Saaremaa Ühisgümnaasium

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

Vale ei aita hädast välja

Saada link Prindi PDF

 

Omaloomingulises jutus tuli kasutada 5 vanasõna ja 5 kõnekäändu.

 

Vale ei aita hädast välja

 

Kord läks perepoeg õmbluskotta ülikonda nõudma ning ütles: „Mul on homme pulmad, ma nõuan ülikonda!” Õmbleja aga ütles, et homseks see valmis ei saa, kõige kiiremini nädalaga. Perepoeg sai aru, et ta on pigis, aga kuna õmblejal oli ka samamoodi juhtunud, ütles ta: „Eks iga algus on raske. Me proovime homseks valmis jõuda.” Perepoeg läks koju ja ütles kihlatule: „Homme varahommikul on ülikond valmis.” Kihlatu vastas, et kui ei ole, läheb tal kops üle maksa.

Hommikul läks perepoeg õmbleja juurde, aga õmbleja ütles: „Mu abilisel jäi teie ülikond kahe silma vahele ja see ei saanud valmis. Ega see poleks muidu ka saanud. Vabandust!” Perepoeg läks vihaselt koju. Kui kihlatu teada sai, mis juhtus, sai ta kohe aru, et perepoeg oli valetanud ja ütles: „Valel on lühikesed jalad.” Perepoeg teritas kõrvu, kuid ei lausunud musta ega valget. Kihlatu aga rääkis edasi: „Ma olen kuulnud, et sul kodus ka valetatakse. On see tõsi?” Perepoeg vastas: „Kahjuks jah.” Kihlatu hüüatas: „Eks laps ole perekonna peegel!” Perepoeg ütles: „Ma maksan sulle, ära ainult pahane ole!” Kihlatu vastas: „Eks raha ole hinge varas, aga nii ei saa.”

Nii läksid nad lahku ja pulmad jäid ära. Kuid ühel päeval kirjutas perepoeg endisele kihlatule kirja, kus kirjutas, et palub vabandust ja et armastab teda ikka veel. Endine kihlatu kirjutas vastu: armastus ei väsi iial.

Ja nii toimusid järgmisel kuul pulmad.

 

Elsa Marie Kirs, 5.B

 
Bänner


Bänner