Põnevik „Turismisreis“

Turismireis

Ühel päeval pidid õpilased kooliga minema turismireisile. Klassis oli ainult 15 õpilast, aga reisile läks neist üheksa.

Kui kõik olid bussi jõudnud, ütles õpetaja: „Kinnitage turvavöö, me läheme koopasse.“ Mingeid kommentaare laste poolt ei tulnud. Buss hakkas sõitma. Paljud mängisid telefonis, aga mõned rääkisid omavahel juttu või kuulasid telefonist muusikat. Läks natuke aega mööda, kuni buss jõudis kohale ja õpetaja ütles: „Oleme kohal.“ Kõik tulid aeglaselt bussist välja. Ainuke, kes paistis rõõmus ja heas tujus olevat, oli õpetaja. Koobas oli nii kurjakuulutav, suur ja pime. Õpetaja jagas igaühele taskulambid. Nad läksid sisse. Õpetaja hakkas rääkima, kuidas see tekkis. Koopas oli vaikne ja kui õpetaja rääkis, siis kõik kajas. Üks tüdruk koperdas ühe kivi otsa. Ta sai haiget ja õpetaja ütles: „Istu siin nii kaua, kuni me kaugemal ära käime ja tagasi tuleme.“ Tüdruk vaatas teistele nukralt järele, seejärel võttis telefoni ja hakkas seal mängima. Tüdruk tegi endast selfie, et oma sõpradele näidata, kus ta on. Kui ta tehtud pilti üle vaatas, nägi ta enda taga sarvilist olendit. Tüdruk ehmis ja tal kukkus telefon käest. Ta pööras end kähku ümber, aga seal polnud kedagi. Ta vaatas telefoni, aga see oli katki läinud. Järsku oli seesama sarviline olend ta juures ja võttis tal käest kinni ning viis ta ära. Teised kuulsid ta karjumist ja tahtsid tagasi vaatama minna, aga õpetaja ütles, et see lihtsalt tundus ja õpilased vaatasid õpetajat. Õpetaja kukkus ümber ja lihtsalt vedeles maas. Õpilased ei saanud midagi aru, aga siis nad märkasid, et õpetaja muutus sarviliseks olendiks ja hakkas neid taga ajama. Siis viskas üks õpilane koletisele kiviga pähe ja ta kukkus maha. Õpilased läksid tüdrukut otsima, aga seal, kus ta istus, oli ainult ta katkine telefon ja nad said aru, et koletis oli ta ära viinud. Aga siis tuli tüdruk koos õpetajaga ja küsis teiste käest, kus nad olid, et nad olid teisi otsinud. Lapsed ei saanud midagi aru ja arvasid, et õpetaja oli jälle see sarvedega elukas. Õpetaja ütles, et on aeg tagasi minna ja kõik läksid joostes bussi juurde.

Nad ei läinud enam kunagi sinna koopasse tagasi, aga üks mõistatus jäi ikkagi lahendamata: kuidas õpetaja muutus koletiseks, aga pärast tuli kuskilt pimedast nurgast koos klassiõega tagasi.

Steven Anto, 6.A