SÜG-Press 647

13.–19. apr Kaval-Antsu III voor
P 19.04 kohe algab vaheaeg

TÄNU TEGIJAILE!

Innove tänab kõiki 4., 8., 11. klassi õpilasi – kes panustasid vabariiklikul koolirahuloluküsitlusel 2020.

Koroonaviirus Belgias

Esimene patsient saabus Belgiasse 4. veebruaril. See oli Belgia kodakondsusega mees, kes elas Wuhanis. Tal oli kodumaale naasmisel koroona, nii nad suutsid ta lihtsalt isoleerida. Mees ise ei nakatanud kedagi. Kahe nädala pärast ta lahkus haiglast. Esimese asjana läks ta välja friikartuleid sööma, nagu tõeline belglane.

Õpilased olid veebruari viimane nädal vabad. Esimesest märtsist inimesed tulid Itaaliast tagasi ja koroona hakkas levima. Ühe kuu pärast oli COVID-19 juhtumeid juba 16 770. 1143 inimest on surnud. 2872 on paranenud. 5552 on haiglas. Need arvud ei ole head, aga stabiilsed. 25 juhtumit on minu linnas. Ma ei tea, kas meil on surmajuhtumeid olnud.

Iga päev kell 11:30 korraldab tervishoiuministeerium pressikonverentsi. Iga päev on uudistes Marc Van Ranst, viroloog, kes selgitab, mis on lubatud ja mis mitte. Ta selgitab, kuidas koroona töötab ja kui ohtlik koroona on. Mõned inimesed peavad teda jumalaks.

Belgia on suletud. Koolid, ülikoolid, kohvikud, restoranid, enamik poode on kõik suletud (nagu Eestis). Kõigil on igav ja pettunud (nagu Eestis). Me saame ainult oodata ja kodus püsida.

Jeroen De Ryck, 11.B

Edasi loe infolehte nr 647 siit:

Kevadhullusest, Täitsa uus püha, Nuhkur nahistab
Viimati uuendatud Teisipäev, 07 Aprill 2020 18:20