Teadusteater Krempel

Teadusteater Krempel

Ma käisin vaatamas teadusteatrit Krempel. Seal näidati teistele kooliõpilastele väikest osa sellest, mis toimub Teadlaste Öö festivalil.

Teadusteater on õpetlikud teaduslikud etendused. Seda viisid läbi umbes 6-7 SÜG-i gümnasisti. Seal näidatavad katsed on erinevad keemilised ja  füüsikalised toimingud. Teadusteatris segati palju aineid ja vedelikke kokku, et teha erinevaid värve. Näiteks mõnda kindlat ainet segades muudab see korraks värvi ja pärast muutub samaks värviks nagu see varem oli. Siis valades läbipaistvat vett ühte teise klaasi see vesi muutus roosaks ja uuesti valades muutus see uuesti läbipaistvaks. Nad tegutsesid ka palju tulega, süüdates vedelikust tekkinud auru, mis oli pudelis. Vahepeal jagasid nad eesolevatele istujatele topse, mida saab pea peale panna. Nad üritasid oma õhust ringide kahuriga neid meie pea pealt maha lasta. Selle teadusteatri lõpus tehti ka õhupalliga väga kõva pauk, kus me pidime oma kõrvad kinni panema. See pauk võis meie kõrvakuulmist muidu kahjustada. Seal tehti ka paar trikki, kus publikust haarati inimesi kaasa. Vabatahtlik üritas õhupalli puhuda pudelis suureks, kuid see polnud võimalik, sest inimese kops ei suuda pudelis õhku kokku suruda. Selle jaoks, et seda teha, pidi tegema pudeli sisse väikese augu ja õhu välja laskma ennem, kui seda õhupalli sai seal sees suureks puhuda.

See teadusteater oli muidu väga lõbus ja huvitav. Mulle meeldis see, sest meil ka algas sellest aastast füüsika  tund. Mulle tundub füüsika vägagi põnev.

Robin Maranik, 7.A