Saaremaa Ühisgümnaasium

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

Loomingu Lained: kahe raamatu arvustused

Saada link Prindi PDF

 

Anne Franki päevik “Tagakoda”

Anne Frank oli tavaline tüdruk, kes oli pärit juudi perekonnast. Ta sündis 1929. aastal. Kui Saksamaal tuli võimule Hitler, läks perekond Hollandisse. 1940. aastal pidi perekond peituma. Anne Frank pidas päevikut 1942. aasta 12. juunist 1944. aasta 1. augustini. Päevik ilmus raamatuna 1947. aastal ja see on tõlgitud vähemalt 60 keelde. “Anne Franki päevik” on üks tuntumaid maailmas. See on liigutav lugu ajaloost ja ühe tavalise perekonna igapäevaelust ning järsult lõppenud lapsepõlvest. Anne Franki perekond viidi 1944 koonduslaagrisse. Anne Franki sünninimi oli Anneliese Marie Frank. Ta suri 1945. aastal koonduslaagris, olles 15-aastane. Anne Frankil oli ema Edith, isa Otto ja õde Margot.

See raamat oli väga hariv ning seda oli huvitav lugeda kuna see andis infot ajaloo kohta. Raamat on sobiv kõigile neile inimestele, keda huvitab ajalugu ja kes soovivad sellest rohkem teada.

Karmen Kundrats, 8.A

 

 

Sophie Hannah ‘’Kolme neljandiku

mõistatus’’

Sophie Hannah on rahvusvaheliselt tuntud autor. Tema romaane on avaldatud enam kui 50 riigis. Raamatu peategelaseks on Hercule Poirot, maailma poolt armastatud detektiiv Agatha Christie romaanidest.

Raamatu tegevus toimub 1930ndate aastate Londonis. Raamatus on saanud neli inimest Hercule Poiroti allkirjaga kirja, kus neid süüdistatakse Barnaby Pandy tapmises. Kuid Hercule Poirot pole neid kirju saatnud. Raamatu jooksul proovivad Hercule Poirot ja Scotland Yardi inspektor Edward Catchpool seda juhtumit lahendada.

Soovitan raamatut inimestele, kellele meeldivad Agatha Christie Hercule Poiroti lood. Sophie Hannah versioon Hercule Poirotist on väga põnev.

Gätlin Rauniste, 8.A

 
Bänner


Bänner