Ühe tähe lood

Ühe tähe lood

Karoliina kalapüük

Eliise Aus

Karoliina kiirustas kalale. Kotis kandis Karoliina kalasööta, käes korgiga kastanioksa. Kõndinud kaldani, kavatses Karoliina kaugpüüki. Kaarega kaugenes kalapüügivahendi kork Karoliinast. Kaua konutas Karoliina kaldal kuusekännul. Korraga kolksus kork. Karoliina kahmas kiirelt kastanioksa kõrgemale. Korgiga koos kargas kaldale ka kopsakas kaan. Karoliina krapsas kiljudes kännult küünalsirgeks. Kabuhirmus kihutas Karoliina koju.

Kaarli kari

Albert Birkenfeldt

Kase Kaarel kolis Kuressaarest Kaarmale. Kaarel kavatses koduloomi kasvatada. Kirvega kopsis kokku kõrge kuuri, karjaaia, koerakuudi. Kaarel kärutas käruga külla, koduloomi koguma. Kokku kogus kaheksa kana, kaks kitse, koeragi. Kõigil kõhud korisesid, kisa kostus kaugele. Kaarel korjas kitsedele kapsast, kanadele kaerateri, koerale kallas krõbinaid. Kitsed kepsutasid karjamaale, kanad kaagutasid kuuris. Koer Kusti kükitas kuudi katusel. Kaarlil kulges koos koduloomadega Kaarmal kenasti.

Lõbus laps Liisa

Loore Birkenfeldt

Lõbus Liisa lendas lennukiga Londonisse. Lillas lennukis laulsid lasteaialapsed: „Lenda, lenda lepalind.” Laura liigutas lõõtspilli, Liisa lisas laulule liigutusi. Lastel läks lustakas lend lauldes ludinal. Londonis lustis Liisa lahedas lõbustuspargis. Libises lustisõitu liumäest, lunastas loosirattalt lutsukommi. Lõbusalt liueldes lehvitas lastele liuväljalt. Lõpuks losutas Liisa linale Limpa limpsi luristama. Lõbus Liisa laulis lustakat laulu „Linnukesest”. Liisa lõbus päev lõppes leelotades.

Kinoskäik

Merit Soe

Koolivaheaja kolmapäeval käisin koos klassikaaslase Kertuga kinos. Kinos käis komöödia „Kärbes Kalle”. Kogu kino kestel krõbistasime kahepeale kopsaka kotitäie kartulikrõpse. Kino kestis kella kuueni. Koduteel kohtasime kooliõe Kristeli karvast koera Kustit, kes klähvis kõvasti. Kaubamaja kõrval kohtusime ka koolivenna Kareliga, kellelt küsisime: „Kuidas käsi käib?” Kodus kõnelesin kõigile kodusolijatele kinost. Kõik kuulasid kõrvad kikkis, ka kaheaastane kirju kass Kaspar.

Kurb kohtumine

Mirell Õiemets

Kord keksis karu Karl kass Kriimuga kohvikus. Kohvikust kekseldi kuusikusse. Kuusikus kaevas konti koer Kusti. Koos kepseldi kapsaaeda. Kapsaaias kohtuti kapsaussiga. Kapsauss krõmpsutas kapsaaias kapsast. Koos kepseldi kooli, kus keelati kohtumine. Kõik konutasid kodus karantiinis.

Karantiin

Arthur Patrick Sääsk

Kevad kohe käes. Koolijütsid käisid kõik koos koolis. Kole koroona kargas kohale. Kodusaar karantiinis. Kinni koolid, kinod, kaubanduskeskused kogu kodumaal, ka kaugemal. Koolijütsid kohanesid kodukoolis. Kogu kamp koduõppel: kehalises, kunstis ka. Kaoks koroona kärmelt, kutsuks kamraadid kohe külla. Koos korraldaks korvpalli karikavõistluse. Kaasaelajateks kõigi kodused. Kahjuks karantiin kestab.