Saaremaa Ühisgümnaasium

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

SÜG-Press 522

Saada link Prindi PDF

 


 

SÜG-Press

 


31. jaanuar 2017 - Mida Juku ei õpi, seda Juhan ei tea - Number 522


KOLMAPÄEVAST LAUPÄEVANI

K  01.02   
14.00 Juhtkonna koosolek
15.30 Ainekomisjonide esimeeste koosolek
18.00  2.a klassi lastevanemate koosolek

N  02.02   
16.00 TÜ Väärikate Ülikool
18.30 Ö-Ülikool

R  03.02   
19.00   Kabaree
MK etlemise konkurss

L  04.02   
MK bioloogiaolümpiaad

P  05.02     

E  06.02   
09.45 PK Klassivanemate koosolekud
10.45 G Klassivanemate koosolekud
14.00 Direktsiooni koosolek
18.30 Hoolekogu

T  07.02   
09.00 MK matemaatikaolümpiaad
16.00 Õpilasesinduse koosolek
XII noorte LTP tantsurühmade I eelproov
XII noorte LTP I eelproov MUK-dele

K  08.02   
15.30 Klassijuhatajate nõupidamine

N  09.02   
16.00 Õpetajate mälumäng

R  10.02   
19.00 Kabaree linnarahvale
VAB etlemise konkurss

L  11.02   
12.00 Lingvistikaolümpiaadi eelvoor
20.00 Kabaree vilistlastele
VAB etlemise konkurss
MK ühiskonnaolümpiaad    

PEDAGOOGILISED KÕNELUSED

K  01.02    Erle Pulk. Muljeid Hispaaniast 2
N  02.02    Direktsiooni info
R  03.02    Triin Vallsalu. Hoolivatest väärtustest
E  06.02    Viljar Aro
T  07.02    Reet Lulla. Inglise keele kursustest
K  08.02    Merike Kuldsaar. Vihjamisi Hiina meditsiinist
N  09.02    Direktsiooni info
R  10.02    Anne Teigamägi. Praktikalt teooriale

TÄNU TEGIJALE

Arne Loorpuu — õpilaste väga hea juhenda¬mise eest piirkondlikuks füüsikaolümpiaadiks.
Liis Ojasaar, Reet Lulla, Marju Roberts, Anni Väli — õpilaste suurepärase juhendamise eest piirkondlikuks inglise keele olümpiaadiks.
Erle Pulk — õpilaste suurepärase ettevalmistuse eest saksa keele olümpiaadi maakonnavooruks.
Aina Seppel, Rita Ilves, Sirje Kreisman, Merle Prii — õpilaste suurepärase juhendamise eest piirkondlikuks emakeeleolümpiaadiks.

OSKA RÕÕMUSTADA

Kuna täna olen erinevatelt inimestelt päris mitu korda kuulnud lauseid, mis sisaldavad sõna „muretsema“, kuigi võiks õelda „uurida“, „küsida“, „analüüsida“, „otsustada“ jne, siis mõtlesin kirjutada rõõmustamisest.

On üks väga lihtne retsept, et end õnnelikuna tunda ja möödunud päevaga rahul olla:
- magasin hästi, nägin põnevaid unenägusid ja ärgates oli lumi maas;
- päris lahe oli hommikul autolt lund rookida;
- koolis kõik rõõmsalt teretasid (nagu ikka);
- direktsiooni koosolekul oli tunda ehedat kirglikkkust ...;
- 10.ab oli jätkuvalt koostööaldis;
- vaikse 11.c sain ka suhtlema;
- oli üks väga huvitav filosoofiline jutuajamine ühe koolikülalisega;
- sain perele tehtud kõigile maitsva õhtusöögi.

Nii võiks jätkata ja küllap jäi miskit ka kogemata vahele. Samas on mõistlik põneva ootusega mõelda ka eesseisvale:
- teisipäeval on ees huvitav kohtumine matemaatikaõpetajast meie kooli vilistlasega, kes tahaks meile tööle tulla;
- 10.ab-lt loodan õnnestunud kontrolltöid ja ka eelmise töö järeltöid;
- kolmapäeval analüüsime juhtkonnaga eelmise aasta tegemisi meie koolis;  
- juba neljapäeval näen-kuulen presidenti mitte läbi ekraani, vaid samas ruumis;
- ja reedel toimub samasugune kohtumine haridusministriga;
- huvitav on lugeda kümnendasse klassi tulla soovijate elektroonilisi avaldusi;
- nädalavahetusel saab maal taas puid saagida, saunas käia jne.

Taas võiks nii jätkata. Ikka see pooleldi täis või pooleldi tühja klaasi probleem e kes mida tähtsustab. Uskuge positiivsesse, tehke rõõmude revisjon päevast ja ehk suudate nii enese ja oma eluga rohkem rahul olla.

Ikka kõike kena — nii ööl kui päeval.

Viljar Aro, koolijuht

MAAKONDLIK FÜÜSIKAOLÜMPIAAD

Laupäeval, 28. jaanuaril toimus füüsikaolümpiaad, millel osalesid ka meie kooli õpilased.

Alljärgnevalt esikolmik ja meie õpilased esikümnes:

8. klass
1. Triinu-Liis Torri    Kärla PK
2. Samuel Arge    Kärla PK
3. Torm Vatsfeld
3. Kalev Kaasik

5. Vootele Mets

9. klass
1. Markus Kivi
2. Joosep Leemet    Kärla PK
3. Hardi Aun
3. Oskar Kivi

7. Steven Stepanov

10. klass
1. Anna Maria Süld
2. Danel Tiitma    Orissaare G
3. Sander Õispuu
3. Kristiina Veskimeister

5. Garel Muul
6. Margerite Mesila

11. klass
1. Karl Viik
2. Ott Kärner     Orissaare G
3. Silver Spitsõn
4. Eliise Šmuul

12. klass
1. Arne Ingalt    KG

Aitäh kõigile osalejatele ja õnne võitjatele!

Arne Loorpuu, füüsikaõpetaja

MAAKONDLIK INGLISE KEELE OLÜMPIAAD 10.-12. KLASSILE

Reedel, 27. jaanuaril toimus inglise keele olümpiaad, millel osalesid ka meie kooli õpilased.

Alljärgnevalt esikolmik ja meie õpilased esikümnes:

10. klass
1.-2. Annemai Sepp
1.-2. Liisa Veliste

3. Janely Rüdein    KG
4. Aile Saar
9. Petrik Saks

11. klass
1.-2. Emilia Rozenkron
1.-2. Mari Tiitson
3. Karl Viik

4.-5. Kai-Riin Eimre
6.-8. Kaupo Humal
6.-8. Karin Nuut
9. Silver Spitsõn

12. klass
1. Kristi Niit
2. Anna-Maria Lest

3. Brigita Tool    KG
4.-7. Jane Treima
10. Lilia Kivi

Saare maakonda sõidab esindama Kristi Niit 12.b klassist. Inglise keele olümpiaadi lõppvoor toimub Tallinnas 31. märtsil.

Aitäh kõigile osalejatele ja õnne võitjatele!

Liis Ojasaar, inglise keele õpetaja

SAKSA KEELE OLÜMPIAADI MAAKONNAVOOR

27. jaanuaril toimus gümnaasiumi saksa keele olümpiaadi maakonnavoor. Olümpiaadi tulemused olid järgmised:

1. koht Helina Leppik
2. – 3. koht Anneli Toomsalu

2. – 3. koht Karoliina Tammel KG
4. koht Helena Ellermaa

Täname osalejaid ja õnnitleme võitjaid!

Marek Schapel, õppealajuhataja

1.B MUUSEUMITUNNIS


Junga teadmiste kontroll: Mitu laeva on hukkunud Triigi lahes?
Pildil vasakult:  Janar Opp, Hugo Sarapuu, Aleksandra Ruttu, Vanessa Koppel, Jete-Mia Arge, Steven Mägi, Albert Birkenfeldt, Tristan Koppel

1.b klass osales Saaremaa Muuseumi poolt pakutavas muuseumitunnis, mis põhines näitusel “Meri annab, meri võtab“.  

Saime teada, miks on meri meile nii oluline ja mida vajalikku ta meile läbi aegade andnud on. Selgeks sai seegi, et meri võib vahel ka ohtlik olla. Näitusel oli väljas  kapten Tiit Jõgi valmistatud laevamudelid Triigi lahes uppunud laevadest. Tänu Kuressaare merepäästjatele sai näitusel uudistada merepäästjate uusimat varustust  ja  seda selgagi  proovida. Muuseumis oli sisse seatud noore kapteni kajut, kus saime mõistatusi lahendada.


Signaallippude- ja morsesõnumit lahendavad Albert Birkenfeldt, Vanessa Koppel ja Aleksandra Ruttu

Jaanuarikuu lõpuni ootab muuseum õpilaste joonistusi teemal „Kapteni pilt“. Joonistada ei tule mitte pilti kaptenist, vaid hoopis oma unistuste laevast. Otsustasime klassiga sellel võistlusel osaleda.


Nuputusülesandega tegelevad vasakult: Karl-Riko Saarkoppel ja Steven Mägi


Jete-Mia Arge ja Hugo Sarapuu on üles leidnud võrgukonksu ja kirjutavad vastust lehele

Marina Mäetalu

1. – 9. KLASSIDE II VEERANDI ÕPPETÖÖ KOKKUVÕTE

Õpilaste veerandihinnete kokkuvõte on järgmises tabelis:

Klass
Õpilasi
Õppeedu-
kus %

Kvaliteet %
Ainult viielisi
Autahvel
Kiita
Võlglasi
1.a
24
100,0
91,7
8
8
14
0
1.b
23
100,0
78,3
10
10
8
0
1.c
3
100,0
0,0
0
0
0
0
1.d
24
95,8
70,8
7
7
10
1
2.a
25
92,0
88,0
9
9
13
2
2.b
25
100,0
88,0
4
4
18
0
2.c
3
100,0
33,3
1
1
0
0
3.a
26
96,2
73,1
3
18
1
1
3.b
25
100,0
80,0
7
20
0
0
3.c
9
100,0
0,0
0
0
0
0
4.a
26
100,0
57,7
1
11
4
0
4.b
26
96,2
73,1
3
18
1
1
4.c
4
100,0
0,0
0
0
0
0
1. – 4. kokku
243
97,9
72,0
53
106
69
5
5.a
25
96,0
56,0
1
13
1
1
5.b
24
95,8
70,8
3
16
1
1
5.c
2
50,0
50,0
0
1
0
1
6.a
22
77,3
40,9
0
7
2
5
6.b
25
96,0
64,0
0
13
3
1
6.c
5
40,0
20,0
0
0
1
3
7.a
23
87,0
34,8
1
6
2
3
7.b
22
63,6
22,7
0
5
0
8
7.c/8.c
9
77,8
11,1
0
0
1
2
8.a
24
87,5
50,0
1
10
2
3
8.b
22
81,8
40,9
1
8
1
4
9.a
24
83,3
37,5
3
8
1
4
9.b
21
100,0
47,6
3
10
0
0
5. – 9. kokku
248
85,5
45,2
13
97
15
36
1. – 9. kokku
491
91,6
58,4
66
203
84
41
Eelmine õa
460
92,0
57,6
68
194
71
37

Õppenõukogu otsusega kantakse kooli autahvlile väga hea õppeedukuse eest (1. – 2. klassis ainult viielised; 3. – 9. klassis keskmine hinne 4,5 või üle selle, * õpilane on ainult viitele õppija):

1.a klass
Eudora Kask, Kerton Lokna, Andra-Liis Noor, Remi Ool, Isadora Rahumeel, Gert Silenok, Richard Toompuu, Elisabeth Villsaar

1.b klass

Jete-Mia Arge, Loore Birkenfeldt, Lenna Haandi, Krita Kilumets, Vanessa Koppel, Anna Paiste, Aleksandra Ruttu, Merit Soe, Helerin Viktoria Tüür, Mirell Õiemets

1.d klass
Linda-Liisa Babenko, Kaur Kalamees, Tuule Kiiker, Katarina Lember, Gregor Nõukas, Anna- Maria Prei, Birgit Raamat

2.a klass
Elenor East, Tuule Kalamees, Ron-Romek Kask, Lenna Koovisk, Lisette Milpak, Maribel Müürisepp, Rihanna Nõgu, Annabel Porss, Bianca Marie Rannama

2.b klass
Elsa Marie Kirs, Karola Kuldsaar, Luise Ling, Sofia Sevostjanov

2.c klass
Reio Mägi

3.a klass
Lissandra Pajunurm*, Rando Rand*, Kristin Sanne Õun*, Markus Marek Aavik, Henri End, Anett Kahju, Karl Peeter Kilumets, Loore Lee Kirss, Erik Kruut, Olivia Laidma, Roosi Muru, Eleanora Rahnik, Marie Loviise Siim, Neidi Sink, Meribel Soom, Karoliina Tamm, Henri Vaher, Aleksander Väin

3.b klass
Liset Isabel Karu*, Kristin Kasela*, Illimar Kirss*, Ulla Maripuu*, Jarno Mononen*, Kristiin Pulk*, Iris Tinno*, Grete Eliis Gutman, Gertrud Kirs, Eron Laak, Laur Erik Laine, Sten Erik Mägi, Gregor Pajussaar, Romet Raaper, Saskia Natalie Kukua Roberts, Maris Rüütel, Helena Tamleht, Maria Tiidus, Hanna Loore Vallik, Kaur Vesberg

4.a klass
Mareli Välja*, Martin Kirst, Anabel Lanna, Kevin Lempu, Emma Ling, Helena Lulla, Robin Maranik, Maria Merelaid, Helena Nõmm, Maribel Remmel, Gelin-Desire Soeson

4.b klass

Grete Gull*, Richard Keerd*, Karolina Lepik*, Loona-Maria Blank, Merili Haak, Eerik Heinmaa, Carmen Järvalt, Simona Kessel, Edvin Lõkov, Gregor Matt, Mia Maria Muul, Loreley Parkmann, Kristin Poopuu, Jaagup Rang, Marie Teras, Rasmus Tristan Vahenurm,  Katarina Vaher, Marten Vahter

5.a klass
Kristina Sõster*, Robin Keerd, Karmen Kundrats, Ats Lepamets, Gätlin Rauniste, Rickie Magnus Jojo Roberts, Romi Liise Roomets, Lisete Loviise Saagpakk, Raul Joaquin Seppel, Arabella Soolind, Triinu-Liis Toom, Lisete Vahu, Liisa Viljaste

5.b klass
Marisa McCourt*, Kirke Viik*, Karmen Viilup*, Rico Robert Alliksoon, Maria Heleen Kald, Artur Kuning, Ingel Helena Mägi, Kristiin Nelis, Heddi-Loore Ots, Freia Eva Peetersoo, Jan Erich Sarapuu, Carmen Zabellevitš, Anet Tõnus, Martti Vaska, Karro Vatsfeld, Vivian Viil

5.c klass
Romet-Markkos Rand

6.a klass
Brigite Hollo, Riti järveots, Iris Lidia Laine, Patrik Ool, Stella Raav, Janika Tasane, Neleriin Viljus

6.b klass
Katriin Aksalu, Karmen Ehanurm, Kariina Kasjanenko, Helen Kruuser, Jürgen Liiv, Katrin Lindmäe, Merit Matt, Artur Medri, Kirke Medri, Sten Normet Noor, Ermo Nõmm, Annabel Raun, Marie Eike Rebane

7.a klass
Martin Vesberg*, Siim Andres Himmist, Mihkel Keso, Annaliisa Lepik, Albert Leppik, Carl-Juhan Meri

7.b klass
Paula Aarnis, Emma Kirs, Voldemar Kirss, Cathrin Benita Poopuu, Krisse Pulk

8.a klass

Torm Vatsfeld*, Paul Antsaar, Markus Armus, Artur Johanson, Anni Kuuseok, Merili Mikku, Berit Porss, Kristel Soe, Kaisa Tiitson, Luise Vevers

8.b klass
Margit Valge*, Mariliis Albert, Jolana Kaljurand, Karmen-Kelsi Kruut, Triinu Eliise Põld, Karola Soe, Käthriin Steinberg, Sander Teras

9.a klass
Gendra Allikmaa*, Kätriin Käsper*, Marleen Vahu*, Huberta Karma, Katri Maripuu, Oliver Paljak, Martin Sepp, Jane Õunaid

9.b klass
Markus Kivi*, Feridee Sevostjanov*, Liisa Õunpuu*, Annabel Hansalu, Iris Kirs, Anu Kull, Sarah-Lisee Laipaik, Lisanna-Lee Leiman, Roosmarii Sarapuu, Kadri Tamleht.


Õppenõukogu avaldab kiitust hea õppeedukuse eest (1. – 2. klassis veerandihinded on neljad ja viied; 3. – 9. klassis veerandihinded on neljad ja viied, kuid keskmine on alla 4,5):


1.a klass
Kärt Alas, Kärt Drenkhan, Oliver-Sten Kivi, Sebastian Kuusk, Priidik Lepamets, Edward Lulla, Iko Muru, Carmen Padar, Greta Paju, Oskar Püüa, Lisette Steinberg, Anette Tagaküla, Herta Trei, Karmenete Usin

1.b klass
Johanna Altmets, Albert Birkenfeldt, Jesse Esna, Tristan Koppel, Mia Brit Kreos, Janar Opp, Hugo Sarapuu, Arthur Patrick Sääsk

1.d klass
Tomi Henry Lind, Karola Mets, Meriliis Nabi, Lootus Niit, Marin Ool, Raien Paur, Kerttu Põlluäär, Kennet Saar, Tiffany Šaukštelite, Norman Vikat

2.a klass
Kerten Bachman, Sebastian Blank, Eliise Heinmaa, Marten Kask, Robert Paul McCarthy, Aaron Metsniit, Kaisa Pilden, Hubert Spitsõn, Lukas Šmalko, Gerlin Toome, Markus Trei, Ingrid Vaher, Anette Vahštein

2.b klass
Elizabeth Kelder, Mattias Kobin, Liis Lutter, Anett- Merili Moring, Lysandra Muld, Liisa Nõmm, Grete Paju, Lisandra Parbus, Daniel Piht, Raul Pääsukene, Carlos Püüding, Oliise Saarlaid, Britta Truu, Siim Vatsfeld, Lars Ingmar Virveste, Anastasia Väin, Ragnar Õige + Jakob Mrabte (koduõõpel)

3.a klass
Steven Anto

4.a klass
Ott Andreas Jürisson,  Vesse Muru, Liina Talistu, Ragnar Tisler

4.b klass
Karl Ares Hommik

5.a klass

Karl Kaldjärv

5.b klass
Martin Truverk

6.a klass
Joosep Kobin, Laur Palijenko

6.b klass
Karmo Kalamees, Hilda Marie Loel, Kristofer Tiitson

6.c klass
Erik Leemet

7.a klass
Kert Tartes, Margo Väin

7.c/8.c klass
Cristella Truu

8.a klass
Kelly Kasjanenko, Eliisa Kirst

8.b klass
Kalev Kaasik

9.a klass
Mattias Rihvk

10. – 12. KL I POOLAASTA ÕPPETÖÖ KOKKUVÕTE

Õpilaste kursusehinnete kokkuvõte on järgmises tabelis:

Klass
Õpilasi
Õppeedu-
kus %

Kvaliteet %
Ainult viielisi
Autahvel
Kiita
Võlglasi
10.a
20
85,0
45,0
0
3
6
3
10.b
12
100,0
66,7
0
2
6
0
10.c
35
82,9
68,6
2
10
14
6
11.a
21
95,2
38,1
0
6
2
1
11.b
28
78,6
53,6
1
8
7
6
11.c
25
88,0
68,0
1
8
9
3
12.a
15
73,3
26,7
1
2
2
4
12.b
33
48,5
15,2
0
4
1
17
12.c
11
72,7
63,6
0
4
3
3
Kokku
200
78,5
48,5
5
47
50
43
Eelmine õa
205
67,3
36,6
2
44
31
67

Õppenõukogu otsusega kantakse kooli autahvlile väga hea õppeedukuse eest (keskmine hinne 4,5 või üle selle; * õpilane on ainult viitele õppija):

10.a klass
Maria Lisette Kallas, Aile Saar, Annemai Sepp

10.b klass
Katrin Kurvits, Lisette Nau

10.c klass
Diana Alt*, Karl Hendrik Tamkivi*, Viljar  Altermann, Jutta Loviisa Juht, Karl-Alder Kuivjõgi, Oliver Moring, Elo Nõmm, Emma Siigur, Anna-Maria Süld, Kristiina Veskimeister

11.a klass
Emma Maria Kalmus, Karl Kustav Kuning, Carlos Liiv, Ene-Liis Orb, Eliisa Saar, Liisbeth-Johanna Trei

11.b klass
Brita Laht*, Iiv Aavik, Airike Kapp, Hanna Klaar, Elery Lõhmus, Liisa Niit, Emilia Rozenkron, Kadi Riin Tanila, Mari Tiitson

11.c klass
Karl Viik*, Kaupo Humal, Rasmus Lepik, Rauno Põlluäär, Karen Saksakulm, Silver Spitsõn, Eliise Šmuul, Karel Äär

12.a klass
Britha Kuldsaar*, Reet Koppel, Anni Polding

12.b klass
Mari Kolk, Kerli Kuusk, Marie Naak, Jane Treima

12.c klass
Helena Ellermaa, Helina Koppel, Anita Mäetalu, Karita Süld

Õppenõukogu avaldab kiitust hea õppeedukuse eest (veerandihinded on neljad ja viied, kuid keskmine on alla 4,5):

10.a klass

Katarina Keerd, Kerman Keerd, Diana Magus, Karel Noormägi, Marleen Nõu, Liispet Viira

10.b klass
Maris Arge, Karmel Kikas, Aleks Lõbu, Kaisa Raaper, Sander Suurna, Andrea Ärmus

10.c klass
Artur Fredrik Alpstal, Triinu Jakson, Annika Luhaäär, Kärt Roost, Sander Truu, Mihkel Ait, Ida Johanna Loel, Mihkel Lõuk, Margerite Mesila, Mihkel Rasu, Jass Saarkoppel, Ly-Sandra Tohter, Sander Õispuu, Garel Muul?

11.a klass
Kristella Andres, Mart Truu

11.b klass
Sörel Haller, Karl Kadak, Oskar Kirs, Helina Magus, Kätrin Mändmaa, Johannes Treiel, Kristiine Õunpuu

11.c klass
Tõnis Antonov, Peeter Benjamin Anvelt, Marie-Elis Kuivjõgi, Paul-Mark Pihl, Kristo Püding, Artti Raasuke, Karl-Thomas Sepp,  Miikael Tuus, Pille Ülem

12.a klass
Helina Leppik; Maigret Mõru

12.b klass
Kristjan Rannaäär

12.c klass
Säde Leelo Simso, Anneli Toomsalu, Sten Vaher

Marek Schapel, õppealajuhataja

Viimati uuendatud Teisipäev, 21 Veebruar 2017 09:04  
Bänner


Bänner