Saaremaa Ühisgümnaasium

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

SÜG-Press 649

Saada link Prindi PDF


28. aprill 2020 - Mida Juku ei õpi, seda Juhan ei tea - Number 649


KOLMAPÄEVAST PÜHAPÄEVANI

K 29.04 Toimub e-õpe
15.–30.apr 6.–9. kl eesti keele võistlus "Salakeel"
14.apr–4.mai 7.–8. kl loodusvõistlus "Loogiline loodusteadus"
16.apr–8.mai kl 14.30 Vint.ee gomoku kevadsari koolinoortele
N 30.04 12. klasside lõpukella päev:
10.00 virtuaalne klassijuhatajatund
10.55 virtuaalne lõpukella aktus
R 08.05 Geograafiaolümpiaadi lõppvoor

 

TÄNU TEGIJAILE!

Merlin Vares – meeleoluka õpetajate nutivaba vaheaja video monteerimise eest.

 

Abituuriumi tutipäev seekord teisiti

Tänaseks oleks pidanud tutijooks juba joostud olema ja esimene riigieksamgi sooritatud. Paraku elame hoopis teises reaalsuses. Püüame siiski oma abituuriumile vähemalt mingigi tutitunde tekitada ja virtuaalselt saab see neljapäeval teoks. Pärast maipühi on siis vaja vaid tegeleda emakeele, matemaatika ja uurimistööga. Millal ja kuidas need tegelikult toimuvad, pole kahjuks tänaseni veel selge. Aga tasub õppida ja harjutada ...

Üle mõne aasta taas juba kord kasutatud looke minu ühe lemmikautori Nick Oweni "Metafoori maagiast". Tähtsa golfivõistluse ajal leidis kuulus golfimängija Gary Player end liivalõksust. Tal tuli sooritada eriti keeruline löök. Ta harjutas seda mõttes mitu korda ja koondas kogu jõu keskendumisele. Kurikas puudutas õrnalt palli. Pall lendas liivasajus taevasse, rippus hetke õhus, laskus, põrkas kaks korda ning peatus pool meetrit august eemal. Kui Gary pärast lööki muruplatsi poole jalutas, hõikas keegi rahva hulgast: „Hei, Gary! See oli tõesti õnnelik löök!” Gary peatus ning pöördus mehe poole. „Arvan, et sul on õigus,” sõnas ta, „aga kas tead, kui naljakas see on!? Mida rohkem ma harjutan, seda paremaks ma muutun, ja mida paremaks ma muutun, seda rohkem on mul õnne!”

Soovin meie abituuriumile rohket õnne – tutipäeval, eksamitel, uurimistööde kaitsmisel ja õige ülikooliukse leidmisel. Ärge kartke ka vigu teha ja kaotada, sest kaotus õpetab rohkem elutarkust kui edu. Sageli avastame, kuidas midagi õigesti teha, alles siis, kui oleme kogenud, kuidas ei tohi teha. See, kes kunagi vigu pole teinud, pole ka midagi avastanud. Ja pidage meeles, et kõigile võivad naeratada suured võimalused, kuid paljud ei märka neid. Ainus võimalus nende tulekuks valmis olla on lihtsalt uskuda homsesse päeva... ja muidugi harjutada...

Räägitakse, et kui kassipoeg tiigrit vaatab, siis mõtleb ta: "See, kes on nii suur, ei saa olla midagi väärt. Kui ta oleks midagi väärt, siis poleks tal vajadust olla nii suur."

Teie aga tahtke siiski saada suureks – suureks just hingelt ja vaimult, sest vaid tõeliselt suur inimene jääb südames ikka lapseks ja vaid nii elad tegelikult.

SAPERE AUDE!

Viljar Aro, koolijuht

Edasi loe infolehte nr 649 siit:

Virtuaalne etlusvõistlus, Red Nose Day celebrations, Virtuaalsed vitriinid, Kodu on tunne, Nuhkur
Viimati uuendatud Kolmapäev, 29 Aprill 2020 19:26  
Bänner


Bänner