Saaremaa Ühisgümnaasium 1865-2021

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

SÜG-Press 579

Saada link Prindi PDF

 22. juuni 2018 - Mida Juku ei õpi, seda Juhan ei tea - Number 579


 

ÕNNITLEME!

19. juuni õppenõukogus anti välja lõppeva õppeaasta Vikerkaare ja Virmaliste preemiad.

VIKERKAARE preemia üllatava, eneseületava erakordse töö eest õpetajate hulgas:

Arne Loorpuu
Reet Lulla
Madli Mikli
Mart Mölder
Viire Pors
Raili Tamm
Anni Väli

VIRMALISTE preemia saajad eneseületava ja erakordse töö eest teenistujate hulgas:

Marliin Haamer
Iivi Jakobson
Marge Kaju
Maive Kaev
Andreas Noor

AKTUSEKÕNED NELJANDIKELE, ÜHEKSANDIKELE, GÜMNASISTIDELE


AKTUSEKÕNEST NELJANDATELE KLASSIDELE

12. juunil 2018

Lugupeetud Saaremaa Ühisgümnaasiumi algkooli lõpetajad, emad-isad, õpetajad. Täna juba kahekümneteist aastat on meie suure kooli esimeseks lõpuaktuseks meie kõige nooremate lõpuaktus. Seekord on neid kokku 66: 4.a-s 26, 4.b-s 25, 4.c-s 9 ja 4.e-s 6.

Aitäh teile, emad, aitäh teile, isad, aitäh teile, õpetajad! Teie koostöö vili on siin -  neist autahvlile kantakse 35 (ja neist omakorda 12 on ainult viielised):

Viitele õppisid:
4.a Lissandra Pajunurm ja Kristin Sanne Õun

4.b Kristin Kasela, Illimar Kirss, Ulla Maripuu, Jarno Mononen, Kristiin Pulk, Saskia Natalie Kukua Roberts, Maris Rüütel ja Iris Tinno
4.e Reio Mägi

Lisaks kantakse kooli autahvlile:
4.a Markus Marek Aavik, Anett Kahju, Karl Peeter Kilumets, Loore Lee Kirss, Erik Kruut, Olivia Laidma, Roosi Muru, Eleanora Rahnik, Rando Rand, Marta Reial, Marie Loviise Siim, Neidi Sink, Meribel Soom, Karoliina Tamm, Henri Vaher
4.b Liset Isabel Karu, Gertrud Kirs, Laur Erik Laine, Sten Erik Mägi, Gregor Pajussaar, Helena Tamleht, Hanna Loore Vallik
4.e Liisabet Karakjan

Õppenõukogu kiituse saavad neljadele-viitele õppimise eest:
4.a Henri End, Daaniel Leitalu
4.b Grete Eliis Gutman, Eron Laak, Ron Sebastian Puiestee, Romet Raaper
4.c Silver Plank

Olete koolis teinud just seda, mida ka kooli motoks olev lause rõhutab „Sapere aude e Söanda olla tark“. Järgmine kooliaasta on teile suurte muudatuste aasta, kus seda kogutud tarkust vaja läheb, sest peaaegu kõik on teisiti - enamik teist saavad uue klassijuhataja, kes õpetab vaid üht õppeainet; saate palju uusi õpetajaid; küllap muudki uut, huvitavat ja ehk ka segadust tekitavat ...

Aga ärge kaotage pead, püüdke ikka jääda iseendaks. Juba kaks aastat olen algkooli lõpetajatele rääkinud loo, mis sobib täna ka teile:
Elas kord kuningas, kes kord aeda astudes nägi, et kõik puud, põõsad ja lilled on närbumas. Tamm kaebas, et ta sureb, sest ei suuda olla sama kõrge kui mänd. Mänd kurtis, et ei suuda kasvatada viinamarju nagu viinapuu. Too oli aga ahastuses, et tal polnud selliseid õisi nagu roosil ... Vaid üks lill rõõmustas oma värskuse ja iluga. Kui kuningas küsis, miks ta nii õnnelik on, vastas lill: „Mind istutati ju sellepärast, et ma rõõmu pakuks. Seepärast ma tunnen, et ma ei saa olla keegi muu kui ma olen. Ja sellisena püüan anda endast parima.“
Ära kuulu nende hulka, kes teevad kõike teiste heakskiidu nimel. Tegelikult austavad inimesed neid, kellel on oma arvamus je kes ei püüa elada kellegi teise elu. Kui täna maailma rikkaim inimene ja arvutihiiu Microsoft asutaja Bill Gates veel koolis käis, töötasid nad kooli kõrvalt koos sõbraga ka ühes arvutifirmas. Kuna neil ei olnud ligipääsu firma täielikule informatsioonile, siis ei saanud nad paljut teha, mida ihkasid. Nii otsustasid nad ühel ööl minna salaja informatsioonijahile tuhnides läbi firma suured prügikonteinerid. Muu hulgas leidsid nad sealt ühe olulise lähtekoodi, mis avas neile uued arenguvõimalused. Selline lapselik käitumisviis ja julgus jääda iseendaks ongi olnud tema edu võti.

Täna algab pikisilmi oodatud suvevaheaeg. Saab lõppematult magada ja siis veel magada ja siis jälle magada. Küllap sügisel taas kohtudes saame rääkida, mida kõike huvitavat veel teha jõudsime. Kindel on see, et te kõik kasvate nii jõult kui vaimult, aga, nagu juba öeldud, püüdke iseennast selles muutumises mitte ära kaotada.

Kaunist suve kõigile.


ARMSAD PÄEVAKANGELASED, KALLID ÕPETAJAD, LUGUPEETUD LAPSEVANEMAD, KÕIK AKTUSELISED!

Proovigem meenutada 1. septembrit natuke vähem kui üheksa aastat tagasi. ... Siis tundus kooli tulek suur asi – sai aabitsa, koolikoti ja koolimütsi ning ei pidanud enam päeval magama. Nüüd juba tükk aega on suurimaks sooviks suureks saada. Christian Blond aga ütleb: „Ära kasva suureks – ainult siis saad olla õnnelik ja täita oma unistused.“ Tema raamatu peatükkide pealkirjadeks on:

- Täiskasvanud muretsevad, lapsed lõbutsevad;
- Täiskasvanud virisevad, lapsed unistavad;
- Täiskasvanud eiravad uudishimu, lapsed järgnevad oma uudishimule;
- Täiskasvanutel on rutiin, lastel seiklus;
- Täiskasvanute silmad on tuhmid, laste silmad säravad;
- Täiskasvanud usaldavad mõistust, lapsed on intuitiivsed;
- Täiskasvanud ei usu, lapsed usuvad;
- Täiskasvanud ei imesta, lapsed imestavad;
- Täiskasvanutele loeb tulemus, lastele loeb tegevus;
- Täiskasvanud ootavad muutusi, lapsed teevad muutusi;
- Täiskasvanutel on kohustused, lastel võimalused;
jne,  jne.
Kui viimati nimetatud peatükist rääkida, siis tõepoolest – täiskasvanud on nagu kohustuste täitmise masinad. Nad ärkavad hommikuti selleks, et õhtuks oma ettekirjutatud norm täita. Nad on nagu sunnitöölised, kes muudkui peavad ja peavad ja peavad igasugu asju tegema. Ometi tahavad kõik lapsed täiskasvanuks saada sellepärast, et saada vabaks  ja teha, mida hing ihaldab. Siit ka võti selle probleemi lahendamiseks — hakka oma elu nägema kohustuste prisma asemel läbi lõputute võimaluste prisma.

Kuidas teil siis see suureks kasvamine siiani läinud on?
Teid on täna siin 49. Aitäh teile, et tahtsite, püüdsite ja kohale jõudsite!
Kiituskirjaga lõpetab põhikooli  Anni Kuuseok 9.a
Lisaks temale kantakse autahvlile järgmised õpilased:
9.a: Paul Antsaar, Artur Johanson, Kelly Kasjanenko, Eliisa Kirst, Merili Mikku, Berit Porss, Kristel Soe, Torm Vatsfeld, Luise Vevers, Kaisa Tiitson
9.b: Mariliis Albert, Karmen-Kelsi Kruut, Vootele Mets, Johanna Priske, Karola Soe, Käthriin Steinberg, Sander Teras, Margit Valge
Õppenõukogu kiituse saavad:
Kaisa Tiitson 9.a ja Kalev Kaasik 9.b
Lõpueksamid suutsid ainult viitele teha:
9.a-st Anni Kuuseok ja Kristel Soe
9.b-st Mariliis Albert, Vootele Mets ja Margit Valge

Torm Vatsfeld 9.a-st võitis ära kooli Teaduse TOP-i jõudes olümpiaadidel esiotsa lausa kaheksas eri aines ning koostades ka üleriigilistel konkurssidel tähelepanu pälvinud uurimistöö „Kuressaare Jahisadama faarvaatri vallide ja Laiamadala linnustik ja selle muutused aastatel 2000-2017“ saavutades üleriigilisel keskkonnaalaste uurimistööde konkursil II-III koha ning saades Õpilaste Teadustööde riiklikul konkursil III preemia. Samal konkuril pälvis eripreemia Kalev Kaasik 9.b-st uurimistöö

„Suitsu- ja räästapääsukeste loendusest Saaremaal Pihtla vallas aastatel 1995 ja 2017“ eest.

Väga laial rindel on tegutsenud kooli põhikooli osa aasta-õpilane Sander Teras. Olles kolm aastat kooli õpilasesinduse liige, on ta jõudnud koostada auhinnaväärilisi uurimistöid vabariiklikule keskkonnaalaste uurimistööde konkursile, olnud aastaid tipus bioloogiaolümpiaadidel, osalenud bridžiringis, tantsinud rahvatantsurühmas „Öieti“ ning laulnud kooli poistekooris „Kratid“ ja noortekooris „Kreedo“.

Tänukirja aktiive töö eest klassivälise elu organiseerimisel saavad Sander Teras ja Margit Valge 9.a-st.
Te vabandage mind, et ei jõua siin kõigest rääkida. Võib öelda, et olete lausa massiliselt rahvatantsu, koorilaulu ja kooliteatriga tegelenud, mõttemänge mänginud ja aineolümpiaadidel osalenud. Issanda päike läheks enne looja, kui kõigi teie tegemiste üleslugemisega lõpuni jõuaks.

Nagu lõpuaktustel alati, mahub sellesse aulasse täna palju armastust. Siin istuvad oma lapsi heldival pilgul vaatavad emad-isad ja oma õpilasi hindavalt takseerivad õpetajad.
Armsad õpetajad, lugupeetud emad-isad. Me poleks täna siin, kui ei oleks teid. AITÄH TEILE! Täna saame koos tagasi vaadata, et veel paremini edasi minna - ikka koos - tütred ja pojad, emad ja isad, õpetajad ja kool. Ja see kolmainsus on võimas – õpilased, õpetajad ja vanemad. Igaühes meist peab korraga olema neid kõiki, sest see on edu ja õnne võti. Kõigile meile sobib täna ka teadvustada, et on EV100 juubeliaasta ja ka meie tänaste lõpetajate panus on meie kooli selleteemalises luulekogus lausa 7 teosena sees. Valisin tänasele aktusele Merili Mikku luuletuse „Igavene austus“:

Kui kõnnin kodumaa pinnal või seilan Eestimaa vees,
austust tunnen ma südame sees.
Austust maa, mere ja õhuruumi vastu,
austust keele, kultuuri ja rahvuse vastu.

Tundes soovi öelda, tihti ka laulda,
rääkida Eestimaast.
Siis uhkusega ülistan keelekõla, julgusega tunnustan
rahvustava,
rõõmuga räägin me kodumaa loost.

Kui kõnnin võõra maa pinnal või seilan võõramaa vees,
endiselt tunnen austust oma sees.
Siis laulan või räägin uhkusega keelt,
keelt, mis paitab ka võõra meelt.


Lugupeetud lõpetajad.
Meie ühise kooli põhieesmärk on: „Traditsioonidel põhineva innovaatilise gümnaasiumina valmistada ette õpilasi edasiõppimiseks,  elukestvaks õppeks ja õnnelikuks eluks kiiresti muutuvas globaliseeruvas maailmas.“ Õppida aga saavad ainult need, kel on lapselik suhtumine kõikjal, kuhu nad lähevad, ja kõiges, mida nad kogevad. Ära ole tean-kõike-suhtumisega, vaid ole selle asemel rumal ja õpihimuline. Tõeline tarkus ei väljendu teadmistes, vaid tulemustes. Säilita eneses lapselik lihtsus, siis saad õnnelikuks.

Tean, et paljud teist jätkavad omas koolis, et saada veelgi enam ettevalmistatud veelgi õnnelikumaks eluks. Võtke siis oma tunnistused endale ööseks kaissu ja ärgates triikige ära, sest juba homme hommikul ootab kooli sekretär teie dokumente gümnaasiumis jätkamiseks. Ja kes lähevad muudele „jahimaadele“, siis mingu teil seal kenasti.

Kena pidupäeva kõigile!


ARMSAD SAJANDA LENNU LÕPETAJAD, KALLID ÕPETAJAD, LUGUPEETUD LAPSEVANEMAD, KÕIK AKTUSELISED!

Kas teate?

Kas teate, kus on kõige kaunimad talved?
Maas lumi, sätendav vaip.
Kus tähed säravad ja kõrgel kuu
valgustab metsa — see müstiline paik.
Kas teate, kus ojad laulavad valjusti oma laulu?
Ja meie nendega.
Nad rajavad teid, neis peitub jõud.
Kus justkui algab uus elutsükkel, taassünd.
Lume alt tärkab lumekell,
valge ja hell.

Kas teate, kus päike palavalt paistab?
Ja me oma näod kiirtesse peidame.
Kus muru on roheline ja taldasid paitab,
kui kõrgustesse tõuseb tulelõõm
ja inimeste hõiked.
Kas teate, kus kõik muutub müstiliselt kuldseks?
Lehed langevad tasa — see rahu!
Kus möllavad tormituuled ja möllab meri,
selles peitub jõud ja võim.
Seda maad — Eestimaad — tuleb oma südames hoida ja kanda. Kaitsta tema ilu ja valu — armastada kõigest väest.


Just nii kirjutab 12.b klassi õpilane Helina Magus meie kooli luuleraamatus „SÜGi õpilaste 100 luuletust meie kalli kodumaa sajandaks sünnipäevaks“. Sada luuletust, meie oma riigi sajas sünnipäev, meie kooli sajanda lennu aktus — see paneb mõtlema — nii oma suuruses kui sügavuses ...  

Eilset põhikooli aktust alustades palusin meenutada 1. septembrit natuke vähem kui üheksa aastat tagasi – teil siis peaaegu kaksteist aastat tagasi. Küllap tulevad meelde aabits, koolikott ja pinal ja et ei pidanud enam päeval magama. See suureks saamise valu algas juba siis. Nüüd olete juba ametlikult täiskasvanud, aga ... Christian Blond ütleb: „Ära kasva suureks — ainult siis saad olla õnnelik ja täita oma unistused.“ Tema raamatu peatükkide pealkirjadeks on juba eile öeldule veel lisaks:
- Täiskasvanud on arad, lapsed julged;
- Täiskasvanute fookus on hajutatud, lapsed on pühendunud;
- Täiskasvanud on ahned, lapsed tänulikud;
- Täiskasvanud võrdlevad, lapsed armastavad;
- Täiskasvanud lepivad olukorraga, lapsed hakkavad jonnima;
- Täiskasvanud näivad avatud, lapsed on tõeliselt avatud;
- Täiskasvanud manduvad, lapsed otsivad arengut;
- Täiskasvanud sulanduvad, lapsed jäävad iseendaks;
- Täiskasvanud väldivad riske, lapsed otsivad põnevust;
- Täiskasvanud konkureerivad, lapsed ajavad oma asja;
- Täiskasvanud ei lollita, lapsed lollitavad;
jne,  jne.
Kui viimati nimetatud peatükist rääkida, siis tõepoolest — täiskasvanute poolt põlatud

lollitamine avab tegelikult meie meeled, muudab meid lõbusamaks ja me suudame olla loomingulisemad. Ka üldiselt täiskasvanulik ja konservatiivne ärimaailm on hakanud lollitamises nägema konkurentsieelist. Hakka lollitama nagu laps, nii vallandad sa endas tõelise loovuse ja leiad rasketele probleemidele sedavõrd geniaalseid lahendusi, millest täiskasvanulikult suhtudes võiksid vaid unistada. Lollitamine on kättesaadav aga ainult enesega rahul olevatele täiskasvanutele – selleks pead sa iseendaga hästi läbi saama ning ennast piisavalt austama. Sest kui sa mängid lolli, siis tähendab, et sa julged demonstreerida enda rumalust ja avada ennast mitteasjalikust, lapselikust ja samas ka lahedast küljest. Seega – suutkem end ka vabaks lasta, meie kõik, ja toitkem last iseendas.

Teil, lugupeetud lõpetajad, on vist lollitamises veel kasvuruumi — pigem olete kõiges näidanud, et loll on olla loll ...
Teie, Saaremaa Ühisgümnaasiumi 100. lend on 71-liikmeline ja te olete sel aastal maakonnas suurim:

Gümnaasiumi lõpetavad kuldmedaliga:
Brita Laht 12.b
Emilia Rozenkron 12.b
Kaupo Humal 12.c
Karen Saksakulm 12.c
Karl Viik 12.c
Karel Äär 12.c

Hõbemedaliga lõpetavad:
Iiv Aavik 12.b
Airike Kapp 12.b
Hanna Klaar 12.b
Mari Tiitson 12.b

Lisaks neile kantakse kooli autahvlile:
12.a: Kristella Andres, Karl Kustav Kuning, Carlos Liiv, Mart Mölder, Ene-Liis Orb, Eliisa Saar, Mart Truu
12.b: Karl Kadak, Oskar Kirs, Elery Lõhmus, Helina Magus, Kätrin Mändmaa, Liisa Niit, Delis Pärnoja, Kadi Riin Tanila, Johannes Treiel, Kristiine Õunpuu
12.c: Peeter Benjamin Anvelt, Marie-Elis Kuivjõgi, Rasmus Lepik, Paul-Mark Pihl, Rauno Põlluäär, Artti Raasuke, Eliise Schmuul, Silver Spitsõn, Pille Ülem

Õppenõukogu kiituse neljadele-viitega tunnistuse eest saab:
12.c: Karl-Thomas Sepp

Seega rohkem kui pooled teist õppisid hästi või väga hästi. Seegi on omaette saavutus.

Juba teist aastat toetab hetkel Eestist väljaspool elav meie kooli mate-füssi 1999. aastal 81. lennus lõpetanud Janika Kolk meie parimaid lõpetajaid oma tulevikustipendiumiga. Ühtlasi palus ta rõhutada: „Kui teil elus hästi läheb, ärge unustage teisi heategudega tähele panna“. Janika kirjutab veel: „Saaremaa Ühisgümnaasiumil oli ja on minu elus eriline koht. Siit koolist oleme saanud lisaks väga heale haridusele ja iseseisvale mõtlemisvõimele kaasa ka eneseusu, ambitsioonid ja tugeva ühtekuuluvustunde. Mul on hea meel, et saan selle aasta kõige tublimatele lõpetajatele tuleviku suurteks tegudeks omalt poolt pisut hoogu anda. Soovin tänastele gümnaasiumilõpetajatele kõrget lendu!“ Just praegu kantakse tema rahasaadetisest iga kuldmedalisti pangakontole 1000 eurot ja igale hõbemedalistile 500 eurot. Kindlasti on Janika ära teeninud ühe suure ja sooja tänuaplausi.

Mitmete Kuressaare firmade poolt toetatavad 300-eurosed preemiad saavad järgmised lõpetajad:
Smidt Metalli toetatav P. H. von Frey nimeline matemaatikapreemia — Karl Viik 12.c klass
Luksusjahi toetatav F. Heinmetsa nimeline füüsikapreemia — Karl Viik 12.c klass
Seelighti toetatav P. Saagpaku nimeline inglise keele preemia — Karl Viik 12.c
Installatsiooni Kompanii toetatav O. Timmase nimeline kunstipreemia — Ene-Liis Orb 12.a
S-Linki toetatav A. Uustulndi nimeline kirjanduspreemia — Karl Kustav Kuning 12.a
Klotoidi toetatav parima sportlase preemia — Johannes Treiel 12.b
Siim Ehituse toetatav Kultuuripreemia — Carlos Liiv 12.a
Gelomi toetatav Keskkonnapreemia — Emilia Rozenkron 12.b klass
Proeksperdi toetatav arvutipreemia — Tõnis Antonov 12.c

Lisaks veel Peter Heinicheni 100-eurone saksa keele preemia — Ene-Liis Orb 12.a
Kuressaare lionsklubi 100-eurone stipendium hoolimise ja toetamise eest — Bret-Maria Rikko 12.b

Tänuaplaus kõigile toetajatele. Preemiad kantakse just praegu premeeritute pangaarvetele.

Riigieksamid on seljataga. Eesti keeles küll keegi teist üle 90 punkti ei saanud, aga kooli keskmisega 70,5 punkti ületasite tunduvalt riigi keskmist 62,2. Veelgi paremad olite inglise keeles, kus lausa 87,8 punktiga olite paremad riigi keskmisest 74,7. 90 või rohkem punkti said lausa 37 teist: Kaupo Humal -100, Emilia Rozenkron — 99, Silver Spitsõn — 98, Kadi Riin Tanila — 98, Mari Tiitson — 98, Brita Laht — 97, Ketlin Mäeorg — 97, Airike Kapp — 96, Oskar Kirs — 96, Karl Viik — 96. Teie matemaatikaeksami keskmine 72,5 ületas mäekõrguselt riigi keskmist 47. Mari Tiitson sai 99 punkti, Brita Laht — 98, Karel Äär — 98, Karl Kustav Kuning — 97, Karl Viik — 97, Reio Pihlak — 95.

Aineolümpiaadidel maakonna esikolmikusse või lõppvooru jõudjad on kolme aasta jooksul olnud:
Emilia Rozenkron — ajaloos, bioloogias, geograafias, eesti keeles, inglise keeles, vene keeles, lingvistikas;
Karl Viik — eesti keeles, inglise keeles, lingvistikas, füüsikas, matemaatikas, keemias;
Brita Laht — ajaloos, eesti keeles, lingvistikas, keemias, bioloogias;
Kaupo Humal — eesti keeles, geograafias, matemaatikas, majanduses;
Ene-Liis Orb — ajaloos, ühiskonnaõpetuses, saksa keeles;
Mari Tiitson — bioloogias, keemias, inglise keeles;
Liisa Niit — keemias ja bioloogias;
Silver Spitsõn — füüsikas ja inglise keeles;
Karel Äär — vene keeles ja matemaatikas;
Karin Rannaäär — vene keeles;
Iiv Aavik — bioloogias;
Sten Vainu — vene keeles;
Peeter Benjamin Anvelt — ajaloos;
Hannes Iir — vene keeles;
Rasmus Lepik — geograafias.

Lõputunnistustega koos saavad tänukirjad aktiivsuse eest kooli klassivälises töös Iiv Aavik ja Karl Kadak ning õpilasesinduses kooli elu

juhtinud Paul-Mark Pihl, Tõnis Antonov, Carlos Liiv ja Mart Truu.

Paljud saavad ka kooli huvitegevuse tunnistuse, mis on nii eesti- kui ka inglise keelne. Sealt saab ülevaate teie huvitegevusest ja saavutustest:

Näitering Kreisise koosseisus on laureaaditiitli võitnud Karin Nuut, Bret-Maria Rikko, Rauno Põlluäär, Karen Saksakulm ja Pille Ülem.

Luuleteater Kreveras on lausa grand prix`ni jõudnud Agnes Keskküla, Carlos Liiv, Ene-liis Orb, Mart Truu ja Paul-Mark Pihl.

Kammerkoor Kreedoga jätavad täna hüvasti Martin Koppel, Carlos Liiv, Eliisa Saar, Mart Truu, Iiv Aavik, Airike Kapp, Hanna Klaar, Brita Laht, Delis Pärnoja, Tõnis Antonov, Paul-Mark Pihl, Rauno Põlluäär, Karen Saksakulm ja Karl Viik.

Rahvatantsurühmast Öieti on lahkujaid veelgi rohkem: Kristella Andres, Kaarel Jalakas, Karin Nuut, Liisi Papp, Eliisa Saar, Karl Kadak, Brita Laht, Helina Magus, Sille-Riin Rand, Emilia Rozenkron, Grete Vendel, Seidi Voogre, Tõnis Antonov, Kaupo Humal, Paul-Mark Pihl, Artti Raasuke, Karl-Thomas Sepp.

Varsakabjas on kõiki hullutanud Carlos Liiv, Mart Truu ja Iiv Aavik.

Bridžiringi taset on hoidnud Sörel Haller, Brita Laht, Liisa Niit, Emilia Rozenkron, Mari Tiitson, Sten Vainu, Oliver Laidma, Rasmus Lepik, Rauno Põlluäär, Kristo Püüding, Artti Raasuke, Richard Raasuke, Karen Saksakulm, Silver Spitsõn ja Karel Äär.

Teadusteatriga populariseerisid teadust Sörel Haller, Oskar Kirs, Brita Laht, Liisa Niit ja Emilia Rozenkron.

Tean, et teie tööd ja tegemised ulatuvad ka muusika-, kunsti- ja spordikooli, huvikooli Inspira ja erinevate valdkondade klubidesse.

Aitäh klassivanematele Karl-Kustav Kuning, Bret-Maria Rikko, Arrti Raasuke.

Teie lend on oma mitmekülgsuses ja tulemuslikkuses tõesti igati kooli juubelilennu, sada, vääriline. Ja teist on väga kahju lahkuda.

Armsad õpetajad, lugupeetud emad-isad. Vaadake neid - meie päevakangelasi. See on ju teie töö - teie rõõmud ja mured, teie eesmärgid ja unistused, ka teie vead ja veaparandused. Aitäh teile! Täna saame koos tagasi vaadata, et järgmistega veel paremini edasi minna. Nemad peavad juba ise minema - kõigepealt vastu oma tund aega tagasi alanud juba pooleldi iseseisvale suvele ja siis suuri muutusi toovale sügisele. Aga meie oleme ikka olemas, sest küllap tahavad nad ka edaspidi kodust oma muredele abi, probleemidele lahendusi, kodusoojust ja armastust. Ja on päris kindel, et nad tulevad ka kooli rääkima, kuidas neil läheb, ja kokkutulekutele, et elu ilusaimat aega meenutada...

Lõpetuseks sobib lausa päevakohaselt 12.a klassi õpilase Ketlin Mäeoru luuletus meie kooli juba nimetatud luuleraamatust:

Juba väikesest peale
üks küsimus mind vaevab.
Kui sinine on taevas
teisel pool ilma?
Ma tahan minna kaema.

Et teed viiksid sinna,
kus mu jalg pole enne astunud.
Tahan omapead minna
sellele suurele maailmale vastu.  

Avastada ning näha,
uusi asju proovida,
kõik unistused teoks teha
ja salasoovid soovida.

Kuid ühel päeval tean,
et koju soovib hing.
Eestimaa, sa tagasi tood
oma juurte juurde mind.


Kena pidupäeva kõigile!

Viljar Aro, koolijuht


D-klassi kergejõustiku MV Tornimäel


Teisipäeval, 5. juunil toimusid Tornimäe D-klassi maakonna meistrivõistlused, kus esinesid hästi ka meie kooli noored. Ühtekokku kogusid SÜGi noored 5 medalit – 4 kulda ja 1 hõbe. Paremad tulemused on ära toodud allpool.

TÜDRUKUD
60m jooks
1 Christelle-Maria Tamm    Leisi KK    9,1
2 Nele Juursoo    Valjala PK    9,7
3 Heleri Tänav    Valjala PK    9,9
4 Lissandra Pajunurm    SÜG    9,5

8 Helena Tamleht    SÜG    10,0

Pallivise
1 Lissandra Pajunurm    SÜG    30,43
2 Christelle-Maria Tamm    Leisi KK    26,60
3 Eliise Vohu      Leisi KK    26,08
4 Kristelle Armuand            Valjala PK    24,16
5 Simona Rüütel    OG    22,86
6 Maris Rüütel    SÜG    22,52
7 Helena Tamleht               SÜG    22,37


Tüdrukute palliviske esikolmik. Võitja (keskel) Lissandra Pajunurm 4a

Kaugushüpe
1 Christelle-Maria Tamm    Leisi KK    3,95
2 Lissandra Pajunurm    SÜG    3,73
3 Simona Rüütel    OG    3,61
4 Eliise Vohu    Leisi KK    3,56
5 Maris Rüütel    SÜG    3,53

300m jooks
1 Helena Tamleht                 SÜG    58,4
2 Simona Rüütel    OG    58,6
3 Luise Mägi                           Leisi KK    59,1
4 Christelle-Maria Tamm    Leisi KK    59,3
5 Nele Juursoo    Valjala PK    59,4

6 Maris Rüütel    SÜG    59,6
7 Kärt Tiitson                     Lümanda PK       1,02,3
8 Kristin Siiner               Valjala PK           1,02,7
9 Emma Kaarde              Leisi KK             1,03,3
10 Heleri Tänav             Valjala PK           1,03,5
11 Marie Loviise Siim          SÜG             1,05,8


Tüdrukute 300m jooksu esikolmik. Võitja (keskel) Helena Tamleht 4b

POISID
Poiste pallivise
1 Rando Rand                        SÜG    37,67
2 Karl-Erik Schapel               KVK    37,09
3 Rasmus Olop    Valjala PK     36,17


Poiste palliviske esikolmik. Võitja (keskel) Rando Rand 4a


Eesreas vasakult Rando Rand 4a, Henri Vaher 4a, tagareas seisavad vasakult Maris Rüütel 4b, Helena Tamleht 4b, Lissandra Pajunurm 4a, Marie Loviise Siim 4a

Palju õnne tublidele noorsportlastele ja hoogu edaspidiseks harjutamiseks, et medaleid ikka juurde tuleks!

Kergejõustiku treener Kadri Pulk

Saare maakonna mitmevõistluse meistrivõistlused

Neljapäeval, 24. mail 2018 toimusid Saare maakonna põhikoolide kergejõustiku mitmevõistluse (5 ala) meistrivõistlused Kuressaare linnastaadionil peale koolitunde. Sel aastal oli võimalus antud võistelda ka gümnaasiumide põhikooliastme õpilastel omaette arvestuses. Staadionile oli kokku tulnud 18 tütarlast ja 18 poeglast seitsmest koolist. 5-võistluse aladeks olid 60 m jooks, kuulitõuge, kaugushüpe, pallivise, T-600 m jooks ja P- 800 m jooks. Päikeselises kuumas päevas ja mõnusas tuules oli üsna raske võistelda.Võistkonnas võis võistelda 3 T ja 3 P. Koolide arvestusse läks kahe parima tüdruku ja kahe parima poisi tulemused.


Hetk avamisest

Meie kooli õpilastel oli võistlus päris edukas. Luise Vevers (9.a) oli parim kolmel alal võiduga (kuulitõukes-3 kg 9.24, palliviskes 45.49, 600 m jooksus 1.55,0) kaugushüppes 4.36 oli II ja 60 m jooksus 9,0 III. Triinu - Liis Toom (6.a) oli võistluse kõige kiirem tüdruk 60 m jooksus 8,6 ,II koht 600 m jooksus 2.03,4. Luise Vevers kogus kõige suurema punktisumma 352 kogu võistluse arvestuses ja võitis maakonna I koha meistrimedali. Triinu - Liis Toom kogus kogu võistluse 4. koha punktisumma 259. Gümnaasiumide arvestuses võitsid SÜG-i tüdrukud I koha 611 punktiga. See oli ka kogu

võistluse parim punktisumma tüdrukutel. Gümnaasiumide arvestuses võitis II koha medali Triinu-Liis Toom.
SÜG-i poisid Mihkel Keso (8a) kogus 231 punkti, Kert Tartes (8.a) kogus 240 punkti, Siim Himmist (8.a) kogus 174 punkti kolme alaga.

Gümnaasiumide üldvõidu suure ilusa rukkilille karika võitis meie kooli võistkond (2 T + 2 P) (611 + 471) 1082 punktiga kokku. II koha saavutas KG 920 punktiga (T 391 + P 529).
Põhikoolide parim (I) poeglaps oli Kuressaare Vanalinna kooli Romet Vahter (9 ) 448 punktiga, kes saavutas 4 esikohta 60 m 7,3, kuulitõukes 12.53, kaugushüppes 6.26, 800 m jooksus 2.24,2. Poiste palliviskes olid parimad Mustjala LPK -st Kaarel Kolter 86.84 (I), Timo Ader 84.00 (II).
Võistlustel töötasid kohtunikena kehalise kasvatuse õpetajad Ly Haandi ja Aime Metsmaa oma noorkohtunike brigaadidega. Võistluste peakohtunik oli Kadri Pulk.


Peale autasustamist. Luise Vevers puudub, kuna läks juba ratsutamise trenni.

Õnnitlen ja tänan kooli võistkonda ilusa võistluse ja heade tulemuste eest. Kaunist sportlikku suve teile kõigile.

Kehalise kasvatuse õpetaja Aime Metsmaa

KODUTÜTARDE TEGEMISI

Kodutütred Rocca al Maret külastamas
Käisime kodutütardega esmaspäeval Talllinnaas. Tallinnasse hakkasime sõitma hommikul peale seitset. SÜG-i kodutütardest oli seal Katrin (mina), Lisette, Eudora ja Olivia. Peale meie oli seal veel bussitäis teisi kodutütreid. Esimese ajana läksime me Eesti vabaõhumuuseumisse. Seal oli meil giid, kes tutvustas meile mõningaid maju ning rääkis nende lugusid.Peale ringkäiku läksime me sööma. Söögiks oli kartulipuder ja kotlet ning magustoiduks kamavaht. Peale sööki saime ise kaunistada endale võinoad. Kui võinoad kainustatu, saime me hobuvankris sõita.. Peale vabaõhumuuseumis käimist läksime veidikeseks ajaks Rocca Al Mare kaubanduskeskusesse ning siis hakkasime Saaremaale tagasi tulema.

Katrin Lindmäe


Kodutütarde suve suurlaager
15.-17. juunil toimus noorkotkaste ja kodutütarde laager Karujärvel. Kogunesime staabi ette kell 15.00, et sõita üheskoos Karujärvele. Meie rühmast osales kokku 7 tüdrukut. Sõit möödus kiiresti, sest olime väga ärevuses.
Kohale jõudes otsisime hea telgikoha ja panime telgid üles. See tekitas meile palju nalja.
Laager algas rivistusega, kus kontrolliti kohalolekut. Osalisi oli üle kahesaja. Peale rivistust jaotati meid gruppidesse. Kõik grupid pidid välja mõtlema vahva etteaste, mida teistele esitada. Meil oli väga ühtne grupp ja head mõtted tulid kohe pähe. Poisid tegid püramiidi ja tüdrukutega tantsisime „Macarenat“.

Selle aja jooksul olid meil kõhud tühjaks läinud ja meid ootas ees maitsev õhtusöök. Peale sööki hakkasime esitama oma kavasid. Me saime positiivse tagasiside. Nägime vahvaid näidendeid, laule, luuletusi jne. Peale seda algas disko. Enne öörahu toimus selle päeva viimane rivistus. Leppisime varem kokku, et mina lähen sellel korral raporteerima. See oli minul esimene kord. Seda tuli teha julgelt ja valju häälega. Öösel oli öövalve, kes valvas lippu. Vahetus toimus iga tunni tagant. Kell viis oli ööhäire, sest laagrilipp oli ikkagi ära varastatud. Toimus rivistus ja hakkasime kõik lippu otsima. Kahjuks lippu ei leidnud. Olime kurvad ja samas ka pahased. Proovisime uuesti uinuda, aga und enam ei tulnud.
Pool kaheksa oli äratus. Laagrijuht Raivo Paasma tegi meile virgutava hommikuvõimlemise. Soovijad said minna ujuma peale võimlemist.Kui hommikusöök söödud, toimusid erinevad töötoad. Neid oli 15, näiteks järvel aerutamine, esmaabi, lipsusõlme tegemine, ronimine, heegeldamine kasutatud riieteribadest, merepääste koolitus, telkmantli kasutamine metsas, sõjavarustuse tutvustus jne. Kõik olid väga harivad ja huvitavad. Töötubades tuli kasutada varasemaid teadmisi ja tuli ennast ületada.
Kui töötoad läbitud, ootas meid õhtusöök. Peale õhtusööki läksime ujuma. Vesi oli mõnus ja soe. Edasi suundusime diskole. Disko lõppedes toimus rivistus ja sain uhkelt jälle minna uuesti raporteerima. Sel korral olin palju enesekindlam. Sellel ööl ootas meid öövalve, mis algas 03.40. Olime päris ärevuses.Ärkamine oli väga raske. Pidime lipumasti juures valvama. Aeg läks kiiresti ja algas uus vahetus. Saime veel mõned tunnid pikutada. Pool kaheksa toimus hommikuvõimlemine ja soovijatele ujumine. Peale hommikusööki pakkisime asjad ja algasid teatevõistlused.Oli neli erinevat võistlust:
1. sussi vise, 2. käbijooks teelusikaga, 3.võtsime paaridesse ja tegime käru ja 4. vähikõnd. Saavutasime 4. koha.
Peale seda toimusid tähelepanumängud: Laevamäng ja mäng Meri ja Maa. Viimases mängus saavutasin ma uhke 5. koha ligi 200 lapse hulgas. Toimus viimane rivistus, kus võeti vastu uued noorkotkad ja kodutütred. Meie rühma lisandus Karoliina Tamm 4.A-st.

Tänasime oma laagrijuhendajaid ja südant soojendav hetk oli, kui väike tüdruk jooksis Raivo Paasmat kallistama. Panime telgid kokku ja algas kojusõit. Olime väsinud, aga samas rõõmsad.
Täname kõiki juhendajaid ja Raivo Paasmat vahva ja õpetliku laagri eest!

Eliise Kask,  8.a


ÕPPETÖÖ KOKKUVÕTE


Õppenõukogu otsusega kantakse kooli autahvlile väga hea õppeedukuse eest III trimestri, aastahinnete ja kursusehinnete põhjal (* õpilane lõpetas õppeaasta kiituskirjaga):

1.a klass
Joonatan Järvalt*, Säde Lee Jürisson*, Kaisa Kindlam*, Oskar Kirs*, Andreas Kirst*, Liisbet Kurvits*, Luisa-Marii Kuusk*, Karoliis Käsper*, Iti Piht*, Cristel Põder*, Miina Sink*, Uku Vesberg*

1.b klass
Anna-Grete Häng*, Rico Sebastian Klaar*, Kertu Lember*, Britte Roost*, Kristofer Saar*, Lee Tamm*, Karmen Truu*, Laura Grete Varik*, Liisa Väli*

1.d klass
Annabel Ansel*, Georg Kasin*, Sander Kask*, Isabella Lauri*, Lilit Pruul*,  Eti Tüür*, Käroli Kätriin Vaga*, Eliis Elenor Viin*

2.a klass
Kerton Lokna*, Andra-Liis Noor*. Remi Ool*, Carmen Padar*, Greta Paju*, Oskar Püüa*, Isadora Rahumeel*, Richard Toompuu*, Herta Trei*, Karmenete Usin*, Elisabeth Villsaar*

2.b klass
Jete-Mia Arge*, Loore Birkenfeldt*, Lenna Haandi*, Krita Kilumets*, Vanessa Koppel*, Janar Opp*, Aleksandra Ruttu*, Merit Soe*, Helerin Viktoria Tüür*, Mirell Õiemets*

2.d klass
Kaur Kalamees*, Katarina Lember*, Karola Mets*, Lootus Niit*, Gregor Nõukas*, Anna-Maria Prei*, Birgit Raamat*

3.a klass
Elenor East*, Tuule Kalamees*, Ron-Romek Kask*, Lenna Koovisk*, Lisette Milpak*, Maribel Müürisepp*, Annabel Porss*, Bianca Marie Rannama*, Kerten Bachman,  Eliise Heinmaa, Aaron

Metsniit,  Rihanna Nõgu, Kaisa Pilden,  Gendra Sepp, Hubert Spitsõn, Gerlin Toome, Markus Trei, Ingrid Vaher, Anette Vahštein

3.b klass
Karola Kuldsaar*, Luise Ling*, Sofia Sevostjanov*, Britta Truu*, Siim Vatsfeld*, Elsa Marie Kirs, Mattias Kobin, Liis Lutter, Anett-Merili Moring, Lysandra Muld, Grete Paju, Daniel Piht, Raul Pääsukene, Carlosn Püüding,  Oliise Saarlaid,  Anastasia Väin

4.a klass
Lissandra Pajunurm*, Kristin Sanne Õun*, Markus Marek Aavik, Anett Kahju, Karl Peeter Kilumets, Loore Lee Kirss, Erik Kruut, Olivia Laidma, Roosi Muru, Eleanora Rahnik, Rando Rand, Marta Reial, Marie Loviise Siim, Neidi Sink, Meribel Soom, Karoliina Tamm, Henri Vaher

4.b klass
Kristin Kasela*, Illimar Kirss*, Ulla Maripuu*, Jarno Mononen*, Kristiin Pulk*, Saskia Natalie Kukua Roberts*, Maris Rüütel*, Iris Tinno*, Liset Isabel Karu, Gertrud Kirs, Laur Erik Laine, Sten Erik Mägi, Gregor Pajussaar, Helena Tamleht, Hanna Loore Vallik

4.e klass
Reio Mägi*, Liisabet Karakjan

5.a klass
Anabel Lanna, Kevin Lempu, Emma Ling, Helena Lulla, Reio Lõbus, Robin Maranik, Maria Merelaid, Helena Nõmm, Gelin-Desire Soeson, Ragnar Tisler, Mareli Välja

5.b klass
Loona-Maria Blank*, Carmen Järvalt*, Grete Gull, Merili Haak, Eerik Heinmaa, Richard Keerd, Maarja Kivi, Karolina Lepik, Gregor Matt, Mia Maria Muul, Loreley Perkmann, Jaagup Rang, Marie Teras, Katarina Vaher, Millie Bertha Virki

6.a klass
Liisa Viljaste*, Ats Lepamets, Cätlin Rauniste, Rickie Magnus Jojo Roberts, Romi Liise Roomets, Lisete Loviise Saagpakk, Raul Joaquin Seppel, Arabella Soolind, Kristina Sõster, Triinu Liis Toom, Lisete Vahu

6.b klass
Marisa McCourt, Kristiin Nelis, Heddi-Loore Ots, Anet Tõnus, Kirke Viik, Karmen Viilup

6.c klass
Romet Markkos Rand, Risto Sepp (III trimester)

7.a klass
Brigite Hollo, Riti Järveots, Iris Lidia Laine, Albert Johann Lepik, Patrik Ool, Laur Palijenko, Stella Raav, Janika Tasane, Neleriin Viljus

7.b klass
Merit Matt*, Karmen Ehanurm, Karmo Kalamees, Kariina Kasjanenko, Helen Kruuser, Jürgen Liiv, Katrin Lindmäe, Hilda Marie Loel, Artur Medri, Kirke Medri, Ermo Nõmm, Annabel Raun, Marie Eike Rebane

8.a klass
Martin Vesberg*, Mihkel Keso, Sandra Kukk, Annaliisa Lepik, Albert Leppik, Carl-Juhan Meri, Astrid Rei, Kert Tartes, Triinu Vipre
8.b klass
Voldemar Kirss*, Paula Aarnis, Emma Kirs, Cathrin Benita Poopuu, Otto Tuuling (III trimester)

9.a klass
Anni Kuuseok*, Paul Antsaar, Artur Johanson, Kelly Kasjanenko, Eliisa Kirst, Merili Mikku, Berit Porss, Kristel Soe, Torm Vatsfeld, Luise Vevers, Kaisa Tiitson (III trimester)

9.b klass
Mariliis Albert, Karmen-Kelsi Kruut, Vootele Mets, Johanna Priske, Karola Soe, Käthriin Steinberg, Sander Teras, Margit Valge

10.a klass
Hanna Täht*, Liisa Õunpuu*

10.b klass
Hell Kärner*, Kätlin Ardel, Sandra Auu, Roosmarii Sarapuu

10.c klass
Gendra Allikmaa*, Huberta Karma*, Markus Kivi*, Kätriin Käsper*, Oliver Paljak*, Feridee Sevostjanov*, Marleen Vahu*, Iris Kirs, Anu Kull, Sarah-Lisee Laipaik, Joosep Leemet, Martin Sepp, Jane Õunaid

11.a klass
Aile Saar

11.b klass
Katrin Kurvits

11.c klass
Karl Hendrik Tamkivi*, Diana Alt, Viljar Altermann, Jutta Loviisa Juht, Karl-Alder Kuivjõgi, Emma Siigur, Kristiina Veskimeister

12.a klass
Kristella Andres, Karl Kustav Kuning, Carlos Liiv, Mart Mölder, Ene-Liis Orb, Eliisa Saar, Mart Truu

12.b klass
Brita Laht (kuldmedal), Emilia Rozenkron (kuldmedal), Iiv Aavik (hõbemedal), Airike Kapp (hõbemedal), Hanna Klaar (hõbemedal), Mari Tiitson (hõbemedal), Karl Kadak, Oskar Kirs, Elery Lõhmus, Helina Magus, Kätrin Mändmaa, Liisa Niit, Delis Pärnoja, Kadi Riin Tanila, Johannes Treiel, Kristiine Õunpuu

12.c klass
Kaupo Humal (kuldmedal), Karen Saksakulm (kuldmedal), Karl Viik (kuldmedal), Karel Äär (kuldmedal), Peeter Benjamin Anvelt, Marie-Elis Kuivjõgi, Rasmus Lepik, Paul-Mark Pihl, Rauno Põlluäär, Artti Raasuke, Eliise Schmuul, Silver Spitsõn, Pille Ülem
12. klassi õpilastest saavad preemiad järgmised lõpetajad:
P. H. von Frey nimeline matemaatikapreemia – Karl Viik 12.c
F. Heinmetsa nimeline füüsikapreemia – Karl Viik 12.c
P. Saagpaku nimeline inglise keele preemia – Karl Viik 12.c
O. Timmase nimeline kunstipreemia – Ene-Liis Orb 12.a
A. Uustulndi nimeline kirjanduspreemia – Karl Kustav Kuning 12.a
Peter Heinicheni saksa keele preemia – Ene-Liis Orb 12.a
Parim sportlane – Johannes Treiel 12.b
Kultuuripreemia – Carlos Liiv 12.a
Keskkonnapreemia – Emilia Rozenkron 12.b
Arvutipreemia – Tõnis Antonov 12.c
Lions-klubide Kuressaare ja Karkku sõprusstipendium – Bret-Maria Rikko 12.b

Õppenõukogu avaldab kiitust hea õppeedukuse eest:

1.a klass
Marten Aus, Mia Gret Jalakas, Rasmus Kask, Roland Kask, Anete Meitern, Sten Robin Noor, Hedi Priske, Jacob Putnik, Karolin Teras, Marie-Helene Truu, Teele Välja

1.b klass
Karmen Alliku, Jette Esna, Henry Heinmets, Kärt Medri, Markus Metsniit, Johann Peeters, Eerik Richard Roost, Janna Rüütli, Romet Viherpuu, Sofia Väin

1.d klass
Reio Markkus Lepp, Marten Liiv, Annabel Rahu, Alice Rand, Aleksander Suuster, Kätlin Šuprudko, Mirtel Tiitson, Olaf Trei, Kadri Truu, Emilia Vendel, Kasper Verlin, Mia Marii Vinni, Samuel Voolaid, Kärolis Värkraud, Märten Õun.

1.e klass
Riko Paju

2.a klass
Kärt Alas, Kärt Drenkhan, Eudora Kask, Oliver-Sten Kivi, Sebastian Kuusk, Priidik Lepamets, Edward Lulla, Iko Muru, Renata Rajas, Gert Silenok, Lisette Steinberg, Anette Tagaküla

2.b klass
Johanna Altmets, Linda-Liisa Babenko, Albert Birkenfeldt, Jesse Esna, Renar Kasela, Tristan Koppel,  Mia Brit Kreos, Markus Oopkaup,  Anna Paiste, Karl Riko Saarkoppel, Hugo Sarapuu, Arthur Patrick Sääsk

2.c klass
Lisette Mets

2.d klass
Deara-Dali Kaasik, Tuule Kiiker, Tomi Henry Lind, Meriliis Nabi, Marin Ool, Raien Paur, Kerttu Põlluäär, Kennet Saar, Emil Vikat, Norman Vikat

3.b klass
Sebastian Blank, Lisandra Parbus, Lars Ingmar Virveste, Ragnar Õige

4.a klass
Henri End, Daaniel Leitalu

4.b klass
Grete Eliis Gutman, Eron Laak, Ron Sebastian Puiestee, Romet Raaper

4.c klass
Silver Plank

5.b klass
Kristin Poopuu, Rasmus Tristan Vahenurm, Marten Vahter

6.b klass
Rico Robert Alliksoon, Martti Vaska, Karro Vatsfeld

6.e klass
Sander Brõsov, Ele-Riin Merelaid

7.b klass
Kevin Räim

8.a klass
Eliise Kask

8.b klass
Ekke Jaak Valge (III trimester), Raul Koppel

9.b klass
Kalev Kaasik

10.a klass
Annabel Hansalu, Elo Rosenfeld

10.b klass
Gabriela Grahv, Carmen Electra Pirn, Mark Marcus Soodla

10.c klass
Karl Lember, Inge Sillaste, Kristjan Treirat, Helen Tsernobrovkin

11.b klass
Aleks Lõbu

11.c klass
Artur Fredrik Alpstål, Triinu Jakson, Mihkel Rasu, Elo Nõmm, Anna-Maria Süld

12.c klass
Karl-Thomas Sepp


Marek Schapel, õppealajuhataja

 
Bänner


Bänner