Saaremaa Ühisgümnaasium

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

Mulle meeldib oma tuba

Saada link Prindi PDF

 

Mulle meeldib oma tuba

 

Inimestel on kombeks elada majades, mis harilikult on täidetud tubadega. Igal tööl on oma eripära ja lugu, mida kõige paremini oskab jutustada elanik ise. Minu toas ei kohta palju imetabaseid või silmapaistvaid asju. Seal on üksnes voodi, raamaturiiul, kummut, vaip, kirjutuslaud ja aken. Kas minu toal siis ei olegi oma lugu? Minu jaoks on.

Tühisel voodil pole tähendust, kuni abistan toakoristusprotsessiga ning leian end voodialuse imedemaalt. Jah, sealsed elanikud on välja töötanud skeemi, mis takistab nende liigi kadumist eelmainitud osariigist. Ükskõik kui palju neid ämblikke tolmuimejasse imeda, on järgmiseks hommikuks sealse koha hõivanud juba uus koibik. Olen endale lubanud, et ühel heal päeval paljastan nende saladuse.

Minu ruumi pindala aitab katta ka üks riiul – otstarbekas mööbliese. Väljanägemiselt on ta kitsas ja kõrge, tagasihoidlikult riisikapruuni värvi. Igal korrusel särab täht – kõige silmapaistvam, kõige väärtuslikum või lihtsalt ese, mis hiilgab oma tiheda kasutuses olemisega. Minu lemmikuks terves korrustesüsteemis on Steve Jones´i raamat „Darwini vaim“. Hoolimata täsiasjast, et selle väljatõstmine ja tagasipaigutamine on mu riiulipõhja sõelapõhjaks kulutanud, on ta mind eluteel palju aidanud. Mõnikord, olles arvamusel, et õppida pole rohkem vaja, löön kirjateose lahti ning alustan tähtsa näoga lugemist. See nauding ei kesta kaua. Viie minuti jooksul kokku veeritud mõistmatud laused süütavad ajus punase signaaltule – „Pikk tee on veel minna“. Raamatuid tasub ikka lugeda, see harib inimest!

Oma aknalaual hoian ma vanaema poolt kingitud kaktust. Kui kass selle kaheksateistkümnendat korda põrandale lükkab, heidan pilgu mõlkis okaskerale, ohkan valjult, ent muretult ning likvideerin sündmuspaigalt korralageduse, naeratus näol, sest tean – enam see kaktus ei kuku.

Niisiis olen endale tõestanud, et igavaimgi tuba võib peita endas maitsekaid lugusid. Tuleb olla ainult mees ja õppida neid kuulama.

Raul Tahk, 10.A

Viimati uuendatud Neljapäev, 24 Oktoober 2019 19:57  
Bänner


Bänner