Saaremaa Ühisgümnaasium 1865-2021

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

SÜG-Press 550

Saada link Prindi PDF

 7. november 2017 - Mida Juku ei õpi, seda Juhan ei tea - Number 550KOLMAPÄEVAST LAUPÄEVANI

K  08.11   
15.50 Võõrkeelte ainekomisjoni koosolek
18.00 Aktiivilaager

N  09.11   
9.00 Aktiivilaager

R  10.11   
MK poistekooride ühilaululaager Kärlal
XLIV matemaatikaõpetajate päevad Toilas
19.00 100. lennu kabaree

L  11.11   
10.00-13.00 Kodutütarde rühmalaager
XLIV matemaatikaõpetajate päevad Toilas
MK poistekooride ühilaululaager Kärlal
Poistekooride kontsert Kärla Kultuurimajas
Loodusteaduste olümpiaadi piirkonnavoor

P  12.11

E  13.11   
09.45 PK klassivanemate koosolek
10.45 G klassivanemate koosolek
13.00 Direktsiooni koosolek

T  14.11   
15.30 Kadri-Mardi võrkpalliturniir PK
16.00 Õpilasesinduse koosolek
17.00 Eelkool

K  15.11   
13.00 MK Tulevikukompass Spordihoones
14.00 Juhtkonna koosolek
15.00 Tehnikanõukogu koosolek

N  16.11   
Huvijuhtide õppreis Põlva
16.00 Väärikate Ülikool
18.30 Ö-Ülikool

R  17.11   
Huvijuhtide õppreis Põlva
Kodutütarde omaloomingupäev Orissaares
19.00 100. lennu kabaree lõpuetendus
L  18.11    Informaatikaolümpiaadi eelvoor

PEDAGOOGILISED KÕNELUSED

K  08.11    Linda Kuuseok. Üheksandikud Ungaris
N  09.11    Direktsiooni info
R  10.11    Triin Vallsalu. Nüüdistants ja etenduskunst koolis
E  13.11    Viljar Aro
T  14.11    Heelika Aus. HEV-õppija toetamisest
K  15.11    Enn Laanemäe. Teadus, sport ja meditsiin
N  16.11    Direktsiooni info
R  17.11    Madli Mikli. Tarkvara arendusest ametikoolis

KÜMNENDIKE PSÜHHOENESEANALÜÜS

Igal sügisel kirjutavad psühholoogiat õppivad kümnendikud oma esimese essee muutustest oma elus ja iseendas septembrikuus. Seekord lisandus ka oktoober. Järgnevas saab lugeda mõningaid lõike selleaastasest saagist.

Mõni asi püsib terve põhikooli kui ka gümnaasiumi sama, näiteks koolimaja atmosfäär. Saaremaa Ühisgümnaasium on alati olnud kodune ja hubane. Kõik kohtlevad sind väärikalt ning austavad sinu otsuseid. Kõik probleemid lahendatakse koha peal ning koju lähevad kõik südamerahus.

Minu ema ütles seoses gümnaasiumi esimese veerandi lõpuga ühe vahva lause: „9 aastat olen olnud koduõpetaja sinul, kuid nüüd, kui oled gümnaasiumis, olen ma taksojuht.“

Ma arvan, et Saaremaa Ühisgümnaasiumisse tulek oli väga hea otsus, sest siin koolis muutuvad lapsed mingis mõttes kultuursemaks ja silmaring avardub rohkem kui ennem. ..., sest näiteks muusikas ja kunstiajaloos peab käima kontsertidel ja näitustel ning hiljem nendest retsensioonid tegema.

Minu esimese veerandi elamused ja kogemused gümnaasiumis on siiani olnud suurepärased. Minu ootused seda teed alustades olid kõrged ja on seda ka siiani. Mulle väga meeldib kõik see seltskond ja kokkuhoidlikkus gümnaasiumis. Kõik õpilased on omavahel väga sõbralikud ja abivalmis.

Võin julgelt väita, et selle lühikese aja jooksul olen end palju paremini tundma õppinud kui viimase 15 aastaga.
Mul pole kunagi enne veel arvutitundides kolmeseisu olnud. Isegi keemia, mis ma mõtlesin, et ei saa enam raskemaks minna, suutis seda siiski. Matemaatikas oli juba põhikooli kordamine raske ja ei taha teadagi, mis veel ees ootab. Olen üritanud neid aineid parandada, aga tulutult. Ajan nagu tühja tuult taga. Mis ei tapa, teeb tugevamaks.

Raamatuid olen ka kooli algusest saati koguni 3 eksemplari lugenud, mis on ilmselt 2 kuu jooksul minu isiklik rekord. Nüüd, kui mul on rohkem mõistust peas kui kunagi varem, saan aru, et raamatuid on vaja lugeda silmaringi ja sõnavara suurendamiseks. Kool on mind vist hulluks ajanud ... Terve põhikooli vältel ja gümnaasiumi algul kasutasin internetist võetud lühikokkuvõtteid raamatute vastamiseks ... Tahte lugeda sain Tšehhovi jutustusest „Palat number kuus“ ... praeguse hetkega olen ma rohkem lugenud kui põhikoolis kokku.

Olen hakanud akadeemilisest riietusest lugu pidama ... Minu arust on väga ilus vaadata mehi ülikonna ja kikilipsuga ning tüdrukuid kleidi, seeliku ja pluusiga. Kool on ametiasutus, mitte ööklubi.

Näiteks varasemalt ei teinud ma endale ise süüagi, kuid nüüd on see lausa kohustus, kuna nälga kannatada ei saa. Samuti olen pidanud õppima rahaga mõistlikult ümber käima, sest kindla summaga kuus tuleb hakkama saada.

Varasemalt olin harjunud asju viimasel hetkel tegema, ... , mis muutis mind närviliseks. Ühest psühholoogiatunnist sain mitmeid kasulikke nõuandeid. Oma kohustusi järjekorda seades avastasin, et keskendun rohkem vähem tähtsatele ülesannetele ... Peale seda tundi otsustasin, et muudan oma harjumusi. ... ei lükka ma keerukamaid ülesandeid tagaplaanile. Võin öelda, et tulemused on olnud väga efektiivsed: aega kulub palju vähem ning mul jätkub aega ka muudeks tegevusteks.

Psühholoogiatunnid on aidanud mul leida kindluse selles, et on täiesti normaalne oma mõttemaailma rohkem analüüsida ... See võib küll alguses harjumatu olla, aga lõpuks toob see ikkagi kasu. Inimene toimib kõige paremini just siis, kui tema suurimaks eesmärgiks, motiveerijaks ja toetajaks on tema ise.

Kõik õpetajad on ülimalt mõistva suhtumisega ja abivalmis.  Abi  vajamisel  on võimalik  pöörduda ka oma armsa klassijuhataja poole, kes on meil äärmiselt aktiivne ja tõeline klassi EMA. Mul pole varem olnud nii toredat õpetajat, kes oma klassi nii armsalt nunnutab.  

Olen väga rahul, et astusin ajaloolisse ning samas ka väga tugevasse kooli. ..., et ei tahtnud minna sinna kooli, kuna on liiga raske. Olen hetkel sellele täiesti vastu, kuna kool on sulle alles siis raske, kui sa oled koolile vastu.

Pärast esimese kuu möödumist võin öelda, et võrreldes ootustega on tegelik elu olnud väga meeldiv ja tore. Kui keegi oleks minu käest kuu aega tegasi küsinud, et kuidas ma kujutan ette oma elu praegu, ei oleks ma arvanud, et ma olen nii rahul.

Kokkuvõttes tahan öelda, et esimesed kaks kuud gümnaasiumis on möödunud kui linnutiivul. Kool on olnud katsumusterohke ja pingutusi nõudev, kuid igas hetkes olen suutnud leida midagi positiivset. Minu kõrval on pere ja sõbrad, kes toetavad mind. Olen rahul oma haridustee valikuga ning ei suudaks end ette kujutada kusagil mujal koolis ... Tunnen, et hakkan inimeseks saama ja kui ma ükskord kolme aasta pärast siit lahkun, ei tundu ükski katsumus enam liiga raske ega ükski probleem ületamatu ... ja seetõttu tahan endast panustada kõik, mis minus on.

Oli rõõm tõdeda, et oldi positiivsed ja uhked oma kooli, klassikaaslaste ja ka suurema iseseisvuse üle ...
Elagu kümnendikud — nii täna, homme kui igavesti!

Viljar Aro, koolijuht

SÜG MEISTRIVÕISTLUSED SISEKERGEJÕUSTIKUS 2017

OSALEJAD:
Osaleda võivad kõik 5.-.12. klassi õpilased.
Kooli meistrid selgitatakse järgnevates vanuseklassides:
C-klass –2005-2006 sündinud
B-klass –2003-2004 sündinud
A-klass –2001-2002 sündinud
J-klass –2000 ja varem sündinud
Igal alal saab klassi esindada 3 tüdrukut ja 3 poissi. Iga võistleja saab kaasa teha kuni 3 alal. Kui klassis on alla 7 tüdruku/poisi, tohib võistleja teha kaasa rohkem kui 3 alal.

ALAD:
60m jooks, 600m jooks, kaugushüpe, kõrgushüpe, kuulitõuge.

Kaugushüppes ja kuulitõukes on igal võistlejal 4 katset. 60m jooksus toimub ka finaal.

AJAKAVA:

SOOJENDUST ALUSTA HILJEMALT 30 MIN ENNE OMA ALA ALGUST!
28. nov    Kuressaare Spordikeskuses     29. nov
C- ja B-vanuseklass                  A-ja J-vanuseklass

AVAMINE               15:45        AVAMINE

Kõrgushüpe T+P      16:00        Kõrgushüpe T+P

60m jooks PC           16.05        60m jooks PA
Kaugushüpe TC                         Kaugushüpe TA

Kuulitõuge PC          16.15        Kuulitõuge PA
60m jooks PB                            60m jooks MJ

60m jooks TC           16.35        60m jooks TA
Kaugushüpe TB                         Kaugushüpe NJ

Kuulitõuge PB          16.45        Kuulitõuge MJ

Kaugushüpe PC        17.00        Kaugushüpe PA
60m jooks TB                            60m jooks NJ

Kuulitõuge TC          17.15        Kuulitõuge TA

Kaugushüpe PB        17.35        Kaugushüpe MJ
Kuulitõuge TB                           Kuulitõuge NJ
600m jooks TC                          660m jooks TA

600m jooks PC          17.45       600m jooks PA

600m jooks TB          17.55       600m jooks NJ

600m jooks PB          18.05        600m jooks MJ

Klasside paremusjärjestus selgitatakse nii põhi-
kui gümnaasiumi osas. Kõik võistlejad toovad vastavalt saavutatud kohale oma klassile punkte. Lisaks selgitatakse iga ala absoluutne võitja nii põhikooli kui keskkooli osas, keda autasustatakse kooli meistri medaliga.

Klasside ülesandmislehed tuua hiljemalt reedeks, 24. novembriks kl 17.00ks õpetajate tuppa Kadri
Pulga postkasti või saata aadressile
See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. .

Muudatusi on võimalik teha võistluspaigas!
Kadri Pulk

Salapärased  kadrid-mardid

Aeg on pidevas liikumises. Kätte on jõudnud hingede aeg. Aasta kaks viimast kuud - kõige pimedam aeg, mis nõuab meilt suuremaid jõupingutusi. Läitkem küünlad! Soojendame südameid!

Samas on see ka kõige  põnevam ja salapärasem aeg. Siis hakkavad ringi liikuma mardid, kadrid, päkapikud piiluvad akende taga, otsides häid lapsi. Jõuluvanade juures alustavad tööd PÄKAPIKULAD, kus väikesed mehikesed valmistavad südamlikke ja ihaldusväärseid kingitusi headele lastele. Oma kätega midagi ilusat meisterdada on tõeline kunst. Tegemis- ja andmisrõõm on kõige suuremad rõõmud üldse. Kõik inimesed vajavad neid. Saame siis sellest osa.

Saaremaa Ühisgümnaasiumis on kombeks saanud korraldada mardi- ja kadripäeva vahelisel ajal klassidevahelisi KADRI- MARDI võrkpalliturniire, kus selgitatakse välja kooli meistrid võrkpallis. Palliväljakul kohtuvad klasside segavõistkonnad, kus mängivad 3 tüdrukut (kadrit) ja 3 poissi (marti). See traditsioon  on kestnud juba 33 aastat järjest.

Selle aasta turniirid toimuvad järgmiselt:
7. – 9. klassidele  KADRI–MARDI  VÕRK-PALLITURNIIR  toimub  14. novembril 2017 algusega 16.00  SÜG-i  võimlas. Mängitakse turniirisüsteemis üks geim 15 punktini. Väljakul 3T + 3P.Võistkonnad mängivad väljakul ühtses riietuses. Nimeline eelregistreerimine  teha 13.novembriks kell 15.00 õpetaja Aime Metsmaale. Lisainfot saab  spordistendilt.

Gümnaasiumiastme 34. KADRI–MARDI VÕRKPALLITURNIIR toimub teisipäeval, 21. novembril 2016 algusega 16.00 Kuressaare SPORDIHOONES.Mängitakse  kahes alagrupis, üks geim 20 punktini. Väljakul 3 T + 3 P. Alagruppide 2 paremat pääsevad finaalturniirile. Mängitakse risti läbi. Kaotajad mängivad III- IV koha peale. I – II koha peale mängivad võitjad  3- st parem. Võistkonnad mängivad väljakul ühtses riietuses või kadri-mardi kostüümides.

Nimeline eelregistreerimine teha 20. novembriks  kell 15.00 võistluste korraldajale. Põhikooli võitja saab võistelda gümnaasiumiastme 34. Kadri- Mardi  võrkpalliturniiril. Hilinejad turniiril mängida ei saa. Lisainfot saab spordistendilt.

Edukat harjutamist ja meeldivate kohtumisteni!

KADRI–MARDI VÕRKPALLITURNIIRIDE korraldaja, kehalise kasvatuse õpetaja
Aime Metsmaa

Kooli rahvastepalli võitjad selgunud

Teisipäeval, 17.oktoobril 2017 toimus koolis võistlus 4.-6. kl tüdrukutele rahvastepallis kooli võimlas. Selle võistluse organiseerisid ja viisid
läbi kaks 9.b klassi neidu — Karola Soe ja Elisabeth Vaarik loovtöö raames.

Põnevast võistlusest väljusid võitjatena 6.b klassi tütarlapsed järgmises koosseisus:Ingel Helena Mägi, Lisette Õispuu, Maria Heleen Kald, Kristiin Nelis, Jacqueline Putnik, Kirke Viik, Grestiin Niitmets, Vivian Viil.II koha saavutas 5.a võistkond, kes mängis koosseisus: Maribel Remmel, Mareli Välja, Anabel Lanna, Karmel Muul, Karolin Nelis, Gelin-Desire Soeson, Anna Johanson.

III kohale tuli segavõistkond 5.b ja 4.kl tüdrukutest: Kristin Poopuu, Katarina Vaher, Helena Tamleht, Ulla Maripuu, Kristiin Pulk, Iris Tinno.

4. koht oli 4. kl koondisel: Kristin Kasela, Maria Tiidus, Loore Lee Kirss, Olivia Laidma, Saskia Roberts, Lisandra Pajunurm, Marie Loviise Siim.Autasustati kõiki võistkondi ja sooviti edu maakonna võistlusteks Orissaares. Võistlejad jäädvustati ajaloo jaoks pildile.

Õpilaste loovtöö juhendaja Aime Metsmaa

 
Bänner


Bänner