Saaremaa Ühisgümnaasium

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

SÜG-Press 652

Saada link Prindi PDF


19. mai 2020 - Mida Juku ei õpi, seda Juhan ei tea - Number 652


KOLMAPÄEVAST PÜHAPÄEVANI

K 20.05 Toimub e-õpe
19.-20.mai Virtuaalmess Suveks tööle 2020
4.–24.mai 6.–9. kl bioloogiavõistlus "Siniroheline maa"
5.–25.mai Looduse kilomeetrid
10.00-15.30 matemaatikavõistlus "Känguru" (1.–4. kl)
N 21.05 10.00-15.30 matemaatikavõistlus "Känguru" (5.–12. kl)

 

ÕNNITLEME!

Vootele Mets (11.C) – 4. koht 11. klasside arvestuses füüsikaviktoriinil "Spekter".

 

Eksamite aeg on võitmise aeg ka täna

Aastat viis tagasi sattus kätte raamat VÕITJA-EFEKT ehk KUIDAS VÕIM MÕJUTAB SINU AJU – autoriks Ian Robertson (eesti keeles avaldatud 2013). Natuke noppeid sealt.
Alustuseks aga lohutan edukultuse väänajaid – ega võitmine pea alati tähendama kaotajaid. Eksamitel on kõigil võimalus viis saada – ei ole nii, et õpetaja peab igale viielisele paariliseks kahelise leidma. Aga asja juurde ...

Kui inimene hakkab uskuma, et tema intelligentsus on anne, ei tule ta nurjumistega enam hästi toime, võrreldes inimestega, kes usuvad, et intelligentsus saab kasvada, kui selle nimel vaeva näha.

Inimesed, kes on keskendunud teistest parem olemisele, paneb muretsema tulemus. Ja kui nad ei saa olla kindlad, et on teistest üle, ei julge nad võistlustest osa võttagi.

Me ei tohiks iial kiita last selle eest, et ta on tark, vaid pigem pingutamise, visaduse või leidlikkuse eest, muidu võib juhtuda, et sunnime talle peale geneetilise fatalismi needuse.

Lühidalt öeldes õõnestab geneetilise fatalismi needus sitkust ning sitkus on üks olulisemaid elu komponente – mitte ainult akadeemiliste saavutuste puhul, vaid ka töös, suhetes, stressi ning haigustega toimetulekuks.

Võitjad tunnevad, et kontrollivad oma elu, ja see tunne aitab neid kaitsta stressi eest, saada edukamaks ning elada kauem ja õnnelikumalt. ... Mina taltsutamine võib olla inimkonna edu kõige suurem väljakutse.

Lugegem ja mõelgem ning süüvigem iseendasse – meis kõigis on võitja peidus. Ja see meie sise-mine võitja ei vaja sugugi enda kõrval kaotajaid – vastupidi ...

Kallid abituriendid! Soovin riigieksamiteks valmistumise protsessi nautimist ja et elu lõpuni jääks rohkem meelde just see protsess, mitte vaid lõpptulemus. Saagem võitjaks – iseenda võitjaks!

Viljar Aro, koolijuht

 

Edasi loe infolehte nr 652 siit:

Kuressaare saladused paljastatud, Omaloomingu leiunurk
Viimati uuendatud Teisipäev, 19 Mai 2020 23:48  
Bänner


Bänner