Saaremaa Ühisgümnaasium 1865-2021

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

SÜG-Press 554

Saada link Prindi PDF

 28. november 2017 - Mida Juku ei õpi, seda Juhan ei tea - Number 554KOLMAPÄEVAST LAUPÄEVANI

K  29.11   
12.00  Teatrietendus algklassidele ja algklasside I trimestri aktus
Aritmeetikavõistluse eelvoor 5.-12. kl
Noortekonverents „Lahe koolipäev 2017“ Tallinnas
15.45 Klassidevaheline Sisekergejõustiku MV
15.35 Ainekomisjonide esimeeste koosolek

N  30.11   
15.40 Õppenõukogu
16.00 Kuldvillak
16.00 Väärikate Ülikool
18.30 Ö-Ülikool

R  01.12   
Koolituspäev MK huvijuhtidele
Segakoori laululaager Kaarmal

L  02.12   
Kesk- ja põhikoolide Eesti MV väitluses I etapp    
10.00 Füüsika lahtine võistlus
Segakoori laululaager Kaarmal
MK Sisekergejõustiku MV Kuressaare SH

P  03.12   
Kesk- ja põhikoolide Eesti MV väitluses I etapp

E  04.12   
08.10 Matemaatikaolümpiaadi koolivoor gümnaasiumile
09.45 PK klassivanemate koosolek
10.45 G klassivanemate koosolek
13.00 Direktsiooni koosolek
18.30 Hoolekogu

T  05.12   
09.00 Matemaatikaolümpiaad koolivoor 5.-9. klassile
16.00 Õpilasesinduse koosolek
MK Koidulauliku konkurss
Nutitelefonidega jaht-viktoriin

K  06.12   
09.45 Aritmeetikavõistluse finaal
N  07.12    15.30 Klassijuhatajate nõupidamine
16.00 Gümnaasiumi mälumängu III voor

R  08.12

L  09.12   
Geograafiaolümpiaadi piirkonnavoor

PEDAGOOGILISED KÕNELUSED

K  29.11    Linda Kuuseok, Marit Kikas. Matemaatikaring 2
N  30.11    Direktsiooni info
R  01.12    Diana Õun. Lahe Koolipäev
E  04.12    Viljar Aro
T  05.12    Liis Ojasaar, Liina Truu. Õpilastega Prantsusmaal 1
K  06.12    Liis Ojasaar, Liina Truu. Õpilastega Prantsusmaal 2
N  07.12    Direktsiooni info
R  08.12    Stella Hommik. Norra november

TÄNU TEGIJALE!

Rita Ilves, Sirje Kreisman — suurepäraste tulemuste eest üleriigilisel B. Alveri konkursil Tähetund.
Aime Metsmaa — gümnaasiumi Kadri-Mardi võrkpalliturniiri korraldamise eest.

ÕNNITLEME!

Krevera — 25. B. Alveri luulepäevade Tähetund laureaat
Rita Ilves — 25. B. Alveri luulepäevade Tähetund parim juhendaja
Kreisis — 25. B. Alveri luulepäevade Tähetund muusikalise kujunduse eripreemia

RÄÄGI TÕTT

Täna juhtus mulle jälle kätte üks oma lemmikraamatuid igaks elujuhtumiks — Randy Pauschi „Viimane loeng“. Pedagoogilises kõneluses tsiteerisin tema kokkuleppe sõlmimise lugu. Siin nüüd siis mõtteid tõerääkimisest. Psühholoogina tean, et sageli on parim nõu andmine nõu mitte anda e olla tähelepanelik kuulaja, peegeldada tagasi tundeid, tegelda ümbersõnastamisega ja olla kannatlik — lootes päästva idee tekkimist muretseja enda peas. Kui siiski peaks nõu andma, piisaks sageli kahest sõnast: „Räägi tõtt.“ Autor ütleb, et kui peaks veel ühe sõna lisama,  siis see oleks:  „Alati.“  Tema vanemad olla talle õpetanud: „Sa oled see, mida sa räägid.“

Advendiaja ootuses võiks hetkeks mugavasse tugitooli vajuda, silmad sulgeda ja mõelda, milline küll näeks välja maailm, kus kõik räägivad tõtt. Kontrolle ja topeltkontrolle poleks enam kusagil vaja, koolis ei spikerdataks, me ei häbeneks olla siirad hea-ütlemises, me ei peaks mõtlema ka, mida öelda või mitte öelda ... Me ei peaks ka oma mälu koormama meelespidamisega, kellele me mida valetanud oleme. Miskipärast on selles maailmas peaaegu kindel, et valedest ei pääse puhtalt ... Kas me sellises maailmas üldse elada oskame? Kas me sellist maailma soovimegi? ... Kas see ongi paradiis? ... Aga proovime. Alustame esimese advendiga, ehk nakatame teisigi ... ja ehk tulevad jõulud nii imelisemad kui kunagi varem.

Tõerääkimist meile kõigile soovides

Viljar Aro, koolijuht

B. Alveri konkurss Tähetund

24. - 25. novembril toimus Jõgeval 25. korda üleriigiline kooliteatrite festival Tähetund, kus osales 16 truppi. Tänavuse konkursi lavastuste aluseks oli B. Alveri looming. Truppe hindas
Akadeemia, kuhu kuulusid kirjanik Leelo Tungal, näitlejad Garmen Tabor ja Maarius Pärn, lavastaja ja teatrikriitik Jaak Allik, ajakirjanikud Märt Treier ja Margus Mikomägi, Harrastusteatrite Liidu juht Kristiina Oomer ja TLÜ õppejõud Rain Mikser.

Kreisise etendus "Omajuur" sai eripreemia lavastust läbiva südamliku muusika eest. Krevera sai laureaaditiitli ja truppi tuli ka parima juhendaja preemia.
Lisaks konkursile toimus mälestushetk B. Alveri pargis, esimesel õhtul said noored tantsida ansambli Night Felony muusika järgi ja festivali lõpetas kontserdiga Curly Strings.

Aitäh meie noortele tubli esinemise ja muidu mõnusa olemise eest!
Tänud ka toredale bussijuhile Tõnu Vaherile!

Rita Ilves

Mõttespordi online olümpiaad koolidele

Esmaspäevast neljapäevani toimus mõttespordi olümpiaadi  esimene  etapp  neljast.   Olümpiaadil võisteldakse neljal alal: male, kabe, gomoku ja dudoku ning kolmes vanuseastmes: algkool, oõhikool ja gümnaasium.

Esmaspäevasel maleturniiril algkooli õpilased tehniliste probleemide tõttu osaleda ei saanud. (See-eest saadi probleemile jälile ja kõrvaldati see), põhikoolil olid muud põhjused ja kastanid pidid tulest välja tooma gümnasistid (pildil vasakult Kristin Himmist, Iiv Aavik, Uku Pärtel Rand, Triinu Jakson, Karl Henry Teär, Mari Tiitson), kes saavutasid koolide arvestuses II koha.Teisipäev ja kabe. Algkool 17. koht, põhikool (Kalev Kaasik, Paul Antsaar, Sander Teras; Andres Sui, Andre Koppel, Voldemar Kirss, Ekke Jaak Valge, Torm Vatsfeld, Vootele Mets) kuues koht.
Gümnaasium esikoht, Karl Henry Teär kaheksas  ning Iiv Aavik kümnes.

Kolmapäev gomoku. Algkool 14. koht, põhikool 12. koht, gümnaasiumile esikoht.

Neljapäeval sudoku. Algkool (Ron Sebastian Puiestee individuaalne 9. koht, Illimar Kirss, Kaur Vesberg, Kristiin Pulk, Märt Pääsukene, Liset Isbel Karu, Kert Käsper) neljas koht, põhikool seitsmes koht ja gümnaasium – esikoht.

Koondtabeli esikümnesse mahuvad Uku Pärtel Rand 5. koht, Iiv Aavik 6. koht, Mari Tiitson 8. koht ja Karl Henry Teär 9. koht.
Suured tänud Triinu Jaksonile abi eest korraldamisel, Andreas Noorele kiire reageerimise eest vea leidmisel ja parandamisel ning algklasside juhatajatele kaasalöömise ning mõistva suhtumise eest.
Võistluste teine etapp toimub 15. kuni 18. jaanuar.

Arne Loorpuu

Saaremaa Ühisgümnaasium EUROSCOLAL

Kevadel 2017 osalesid meie kooli 10.a ja 10.b klassi õpilased noorteprogrammi Euroscola konkursil. Osalemiseks tuli õpilastel koolis korraldada Euroopa päeva üritus, millest oli vaja Euroopa Parlamendi infobüroole esitada kokkuvõte ja kirjeldus toimunust koos fotode või videotega. Konkursi raames valiti 26 kooli vahel välja viis võitjat, kelle seas oli ka Saaremaa Ühisgümnaasium. Võitjaid ootas ees auhinnareis Strasbourg’i Prantsusmaal.


Foto: Raul Vinni

17. novembril veetsidki kooli 10.a, 11.a, 11.b ja 11.c klassi 24 õpilast ning inglise keele õpetajad Liis Ojasaar ja Liina Truu pika päeva Euroopa Parlamendi hoones Strasbourg´is, kus õpilased said lühivormis reaalselt läbi mängida Euroopa Parlamendi istungi koos enam kui 500 teise noorega rohkem kui 20 riigist üle Euroopa.

Avalikus arutelus suures istungisaalis said õpilased aktiivselt küsimusi esitada europarla¬mendi funktsionääridele ning ka europarlamendi ühele asepresidendile — Rainer Wielandile. Suur töö tehti ära kuues erinevas töögrupis, kus noored arutlesid Euroopa prioriteetide üle (keskkond ja taastuvenergia, julgeolek ja inimõigused, arenguabi, Euroopa tulevik, ränne ja integratsioon, noorte tööhõive). Töögrupid määrasid enda hulgast spiikri ja protokollija. Iga töögrupp („parlamendi komisjon“) töötas välja „seaduseelnõu“ ning tutvustas seda nn „täiskogu istungil“. Sellele järgnes hääletus seaduseelnõu kohta.

Lisaks istungjärgu läbimängimisele toimus päeva lõpus ka Euroopa Liidu ja Euroopa kultuuride aineline mälumäng - Eurogame.
Kahtlemata oli tegu meeldejääva ettevõtmisega. Meeldejääv oli ka jõulukaunistustes ja -tuledes Strasbourg.
Mitteformaalse õppe ajendil ja silmaringi avardamise mõttes tegime enne kojusõitu põgusa peatuse veel ka Pariisis.

Liis Ojasaar

SÜGi KOLM KARVAST ABIÕPETAJAT

SÜGi hoovimajas on sel aastal kolm uut abiõpetajat. Üks nendest alustas juba eelmisel aastal, kuid tutvustamist vajab temagi. Kellega tegu, saad lugeda järgnevast intervjuust.

Tere, kes sa oled ja kust sa tuled?

Tere, olen Mainspring Tjika, kodused kutsuvad mind lihtsalt Tšikaks, hetkel 6-aastane bordercollie. Sündinud olen ma Vääna-Jõesuus, aga alates 2012. aasta suvest elan Mustjalas.

Miks sa Saaremaa Ühisgümnaasiumis käid?

Ma olen koer, kellele väga meeldib olla inimesega koos. Naudin seda, kui minuga tegeletakse.

Kuidas sa täpsemalt lapsi õpetad?

Mulle meeldib lapsi lugemise juures kuulata, olen kogunud juba teadmisi ristiusust ning tean ka, kes on Adam Põikpea. Vahel lõbustan õpilasi mõne trikiga või aitan neil valida ülesandeid, mida nad siis lahendama peavad. Väga meeldivad mulle tunnid, kus peab õue midagi uurima minema. Olen väga hea asjade uurija.

Millega sa peale õpetamise veel tegeled?

Mulle väga meeldivad pikad metsajalutuskäigud. Samuti olen ma väga sportlik. Teen palju trenni ning käin ka tihti võistlemas. Minu spordialadeks on Sõnakuulelikkus ja Agility, samuti olen võistelnud teenistuskoertele mõeldud spordialal Kuulekuskoolituses.

Mida soovid lehelugejatele?

Palju päikest, vähe äikest!Tere, kes sa oled ja kust sa tuled?

Tere, passi järgi on minu nimi Hurricanes Time to Play, kuid omadele olen Bruno. Sündisin Soomes, Kangasalas, majas, mis asub Saaremaa teel. Nüüd elan päris Saaremaal, Lahetaguse külas. 

Miks sa Saaremaa Ühisgümnaasiumis käid?

Koolis käia mulle meeldib. Sellest sügisest alustasin kooliteed koos õpetaja Maaritiga 1. c klassis. Üksinda kodus konutamine on aja raiskamine. Mõnus seltskond ja tegus koolipäev — see on alles elu!

Kuidas sa täpsemalt lapsi õpetad?
Klassi tulles tervitan ma alati iga last eraldi. Mõnel lapsel on vahel käed jäänud pesemata, püüan need ruttu puhtaks lakkuda, enne kui õpetaja märkab. Viisakus ja puhtus, need on olulised omadused. Tunnis peab oskama keskenduda. Olen märganud, et kui mina vaikselt ja tähelepanelikult õpetajat jälgin, teevad seda ka teised lapsed.

Millega sa peale õpetamise veel tegeled?
Minu suurim hobi on mööda põlde tuulega võidu kihutada. Kõik loomad on mu sõbrad — rebased, jänesed, kitsed ja põdrad. Seiklusi looduses koos oma perega ei võida miski muu.

Mida soovid lehelugejatele?
Hoia saba püsti!Tere, kes sa oled ja kust sa tuled?
Tere, olen Gerda, varsti kolmeseks saav Alaska malamuut. Pärit olen Jõelähtmelt, aga elan Vaiveres.

Miks sa Saaremaa Ühisgümnaasiumis käid?
No perenaisel oli üksi igav tundi teha ja minul kodus igav teda oodata. Pealegi olen temast ilmselgelt parem õpetaja….

Kuidas sa täpsemalt lapsi õpetad?
Vahest olen lihtsalt olemas, aga vahest aitan ülesandeid valida ja abistan nende täitmise juures. Hiljuti õppisin näiteks pulkadega sööma. Olen üritanud ka ulgumist õpetada, aga see teeb miskipärast perenaise tuju pahaks….

Millega sa peale õpetamise veel tegeled?
Peamiselt jalutan, käin sõnakuulekuse trennis ja agility trennis.

Mida soovid lehelugejatele?
Kerget käppa!Koertega vestlesid ja vastused panid kirja
Monika, Maarit ja Madli

KODUTÜTARDE LAAGER

24. novembril kogunesid SÜG-i kodutütred kaminasaali, et alustada toredat laagrit.

Pärast asjade lahtipakkimist, hakkasime õppima kodutütarde 10 seadust. Oli raske neid meelde jätta.

1. Kodutütar on puhas sõnas, mõttes ja teos.
2. Kodutütar armastab oma kodu ja on ustav isamaale.
3. Kodutütar õpib hoolega ja püüab edu poole.
4. Kodutütar austab vanemaid ja on nõrgemate kaitsja.
5.  Kodutütar ei kaeba ega hädalda.
6.  Kodutütart võib usaldada.
7.  Kodutütar viib alati alustatud tööd lõpuni.
8. Kodutütar on aus, karske, südamlik ja elurõõmus.
9.   Kodutütar on looduse sõber ja kaitsja.
10. Kodutütar püüab teha head oma ligimesele.Kui seadused jäid pähe, läksime Spa Rüütlisse ujuma. Mõnus oli lõõgastuda peale rasket nädalat. Aeg lendas kiiresti!
Tagasi koolis, hakkasime sööma. Koristasime laua ja panime meisterdamise asjad valmis. Järsku kuulsime uksele koputamist — need olid kadrid. Oli ju kadrilaupäev.Kadrid laulsid, lugesid luuletusi, tantsisid ja küsisid mõistatusi. Kõige keerulisem mõistatus oli, et kes või mis on pääsuke ilma su’ta. Kadrid olid tulnud Kuressaare Noortekeskusest.
Kaartide meisterdamist õpetas meile Merle Prii tütar. Kaardid tegime sõdurpoistele. Jäime kaartidega rahule. Õhtu lõppes erinevate mängude mängimisega.
Laupäeval ärkasime üheksast. Olime unised, aga õnnelikud. Peale hommikusööki pakkisime asjad ja hakkasime kokkama. Valmis väga maitsev magus kook.
Kell 12.00 algas orienteerumine Kuressaare Spordihoones. Läbisime koos Rebecca ja Eudoraga edukalt kõik punktid.
Kui tagasi kooli jõudsime, hakkasime oma kooki sööma. Andsime õpetajale lühidalt tagasisidet.

Aitäh vahva laagri eest ja jääme põnevusega uut laagrit ootama.

Eliise Kask,  8.A

TEGUSAD 2.B ÕPILASED

Eelmisel nädalal jõudsime Noortejaama ja pidasime kadri-marditralli.
Noortekeskuses saab:
• osaleda ringide töös
• mängida erinevaid mänge
• kohtuda sõpradega ja leida uusi sõpru
• rentida ruume sünnipäevade ja teiste ürituste korraldamiseks
• lugeda raamatuid ja ajakirju
• ja teha palju muud huvitavat
Noortekeskus on kõigile! Ka vanemad on noortekeskusesse teretulnud! Uksed on avatud E-R kell 14-19.I trimestri lõppu tähistasime 24. novembril klassiõhtuga, mille teemaks oli mardi- ja kadripäev.
Kohale tulid  Kadrid ja Mardid, kes olid trallile vastavad riided selga pannud. Kõik olid pingutanud, et vahvad välja näha.


Parim mardikostüüm


Parim kadrikostüüm

Parimat kadrikostüümi kandis Reio ja mardikostüümi Hugo. Lapsed kiitsid pidu: meeldisid mängud, tantsud ja muidu oli huvitav teiste kostüüme uudistada.

Marina Mäetalu

ÜHEKSANDIKE UNGARI REIS

Meie üheksanda klassi lõpureis oli kaheksapäevane sõit Ungarisse. Enamuse ajast seal riigis veetsime imeilusas suurlinnas Budapestis.
Bussisõit meie sihtpunkti kestis kaks päeva. Teise päeva lõpuks oli nii mõnigi vähemkogenud bussireisija hinge heitmas, kuid õnneks olin varasemalt juba kauemgi pidanud bussis loksuma ja tühised kaks päeva mind ei heidutanud. Bussisõidu ajal minu kõrvalistuja filmis ja pildistas iga natukese aja tagant. Ta lubas oma foto- ja filmisaadused ühte reisivideosse kokku monteerida. Ootan juba põnevusega seda filmi ülierutavast bussisõidust.
Esimesel päeval Budapestis kohtusime oma kohaliku giidiga, kes oskas eesti keelt väga hästi ja oskas nii ungari kultuuri kui ajaloo kohta palju huvitavat öelda.Sõitsime bussiga ülemlinna Budasse. Seal saime põhjaliku loengu kohalike ehitiste ja nendega seonduva ajaloo kohta. Peale ekskursiooni anti meile paar tundi vaba aega, mille jooksul käisin koos kahe klassikaaslasega ühes vägagi huvitavas vabaõhusöögikohas einestamas. Mina sain eriliselt kõhtu täitva portsjoni kapsarulle ja praekapsast.
Õhtupoole sõitsime alla Pesti, kus sai nautida veel vaba aega. Ma küll püsisin koos oma kaaslastega vaid paari erineva tänava peal, aga tunne jäi, nagu oleks terve linna läbi kõndinud. Selle aja jooksul jõudsime läbi käia mitmetest erinevatest poodidest ja näha nii palju huvitavat, et ma ei hakkagi seda detailselt seletama. Päeva lõpetuseks tõusime bussiga Gellerti mäele. Vaade öisele tuledes Budapestile oli küll lummav, aga udu tõttu sel õhtul me kogu ilu ei näinud.Järgmisel päeval ilmataat enam nii armuline ei olnud. Enamuse päevast ladistas vihma sadada, kuid mitmel juhul lisas see pigem elamusele juurde. Sel päeval sõitsime bussiga linnakärast eemale vaiksesse käsitööliste linnakesse, mis on kuulus oma lavendlitoodete poolest. Samuti asus see koht Balatoni järve ääres, millele meil halva ilma tõttu kahjuks head vaadet ei avanenud.
Hiljem sõitsime Hevize termaaljärve äärde, kuid tegime ka peatuse kuulsas Bory lossis, mis tänu oma unikaalsele kujundusele ja haljastusele tundus nagu üks suur kunstiteos. Vihmasadu ei andnud järgi ka siis, kui me termaaljärve juurde jõudsime. Päris ulmeline tunne oli ujuda suures järves sel ajal, kui väljas oli kaheksa kraadi sooja ja ülalt ladistas pidevalt vihma. Vaatamata rajule ilmale termaalvees külm ei hakanud. Ma ei oska Hevize järvevee väidetavate raviomaduste kohta midagi kommenteerida, oskan aga öelda seda, et soojas vees oli äärmiselt mõnus liguneda ja mälestus  sellest  mädamunahaisulisest  soojaveejärvest jääb mulle veel pikaks ajaks meelde.
Meie kolmandast Ungaris veedetud päevast pole mul just kõige eredamad mälestused, kuna olin kergelt tõbine ja väsinud eelmisest päevast. See aga ei tähenda, et mul poleks tolle päeva kohta midagi öelda. Päeva alususeks suundusime Esztergami linna, kus külastasime kohalikku kuulsat basiilikat. See basiilika oli suur. Väga suur.Selle hoone uhkus ja suursugusus oli tõesti lummav. Meie giid oli ära rääkinud ka kohaliku tänavamuusiku, kes basiilika ees mängis meile „Kungla rahvast“.Edasi läksime Vinegradi kindlusesse. Sealt oli hea vaade ja me  õppisime palju kohalikku  aja-lugu. Parim mälestus on seotud Sandriga, kelle me häbiposti naelutasime.

Pärast seda suundusime imeilusasse Szentendsesse, mis on väikene kunstnike linn Doonau ääres. Sealne eluolu oli väga rahulik. Linn ise oli kunstipäraselt omalaadne. Igal pool olid väikesed huvitavad poekesed oma erinevate kunstitaiestega.Seal linnakeses külastasime martsipanimuuseumit, kus eksponeeriti martsipanikujukesi, mis nägid välja, nagu oleksid vahasst tehtud.Minus tekitas see muuseum tusameelt. Miks peaks keegi head toidukraami klaasi taha tolmu koguma jätma? Mulle väga meeldis Szentendre ja oleks tahtnud seal rohkem aega veeta, aga kahjuks sattusin ma seal söögikohta, kus peakokk tol päeval puudus. Selle pärast pidin ootama peaaegu tund aega toitu, mis parimal juhul oli keskpärane.

Päeva lõpetuseks läksime uuesti Gellerti mäele, kus me käisime ka esimese päeva udusel õhtul. Sel õhtul oli aga pilvitu ilm ja nii kaugele, kui silm seletas, oli tuledesära.

Kätte jõudis neljas ja ühtlasi ka viimane päev Ungaris. Selle päeva veetsime taas Budapestis. Suurema osa päevast veetsime Pestis, kus me külastasime  suurt  pealinna turgu.  Turg oli kahekorruseline hoone, mis oli tulvil lettidest, kus müüdi igassuguseid toiduaineid ja suveniire. See oli hea koht, kus oma viimased forintid laiaks lüüa ja kodustele mõni suveniir muretseda. Meie giid jutustas, et Ungaris ostavad endast lugupidavad inimesed toiduained enamasti turult, mitte toidupoest.

Turu kõrval asus Budapesti klaasvaal, mis on vanade laohoonete peale ehitatud kultuuripunkt. Budapesti linnapea sõnul pidi see olema Ungari Eiffeli torn. Minule vaal kuigi palju huvi ei pakkunud. Väljast nägi küll ilus välja, aga sees olid enamjaolt liiga kallid poed ja palju tühja ruumi. Teisel korrusel oli küll Ungari kaasaegse kunsti näitus, mis veidi kompenseeris kommertslikkust.

Edasi suundusime Aquaworld’i veeparki. See oli korralik veepark mitmete atraktsioonide, basseinide ja saunadega. Oli vägagi lõbus seal klassiga aega veeta, aga see tundus nagu veepark ikka ja mitte kuigi erilisena.Hiljem, kui oli pimedaks läinud, läksime laevaga Doonaule. Sõitsime mööda kesklinna kõikidest tähtsamatest hoonetest. Raske on sõnadesse panna, kui kaunis see oli. Laevasõidu ajal räägiti veel üle kõik ajaloofaktid, mis me olime õppinud Budapesti kohta ja õpetati ka uusi asju. See laevasõit oli ilus lõpetus meie reisile.

Peale seda oli jäänud ainult tagasisõit. Võrreldes minekuga, oli tulek palju vaiksem. Kõik bussireisijad olid väsinud ja pungil Ungaris kogutud emotsioonidest, mida oli vaja seedida. 9. klassi lõpureis Ungarisse oli vägagi tore kogemus. Hea reisi juures on alati oluline seltskond ja minna oma lennuga nädalaks ajaks nii toredasse kohta oli tõesti meeli ülendav.

Vootele Mets, 9.B

 
Bänner


Bänner