Saaremaa Ühisgümnaasium 1865-2021

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

SÜG-Press 558

Saada link Prindi PDF

 9. jaanuar 2018 - Mida Juku ei õpi, seda Juhan ei tea - Number 558KOLMAPÄEVAST LAUPÄEVANI

K  10.01   
14.00 Juhtkonna koosolek                                    
15.40 Võõrkeelte ainekomisjoni koosolek  

N  11.01

R  12.01  

L  13.01   
16.00 Kabaree lastevanematele

P  14.01

E  15.01   
09.00 Sünnipäevaaktus
09.45 Klassivanemate koosolekud
13.00 Direktsiooni koosolek
14.00 HEV ainekomisjoni koosolek
19.00 101. lennu kabaree kooliperele

T  16.01    16.00 Õpilasesinduse koosolek
17.30 4. kl lastevanemate koosolek

K  17.01   
14.00 Kohtumine ringkonnaprokuröriga 11. klassid
15.00 Kohtumine ringkonnaprokuröriga 10. klassid
16.00 Nõukoja koosolek

N  18.01   
16.00 Põhikoolimälumängu I voor
16.00 Väärikate Ülikool
18.30 Ö-Ülikool

R  19.01   
14.00 HEV ainekomisjonil külas algklassid
19.00 Kabaree linnarahvale
Üleriigiline B.Alveri konkurss Tuulelapsed Jõgeval
MK Võrkpall 10.-12.kl 3T+3P

L  20.01   
9.00 Kodutütarde rühmakoondus
11.30 Väikeklasside jõululaat
Füüsika olümpiaadi piirkonnavoor
Üleriigiline B.Alveri konkurss Tuulelapsed Jõgeval                                        

PEDAGOOGILISED KÕNELUSED

K  10.01    Merle Prii. Eesti k riigieksamist
N  11.01    Direktsiooni info
R  12.01    Stella ja Mart 120
E  15.01    SÜG SAAB 99
T  16.01    Stella Hommik. Huvitav DNA
K  17.01    Liis Ojasaar. Imeline Taimaa
N  18.01    Direktsiooni info
R  19.01    Aime Metsmaa. Aastavahetus Nottinghamis

TÄNU TEGIJALE!

Merike Kuldsaar — õpilaste suurepärase juhendamise eest piirkondlikuks geograafiaolümpiaadiks.

ÕNNITLEME!

Andres Sui (9.B) – 10. koht rahvusvaheliselt noorte malemeistrivõistluselt Tallinnas.

AASTA 2017 ON SURNUD, ELAGU AASTA 2018

Aastavahetusest on möödunud vaid kümme päeva ja nii lähedalt on liiga vara olnu kohta üldistavaid järeldusi teha. Samas on koostamisel juhtkonna liikmete ja ainekomisjonide esimeeste tagaside koondkokkuvõte, millest saame ehk ülevaate kuu lõpuks. Siiski — tagasivaatamist pole põhjust häbeneda, sest eelmises aastas oli palju head. Kes tahab, saab:
- lugeda kooli viimast aastaraamatut https://www.syg.edu.ee/uus/syg/index.php?option=com_content&view=article&id=1552&Itemid=2
- uurida kooli kodulehe rubriiki SAAVUTUSED praeguse õppeaasta kohta https://www.syg.edu.ee/uus/syg/index.php?option=com_content&view=article&id=1556&Itemid=102
- uurida kooli kodulehe rubriiki SAAVUTUSED eelmise õppeaasta kohta https://www.syg.edu.ee/uus/syg/index.php?option=com_content&view=article&id=1307

Aga mida toob uus aasta? Kõigepealt juba 15. jaanuaril kooli 99. sünnipäeva koos 101. lennu kabaree-etendusega koolikaaslastele ning kuu aja pärast Anna Raudkatsi nimelise üleriigilise võistutantsimise ja sellele järgneva EV100 juubelinädala. Märtsis kohtume juba 27. korda Saaremaa Miniteatripäevadel — kõike muud kuni lõpuaktusteni saab aga uurida kooli tööplaanist https://www.syg.edu.ee/uus/syg/images/marek/tooplaan/2017/2017_2018_tooplaan.pdf
Suvel jätkub loodetavasti õuemaja remont juba seestpoolt. Esimene september toob meile usutavasti aga uued ja tublid esimesed klassid ning arvuka 103. lennu kümnendikke. Edasi jääb juba loota kosunud vallavalitsusele ja -volikogule, et saada koolipidamiseks ka mõistlikumat eelarvet, millega minna vastu kooli 100. sünnipäevale.

Sisukat oma riigi juubeliaastat meile kõigile!

Viljar Aro, koolijuht

GEOGRAAFIAOLÜMPIAADI MAAKONNAVOOR

9. detsembril toimus geograafiaolümpiaadi maakonnavoor. Olümpiaadi esikolmik ja meie õpilased esikümnes olid järgmised:

7. klass (24 osalejat)
1. koht Katrin Lindmäe
2. – 3. koht Indrek Mäeots KG
2. – 3. koht Cariina Latkin Valjala PK
4. koht Merit Matt
5. koht Marie Eike Rebane    
10. koht Jürgen Liiv

8. klass (18 osalejat)
1. koht Martin Vesberg
2. koht Ats Rosenfeld Leisi KK
3. koht Carl-Juhan Meri
5. koht Otto Tuuling
7. koht Voldemar Kirss

9. klass (17 osalejat)
1. koht Torm Vatsfeld
2. koht Saara Väli OG
3. koht Vootele Mets
6. koht Sander Teras
7. koht Paul Antsaar

10. klass (9 osalejat)
1. koht Silver Vahstein KG
2. koht Oliver Paljak
3. koht Karl Lember
4. koht Viivika Vassar    
5. koht Grete Milpak
7. koht Oto Pruul

11. klass (9 osalejat)
1. koht Karl Hendrik Tamkivi    
2. koht Katarina Keerd
3. koht Petrik Saks
6. koht Mihkel Lõuk
7. koht Jass Saarkoppel

12. klass (6 osalejat)

1. koht Emilia Rozenkron
2. koht Ott Kärner OG
3. koht Rasmus Lepik
4. koht Kaupo Humal
5. koht Iiv Aavik

Täname osalejaid ja õnnitleme võitjaid!

Marek Schapel, õppealajuhataja

Tallinna Ülikooli Õpilasakadeemia kevadsemester stardib!

Head gümnaasiumi ja kutsekooli noored, alates 8.jaanuarist saab taas registreerida end Tallinna Ülikooli Õpilasakadeemia kursustele. Sel korral on pakkuda noortele rekordiliselt kursusi, lausa 12 erinevat kursust.
Õpilasakadeemia annab Sulle võimaluse end täiendada, toetab Sinu elukutse teadlikumat valikut, Suunab Sind õpingute jätkamisele ülikoolis ning aitab kohaneda üliõpilaseluga. Kursusele ootame noori, kes soovivad õppida ülikoolis juba täna. Loengud toimuvad laupäeviti ning õppetöö periood kestab kuni mai alguseni.
Täpsemalt kursuste sisu, toimumisaegade kohta ja lisainformatsioon Õpilasakadeemia lehelt tlu.ee/akadeemia.

Teele Ilvest,
Õpilasakadeemia projektijuht

ÕPILASFIRMA AUDENTIUS KUTSUB TEGUTSEMA

Olles ise noored, tundsime puudust võimalusest teha kooli kõrvalt jõukohast tööd just sellel alal, kus ise pädevad oleme. Selgus, et selline probleem on veel paljudel noortel ja lahendusena lõime õpilasfirma, mis vahendab teenuseid, mille pakkujateks on noored. Meie teenusepakkujate nimekirjas on nii põhikooliõpilasi, gümnasiste kui ka neid noori, kes on praeguseks juba kooli lõpetanud. Eksisteerime selleks,  et anda eakaaslastele võimalus ennast läbi töötamise arendada ning saada töö- ja elukogemust, mida edaspidi vaja on. Aitame leida noortel suunda, millega nad viie, kümne või viieteistkümne aasta pärast tegeleda soovivad.

Oleme abiks neile, kes soovivad enda üritusele särtsakat noort õhtujuhiks, diskoriks või fotograafiks või siis hoopis vajavad abi mõne lihtsama igapäevase toimetusega.

Audentius tähendab ladina keeles julget. Meie julgustame oma eakaaslasi tegutsema, arenenema ja proovima. Huvilisi julgustame meiega ühendust võtma!

Rohkem infot ja teenuste loetelu meie kodulehel www.audentius.ee .

Jääme tagasisidet ootama!

Laura Lepik
ÕF Audentius turundusjuht
+372 5377 5590
See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

ÖIETI TANTSULAAGER

5.-6. jaanuaril toimus Salme rahavamajas Öieti tantsulaager. Saabudes pikka juttu polnud, vaid hakkasime kohe susse sahistama ning õppisime selgeks uue tantsu. Seejärel hakkasid neiud ja noormehed eraldi tantse õppima. Õhtul tehti endale selgeks erinevate "Eesti tantsib" projekti kavade koreograafiad, iga lend eraldi ning hiljem näitasime neid üksteisele. Vaatamata viperustele, ei jäänud ükski kava esitamata. Peale nö ametlikku osa kestsid lõbusad seltskonnamängud hiliste öötundideni.
Järgmisel hommikul kordasime õpitut ning peagi oligi aeg kodinad kokku panna ja kodu poole suunduda.
Suured aitähid vahvatele laagrilistele ja erilised tänud armsale Eenale!

Elo Nõmm ja Diana Alt 11.c


10. klass ESITAB ÕPETAJATELE VÄLJAKUTSE ?
https://drive.google.com/file/d/1ksW0OyPz9AS23FiGWd1JgnVjPOLfS0LE/view?usp=sharing&ts=5a53ca73
Tutvu 10. klassi "Eesti tantsib" projekti videoga. 10.klass: „Eesitame väljakutse Saaremaa Ühisgümnaasiumi õpetajatele!“

LANReedel, 15. detsembril toimus Saaremaa Ühisgümnaasiumi võimlas Lan-Party algusega kell 20:00. Osalejaid oli seekord rohkem kui varasemal kahel LAN-il kokku, nimelt 50 inimest!
Oli hea meel näha aktiivset osavõttu, kuid me ei olnud selleks valmistunud - nimelt oli tellitud vaid 25 võrgukaablit. Õnneks aitas meid Teetormaja, kes ürituse ajaks laenas 20 kaablit lisaks. Samuti aitas võrguprobleeme lahendada Andreas kuni hiliste õhtutundideni peale 101. lennu kabareeproovi. Krõpsud ja Coca-Cola olid õpetaja Arne Loorpuu poolt.

Üritusel toimus ka võistkondlik CS:GO turniir, millest võttis osa kaheksa võistkonda. Võitjaks tuli võistkond NRT. Teekond võiduni oli aga künklik - nimelt toimus kaks korda voolukatkestus, mistõttu pidi matše kordama. LAN lõppes hommikul kell 9:00, kui viimased osalejad lahkusid.

LAN-i korraldamisest saime korraliku kogemuse ning leidsime mitmeid nõrku kohti, mida arvestada tulevikus. Loodetavasti tuleb järgmine LAN, mis võiks toimuda kevadel, vähemalt sama suur ning vähemate tehniliste viperustega.

Artti Raasuke, 12.C


Milline on su viimane heategu?

Eelmistel jõuludel otsustas (tollal) 8.a klass loobuda kommipakist/loosipakist, et TEHA  HEAD. Nimelt otsustasid õpilased ja klassijuhataja oma iga-aastase jõulupaki raha annetada Eesti Vähihaigete Lastevanemate

Liidule eesmärgiga osta haiglasse vähihaigetele lastele mänguasju. Algul saime teada, et plaanis on soetada pisikestele lastele puidust puzzlesid ja pildiraamatuid ja ka värvimisraamatuid, millega haiglas aega veeta. Kuid päris nii see ei läinud.

Maikuus saimegi konkreetselt teada, mida meie annetusega tehti. 15. mail avati Tartu Ülikooli Kliinikumi onkoloogia osakonnas lastele uus mängutuba, kus muude toredate asjade seas on ka meie annetatud raha eest ostetud üks Playmobil mängulaud (teine paigutati peale palatite remonti Tallinna haiglasse).


Pildil mängutoa avamine.


Vaade mängutoale Tartu Ülikooli Kliinikumi onkoloogia osakonnas.


Pildil Playmobil’i mängulaud.

Sel õppeaastal, olles nüüd juba 9.a klass,  jätkasime sama tava ehk tekitasime juba traditsiooni, annetades taas jõulupaki raha EVLV Liidule. Saime teada, et Tallinnas avati vähihaigetele lastele kaks uut isolatsioonipalatit ja plaan on muretseda sinna DVD-mängijad ja ka teistesse palatitesse kaasaskantavad mängijad, mis võib olla üks võimalus meie annetust kasutada. Vähihaigete laste vanemate liidust antakse meile hiljem kindlasti ka teada, kuhu meie annetust kasutati.

Loodame, et meie tore jõulutraditsioon hakkab ka teiste klasside laste ja klassijuhatajate seas levima!

Linda Kuuseok, 9.a klassi juhataja

NUHKUR NAHISTAB

Siinses rubriigis anname teile lahendada ühe ülesande. Kes esimesena toimetab õige vastuse õp Merle Prii kätte ( See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. ), siis teda ootab pisikene üllatus!

1. Mis meres asuvad järgmised saared: Saint-Martini saar, Antigua, San Andrés, Saint Thomas?
Ta on merepiirita riik Sise-Aasias. Piirneb Venemaa, Türkmenistani, Usbekistani, Kõrgõzstani ja Hiinaga. Ulatub loodusgeograafilisse Euroopasse. Temast läände jääb Kaspia meri, otsest väljapääsu maailmamerele aga ei ole.

2. Millega on tegemist? Vanakreeka keeles ochros 'kahvatu' on looduslik kollane pigment, mida kasutatakse mitmesuguste värvide tegemiseks.

3. Kes on pildil?


4. Kuidas on lamminiit teise sõnaga?


 
Bänner


Bänner