Saaremaa Ühisgümnaasium 1865-2021

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

SÜG-Press nr 295

Saada link Prindi PDF
SÜG-Press


16. veebruar 2011 - Mida Juku ei õpi, seda Juhan ei tea  - Number 295


KOLMAPÄEVAST REEDENI


K 16.02     14.00     Direktsiooni koosolek
15.00     Tehnikanõukogu
15.50     Võõrkeelte ainekomisjoni koosolek
16.00     Nõukoja koosolek
17.00     Eelkool

N 17.02     10.00     Olümpiaadivõitjate pildistamine
14.00     Kirjanik Andrus Kivirähk kohtub gümnaasiumiõpilastega
16.00     Põhikooli Kooli TOP
17.00     Kirjanik Andrus Kivirähk   kohtub õpetajatega

L 19.02     10.00     Jukukool
10.00     Inglise keele olümpiaad 5.– 6. klassidele
12.00     Lingvistikaolümpiaadi eelvoor

E 21.02     10.45     Klassivanemate koosolekud
16.00     Looduse ainekomisjoni  koosolek

T 22.02     09.00     SA juhatuse koosolek
14.00     5.–9. kl võistkondlik  malevõistlus
15.30     Klassijuhatajate nõupidamine
16.00     Õpilasesinduse koosolek        

K 23.02     14.00    Direktsiooni koosolek
12.00     Vabariigi aastapäeva aktus algklassidele
13.00     Vabariigi aastapäeva aktus keskastmele
14.00     Vabariigi aastapäeva aktus gümnaasiumile

N 24.02     ISESEISVUSPÄEV

R 25.02     ISESEISVA TÖÖ PÄEV

PEDAGOOGILISED KÕNELUSED

K 16.02 Ruta Kelt: Õpetajate konverents
N 17.02 Direktsiooni info
R 18. 02 Mart Mölder: Küsitluste koostamisest
E 21.02 Viljar Aro: Elukool
T 22.02 Ruta Kelt: Õpetajate konverents

SISEKONTROLL

Õppetöö 5. ja 7. klassides

DIREKTSIOON TÄNAB

Mari Ausmees, Riina Laanes – õpilaste väga hea ettevalmiste eest Saaremaa Vokaalansamblite konkursiks
Ülle Mägi, Aili Jung – kena õpilastööde näituse korraldamise eest Kultuurikeskuses
Kehalise kasvatuse ainekomisjon – suusapäeva korraldamise eest
Mia Rand, Katrin Hommik, Sander Tiit, Hegne Pupart, Merlin Laula, Katariina Karu, Grete Kesküla, Sandra Kahu, Krete Sema, Karl August Roost, Artur Loorpuu, Alar Truu, Henri Tamm, Gustav Kull, Ulla Volke – sõbrapäeva meeleolukaks muutmise eest

SÕBRAPÄEVA MÕTISKLUSED

Lasteaias algab päev. Kõik lapsed võtavad kätest kinni ja moodustavad ringi. Õpetaja eestvedamisel korratakse koos: „Armas päike, tänan sind, et sa äratasid mind. Täna tahan mina ka sõpradega mängida.” Tõepoolest, sõber on tähtis olla ja sõpru on tähtis omada. Sõber olla tähendab olla aus ja hooliv ja usaldusväärne ja mõnus ja mida kõike veel. Küllap nõuame sõpradelt vahel liiga paljugi ja küllap ei pane tähele iseenda eksimusi sõbrana.

Inimene on ühiskondlik olend ja enamasti üksi hakkama ei saa. Inimene on õnnelik, kui ta tähendab teiste jaoks midagi ja kui ta saab teiste jaoks midagi olulist teha. Inimene on õnnelik, kui tal on sõpru ja kui teda on sõbraks võetud. See kõik algab juba lasteaiast ja ei lõpe iial, see täidab elu ja on üks tähtsamaid elumõtteid. Seepärast on sõbrapäev ka enesesse vaatamise päev ja enesele küsimuste esitamise päev. Kes on minu tõelised sõbrad? Mida olen nende heaks viimasel ajal teinud? Milline olen sõbrana ise olnud? Kas pean püüdma olla parem sõber? Kas tahan veel sõpru ja mida pean selleks tegema? Mida mulle tähendab sõbrapäev?

Tegelikult võib sõbrale anda kommi ka teistel päevadel ja tegelikult võib sõpra kiita ka lihtsalt heaks sõbraks olemise eet palju tihedamalt. Elu olekski palju toredam, kui märkaksime iga päev meist hoolivaid inimesi ja

ütleksime neile seda. Ja hooliksime ise ja oskaksime vastu võtta tänu. Soovingi kõigile teile, et sõbrapäev ei saaks läbi, vaid kestaks... Et tuleks sõbranädal ja sõbrakuu ja et neist kokku tekiksid sõbra-aastad ja sõprust täis elu.

Viljar Aro, sõbralik koolijuht


ÕPETAJAD MÄNGISID

Neljapäeval, 10. veebruaril viisid 11.c klassi õpilased Kentti Koppel ja Sandra Sarapuu läbi traditsioonilise õpetajate mälumängu.

Õpetajaid oli auditooriumisse kogunenud 19. Mäng oli üsna meeleolukas, kohaletulnuid kostitati mitmesuguste huvitavate küsimustega, millele enamasti küll vastata ei osatud, kuid huvitav oli sellegipoolest.

Nii näiteks pidid õpetajad teadma, mida reklaamib „Kuupaiste“ laulu saatel Nicole Kidman, mis riistapuu on teopüüdja, kes on Facebooki looja jne.

Huvitavas ja pingelises mälumängus pälvis I koha võistkond Hunt koosseisus Merike Kuldsaar, Irena Sink, Paavo Kuuseok, Kersti Truverk ja Mari Ausmees. II koha saavutasid Rebased (Sirje Kreisman, Reet Igav, Inge Vahter, Kunnar Sink ja Diana Õun), III koha võistkond Põder (Arne Loorpuu, Mart Mölder, Margit Mägi ja Viire Pors) ning IV koha võistkond Karu (Marek Schapel, Indrek Peil, Vauri Priske, Triino Lest ja Merje Oopkaup).

Aitäh õpilastele meeldiva ajaveetmisvõimaluse pakkumise eest!

SÜG-Press

 


BRIDŽI MV II ETAPP

Laupäeval toimunud bridživõistluste II etapil jagunesid kohad järgmiselt:
I koht M. Laus – K. Koppel
II koht K. Saar – S. Matt
III koht J. Harjus – M. Lember

Kõik loetletud õpivad 11C klassis.

Arne Loorpuu, vanemkohtunik

ÜHISKONNAÕPETUSE OLÜMPIAAD

4. veebruaril toimus ühiskonnaõpetuse olümpiaadi eelvoor, mis peeti eraldi põhikooli (9. kl) ja gümnaasiumi arvestuses. Üle Eesti osales selles arvuti teel sooritatavas valikvastustega võistluses 921 põhikooliõpilast

ja 984 gümnasisti, neist Saaremaalt vastavalt 50 ja 21. Saare maakonna arvestuses olid tulemused järgmised:

9. klass
1. Laura Oolup (Kuressaare Gümnaasium, 164 p)
2. Robi-Jürgen Algo SÜG 9b (163 p)
3. Indrek Viires SÜG 9a (163 p)
8. Jüri Põld SÜG 9a (159 p)

Gümnaasium
1. Mihkel Lember SÜG 12.c (227 p, üleriigilises paremusjärjestuses 3.)
2. Mart Laus SÜG 11c (224 p)
3. Kristjan Lukk SÜG 12a (223 p)
5. Riinu Ansper SÜG 12a (219 p)
6. Brait Õispuu SÜG 12c (217 p)
7. Tauri Arnus SÜG 12c (214 p)
8. Oliver Mõru SÜG 12c (214 p)
9. Ardi Teder SÜG 12b (213 p)
10. Herman Kaljo SÜG 12a (213 p)

23. märtsil toimub Tartus olümpiaadi lõppvoor, kuhu on oodatud iga maakonna parim ning lisaks veel üleriigilise paremusjärjestuse alusel 5 õpilast, kelle hulgas on ka Mart Laus ja Kristjan Lukk. Palju õnne! Ja tänan aktiivse osavõtu eest!

Merje Oopkaup, ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja

VABARIIKLIKELE OLÜMPIAADIDELE KUTSUTUD

Eesti keel
Hanna Tuus 8b, õp Aina Seppel
Ann Katarina Meri 9a, õp Reet Igav
Robi-Jürgen Algo 9b, õp Reet Igav
Kerttu Liisa Kopliste 10a, õp Reet Igav
Karmen Benno 11a, õp Reet Igav
Sandra Sarapuu 11c, õp Reet Igav

Geograafia
Hanna Tuus 8b, õp Merike Kuldsaar
Magnus Kaldjärv 8b, õp Merike Kuldsaar
Mihkel Lember 12c, õp Merike Kuldsaar

Keemia
Martha Liise Kapsta 9b, õp Raili Tamm
Jakob Prii 11c, õp Raili Tamm

Matemaatika
Robi-Jürgen Algo 9b, õp Anu Ausmees
Peeter Saartok 12c, õp Viljar Aro
Karli Kontkar 12c, õp Viljar Aro

Ühiskonnaõpetus
Kristjan Lukk 12a, õp Merje Oopkaup
Mihkel Lember 12c, õp Merje Oopkaup
Mart Laus 11c, õp Merje Oopkaup

ÕPILASTÖÖDE NÄITUS KURESSAARE KULTUURIKESKUSES

Meie koolis on palju traditsioonilisi üritusi. Üheks selliseks on näitus, kus eksponeeritakse õpilaste kunstitöid. Traditsioon sai alguse 2006/2007 õppeaastal. Esimene näitus oli Kuressaare Linnateatri ruumides. Järgmine näitus toimus 2008/2009 õppeaastal Kuressaare Kultuurikeskuses. Sel aastal on seega juba kolmas kord, kui linnarahvas saab meie kooli õpilaste kunstitöid vaadata. Selle aasta näitusega võib seostada ka üht tähtpäeva. Nimelt korraldati 1911. aastal meie koolis esimene õpilastööde näitus. Seega 100 aastat esimesest näitusest. Näituse avamine toimus 9. veebruaril. Kohal olid huvilised õpetajad ja õpilased. Lisaks näitusele oli nendel võimalus kaasa elada Kreputlaste lustlikule etendusele „Tarkus tuleb tasapisi“ ning pisut näksida magusat ja tervislikku.

Vaatamiseks on pakutud kahe aasta töid väga erinevates tehnikates ja teemadel. Kõik tööd on õppeülesanded, see tähendab, et päris omaloomingulisi töid ei ole. See ei tähenda, et õpilastel pole võimalusi oma mõtteid töösse panna. Igas töös on küll õpetaja antud ülesanne, aga selle lahendamisel-teostamisel saab iga õpilane anda pildile oma näo. Põhiliselt on näitusel 5.–9. klassi õpilaste tööd ja ka mõned 12. klassi õpilaste tööd. See on seotud asjaoluga, et praktiline kunstiõpetus gümnaasiumis on väga väikesemahuline ja lõpetajad võtavad enamasti oma pildid kaasa, kui kool lõppeb.

Tore on see, et viimasel ajal on hakanud õpilaste hulgas muutuma populaarsemaks joonistamine. Lemmikuks on hariliku pliiatsiga portreede joonistamine. Portreesid võib näha ka näitusel ja väga erinevates tehnikates ja stiilides. Efektsed on Picasso eeskujul valminud portreed guašidega, E. Viiralti kahe graafilise portree jätkamine, et tabada kunstniku stiili ja õppida tunnetama pliiatsit. Põnevaid lahendusi tuleb alati ka töödes, kus paberile on kleebitud mõne kunstniku teosest tükike ja õpilane peab pilti omaloominguliselt jätkama nii, et kleebitud tükk sulanduks töösse. Pisut on näha ka töid, kus õpilased on natuurist joonistanud. Erilist huvi pakkus oma mobiiltelefoni mõõtkavas suurendamine ja võimalikult täpne kujutamine. Näha on ka

mõned figuurivisandid, kus modelliks oli suur paberist valmistatud nukk. Inimese kujutamine ei ole kerge ja seda võib näha ka mahuliste minifiguuride juures, nende kallal nägid vaeva 12. klassi õpilased. Veidi huumorit on paberkotinägudes, millede valmistamine oli ka lõbusaks vahepalaks 7. klassi õpilastele.

Need on vaid mõned tööd, mida näitusel võib näha. Kui arvestada, et kõik on tundides valminud tööd ja kunstiõpetust on ühel õppeaastal umbes 35 tundi, siis tulemusega võib rahule jääda. Siiski oma silm on kuningas! Näitus on avatud Kuressaare kultuurikeskuses märtsi keskpaigani.

Tänan kõiki õpilasi, kes oma töötegemisse tõsiselt suhtuvad ja kelle töid on nauditav ning huvitav vaadata. Tänan ka 9.b klassi õpilast Krista Rauda, kes lubas oma kass-tiigrit plakatikujundamiseks kasutada, ja õp Peili, kes kes abistas plakati paljundustöös. Näitusetööde valimisel ja ülespanemisel oli suureks abiks õp Aili Jung. Kultuurikeskuse poolt aitas piltide ülesriputamisel meie kooli endine õpilane Meelis Kask. Tänan kõiki!

Ülle Mägi, kunstiõpetuse õpetaja

 

VABARIIGI PARIMAD ETLEJAD

11. veebruaril toimus Jõhvis üleriigiline etlejate konkurss. Võistlejaid hindas žürii koosseisus Rakvere Teatri näitleja Velvo Väli, kirjanik ja lavastaja Urmas Lennuk, Harrastusteatrite Liidu esindaja Maret Oomer.

Saaremaad esindasid nooremas vanuseastmes Karl Kadak Vanalinna Koolist (juhendaja Kadi Tänav), keskmises rühmas Minni Meisterson KG-st (juhendaja Eve Tuisk) ning vanemas rühmas Argo Sannik KG-st (juhendaja Marit Tarkin) ja Liisa Saaremäel SÜGist (juhendaja Rita Ilves). Saarlastele oli konkurss edukas. Karl Kadak ja Liisa Saaremäel tulid mõlemad oma vanuserühma võitjaks. Tänud Liisale väga tubli esinemise eest!

SÜG-Press

 

SUUSAPÄEVA PARIMAD

8. veebruaril toimusid Saaremaa ühisgümnaasiumi meistrivõistlused murdmaasuusatamises Kuressaare tervisepargis. Ilmataat oli võistlejatele andnud raske võistlusilma värskelt mahasadanud märja lume ja tugeva tuulega. Võistlus toimus ladusalt ajakava järgi. Võistlejaid oli 5.–12. kl kokku 183. Suusamatkajad läbisid oma distantse Kudjape suusaradadel. Iga klass võis välja panna 5 tütarlast ja 5 noormeest murdmaasuusatamise meistrivõistlustel. Algklassid võistlesid kooli juures 900 m suusatamises. Tulemused olid järgmised:

 

1. kl tüdrukud
1. Karmelin Leivat         9.20
2. Hanna Vinter              9.24
3. Liisa Tõll                     9.29

1. kl poisid
1. Martin Vesberg         4.27
2. Mark Paomees         4.38
3. Carl-Juhan Meri        6.39

2. kl tüdrukud
1. Eliisa Kirst                 5.35
2. Luise Vevers             6.08
3. Triinu Eliise Põld      7.20

2. kl poisid
1. Andre Koppel             6.33
2. Kaspar Kivi                 7.02
3. Rene Dubrovski         7.05

3. kl tüdrukud
1. Carmen Electra Pirn  5.13
2. Kätriin Käsper             5.29
3. Gendra Allikmaa         5.50

3. kl poisid
1. Rasmus Vaher           4.13
2. Robin Alba                   4.37
3. Valdo Aedmäe            6.05

4. kl tüdrukud
1. Andrea Ärmus             5.25
2. Jutta-Loviisa Juht       6.09
3. Triinu Loho                  7.30

4. kl poisid
1. Rasmus Saar            3.57
2. Henri Paomees         4.09
3. Reiko Mäeorg             4.14


5.–6. kl poisid 4 km
1. Aleks Lesk                  6b    19.38,0
2. Karl Kustav Kuning   5b    21.39,0
4. Hannes Kask             6b    21.50,0
5. Kaivo Välja                  6b    22.33,0
6. Reio Pihlas                 5A    26.11,0
5.–6. kl tütarlapsed 2 km
1. Maria Kirst             5A     09.45,0
2. Annika Õisnurm   6A    12.12,0
3. Lisette Riand        5A    12.52,0
4. Kai Koovisk           6B    13.40,0
5. Airike Kapp            5B    13.46,0
6. Hanna Klaar          5B    13.56,0

7.–9. kl tütarlapsed4 km
1. Eva Haavel            7A    19.10,0
2. Heleri Soe             7B    20.55,0
3. Keidi Õisnurm      8B    21.10,0
4.Maria Pihlak           7A    21.55,0 
5.Reelika Alba           8A    22.22,0  
6.Hanna Saagpakk  7A    24.27,0

7.–9. kl noormehed 6 km
1. Alvar Väli                  9B    26.28,0
2. Kristo Õunap          9B    26.29,0
3. Rando Oder            8A    27.17,0
4. Hans Olavi Vaher  7B    27.22,0
5. Johannes Rooso  7B    29.45,0
6. Karl Kesküla           9A    29.53,0

10.–12. kl neiud 6 km
1. Susanna Toplaan 11B    25.27,0
2. Eva- Maria Vaher   10C    28.12,0
3. Kaisa Kaldmäe      11A     29.08,0
4. Signe Toom            12B     30. 16,0
5. Kerli Mägi                10C     30.48,0
6. Liina Lepik              12B     31.11,0

10.–12. kl noormehed 10 km
1. Rimo Timm            11C    33.03,0
2. Janno Tilk               12B    35.26,0
3. Indrek Kabel           11B    39.49,0
4. Stenver Matt            11B    40.05,0
5. Gerrit Siiner            11B    40.32,0
6.Margus Sammelsaar 12B    41.16,0

Klassidevahelise arvestuse paremusjärjestus oli järgmine
(koht – klass – poiste punktid – tüdrukute punktid – punktid kokku):

1. 9B       75     134     209
2. 7B       60     110     170
3. 8B       32     118     150
4. 8A       75        74     149
5. 7A       82        52     134
6. 9A       23        87     110
7. 5A       62        29     91
8. 6B       35        50     85
9. 5B       40        34     74
10. 6A     16        31     47

10.–12. kl
1. 12B     146     176     322
2. 11B     183     130     313
3. 12C       92     157     249
4. 10C     152       90     242
5. 11A      144       84     228
6. 11C        34     177     211
7. 12A        90       83     173
8. 10B        69      72     141
9. 10A        71       21     92

Tänud õp Virge Treielile ja kõikidele algklassiõpetajatele algklassi suusapäeva korraldamise ja läbiviimise eest!

Margit Mägi, Aime Metsmaa ja Enn Laanemäe, suusavõistluse läbiviijad

TEADE

Saare maakonna koolinoorte murdmaasuusatamise meistrivõistlused Karujärvel on edasi lükatud külma ilma tõttu 2. märtsile.

Viimati uuendatud Esmaspäev, 21 Veebruar 2011 12:40  
Bänner


Bänner