Saaremaa Ühisgümnaasium

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

Kütt ja metsamees

Saada link Prindi PDF

 

Kütt ja metsamees

 

Elas kord kütt Teodor. Ta elas suures metsas, mis oli nii suur, et jalgsi kõndis ta läbi metsa neli päeva. Teodor elas seal rahulikku ja mõnusat elu. Käis iga päev jahil, et ennast toita. Kui ta jahiretkel olles mingit prügi või vanametalli leidis, viis ta selle koju, sest sellest sai meisterdada midagi vajalikku. Põhilised loomad, keda ta küttis, olid põdrad, kitsed, metssead ja hirved.

Ühel hommikul juhtus aga nii, et ta kuulis mootorsae häält. Mees läks vaatama, mis toimub. Kilomeeter eemal olevalt künkalt nägi ta imelikke mehi, kes olid relvastatud. Neil olid mootorsaed, paar ATV-d haagistega ja ka auto suure haagisega, kus peal oli juba palju puitu, arvatavasti umbes 5000 euro väärtuses. Kuna Teodor oli üksi, tegi ta luurekat, et rohkem infot saada. Ta läks tuttava metsamehe juurde, kes elas mõned kilomeetrid eemal, et murest rääkida ja uurida, kas ta teab midagi varastest. Sõber aga ei teadnud midagi. Teodor läks koju magama teadmisega, et tuleb sõda tema ja metsavaraste vahel. Järgmine päev kuulis ta taas mootorsae häält. Kütt tegi uuesti luurekat, lootes et mehi poleks rohkem. Tuli aga välja, et üks mees oli lisandunud. Metsatükist, kus agaralt saeti, oli maha jäänud kurb ja räsitud kõnnumaa. Puid oli lõigatud suvaliselt kõrguselt, et kätte saada vaid parim palgipuu. Linnud ja loomad olid plehku pannud, ilmselt olid paljud neist jäänud ilma oma urust või pesast.

Teodoril ei olnud head plaani, kuidas see olukord lõpetada. Talle tuli appi sõbrast metsamees, kes suutis kivide loopimisega vargad eemale meelitada ning ATV koos haagise peal oleva mootoriga võtta ja põgeneda. Sõpra märgati ja hakati taga ajama. Teodor suutis kokkulepitud kohas saed haarata ja põgenedes jätta hoiatuse, et mehed lõpetaks raiumise.

Sel päeval läksid varganäod küll ära, kuid tulid järgmine päev tagasi suurema kambaga ja selge kavatsusega raiuda veel nii palju kui võimalik.

Kuid ka kütt ja metsamees ei maganud. Nad olid eelmisel õhtul võtnud ühendust politseiga ja rääkinud ära kogu loo. Politsei oli metsa üles seadnud varitsuse ja kurikaelte saabudes toimus kiire operatsioon. Varastel pandi käed raudu ja politsei asus asja uurima. Selguski, et tabatud oli suurem metsavaraste kamp, kes oli pikalt kurja teinud ja metsi rüüstanud.

Paar kuud hiljem said kütt Teodor ja metsamees kutse pidulikule vastuvõtule, kus autasustati kodanikujulguse näitamise eest tublisid inimesi. Ka neile jagus seal medaleid vapruse näitamise eest.

 

Jan Erich Sarapuu, 7.B klass

 
Bänner


Bänner