Võistutantsimine 2020 JUHEND

V üleriigiline Anna Raudkatsi tantsude võistuesitamine

14. – 15. veebruaril 2020 Saaremaal

JUHEND

Anna Raudkatsi 134. sünniaastapäeva puhul kuulutab Saaremaa Ühisgümnaasium välja

rahvatantsude võistuesitamise koolinoortele.

Anna Raudkats oli Saaremaa Ühisgümnaasiumiga seotud kaksteist aastat. Kõige muu hulgas töötas ta tütarlaste kehalise kasvatuse õpetajana, organiseeris ja juhendas rahvatantsurühmi. Juba esimesed tööaastad tõid temale ja ta kasvandikele kuulsust. Meie kooli tantsijad tulid 1945. a I koolinoorte isetegevus- ja omaloominguolümpiaadil Tallinnas rahvatantsijate seas esikohale.

EESMÄRK

• Jätkata ellukutsutud noortepärast rahvatantsutraditsiooni.
  • Luua loominguline õhkkond tantsimiseks, kogemuste vahetamiseks, õppimiseks.
  • Luua noorte otsekontakt professionaalsete tantsujuhtidega (žürii, töötoad).
  • Lähendada urbaniseerunud noori rahvakultuuriga.

KONKURSI TINGIMUSED

• Tantsurühmad esinevad rühmaliigiti jaotatuna: põhikooli noorem aste, 5.–6. klass; põhikooli vanem aste, 7.–9. klass; gümnaasium ehk C-rühmad.
  • Kohustuslikuks tantsuks on vabalt valitud tants Mait Agu loomingust.
  • Teiseks tantsuks on rühma lemmiktants (tantsuautori valik on vaba).
  • Osalejate koosseisudele piiranguid ei seata. Oodatud on nii põhikooli kui ka gümnaasiumi segarühmad.
  • Saatemuusika – võimalus kasutada CD-d.

TEHNILISED VÕIMALUSED

• Tantsuplatsi mõõdud Saaremaa Ühisgümnaasiumi saalis (kohustusliku tantsu tantsimiseks)  on 8 x 8 meetrit ja Kuressaare Kultuurikeskuse laval (lemmiktantsu tantsimiseks) on 7 x 10 meetrit.
  • Võimalik on kasutada helivõimendust.
  • Esinejatel on võimalik kasutada prooviaega Saaremaa Ühisgümnaasiumi aulas 14.veebruaril ja Kuressaare Kultuurikeskuses 15.veebruaril. Täpsem ajakava koostatakse sõltuvalt osavõtjate arvust pärast ankeetide laekumist.

ŽÜRII HINDAB

• Tantsurühma kunstilist ja tantsutehnilist taset, emotsionaalsust, püstitatud ülesande täpsust ja lavakultuuri.
  • Rahvarõivaste kandmise oskust ja korrektsust.
  • Võistlejaid hindab 5-liikmeline žürii, kuhu kuuluvad korraldustoimkonna esindajad ning tantsuala asjatundjad.
  • Žürii hindamine kohustuslikul tantsul on avalik.
  • Võitjad kuulutatakse välja teise päeva lõpus. Parimatele auhinnad, lisaks eripreemiad.

REGISTREERIMINE

• Osalemiseks registreeruda hiljemalt 1. detsembriks 2019. aastal veebiaadressil www.syg.edu.ee
  • Registreerimisel palume täita ANKEET

MAJUTUS, TOITLUSTUS, OSAVÕTUTASU

• Ööbimiseks garanteerivad korraldajad klassiruumi põrandamajutuse, kogu vajalik varustus (madratsid, magamiskotid, kaisukaru ...) tuleb endal kaasa võtta. Igas klassiruumis on kraanikauss, vajadusel saab kasutada ka duširuume.
  • Osavõtumaks 15 eurot kehtib iga inimese (tantsija, juhendaja, lapsevanema, fänni) kohta. Osavõtumaks tagab vaba pääsu kõigile konkursi üritustele ning sisaldab paketti viiele toidukorrale reede lõunast laupäeva õhtuni. Eraldi toidukordi ei saa tellida! Maksmine toimub ainult pangaülekandega arve alusel, mis saadetakse pärast vastava taotluse täitmist (taotlus avaneb täitmiseks 1. detsembril veebilehel www.syg.edu.ee). Arve on vaja tasuda hiljemalt 31.jaanuariks.

KONTAKT

• Eena Mark (võistutantsimine, töötoad) See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. +372 528 0581
  • Arti Allmägi (jooksvad küsimused, osavõtutasu) See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. +372 53869442
  • Diana Õun (majutus, toitlustus) See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. +372 522 3439