Saaremaa Ühisgümnaasium

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

SÜG-Press 540

Saada link Prindi PDF

 22. juuni 2017 - Mida Juku ei õpi, seda Juhan ei tea - Number 540


KOOLIMAJA ON SUVEL AVATUD JÄRGMISELT:


20. ja 21. juuni kella 8.00 – 20.00
22. juuni kella 09.00 – 16.00
23., 24., 25. juuni suletud
26. juunist kuni 7. juulini kella 09.00 – 16.00
10. juulist kuni 13. augustini suletud
14. augustist kuni 18. augustini kella 09.00 – 16.00
21. augustis kuni 31. augustini kella 08.00 – 20.00
Laupäevad ja pühapäevad suletud

ÕNNITLEME!

19. juunil Hiiumaal toimunud töötajate üldkoosolekul anti välja lõppeva õppeaasta Vikerkaare ja Virmaliste preemiad.

VIKERKAARE preemia üllatava, eneseületava erakordse töö eest õpetajate hulgas:
Eena Mark
Kersti Truverk
Mari Ausmees
Riina Laanes
Anu Ausmees
Erle Pulk
Marju Roberts

VIRMALISTE preemia saajad eneseületava ja erakordse töö eest teenistujate hulgas:
Kalmer Ait
Helve Eerik
Urve Tiits
Taimi Sepp
Stella Hommik

LÕPUAKTUSTE KÕNED

9. klasside aktusekõne

ARMSAD PÄEVAKANGELASED, KALLID ÕPETAJAD, LUGUPEETUD LAPSEVANEMAD, KÕIK AKTUSELISED!

Isa ja poeg läksid kord mägedesse. Poeg lõi jala vastu kivi ära ja karjatas: „Ai!“ Mägedest kostis vastus: „Ai!“ Poeg hõikas mägede poole: „Kes sa oled?“ Vastuseks kaikus: „Kes sa oled?“ Saamata oma küsimusele vastust, hüüdis poiss: „Argpüks!“ Vastuseks kuulis ta: „Argpüks!“ „Mis see on?“ päris poiss isalt arusaamatuses. „Kuula ja jälgi mind tähelepanelikult,“ vastas isa ja hõikas mägedesse: „Ma austan sind!“ Vastuseks kõlas: „Ma austan sind!“ „Sa oled armas!“ hõikas isa. „Sa oled armas!“ vastas kaja. Nähes poja küsivat pilku, seletas isa: „Seda nimetatakse kajaks. Tegelikult on see elu ise, mis annab sulle tagasi kõik, mida sa ütled ja teed.“

Täna on tagasiandmise päev ja see, kui palju saad, sõltub sellest, kui palju oled andnud. Ka tulevikus saab nii olema, et kõigepealt ikka annad ja siis alles saad. Paljud väsivad ja ei jõua saamist ära oodata, teie olete hakkama saanud e nagu meie kooli motogi ütleb: „SÜG — ja saadki hakkama“.

Teid on täna siin 45. Aitäh teile, et tahtsite, püüdsite ja kohale jõudsite!

Ma ei mäleta, et kunagi oleks meil 9. klassi lõpetanud kiituskirjaga lausa 8 õpilast :
Gendra Allikmaa 9.a
Kätriin Käsper 9.a
Oliver Paljak 9.a
Marleen Vahu 9.a
Markus Kivi 9.b
Roosmarii Sarapuu 9.b
Feridee Sevostjanov 9.b
Liisa Õunpuu 9.b

Lisaks neile kantakse kooli autahvlile järgmised õpilased:

9.a: Huberta Karma, Katri Maripuu, Oto Pruul, Kristiina Raud, Martin Sepp, Jane Õunaid.
9.b: Annabel Hansalu, Iris Kirs, Anu Kull, Sarah-Lisee Laipaik, Lisanna-Lee Leiman, Kadri Tamleht.

Õppenõukogu kiituse neljadele-viitele õppimise eest saab Mark Marcus Soodla 9.a-st.

Ja muide – mulle tndub, et nii palju lõpueksamite ainult viitele sooritanuid pole ka varem olnud:
9.a-st Gendra Allikmaa, Kätriin Käsper, Oliver Paljak, Marleen Vahu, Jane Õunaid;
9b-st Iris Kirs, Markus Kivi, Roosmarii Sarapuu, Feridee Sevostjanov, Liisa Õunpuu.

Te olete väga tublid olnud ka aineolümpiaadidel.  Kooli aastaõpilane Liisa Õunpuu jõudis kooli teaduse TOP-s lausa viiendaks, sest bioloogiaolümpiaadi  üleriigilise ja maakondliku 2. koha, emakeele üleriigilise 4. ja maakondliku 1. koha, keemia maakondliku 3. ja matemaatika 4. -5. koha ning üleriigilise uurimistööde 3. koha tulemused olid nii kõvad saavutused.

Kui rääkida ainult üleriigiliste olümpiaadide lõppvoorudest, siis GLOBE keskkonnauuringute konkursil saavutasid Iris Kirs koos Feridee Sevostjanoviga 2. koha, üleriigilisel keskkonnauuringute konkursil Gendra Allikmaa ja Huberta Karma 2. koha ning Liisa Õunpuu ja Roosmarii Sarapuu 3. koha. Õpilaste teadustööde riiklikul konkursil saavutasid Gendra ja Huberta 1. ning Liisa ja Roosmarii 2. koha.

Täna saab põhikooli lõputunnistuse ka kooli spordi TOP-i selleaastane võitja ja seega kooli parim sportlane Carmen Electra Pirn. Tänastest lõpetajatest oli ülekoolilise spordi TOP-i seitsmes veel Gendra Allikmaa.

Tänukirja aktiivsuse eest kooli klassivälises töös saab õpilasesinduse tubli liige Oliver Paljak.

Aga veel. Selleaastasele linnapea vastuvõtule olid kutsutud mitmed meie üheksandikud. Mida nende kohta siis seal ka räägiti:

Gendra Allikmaa 9.a
Naerusuine, töökas ja sportlik  neiu, alati väga korrektne nagu oleks kasvatuse saanud inglise kuningakojas. Kooli neljavõistluse üks parimatest, väga tubli jalgpallur, kes võib palli vabalt lüüa ka poiste väravasse. Noor loodusteadlane, kes saavutas vabariiklikul teadustööde konkursil I koha ja Teaduslahingus 5. koha.

Huberta Karma 9.a
Asjalik ja meeldiv suhtleja, väga armas ja siiras,  kohusetundlik ja töökas. Kooli neljavõistluse üks parimatest, väga tubli jalgpallur, maakonna üks parimaid väravalööjaid. Noor loodusteadlane, kes saavutas üleriigilisel teadustööde konkursil I koha.

Kätriin Käsper 9.a
Tõsine, vaoshoitud, töökas ja  ääretult sümpaatne sportlik neiu, kellel on  suurepärased saavutused nii võrk- kui ka jalgpallis. Usaldusväärne, oma tegemistes väga asjalik. Kodust on ta saanud väga hea kasvatuse, igati meeldiva käitumisega, iseseisev,  on suurepärane nooremate eest hoolitseja.

Oliver Paljak 9.a
Väga laia silmaringiga, põhjalik, sihikindel  ja sümpaatne  noor IT-ettevõtja, kellel on juba olemas oma firma. Temas pole grammigi lapselikkust, ta on tõeline mees, klassijuhataja kaks paremat kätt! Õpetajale on ta lausa kingitus. Tema inglise keele õpetaja on veendunud, et Oliverist saab tulevikus kindlasti Eesti president.

Marleen Vahu 9.a
Vaikne, äärmiselt kohusetundlik ja põhjalik neiu, vabariigi üks parimatest bioloogidest oma vanuseklassis. Ta tunneb end arvatavasti kõige paremini looduses, sest tunneb suurt osa Saaremaa taimi-loomi nimepidi ja tunneb ka linnukeelt. Temale ei pea kunagi midagi kaks korda ütlema, kõik ülesanded tehakse alati 100%-liselt ära.

Liisa Õunpuu 9.b
Väga mitmekülgsete huvidega neiu. Eriti huvitab teda kõik, mis on seotud looduse ja sportimisega  — Liisat tuntakse kui suurepärast võrkpallurit, samas ka klassi parima bioloogiatundja, kooli eduka noorteadlase või siis jälle parima emakeeletundjana maakonnas. Liisa on väga töökas, abivalmis, hea huumorimeelega.
Liisa on enda kohta öelnud nii: „ Ükski tugev tormituul ei suuda mind Saaremaalt minema puhuda, sest mu vanemate isad ja vanaisad on elanud just Saaremaal. Mulle on antud võimalus ise kasvada ja maailma avastada“.

Feridee Sevostjanov 9.b
Kõikide kooliaastate jooksul olnud väga aktiivne ka ühiskondlikult, osaledes innukalt klassivälistel üritustel ning esindades edukalt klassi kooli üritustel. Feridee on heade mõtete ja ideede allikas, organiseeriv, väga hooliv ja abivalmis. Väljaspool kooli tegeleb aktiivselt tantsimise ja muusikaga – orelimänguga.

Roosmarii Sarapuu 9.b
Väga rõõmsameelne ja sihikindel, oma tegemistes asjalik, sõbralik. Väljapool kooli tegeleb aktiivselt muusika ja sportimisega. Muusikakoolis mängib väga heal tasemel plokkflööti ning kuulub ka vanamuusikaansamblisse Rondo. Plokkflöödiga on koju toonud konkurssidelt mitmeid suurepäraseid kohti. Roosmarii on ka kooli edukas noorteadlane, laia silmaringiga bioloogia vallas.
Roosmarii on enda kohta öelnud: „Minu juured on pikad, ehtsad, elusad, eestlaslikud, suured, vanad ja mina olen tema kirju õis“.

Anu Kull 9.b
Heade juhiomadustega, särav esineja, hea suhtleja, suhtleb viisakalt nii täiskasvanute kui ka eakaaslastega, olles nendega alati ääretult sõbralik ja arvestav. Anu on abivalmis, usaldusväärne, oma tegemistes asjalik. Ta teeb kõike, mis õpetajal vaja, on klassijuhataja parem käsi. Lisaks jõuab tegeleda ka tantsimisega – tantsib ise, ja juba teist aastat ka õpetab Semiiris. Anu on õpetajate unistuste õpilane.

Markus Kivi 9.b
Väga täiskasvanulik, nutikas ja tark noormees, äärmiselt laia silmaringiga, huvitub rohkem füüsikast, geograafiast, matemaatikast, aga on tubli ka keeltes. Väljaspool kooli tegeleb aktiivselt spordiga. Markus on kodust saanud väga hea kasvatuse,  ta on  alati viisakas, usaldusväärne, positiivne. Klassijuhatajana oli rõõm teda õpetada.

Küllap teis kõigis on juba omajagu ainest, mis kastes ja kasvatades muutub üha väärtuslikumaks ...

Sellesse aulasse mahub täna palju armastust. Siin istuvad oma lapsi heldival pilgul vaatavad emad-isad ja oma õpilasi hindavalt takseerivad õpetajad.
Armsad õpetajad, lugupeetud emad-isad. Me poleks täna siin, kui ei oleks teid. AITÄH TEILE! Täna saame koos tagasi vaadata, et veel paremini edasi minna - ikka koos - tütred ja pojad, emad ja isad, õpetajad ja kool. Ja see kolmainsus on võimas – õpilased, õpetajad ja ema-isad. Igaühes meist peab korraga olema neid kõiki, sest see on edu võti. Seepärast killukesi kõigile Brian Tracy Suurest Tarkuseraamatust:
- Keskpärastel inimestel on soovid ja lootused. Enesekindlatel inimestel on eesmärgid ja plaanid.
- Unista suurelt! Vaid suurtel unistustel on jõud sinu mõtted ja vaim liikuma panna.
- Enesekindlad inimesed ei võrdle end teistega. Nad võrdlevad end vaid iseenda parima osaga.
- Teise inimesega kohtudes vaata talle silma, ütle selgelt oma nimi ja suru kindlalt kätt.
- Küsi seda, mida tahad. Küsi abi- ära karda kunagi küsida. Küsi viisakalt. Küsi ootusrikkalt. Küsi positiivselt. Küsi soojalt. Küsi siiralt. Küsi teadmishimuliselt. Pea meeles, et tulevik kuulub küsijatele.
- Edu võti on harjuda kogu elu jooksul tegema asju, mida sa kardad.
- Otseteid pole. Et olla edukas, alusta pisut varem, tee pisut rohkem tööd ja jää pisut kauemaks.
- Mida enam sa end armastad ja austad, seda enam armastad ja austad ka teisi ja seda enam armastavad ja austavad nemad sind.

Lugupeetud lõpetajad.
Meie ühise kooli põhieesmärk on: „Traditsioonidel põhineva innovaatilise gümnaasiumina valmistada ette õpilasi edasiõppimiseks,  elukestvaks õppeks ja õnnelikuks eluks kiiresti muutuvas globaliseeruvas maailmas.“
Ma tean,  et tahate saada  veel  paremateks,  ma

usun, et juurte jõud on veel vajalik ja ma loodan, et te ei ole veel liiga valmis - et tahate jätkata kindlasti omas koolis, et saada veelgi enam ettevalmistatud veelgi õnnelikumaks eluks. Võtke siis oma tunnistused endale ööseks kaissu ja ärgates triikige ära, sest juba homme hommikul ootab kooli sekretär teie dokumente gümnaasiumis jätkamiseks. Ja kes lähevad muudele „jahimaadele“, siis mingu teil seal kenasti.

Kena pidupäeva kõigile!

12. klasside aktusekõne


ARMSAD PÄEVAKANGELASED, KALLID ÕPETAJAD, LUGUPEETUD LAPSEVANEMAD, KÕIK AKTUSELISED !

Üks lugupeetud linnakodanik läks kuningas Saalomoni juurde nõu küsima: „Kõrgeauline kuningas, mu hing on segaduses! Iga mu päev on sarnane eelmisega. Ma ei tee enam vahet päikesetõusul ja loojangul, ma ei tunne enam õnne.“ Saalomon ütles: „Nii paljud sooviksid sinu asemel olla, omada sinu maja, sinu aedasid, sinu rikkust. Millest sa unistad?“ Paluja vastas: „Algul ma unistasin saada orjusest vabaks, siis unistasin kauplemisega rikkaks saada. Nüüd ei tea ma enam, millest unistada.“ Selle peale kostis Saalomon: „Kui su elul pole eesmärki, siis logeled sa sihitult ning surres mõistad, et oled elanud asjata. On su elul aga eesmärk, siis iga kord, kui teed sammu, sa näed, kas see viib sind eesmärgile lähemale või eesmärgist kaugemale. See täidab sinu elu hasardi ja kirega.“ „Kas see tähendab,“ küsis paluja, „et iga kord, kui olen saavutanud ühe eesmärgi, pean hakkama otsima järgmist, ja iga kord, kui on täitunud üks unistus, pean leidama uue, sest ainult otsingus peitub õnn?“ „Jah,“ vastas kuningas.

Aga kuhu me siis oma rohkem või vähem eesmärgistatud otsingutega tänaseks jõudnud oleme? Saaremaa Ühisgümnaasiumi 99. lend on 59-liikmeline:

Gümnaasiumi lõpetavad kuldmedaliga:
Britha Kuldsaar 12.a
Helina Koppel 12.c
Karita Süld 12.c

Hõbemedaliga lõpetavad:
Mari Kolk 12.b
Kerli Kuusk 12.b

Marie Naak 12.b
Helena Ellermaa 12.c

Lisaks neile kantakse kooli autahvlile:
12. a: Reet Koppel, Helina Lepik, Maigret Mõru, Anni Polding
12.b: Kerli Aksalu, Kristjan Rannaäär, Jane Treima
12.c: Karmela Kaasik, Anita Mäetalu, Anneli Toomsalu

Õppenõukogu kiituse neljadele-viitega tunnistuse eest saavad:
12.b: Kerttu Kütt
12.c: Sten Vaher

Mitmete Kuressaare firmade poolt toetatavad 200-eurosed preemiad saavad järgmised lõpetajad:

Seelighti toetatav P. Saagpaku nimeline inglise keele preemia – Kristi Niit 12.b
Installatsiooni Kompanii toetatav O. Timmase nimeline kunstipreemia — Merili Mägi 12.b
S-Linki toetatav A. Uustulndi nimeline kirjanduspreemia — Reet Koppel 12.a
Klotoidi toetatav parima sportlase preemia — Mari Kolk 12.b (see ehk vajab ka kommenteerimist: Mari eestvedamisel ja edukal osalemisel tegi meie kool debüüdi üleriigilisel koolide mõttespordi online olümpiaadil ja saavutas kohe gümnaasiumi osas nii sudokus kui gomokus esikohad; lisaks on Mari ka riigi omaealiste seitsmes bridžis)
Siim Ehituse toetatav Kultuuripreemia — Reet Koppel 12.a
Gelomi toetatav Keskkonnapreemia — Mari Kolk 12.b klass

Lisaks veel Peter Heinicheni 100-eurone saksa keele preemia — Helina Leppik 12.a
Kuressaare Lions klubi 100-eurone stipendium hoolimise ja toetamise eest — Helena Ellermaa 12.c

Sel aastal jäävad kahjuks küll välja andmata matemaatika-, füüsika- ja arvutipreemiad, aga küllap see lend pole lihtsalt nii reaalne. Tänuaplaus aga kõigile toetajatele, nende hulgas ka viimati nimetatute toetamiseks valmis olnud Smidt Metallile, Luksusjahile ja Teetormajale. Kõik preemiad kantakse just praegu premeeritute pangaarvetele. Seega on ümbrikute aeg nüüd läbi ka meie koolis.

Riigieksamid on seljataga. Eesti keeles sai üle 90 punkti Britha Kuldsaar (94). Matemaatika tublimad olid Helina Koppel (97) ja Britha Kuldsaar (96). Inglise keeles said 90 või rohkem punkti 17 lõpetajat: Anni Polding, Kristi Niit ja Jane Treima (kõik 97); Anna-Maria Lest ja Roland Kastein (96); Mari Kolk (95); Britha Kuldsaar ja Madis Lember (94); Säde Leelo Simso (93); Lilia Kivi, Merilin Mänd ja Kerli Kuusk (kõik 92); Aleks Teller ja Sten Vaher (91); Reet Koppel, Merili Mägi ja Marie Naak (kõik 90).

Aineolümpiaadidel saavutatust tuletaks täna meelde üleriigiliste lõppvoorude tulemused:
Mari Kolk oli emakeeles seitmes ja bioloogias kümnes; Reet Koppel emakeele uurimistöödes teine; keskkonnauuringute konkursil Britha Kuldsaar kolmas ja Helena Ellermaa neljas.
Mari Kolk jõudis oma tulemustega ka kooli Teaduse TOP-i kaheksandaks.

Lõputunnistustega koos saavad tänukirjad aktiivsuse eest kooli klassivälises töös Reet Koppel ja Helena Ellermaa.

Paljud saavad ka kooli huvitegevuse tunnistuse, mis on nii eesti- kui ka inglisekeelne. Sealt saab ülevaate teie huvitegevusest ja saavutustest:

Näitering Kreisise koosseisus on laureaaditiitli võitnud Maigret Mõru, Kerli Kuusk, Anti Väli, Hendrik Klausson ja Kristjan Rannaäär.

Luuleteater Kreveras on erinevaid preemiaid saanud Anni Polding ja Reet Koppel.

Kammerkoor Kreedoga on üleriigilisel koorikonkursil ilma teinud Anni Hallik, Anneli Toomsalu, Henriette Sülluste, Helena Ellermaa, Reet Koppel, Merilin Mänd ja Mari Kolk.

Rahvatantsurühmas Öieti on kooli tantsupeol esindanud Hendrik Klausson, Mari Kolk, Kristjan Rannaäär, Jane Treima ja Karmela Kaasik.

Bridžiringi taset on hoidnud Mari Kolk, Helena Ellermaa, Anita Mäetalu, Karita Süld, Karmela Kaasik ja Sten Vaher.


Tean, et teie tööd ja tegemised ulatuvad ka muusika-, kunsti- ja spordikooli, huvikooli Inspira ja erinevate valdkondade klubidesse.

Õpilasesinduses on kooli elu juhtinud Genert Allikmaa, Anni Hallik, Reet Koppel, Karin Viilup ja Helena Ellermaa.
Aitäh klassivanematele Maigret Mõru, Kris Tänav ja Anita Mäetalu.

Armsad õpetajad, lugupeetud emad-isad. Vaadake neid - meie päevakangelasi. See on ju teie töö - teie rõõmud ja mured, teie eesmärgid ja unistused, ka teie vead ja veaparandused. Aitäh teile! Täna saame koos tagasi vaadata, et järgmistega veel paremini edasi minna. Nemad peavad juba ise minema - kõigepealt vastu oma täna hommikul alanud juba pooleldi iseseisvale suvele ja siis suuri muutusi toovale sügisele. Aga meie oleme ikka olemas, sest küllap tahavad nad ka edaspidi kodust oma muredele abi, probleemidele lahendusi, kodusoojust ja armastust. Ja on päris kindel, et nad tulevad ka kooli rääkima, kuidas neil läheb ja kokkutulekutele, et elu ilusaimat aega meenutada... Ja nüüd veel üks lugu ...

Ühelt filosoofilt küsiti kord, kes on näidanud talle teed tõeni. „Koer,“ oli vastus. „Nägin kord koera, kes seisis vee ääres ja oli suremas janusse. Iga kord, kui ta vee kohale kummardus, kargas ta ehmunult eemale, sest veepinnalt peegeldus talle vastu teine koer. Kui tema janu aga muutus hirmust suuremaks, hüppas ta lõpuks vette ja peegeldus kadus. Nõnda taipas ta, et takistuseks oli tema ise. Nii sain ma teada, et takistuseks oleme endale ise.“

Ja veel ühest asjast. Nimelt kirjutas sügisel mulle hetkel Eestist väljaspool elav meie kooli mate-füssi 1999. aastal 81. lennus lõpetanud Janika Kolk, soovides toetada parimaid lõpetajaid väikese nn Tuleviku stipendiumiga. Siis oli jutt kuldmedaliga lõpetajatest. Nüüd, suve hakul otsustas ta toetada ka hõbemedaliste. Ainus, mida ta palus rõhutada: „Kui teil elus hästi läheb, ärge unustage teisi heategudega tähele panna“. Janika kirjutab veel: „Saaremaa Ühisgümnaasiumil oli ja on minu elus eriline koht. Siit koolist oleme saanud lisaks väga heale haridusele ja iseseisvale   mõtlemisvõimele  kaasa  ka  enese-

usu, ambitsioonid ja tugeva ühtekuuluvustunde. Mul on hea meel, et saan selle aasta kõige tublimatele lõpetajatele tuleviku suurteks tegudeks omalt poolt pisut hoogu anda. Soovin tänastele gümnaasiumilõpetajatele kõrget lendu!“ Just praegu kantakse tema rahasaadetisest iga kuldmedalisti pangakontole 1000 eurot ja igale hõbemedalistile 500 eurot. Kindlasti on Janika ära teeninud ühe suure ja sooja tänuaplausi.

Lõpetuseks — minge, õppige maailma tundma, saage veel targemaks, otsige ja leidke üha uusi unistusi, ärge olge iseendile takistuseks, tehke heategusid ja tulge siis tagasi, et ka teie lastest asja saaks.

Kena pidupäeva kõigile!

Viljar Aro, koolijuht

LÕPUKLASSIDE ÕPPETÖÖ TULEMUSED

9. klassi õpilasi lõpetas kokku 45: 24 a-klassist ja 21 b-klassist. 12. klassi õpilasi oli lõpetamisel 59: a-klassist 15, b-klassist 33 ja c-klassist 11.

9. klassi lõpetasid kiituskirjaga:
Gendra Allikmaa 9.a
Kätriin Käsper 9.a
Oliver Paljak 9.a
Marleen Vahu 9.a
Markus Kivi 9.b
Roosmarii Sarapuu 9.b
Feridee Sevostjanov 9.b
Liisa Õunpuu 9.b

Lisaks neile kanti autahvlile järgmised õpilased:
9.a: Huberta Karma, Katri Maripuu, Oto Pruul, Kristiina Raud, Martin Sepp, Jane Õunaid
9.b: Annabel Hansalu, Iris Kirs, Anu Kull, Sarah-Lisee Laipaik, Lisanna-Lee Leiman, Kadri Tamleht

Õppenõukogu kiituse sai:
9.a: Mark Marcus Soodla

12. klassi lõpesid kuldmedaliga:
Britha Kuldsaar 12.a
Helina Koppel 12.c
Karita Süld 12.c

12. klassi lõpetasid hõbemedaliga:
Mari Kolk 12.b
Kerli Kuusk 12.b
Marie Naak 12.b
Helena Ellermaa 12.c

Lisaks neile õpilastele kanti autahvlile:
12.a: Reet Koppel, Helina Lepik, Maigret Mõru, Anni Polding
12.b: Kerli Aksalu, Kristjan Rannaäär, Jane Treima
12.c: Karmela Kaasik, Anita Mäetalu, Anneli Toomsalu

Õppenõukogu kiituse said:
12.b: Kerttu Kütt
12.c: Sten Vaher

12. klassi õpilastest tunnustati preemiatega järgmisi lõpetajaid:
P. Saagpaku nimeline inglise keele preemia – Kristi Niit 12.b klass
O. Timmase nimeline kunstipreemia – Merili Mägi 12.b klass
A. Uustulndi nimeline kirjanduspreemia – Reet Koppel 12.a klass
Peter Heinicheni saksa keele preemia – Helina Leppik 12.a klass
Parim sportlane – Mari Kolk 12.b klass
Kultuuripreemia – Reet Koppel 12.a klass
Keskkonnapreemia – Mari Kolk 12.b klass
Lions-klubide Kuressaare ja Karkku sõprusstipendium – Helena Ellermaa 12.c klass

Marek Schapel, õppealajuhataja

ILUSAT KOOLIVAHEAEGA!

 
Bänner


Bänner