatud vallavanem, lõpetajad, pedagoogid, lapsevanemad ja külalised.

Iga inimene on oma ajastu lühikroonika. Iga õpi-lane on peatükk oma kooli raamatust. Õpetajad moodustavad aga haridusteose Sisukorra. Tosin aastat on seljataga, kuid arvan, et iga loo lõppu ei sobi meenutus Magushapust maast Pisarate mere keskel. Siinkohal pean sobilikumaks kokkuvõtvat peatükki viimasel kolmel aastal tekkinud mõtetest.

10. klass: värisevail käsil haaratud tindipliiats hakkas lehtedele jätma esimesi tähti meenu-tavaid märke. Sisukord aitas kirjapulgal voolama hakata ja tegi vajalikke korrektuure. Siis sain aru, et vaba inimene võib teha kõike... mida kästakse.

11. klass: valminud olid juba esimesed laused. Mõnikord aga juhtus pilk koolikaaslaste töödel peatuma. Tihti oli tunne, et teiste vastused tunduvad uudsed ja põnevad, enda omad aga lollakad ja saamatud. Siis püüdsin end lohutada, et kõik ei saagi olla geeniused, mõni peab normaalseks inimeseks ka jääma. Pealegi ei pea tark inimene andma alati õigeid vastuseid, vaid küsima õigeid küsimusi.

12. klass: peatükk oli valmimas. Muidugi mõningate lünkadega, sest vahel unustasime kontrolltööde ajal asju, mida pole kunagi teadnudki. Hiljutine kriis jättis kõigi lehtedele oma jälje, kuid tänu Sisukorra tublile tööle ei langenud teose struktuur koost. Kirjutamisest krampis käed panid paberile lõppsõna ja punkti.

Tänades lapsevanemaid, kes aitasid meil leida oma käekirja, õpetajaid, kes aitasid teritada sulepead, ja kõiki kaaskirjutajaid, soovin veel öelda: iga kooli raamat on sama omanäoline kui tema õpilased. Ühed kaaned saavad köidetud, kuid teised alles avanevad. Ärge kartke haarata pliiatsit ning jätta oma jälge meie kõigi ühisesse suurteosesse nimega Maailm. Ja ärge unustage, et ükskõik kui värvikirevaks tegevustik ka muutub, olete te alati oodatud tagasi esimesele leheküljele. Saaremaale.

Uku Pokk, 15.06.2020

Edasi loe infolehte nr 655 siit:

Koolijuhi aktusekõne, 9ndate klasside õppetöö kokkuvõte, Kodutütred öös, Öunapuude Öitsemise haikud
Viimati uuendatud Reede, 19 Juuni 2020 23:10