Terviseameti info

Lähtuvalt Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskuse (ECDC) riskihinnangust on alates 26.02 koroonaviiruse riskipiirkondadeks Hiina Rahvavabariik ja Põhja-Itaalia (Lombardia, Veneto, Emilia-Romagna ja Piemonte regioonid), Iraan, Jaapan, Singapur, Lõuna-Korea.

Tulenevalt epidemioloogilisest olukorrast maailmas soovitab Terviseamet viiruse suurema levikuga paikades puhkajatel võimalusel viibida koos lastega 14 päeva kodus ja jälgida perekonna tervislikku seisundit. Lapsevanematel, kelle laps ettevaatusabinõuna koju jääb, palume teavitada sellest õppeasutust. Lapsevanematel ja õpilastel soovitab ministeerium pöörduda otse kooli poole täpsemate juhiste saamiseks õppetöö korraldamise osas.

Kui olete viibinud viiruse levikupiirkonnas ja 14 päeva jooksul pärast reisilt saabumist on tekkinud palavik, köha või hingamisraskused, siis:

• Kontakteeruge esmalt telefoni teel oma perearstiga või küsige nõu perearsti infoliinilt 1220 või kontakteeruge kiirabiga numbril 112.
  • Viibige siseruumides ja vältige kontakte teiste inimestega.
  • Aevastades või köhides katke suu ja nina ühekordse salvrätiga (mis tuleb kohe minema visata) või varrukaga, mitte palja käega.

Viiruse vältimiseks on soovitatav järgida perearstide soovitusi.

Kõige värskema info viiruse leviku ja tõkestamise kohta leiab Terviseameti kodulehelt.

Tutvu ka jooksvalt täieneva riskipiirkondade kaardiga.

Koroonaviiruse trükised ja juhendmaterjalid.

Viimati uuendatud Pühapäev, 08 Märts 2020 22:22