Saaremaa Ühisgümnaasium

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

SÜG-Press 526

Saada link Prindi PDF

 


 

SÜG-Press

 


28. veebruar 2017 - Mida Juku ei õpi, seda Juhan ei tea - Number 526


KOLMAPÄEVAST PÜHAPÄEVANI

K  01.03   
15.30 Võõrkeelte ainekomisjoni koosolek

N  02.03   
16.00 Põhikooli mälumängu III voor
16.00 Väärikate Ülikool
18.30 Ö-Ülikool
18.00 toimub 1.d kl. lastevanemate koosolek

R  03.03   
10.00 Saksa keele olümpiaad põhikoolile
Inglise keele olümpiaad 8.-9. Klassidele
20.30 Gümnaasiumi LAN

L  04.03   
Bioloogiaolümpiaadi lõppvoor G
Kabaree linnarahvale

P  05.03   
Bioloogiaolümpiaadi lõppvoor G

E  06.03   
09.45 PK klassivanemate koosolek
10.45 G klassivanemate koosolek
14.00 Direktsiooni koosolek
Külas on sõbrad Jaapanist

T  07.03   
15.00 MK Õppealajuhatajate koosolek
16.00 Õpilasesinduse koosolek
17.00 Eelkool

K  08.03    
08.10-10.00 Mereohutus "Meri ja mina ka" 8. klassidele  ruum 104 

N  09.03 

R  10.03   
10.00 Matemaatika olümpiaad 4.-6. klassidele
14.00 Ujumise meistrivõistlused
19.00 Talvelõpu ball gümnaasiumile
Alo Mattiisenile pühendatud XXI üleriigiline koolinoorte vokaalansamblite konkurss

L  11.03  
Loodusteaduste olümpiaadi piirkonnavoor
Alo Mattiisenile pühendatud XXI üleriigiline koolinoorte vokaalansamblite konkurss
Eesti kirjanduse olümpiaadi lõppvoor Tartus

P  12.03   
Eesti kirjanduse olümpiaadi lõppvoor Tartus    

PEDAGOOGILISED KÕNELUSED

K  01.03    Ljuba Paju. Interaktiivsest õpiabist
N  02.03    Direktsiooni info
R  03.03    Iivi Jakobson. Uudiskirjandusest
E, 06.03    Viljar Aro
T  07.03    Kristi Aro. Muljeid Londonist
K  08.03    RAHVUSVAHELINE NAISTEPÄEV
N  09.03    Direktsiooni info
R  10.03    Diana Õun, Triin Vallsalu. Huvihariduse konverentsist

TÄNU TEGIJALE

Eesti keele ja kirjanduse ainekomisjon, Kersti Truverk, Eena Mark, Mari Ausmees, Riina Laanes, Anneli Meisterson, kõik esinejad — Eesti Vabariigi sünnipäeva aktuste suurepärase sujumise eest.
Liis Ojasaar, Marju Roberts — vahva pannkoogijooksu korraldamise eest.

KEVAD LONDONIS

Abikaasa Kristi 60-ndat sünnipäeva läksime tähistama Londonisse — ikkagi tema erialavaldkond. Ja koos laste ja lastelastega. Paljud küsisid, et miks mitte soojale maale ...
Mida vastata? Tundus mõistlik. Edasi-tagasi nelja lennukiga ja kõige sinna juurde kuuluvaga tundus kolmandale põlvkonnale praktilist eluõpetust andev. Pisiõpetusi oli ka edasises palju — kasvõi see, et pärast teeületust ei ole mõistlik uuesti valgusfoori nupule vajutada ... Suurtele mõjus eelkõige see, et alates taksojuhtidest ja lennusaatjatest olid kõik ääretult-vaimustavalt positiivsed ja naerusuised — ja nii kõikjal. Oleks meil ka koolis kõigil nii — naeratused ja abivalmidus üksteisele, oma õpilastele ja kogu päevale ja nii iga päev ...

Saime +12 kraadi hõlmad-lahti-sooja ja enamasti päikest. Nägime nii õitsvaid lumikellukesi, lastelaste jaoks arusaamatuid lillasid sinililli kui ka nartsisse ja keset linna kümneid õites mandlipuid. Eksootilisi palme ja palmilisi  oli   igal  pool  ja   ka  meie  reisikodu õues. Kevade hõngu lisasid ka linnulaul, pintsaklipslased ja lühikestes pükstes tänavajooksjad. Odav lääs — kütte eest ei pea maksma, sest kütta pole vaja ... Samas – paljudel majadel on kuulsat Londoni sudu tekitavad kümned-sajad korstnad — igale kaminale oma — nii ekstravajaduseks kui romantikaks ... Paljude majade katuseid „ilustavad“ ka terrassiputkad  — väga erinevad ja meie seadustega kindlasti mittelubatavad, aga õdusad. Saime esimese kevade kätte.

Veel muljeid — muidugi nn full english hommikusöögina ning fish and chips õhtuõllega; loodusmuuseumi dinosaurused, Hyde park`i kaunid-näljased luiged ja haned, tavaline metroo (versus Moskva); kõik tundus väiksem kui telekas nähtu ja liiklus oli kohutav — mitte ainult vasakpoolsus, aga ka ruumipuudus ... Kessingtoni palee järgne Diana mänguväljak jättis aga lastelastele kõige sügavama mulje ... Big Ben ja kõik muu teada olev oli ka alles. Päevapiletiga bussireis oli muidugi kõige ülevaatlikum — saame soovitada kõigile.

Parim asi oli siiski teater. Olen ka varem üks kord Londonis teatris käinud ja vaimustunud eelkõige tehnilisest teostusest. Seekord oli see veel kõrgemal tasemel — kahjuks Eestis selliseid võimalusi ei ole kogenud. Disney ALADDIN oli vaimustav Broadway muusikal Londonis — seekord Prince Edwardsi teatris. Häältekoosluse leiame ehk Eestist paremagi, aga peategelaseks džinniks kehastunud ameeriklane Trevor Dion Nicholas oli oma Londoni debüüdis lausa uskumatult vaimustav.

Lennujaama sõidutav taksojuht soovitas aga järgmisel korral võtta auto ja sõita pealinnast välja, sest tegelik Inglismaa on seal ja see pidavat olema maailma ilusaim paik. Sellisena teame ka oma Eestit — eriti siis, kui jõuame taas koju.

Sõitke ja vaadake maailma, siis hindate oma kodumaad veelgi rohkem. Ma armastan sind Eestimaa, Saaremaa, Kuressaare ja Ruhve – minu kodu.

Viljar Aro, koolijuht

PILDIKESI PANNKOOGIJOOKSULT

Täna joosti meie kooli ajaloos esimest korda võidu pannkooke hüpitades. Jooksurajal tuli vähemalt 5 korda pannkook õhku paisata.
Elevust jagus kogunisti kaheks vahetunniks Smile

Viimati uuendatud Teisipäev, 07 Märts 2017 11:44  
Bänner


Bänner