16. veebruar 2011 - Mida Juku ei õpi, seda Juhan ei tea - Number 295
KOLMAPÄEVAST REEDENI
K 16.02 14.00 Direktsiooni koosolek
15.00 Tehnikanõukogu
15.50 Võõrkeelte ainekomisjoni koosolek
16.00 Nõukoja koosolek
17.00 Eelkool
N 17.02 10.00 Olümpiaadivõitjate pildistamine
14.00 Kirjanik Andrus Kivirähk kohtub gümnaasiumiõpilastega
16.00 Põhikooli Kooli TOP
17.00 Kirjanik Andrus Kivirähk kohtub õpetajatega
L 19.02 10.00 Jukukool
10.00 Inglise keele olümpiaad 5.– 6. klassidele
12.00 Lingvistikaolümpiaadi eelvoor
E 21.02 10.45 Klassivanemate koosolekud
16.00 Looduse ainekomisjoni koosolek
T 22.02 09.00 SA juhatuse koosolek
14.00 5.–9. kl võistkondlik malevõistlus
15.30 Klassijuhatajate nõupidamine
16.00 Õpilasesinduse koosolek
K 23.02 14.00 Direktsiooni koosolek
12.00 Vabariigi aastapäeva aktus algklassidele
13.00 Vabariigi aastapäeva aktus keskastmele
14.00 Vabariigi aastapäeva aktus gümnaasiumile
N 24.02 ISESEISVUSPÄEV
R 25.02 ISESEISVA TÖÖ PÄEV
PEDAGOOGILISED KÕNELUSED
K 16.02 Ruta Kelt: Õpetajate konverents
N 17.02 Direktsiooni info
R 18. 02 Mart Mölder: Küsitluste koostamisest
E 21.02 Viljar Aro: Elukool
T 22.02 Ruta Kelt: Õpetajate konverents
SISEKONTROLL
Õppetöö 5. ja 7. klassides
DIREKTSIOON TÄNAB
Mari Ausmees, Riina Laanes – õpilaste väga hea ettevalmiste eest Saaremaa Vokaalansamblite konkursiks
Ülle Mägi, Aili Jung – kena õpilastööde näituse korraldamise eest Kultuurikeskuses
Kehalise kasvatuse ainekomisjon – suusapäeva korraldamise eest
Mia Rand, Katrin Hommik, Sander Tiit, Hegne Pupart, Merlin Laula, Katariina Karu, Grete Kesküla, Sandra Kahu, Krete Sema, Karl August Roost, Artur Loorpuu, Alar Truu, Henri Tamm, Gustav Kull, Ulla Volke – sõbrapäeva meeleolukaks muutmise eest
SÕBRAPÄEVA MÕTISKLUSED
Lasteaias algab päev. Kõik lapsed võtavad kätest kinni ja moodustavad ringi. Õpetaja eestvedamisel korratakse koos: „Armas päike, tänan sind, et sa äratasid mind. Täna tahan mina ka sõpradega mängida.” Tõepoolest, sõber on tähtis olla ja sõpru on tähtis omada. Sõber olla tähendab olla aus ja hooliv ja usaldusväärne ja mõnus ja mida kõike veel. Küllap nõuame sõpradelt vahel liiga paljugi ja küllap ei pane tähele iseenda eksimusi sõbrana.
Inimene on ühiskondlik olend ja enamasti üksi hakkama ei saa. Inimene on õnnelik, kui ta tähendab teiste jaoks midagi ja kui ta saab teiste jaoks midagi olulist teha. Inimene on õnnelik, kui tal on sõpru ja kui teda on sõbraks võetud. See kõik algab juba lasteaiast ja ei lõpe iial, see täidab elu ja on üks tähtsamaid elumõtteid. Seepärast on sõbrapäev ka enesesse vaatamise päev ja enesele küsimuste esitamise päev. Kes on minu tõelised sõbrad? Mida olen nende heaks viimasel ajal teinud? Milline olen sõbrana ise olnud? Kas pean püüdma olla parem sõber? Kas tahan veel sõpru ja mida pean selleks tegema? Mida mulle tähendab sõbrapäev?
Tegelikult võib sõbrale anda kommi ka teistel päevadel ja tegelikult võib sõpra kiita ka lihtsalt heaks sõbraks olemise eet palju tihedamalt. Elu olekski palju toredam, kui märkaksime iga päev meist hoolivaid inimesi ja
ütleksime neile seda. Ja hooliksime ise ja oskaksime vastu võtta tänu. Soovingi kõigile teile, et sõbrapäev ei saaks läbi, vaid kestaks... Et tuleks sõbranädal ja sõbrakuu ja et neist kokku tekiksid sõbra-aastad ja sõprust täis elu.
Viljar Aro, sõbralik koolijuht
ÕPETAJAD MÄNGISID
Neljapäeval, 10. veebruaril viisid 11.c klassi õpilased Kentti Koppel ja Sandra Sarapuu läbi traditsioonilise õpetajate mälumängu.
Õpetajaid oli auditooriumisse kogunenud 19. Mäng oli üsna meeleolukas, kohaletulnuid kostitati mitmesuguste huvitavate küsimustega, millele enamasti küll vastata ei osatud, kuid huvitav oli sellegipoolest.
Nii näiteks pidid õpetajad teadma, mida reklaamib „Kuupaiste“ laulu saatel Nicole Kidman, mis riistapuu on teopüüdja, kes on Facebooki looja jne.
Huvitavas ja pingelises mälumängus pälvis I koha võistkond Hunt koosseisus Merike Kuldsaar, Irena Sink, Paavo Kuuseok, Kersti Truverk ja Mari Ausmees. II koha saavutasid Rebased (Sirje Kreisman, Reet Igav, Inge Vahter, Kunnar Sink ja Diana Õun), III koha võistkond Põder (Arne Loorpuu, Mart Mölder, Margit Mägi ja Viire Pors) ning IV koha võistkond Karu (Marek Schapel, Indrek Peil, Vauri Priske, Triino Lest ja Merje Oopkaup).
Aitäh õpilastele meeldiva ajaveetmisvõimaluse pakkumise eest!
SÜG-Press
BRIDŽI MV II ETAPP
Laupäeval toimunud bridživõistluste II etapil jagunesid kohad järgmiselt:I koht M. Laus – K. Koppel
II koht K. Saar – S. Matt
III koht J. Harjus – M. Lember
Kõik loetletud õpivad 11C klassis.
Arne Loorpuu, vanemkohtunik
ÜHISKONNAÕPETUSE OLÜMPIAAD
4. veebruaril toimus ühiskonnaõpetuse olümpiaadi eelvoor, mis peeti eraldi põhikooli (9. kl) ja gümnaasiumi arvestuses. Üle Eesti osales selles arvuti teel sooritatavas valikvastustega võistluses 921 põhikooliõpilastja 984 gümnasisti, neist Saaremaalt vastavalt 50 ja 21. Saare maakonna arvestuses olid tulemused järgmised:
9. klass
1. Laura Oolup (Kuressaare Gümnaasium, 164 p)
2. Robi-Jürgen Algo SÜG 9b (163 p)
3. Indrek Viires SÜG 9a (163 p)
8. Jüri Põld SÜG 9a (159 p)
Gümnaasium
1. Mihkel Lember SÜG 12.c (227 p, üleriigilises paremusjärjestuses 3.)
2. Mart Laus SÜG 11c (224 p)
3. Kristjan Lukk SÜG 12a (223 p)
5. Riinu Ansper SÜG 12a (219 p)
6. Brait Õispuu SÜG 12c (217 p)
7. Tauri Arnus SÜG 12c (214 p)
8. Oliver Mõru SÜG 12c (214 p)
9. Ardi Teder SÜG 12b (213 p)
10. Herman Kaljo SÜG 12a (213 p)
23. märtsil toimub Tartus olümpiaadi lõppvoor, kuhu on oodatud iga maakonna parim ning lisaks veel üleriigilise paremusjärjestuse alusel 5 õpilast, kelle hulgas on ka Mart Laus ja Kristjan Lukk. Palju õnne! Ja tänan aktiivse osavõtu eest!
Merje Oopkaup, ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja
VABARIIKLIKELE OLÜMPIAADIDELE KUTSUTUD
Eesti keelHanna Tuus 8b, õp Aina Seppel
Ann Katarina Meri 9a, õp Reet Igav
Robi-Jürgen Algo 9b, õp Reet Igav
Kerttu Liisa Kopliste 10a, õp Reet Igav
Karmen Benno 11a, õp Reet Igav
Sandra Sarapuu 11c, õp Reet Igav
Geograafia
Hanna Tuus 8b, õp Merike Kuldsaar
Magnus Kaldjärv 8b, õp Merike Kuldsaar
Mihkel Lember 12c, õp Merike Kuldsaar
Keemia
Martha Liise Kapsta 9b, õp Raili Tamm
Jakob Prii 11c, õp Raili Tamm
Matemaatika
Robi-Jürgen Algo 9b, õp Anu Ausmees
Peeter Saartok 12c, õp Viljar Aro
Karli Kontkar 12c, õp Viljar Aro
Ühiskonnaõpetus
Kristjan Lukk 12a, õp Merje Oopkaup
Mihkel Lember 12c, õp Merje Oopkaup
Mart Laus 11c, õp Merje Oopkaup
ÕPILASTÖÖDE NÄITUS KURESSAARE KULTUURIKESKUSES
Meie koolis on palju traditsioonilisi üritusi. Üheks selliseks on näitus, kus eksponeeritakse õpilaste kunstitöid. Traditsioon sai alguse 2006/2007 õppeaastal. Esimene näitus oli Kuressaare Linnateatri ruumides. Järgmine näitus toimus 2008/2009 õppeaastal Kuressaare Kultuurikeskuses. Sel aastal on seega juba kolmas kord, kui linnarahvas saab meie kooli õpilaste kunstitöid vaadata. Selle aasta näitusega võib seostada ka üht tähtpäeva. Nimelt korraldati 1911. aastal meie koolis esimene õpilastööde näitus. Seega 100 aastat esimesest näitusest. Näituse avamine toimus 9. veebruaril. Kohal olid huvilised õpetajad ja õpilased. Lisaks näitusele oli nendel võimalus kaasa elada Kreputlaste lustlikule etendusele „Tarkus tuleb tasapisi“ ning pisut näksida magusat ja tervislikku.
Vaatamiseks on pakutud kahe aasta töid väga erinevates tehnikates ja teemadel. Kõik tööd on õppeülesanded, see tähendab, et päris omaloomingulisi töid ei ole. See ei tähenda, et õpilastel pole võimalusi oma mõtteid töösse panna. Igas töös on küll õpetaja antud ülesanne, aga selle lahendamisel-teostamisel saab iga õpilane anda pildile oma näo. Põhiliselt on näitusel 5.–9. klassi õpilaste tööd ja ka mõned 12. klassi õpilaste tööd. See on seotud asjaoluga, et praktiline kunstiõpetus gümnaasiumis on väga väikesemahuline ja lõpetajad võtavad enamasti oma pildid kaasa, kui kool lõppeb.
Tore on see, et viimasel ajal on hakanud õpilaste hulgas muutuma populaarsemaks joonistamine. Lemmikuks on hariliku pliiatsiga portreede joonistamine. Portreesid võib näha ka näitusel ja väga erinevates tehnikates ja stiilides. Efektsed on Picasso eeskujul valminud portreed guašidega, E. Viiralti kahe graafilise portree jätkamine, et tabada kunstniku stiili ja õppida tunnetama pliiatsit. Põnevaid lahendusi tuleb alati ka töödes, kus paberile on kleebitud mõne kunstniku teosest tükike ja õpilane peab pilti omaloominguliselt jätkama nii, et kleebitud tükk sulanduks töösse. Pisut on näha ka töid, kus õpilased on natuurist joonistanud. Erilist huvi pakkus oma mobiiltelefoni mõõtkavas suurendamine ja võimalikult täpne kujutamine. Näha on ka
mõned figuurivisandid, kus modelliks oli suur paberist valmistatud nukk. Inimese kujutamine ei ole kerge ja seda võib näha ka mahuliste minifiguuride juures, nende kallal nägid vaeva 12. klassi õpilased. Veidi huumorit on paberkotinägudes, millede valmistamine oli ka lõbusaks vahepalaks 7. klassi õpilastele.
Need on vaid mõned tööd, mida näitusel võib näha. Kui arvestada, et kõik on tundides valminud tööd ja kunstiõpetust on ühel õppeaastal umbes 35 tundi, siis tulemusega võib rahule jääda. Siiski oma silm on kuningas! Näitus on avatud Kuressaare kultuurikeskuses märtsi keskpaigani.
Tänan kõiki õpilasi, kes oma töötegemisse tõsiselt suhtuvad ja kelle töid on nauditav ning huvitav vaadata. Tänan ka 9.b klassi õpilast Krista Rauda, kes lubas oma kass-tiigrit plakatikujundamiseks kasutada, ja õp Peili, kes kes abistas plakati paljundustöös. Näitusetööde valimisel ja ülespanemisel oli suureks abiks õp Aili Jung. Kultuurikeskuse poolt aitas piltide ülesriputamisel meie kooli endine õpilane Meelis Kask. Tänan kõiki!
Ülle Mägi, kunstiõpetuse õpetaja
VABARIIGI PARIMAD ETLEJAD
11. veebruaril toimus Jõhvis üleriigiline etlejate konkurss. Võistlejaid hindas žürii koosseisus Rakvere Teatri näitleja Velvo Väli, kirjanik ja lavastaja Urmas Lennuk, Harrastusteatrite Liidu esindaja Maret Oomer.
Saaremaad esindasid nooremas vanuseastmes Karl Kadak Vanalinna Koolist (juhendaja Kadi Tänav), keskmises rühmas Minni Meisterson KG-st (juhendaja Eve Tuisk) ning vanemas rühmas Argo Sannik KG-st (juhendaja Marit Tarkin) ja Liisa Saaremäel SÜGist (juhendaja Rita Ilves). Saarlastele oli konkurss edukas. Karl Kadak ja Liisa Saaremäel tulid mõlemad oma vanuserühma võitjaks. Tänud Liisale väga tubli esinemise eest!
SÜG-Press
SUUSAPÄEVA PARIMAD
8. veebruaril toimusid Saaremaa ühisgümnaasiumi meistrivõistlused murdmaasuusatamises Kuressaare tervisepargis. Ilmataat oli võistlejatele andnud raske võistlusilma värskelt mahasadanud märja lume ja tugeva tuulega. Võistlus toimus ladusalt ajakava järgi. Võistlejaid oli 5.–12. kl kokku 183. Suusamatkajad läbisid oma distantse Kudjape suusaradadel. Iga klass võis välja panna 5 tütarlast ja 5 noormeest murdmaasuusatamise meistrivõistlustel. Algklassid võistlesid kooli juures 900 m suusatamises. Tulemused olid järgmised:
1. kl tüdrukud 1. Karmelin Leivat 9.20 2. Hanna Vinter 9.24 3. Liisa Tõll 9.29 1. kl poisid 1. Martin Vesberg 4.27 2. Mark Paomees 4.38 3. Carl-Juhan Meri 6.39 2. kl tüdrukud 1. Eliisa Kirst 5.35 2. Luise Vevers 6.08 3. Triinu Eliise Põld 7.20 2. kl poisid 1. Andre Koppel 6.33 2. Kaspar Kivi 7.02 3. Rene Dubrovski 7.05 3. kl tüdrukud 1. Carmen Electra Pirn 5.13 2. Kätriin Käsper 5.29 3. Gendra Allikmaa 5.50 3. kl poisid 1. Rasmus Vaher 4.13 2. Robin Alba 4.37 3. Valdo Aedmäe 6.05 4. kl tüdrukud 1. Andrea Ärmus 5.25 2. Jutta-Loviisa Juht 6.09 3. Triinu Loho 7.30 4. kl poisid 1. Rasmus Saar 3.57 2. Henri Paomees 4.09 3. Reiko Mäeorg 4.14 5.–6. kl poisid 4 km 1. Aleks Lesk 6b 19.38,0 2. Karl Kustav Kuning 5b 21.39,0 4. Hannes Kask 6b 21.50,0 5. Kaivo Välja 6b 22.33,0 6. Reio Pihlas 5A 26.11,0 |
5.–6. kl tütarlapsed 2 km 1. Maria Kirst 5A 09.45,0 2. Annika Õisnurm 6A 12.12,0 3. Lisette Riand 5A 12.52,0 4. Kai Koovisk 6B 13.40,0 5. Airike Kapp 5B 13.46,0 6. Hanna Klaar 5B 13.56,0 7.–9. kl tütarlapsed4 km 1. Eva Haavel 7A 19.10,0 2. Heleri Soe 7B 20.55,0 3. Keidi Õisnurm 8B 21.10,0 4.Maria Pihlak 7A 21.55,0 5.Reelika Alba 8A 22.22,0 6.Hanna Saagpakk 7A 24.27,0 7.–9. kl noormehed 6 km 1. Alvar Väli 9B 26.28,0 2. Kristo Õunap 9B 26.29,0 3. Rando Oder 8A 27.17,0 4. Hans Olavi Vaher 7B 27.22,0 5. Johannes Rooso 7B 29.45,0 6. Karl Kesküla 9A 29.53,0 10.–12. kl neiud 6 km 1. Susanna Toplaan 11B 25.27,0 2. Eva- Maria Vaher 10C 28.12,0 3. Kaisa Kaldmäe 11A 29.08,0 4. Signe Toom 12B 30. 16,0 5. Kerli Mägi 10C 30.48,0 6. Liina Lepik 12B 31.11,0 10.–12. kl noormehed 10 km 1. Rimo Timm 11C 33.03,0 2. Janno Tilk 12B 35.26,0 3. Indrek Kabel 11B 39.49,0 4. Stenver Matt 11B 40.05,0 5. Gerrit Siiner 11B 40.32,0 6.Margus Sammelsaar 12B 41.16,0 |
Klassidevahelise arvestuse paremusjärjestus oli järgmine
(koht – klass – poiste punktid – tüdrukute punktid – punktid kokku):
1. 9B 75 134 209
2. 7B 60 110 170
3. 8B 32 118 150
4. 8A 75 74 149
5. 7A 82 52 134
6. 9A 23 87 110
7. 5A 62 29 91
8. 6B 35 50 85
9. 5B 40 34 74
10. 6A 16 31 47
10.–12. kl
1. 12B 146 176 322
2. 11B 183 130 313
3. 12C 92 157 249
4. 10C 152 90 242
5. 11A 144 84 228
6. 11C 34 177 211
7. 12A 90 83 173
8. 10B 69 72 141
9. 10A 71 21 92
Tänud õp Virge Treielile ja kõikidele algklassiõpetajatele algklassi suusapäeva korraldamise ja läbiviimise eest!
Margit Mägi, Aime Metsmaa ja Enn Laanemäe, suusavõistluse läbiviijad