SÜG-Press 533

K  26.04
16.00 Direktori vastuvõtt õpilastele

N  27.04
19.00 Kooli kevadkontsert, vastuvõtt parimate õpilaste vanematele ja õpetajatele

R  28.04

N  04.05    Direktsiooni info
R  05.05    Sirje Paakspuu, Merje Lindmäe. Loovtantsu ABC

ÕNN ON SUL ALATI OLEMAS

Tuli meelde üks kuuldud lugu mungast, kes püüdis palvetades Jumalale öelda, kuidas saab kogu maailma paremaks muuta. Ingel tuli ja küsis: „Milles asi? Kui inimesed tahavad õnnelikud olla, siis lihtsalt olgu — kes neid keelab.“ „Kuidas nad saavad õnnelikud olla, kui Jumal saadab neile üha rohkem kannatusi ja katsumusi?“ vastas munk. Ingel imestas: „Jumal annab lihtsalt põnevaid ülesandeid lahendada ja pakub  inimestele võimalusi saada targemaks. Seni kuni inimesed võtavad seda kui kannatust, ei suuda Jumal neid õnnelikuks teha.“

Oli hea meel teada saada, et hiljuti avaldatud PISA õnneuuringud näitasid seekord, et oleme õigel teel — meie maailma ühed targemad lapsed on ka päris õnnelikud. Ju nad on aru saanud, et kool ei ole piinakamber ega kannatuste rada, vaid eneseotsingute ja targemaks saamise koht. Ka meie kooli põhieesmärk on sõnastatud seda silmas pidades — „Traditsioonidel põhineva innovaatilise gümnaasiumina valmistada ette õpilasi edasiõppimiseks,  elukestvaks õppeks ja õnnelikuks eluks kiiresti muutuvas globaliseeruvas maailmas“.

Saabuv kevad tõi kaasa järjekordsete riigieksamite aja. Esmaspäeval sai abituurium testida oma oskusi emakeeles, 2. mail on ootamas võõrkeele eksam ja 12. mail matemaatika. Edasi juba uurimistööde kaitsmised ja koolieksam. Mai lõpus algavad üleminekuklasside eksamid ja siis juba ka põhikooli lõpueksamid. On tärkamise ja ärkamise aeg, aga ka kooliaasta lõpuaeg — aeg, mil tahame mõõta, et kui palju oleme „kasvanud“ — igas mõttes. Kui oleme rõõmsalt õppinud, küllap saame siis ka tulemuste ja iseendi üle õnnelikud olla.

Rõõmsat eksamite aja algust meile kõigile.

Viljar Aro, koolijuht

2. MAI SPORDIPÄEV

2. mail 2017 toimub SÜG-i kevadine spordipäev (4-võistlus) mere ääres Kuressaare linnastaadionil.

Ajakava:

9.30. 10.-11.klassidele (kavas:100 m, kuulitõuge, kaugus,P-1000 m,T-500)
11.45. 5.-6.klassidele (kavas:60 m, pallivise, kaugus, P- 1000 m, T-500)
13.30. 7.-9.klassidele (kavas:60 m, pallivise, kaugus, P- 1000 m, T-500)

Staadionile koguneda vähemalt 20 minutit varem, et sooritada korralik soojendus edasiste spordi-vigastuste vältimiseks.

Vihmase ilma korral toimub spordipäev Kures-saare Spordihallis, kus T-l on kaugushüppe asemel kõrgushüpe.

Ilusaid sporditulemusi!

Kehalise kasvatuse ainekomisjon

VARSAKABJA JUUBELIKONTSERT

KORD OLID NIIDUD ROHELUST TÄIS...

Armas sõber!
Oled oodatud laupäeval,  29. aprillil kell 14.00
Saaremaa Ühisgümnaasiumi aulasse
meesansambli VARSAKABI
30ndale sünnipäevakontserdile

PÄRIS ESIMENE PRAKTIKAPÄEV

24. aprillil oli I b klassi õpilastel päris esimene praktikapäev koolielus.

Esialgu vaatasime Lastejaam.ee kodulehelt multifilmi „Läbi universumi“. Tutvusime sõnadega  binokkel, periskoop, teleskoop, planeedid, rakett ja kosmoselend. Saime teada, et kõige eredam ja kuumem planeet on Veenus, Marssi katab aga punakas tolm.

Võimlas ootas meid mobiilne planetaarium ehk sfääriline kinoteater. Firma E-Continent OÜ pakkus meile vaatamiseks filmi „Raketi saladused“. 3D efekt võimaldas ilma spetsiaalsete prillideta tunda ennast nagu multifilmis!
Filmis ehitasid lapsed aias papist raketi, et lennata mängult kaugetesse galaktikatesse.  Ootamatult elustus rakett tänu maagilisele astronoomiaõpikule ning lendaski kosmosesse. Põneva reisi käigus külastasid lapsed meie päikesesüsteemi ning said teada palju uut planeetide kohta.

Praktikapäeva lõpus meisterdasime samuti rakette. Kellel huvi, siis vaata saatesarja Lastetuba: Meisterdame Mariga. Rakett.

Head meisterdamist!

Marina Mäetalu, 1.B õpetaja

I B KLASS OTSIS AARDEID

Jaanuarikuu lõpus ootas muuseum õpilaste joonistusi teemal „Kapteni pilt“.  Osalesime klassiga sellel võistlusel ja võitsime tasuta pääsme uude muuseumitundi.  Seekord valisime  lõbusa orienteerumismängu, mille käigus otsisime lossist ja lossi ümbrusest 14 väiksemat ja suuremat “aaret”.

Meil oli kaasas paras annus mängulusti ja rõõmsat meelt.

Mäng toimus kaheliikmelistes gruppides ja  kestis 1,5 tundi.  Iga grupp sai juhendi, mille järgi liikuda ja aardeid otsida. Leidsime üles lossi õuel, kaevu juures seisva suure ja uhke puu, mis osutus harilikuks pöögiks; loendasime laululava astmeridu; loodusosakonnas leidsime lutsukivi taolise kala.

Ühes saalis oli tore sõidumasin, mis kindlasti on Sinulgi kodus. See näeb nüüdsel ajal küll pisut teisiti välja, kuid nõuab sõitmisel tasakaalu.  Isegi Vahitornis käidi möirgava looma häält kuulamas.

Kui olime teekonnal kõik aarded üles leidnud, siis „aaretejaht“ lõppes ristsõnamõistatuse lahendamisega. Arva ära: nii armas koht Eestimaal, kus ilus park ja mererand on?
Loomulikult Kuressaare.

Marina Mäetalu, 1.B õpetaja