Projektõppepäev

AEG: Esmaspäev, 25. aprill 2011 kell 9.00 – 16.00

KOHT: SÜG ja erinevad Kuressaare linnakeskkonda mõjutavad ettevõtted

OSALEJAD: SÜG-i 5.–11. klasside õpilased ja neid juhendavad õpetajad

EESMÄRK: Teadvustada õpilastele, et iga Kuressaares ja selle lähiümbruses elav inimene on mõjutatud linnakeskkonnast ja avaldab ise samal ajal keskkonnale mitte sugugi väikest mõju. Linnaelanik ja linnakeskkond on lahutamatult seotud ning seepärast tuleb parema elukvaliteedi nimel mõlemat säästa.

KORRALDUS: Osalevad klassid on jagatud kahte gruppi, mis hakkavad ladusama sujumise nimel tööle ühetunnise nihkega (algus kell 9 ja 10).

Kumbki grupp alustab plenaaristungiga aulas, kus kuulatakse sissejuhatavat loengut. Seejärel kogunetakse klassiruumidesse, kus täpsustatakse tööülesannet, saadakse töölehed ning suundutakse koos juhendava õpetajaga õpperetkele.

Retke sihtpunktideks on Kuressaare linnakeskkonda oluliselt mõjutavad kaheksa ettevõtet, mille töötajad annavad õpilastele oma eesmärkidest ja tööst ülevaate. Vaata kaarti!

Tagasi koolimajja jõudes arutab iga klass retkel kogutud info läbi ning teeb kokkuvõtte. Retkelt naasmise ja lõppistungi vahele planeeritud ajast piisab nii kokkuvõtte tegemisest kui SYG-las lõunastamiseks.

Kokkuvõte esitatakse ühisel plenaaristungil ja see tuleks vormistada nii, et esitlustehnikat ei vajata.

Kõik õpilased täidavad oma retke ning teiste tehtud kokkuvõtete põhjal töölehe, mida hindab üks õppealajuhatajaga kokku lepitud tema klassi keskkonnalähedase aine õpetaja.

NB! Kõik kes projektõppepäeval ei osale (sõltumata kõrvalejäämise põhjusest), arvutavad oma pereliikmete ökoloogilise jalajälje suuruse ja esitavad arvutuskäigu hindamiseks. Ökoloogilisest jalajäljest saab lugeda aadressil http://www.ut.ee/mobility/jalajalg/. Samast leiate ka jalajälje arvutamise kalkulaatori. Avutuseks vajalikud andmed ja tulemused tuleb kanda töölehele, mille leiate siit ->

AJAKAVA:

õp M. Priske

Linnakeskkond 5A - 320
õp E.-A. Reeva

* märgitud õpetaja annab klassile koolis töölehed ja juhendid kätte ning abistab hiljem kokkuvõtete tegemisel, õpilased käivad nimetatud kohtades üksi.
Klassi numbri taga olev ruum on kokkuvõtete tegemise koht.

Kokkuvõtete tegemine ja lõunastamine

Kokkuvõtete tegemine ja lõunastamine