Muinasjutt Maarist

Muinasjutt Maarist

Elas kord ühes väikeses linnakeses teismeline Maari. Ta oli täiesti tavaline Eesti tüdruk, kuid võib-olla natuke arglikum ja pelglikum kui teised. Ta elas koos emaga pisikeses kollases puumajas kitsa kõrvaltänava ääres. Tihti koolist tulles ning jalutades mööda kodutänavat, mille ääres kasvasid suured jalakad ja vahtrad, mõtles Maari, et kas saab ilmas olla üldse kaunimat kohta kui see siin. Maaril oli kass, kellel nimeks Leo. Leo oli ühtlasi Maari kõige suurem sõber, talle võis tüdruk alati oma muredest rääkida.

Käes oli taas esmaspäeva hommik, äratus lõugas üle terve maja. Maari tõusis voodist, pesi hambad ning läks alla kööki, kust levis kohvi lõhna – ema oli juba üleval. Kiire hommikusöök, õpikud-vihikud kotti ja Maari oli valmis teele asuma.

Matemaatikaõpetaja oli pahur nagu alati, proua Kask pakkus tunni lõpus jälle kommi (nii oli tavaks saanud) ning klassi kolmikud vaidlesid jälle mingi mängu üle. Ühesõnaga kõik oli nagu alati. Emakeeletunnis jagas õpetaja laiali kontrolltööd, mille tulemused paistsid teda jahmatavat. Nii halba tulemust poleks ta küll 9. klassilt oodanud. Eriti pettunud oma 2+ üle oli Maari. Ta oli ju ikkagi viieline ja teema tundus selge ka olevat. Proua Tamm juhtus lähedal olema ning nägi, kuidas Maari oma tulemust nähes nutma puhkes. “Küll on ikka kahju, et 2+. Nüüd on elu läbi, siin ei aita muud kui nöör kaela ja minekut...”. Maari ei saanud aru, mida õpetaja sellega mõtles.

Kodus otsustas Maari emale rääkida juhtumist õpetajaga. Ema oli õpetaja ütlemise peale šokeeritud. Õpetaja soovitab õpilasel enesetapu teha! Kui julm! Ema võttis telefoni ja pöördus otsekoheselt kooli juhtkonna poole. Kutsuti kokku erakorraline koosolek ning arutati juhtunut. Pärast nädalast juurdlust, arutelu lastevanemate, juristide ja lastekaitsetöötajatega ujus päevavalgele veel mitmeid juhtumeid, kus õpetaja olevat õpilasi vägivallaga ähvardanud, lubanud isegi peksa anda. Antud õpetaja vallandati.

Küll on kahju, et inimesed irooniast aru ei saa... Katsu sa süüa toitu, mida pole maitsestatud. Ei ole ju eriti maitsev, eks ju? Sellepärast peab elule ka tsipa vürtsi lisama, muidu muutub maitsetuks.

Martin Vesberg, 9.A klass