Saaremaa Ühisgümnaasium

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

SÜG-Press 512

Saada link Prindi PDF

 


 

SÜG-Press

 


15. november 2016 - Mida Juku ei õpi, seda Juhan ei tea - Number 512


KOLMAPÄEVAST LAUPÄEVANI

K  16.11   
15.30 Tehnikanõukogu koosolek
13.00 MK Tulevikukompass Spordihoones
16.00 Nõukoja koosolek
MK algklasside elektrooniline viktoriin II voor (Täheke, Hea Laps)

N  17.11   
Noortekonverents „Lahe koolipäev 2016“ Tallinnas
Võluhääl, Orissaare
16.00 Väärikate Ülikool
18.30 Ö-Ülikool
MK algklasside elektrooniline viktoriin II voor (Täheke, Hea Laps)

R  18.11   
Võluhääl, Orissaare
MK algklasside elektrooniline viktoriin II voor (Täheke, Hea Laps)

L  19.11   
Võluhääl, Orissaare
Põhikooli ja gümnaasiumi väitluskonkurss I etapp

P  20.11   
Põhikooli ja gümnaasiumi väitluskonkurss I etapp

E  21.11   
10.45 Klassivanemate koosolekud
14.00 Direktsiooni koosolek

T  22.11   
16.00 Õpilasesinduse koosolek
16.00 Kadri-Mardi võrkpalliturniir G

K  23.11   
14.00 Juhtkonna koosolek

N  24.11   
16.00 Suur Jäljendusvaadend

R  25.11   
13.00 Saaremaa Miniteaduspäevad
Üleriigiline B.Alveri konkurss Tähetund Jõgeval
MK saksa keele ja inglise keele õpetajate koolitus-väljasõit Pärnusse

L  26.11   
Saaremaa Miniteaduspäevad
Füüsika lahtine võistlus
Üleriigiline B.Alveri konkurss Tähetund Jõgeval    

PEDAGOOGILISED KÕNELUSED

K  16.11    Monika Raudsik. Mõistmise jõud
N  17.11    Direktsiooni info
R  18.11    Triin Vallsalu. Tuleviku kompassist
E  21.11    Viljar Aro
T  22.11    Raili Tamm, Arne Loorpuu. Teadusteatrite festivalist
K  23.11    Marek Schapel. Rändekriis
N  24.11    Direktsiooni info
R  25.11    Indrek Peil. Miniteaduspäevad 10

TÄNAME TEGIJAT

Võõrkeelte ainesektsioon — väga põneva näituse eest I korrusel.
Koolivikkeri võistkond, huvijuhid Diana ja Triinu ning Jaanika Kask — I koha eest maakonna võistlusel.
Aime Metsmaa — maakonna rahvastepalli võistlustel saadud ilusate saavutuste eest.

KEELTE PAABEL

Andmebaasi Ethnologue.com andmetel kõneldakse maailmas praegu 7105 erinevat keelt. Neist 836 keelt on leitud Paapua Uus-Guineas, 707 aga tema läänenaabris Indoneesias. Ja Uus-Guinea saarel, mida need kaks riiki omavahel jagavad, kõneldakse kokku 1073 erinevat keelt. Kuskilt lugesin, et levinumate keelte TOP10 on: mandariinihiina, inglise, hindi+urdu, prantsuse, hispaania, araabia, vene, portugali, saksa ja bengali.

Mida siis peaks ühes väikeses Eestis õpilastele õpetama, et nad edasises elus hästi toime tuleksid ja arvestades ka regionaalset eripära e siin me elame? Võiks arvata, et see tähendaks täielikku keelte paabelit ja arvamuste paljusust.

Mida aga see „paabel“ õigupoolest tähendab? Piiblilegendi järgi rajas Paabeli linna Sinearimaale Eufrati jõe äärde pärast veeuputust vägev kütt Nimrod. Hiljem sai sellest Paabelimaa pealinn. Kui Paabeli riik võimsaks sai, muutusid selle elanikud uhkeks ning otsustasid ehitada taevasse ulatuva Paabeli torni. Seepeale segas Jumal ehitajate keeled, nii et need ühel päeval järsku enam üksteist ei mõistnud ning läksid laiali, jättes torniehituse katki; varem olid kõik kõnelnud sama keelt. Sellest loost pärineb kõnekujund Paabeli segadus.

Aga mida siis ikkagi koolis õpetada — 7105 ei ole just liiga väike arv? Aastaid tagasi olime haridusministeeriumi andmetel kõige rohkem erinevaid võõrkeeli õpetav kool Eestis. See oli aeg, kus ladina keel oli meie gümnaasiumi õppekavas ja ka rootsi keele õppijaid oli rohkem kui mõni. Traditsiooniliste inglise, vene, saksa ja prantsuse keele kõrval oleme õpetanud ka ladina, soome, rootsi ja araabia keelt ning aastakümneid tagasi ka kreeka keelt. Kuna õpilaste arv on vähenenud, siis mõistliku suurusega gruppe ei saa enam nii paljude valikutega teha. Hää oleks teha koostööd vähemasti oma linna koolidega. Nagu meil on olnud rootsi keele õppijaid KG-st, võiks õppida meie hiina keele huvilised seal. Plaanis on olnud ka hispaania ja/või itaalia keel. Kindlasti saaks koostööd teha ka Kuressaare Ametikooliga.

Reedel kohtusime Rootsi suursaadiku delegatsiooniga ja arutlesime rootsi keele võimaliku õpetamise üle meie koolis. Saatkonnal on tekkinud mõte, et kuna eriti just Lääne-Eestis on väga palju firmasid, mis on seotud just Rootsiga, ja ka ajalooliselt on seotus Rootsiga väga suur, siis võiks see olla mõistlik. Selle mõttega on haakunud juba ka mitmed koolid Läänemaal ja Pärnumaal. Seda enam, et oleme riigina end juba palju aastaid tituleerinud Põhjamaade hulka ning just Soome, Rootsi, Norra ja Taani on meie eeskujud olnud igas mõttes. Kõigi nende riikide peakeel on aga rootsi keel.

Lääne-Eesti investorkonsultant Sulev Alajõe tõdes Saarte Hääles kahetsusega, et Eestis õpitakse B- ja C-võõrkeelena liialt vene ja saksa keelt, see aga ei ole kõigile Eesti regioonidele kasulik. Tema arvates võiks Eestis olla rakendatud B-võõrkeelena regionaalne jaotus: läänes rootsi, põhjas soome, idas vene ja lõunas saksa keel. “Nii oleksime väikerahvana targalt end olulisimate keeltega varustanud. Mobiilse elukorralduse juures saab tööandja endale multikultuurse töötajaskonna komplekteerida,” arvas ta. Rääkisime temaga ka pikemalt — tõepoolest on meil riigi tasandil kõikvõimalikud sidemed Rootsiga oluliselt suuremad kui Venemaa, Saksamaa või Prantsusmaaga. Ja vähemasti praegu on meie sidemed Hiina, India, Hispaania ja Portugaliga üsna olematud. Mida toob tulevik?

Esialgne mõte on püüda alustada rootsi keele õpetamist  kasvõi  ühes  kuuenda  klassi grupis B-keelena ja gümnaasiumis soovijatele C-keelena. Saame näha, kuidas haakuvad lapsevanemad ja gümnasistid. Oli huvitav ja positiivne, et pärast rootslaste kohtumist gümnasistidega pöördusid minu poole üsna mitmed õpilased, kes soovisid rootsi keelt õppima hakata esimesel võimalusel. Ja ega eri riikide suursaadikuid just liiga palju meile sattunud ei ole ...

Viljar Aro, koolijuht
GÜMNAASIUMIASTME KADRI-MARDI TURNIIR

Gümnaasiumiastme  Kadri-Mardi võrkpallitur-niir toimub teisipäeval, 22. novembril 2016 algusega 16.00 Kuressaare Spordihoones.
Nimeline eelregistreerimine teha esmaspäevaks 21. nov. kell 15.00 õpetaja Aime Metsmaale.


KOOLIVIKKER

8. novembril toimus Leisi Keskkoolis maakondlik Koolivikker.
Koolivikker on koolidevaheline võistlus, kus mõõtu võetakse 2 voorus — mälumängus ja Kunstivikkeris.
Mälumängu teemad olid sellel aastal järgmised:
1. Valikulised ainealased küsimused (4. – 8. kl õpikud),
2. Meediaküsimused (Saarte Hääl 22. – 29. oktoober),
3. Silmaringiküsimused.
Kunstivikkeri teema oli seotud Merekultuuriaastaga ja hõlmas endas mereromantikat koos meres kihava eluga.

Pärast mälumängu ja Kustivikkerit toimus osalejatele tore orienteerumine koolimaja ümbruses, mis pakkus lusti kõigile.
Meie meeskond saavutas kokkuvõttes auhinnalise I koha.
SÜGi esindasid: Triinu-Liis Toom 5a, Albert-Johan Lepik 6a, Jürgen Liiv 6b, Voldemar Kirss 7b, Kaisa Tiitson 8a, Hedvig Saaretalu 8a, Margit Valge 8b, Liisa Õunpuu 9b

Päev oli kokkuvõttes pikk, kuid pakkus tegevust igal hetkel.
Järgmisel aastal korraldame Koolivikkeri võistluse meie, kuna olime sellel aastal võidukad.
Kohtumiseni SÜGis Smile

Huvijuht Triin Vallsalu

Kokkuvõte maakonna rahvastepallivõistlustest

Esmaspäeval, 7.novembril 2016 kogunesid Orissaare Spordihoonesse üle Saaremaa viie kooli tüdrukute ja 8 kooli poiste võistkonnad (Kuressaare Gümnaasiumist oli 2 võistkonda). Tüdrukud mängisid turniirisüsteemis kõik
omavahel läbi, poisid olid jagatud kahte alagruppi (A- 5 ja B- 4 liikmega).
Mängud olid kõik väga tasavägised. SÜG-i tüdrukud kohtusid kõige esimeses mängus Kuressaare Vanalinna kooli (eelmise aasta I koht) võistkonnaga. Esimese geimi võit tuli meile 4:3, teine geim läks vastastele 5:4. Kolmanda
otsustava geimi kaotasime 1:2 ja see määraski, et võistlustel saavutas KVK I koha, SÜG  sai II koha, kolmas Orissaare Gümnaasium, 4. Kärla Põhikool, 5. Valjala Põhikool.Saaremaa Ühisgümnaasiumi poisid mängisid viieses A alagrupis, võites kõik mängud.
Poolfinaalides kohtusid mõlema alagrupi kaks paremat. Võitjad mängisid I-II koha peale, kaotajad 3.-4.  koha  peale.  I- II  kohtumises tulid väljakule taas SÜG-i  ja Kuressaare Vanalinna Kooli poisid. Kui alagrupis meie poisid võitsid vastaseid, siis nüüd kasutasid nad teist taktikat ja neil õnnestus võita.

Kokkuvõttes oli poiste paremus järgmine: I KVK, II SÜG, III KG II võistkond, 4. Kärla Põhikool, 5.-6.OG ja Valjala PK, 7.-8. KG I ja Aste PK, 9. Kaali PK.Võistluse lõppedes toimus pidulik autasustamine, kus võistlejatele pandi kaela medalid.
Pääsesime edasi vabariiklikule piirkonnavõistlusele, mis toimub 18. novembril Kuressaares.
SÜG-i tüdrukute võistkonnas mängisid Mareli Välja, Gelin -Desire Soeson, Maribel Remmel (kapten), Anabel Lanna (kõik 4.a), Grete Gull 4.b, Triinu-Liis Toom 5.a, Ingel Helena Mägi ja Maria Heleen Kald 5.b.
Poiste võistkonnas mängisid Ron Sebastian Puiestee ja Kaur Vesberg 3.b, Martin Kirst ja Risto Tahk 4.a, Rasmus Tristan Vahenurm 4.b, Martin Truverk (kapten), Rico Robert Alliksoon ja Artur Kuning (kõik 5.b).
Õnnitlen võistlejaid ilusate tulemuste eest.

Õpilastega käis võistlustel kaasas kehalise kasvatuse õpetaja
Aime Metsmaa

GÜMNAASIUMIASTME KADRI-MARDI TURNIIR

Gümnaasiumiastme Kadri-Mardi võrkpallitur-niir toimub teisipäeval, 22. novembril 2016 algusega 16.00 Kuressaare Spordihoones.

Nimeline eelregistreerimine teha esmaspäevaks 21. nov. kell 15.00 õpetaja Aime Metsmaale.

KREEDO LAULULAAGER


4.-5.novembril pidas Kreedo Aste klubis maha oma esimese laululaagri.
Teadupärast toimub suvel noorte laulu- ja tantsupidu ning nende kui ka jõululaulude õppimiseks enam nö tavaajast ei jätku. Põhiliselt toimus töö partiide õppimisega, kuid sai ka laulude kooskõla ära testitud.
Õhtune aeg sisustati uute kümnendike ristimisega. Kreedo täieõiguslikeks liikmeteks said 14 uut lauljat 10. klassidest, kuid oli ka tulijaid mujalt: pesamuna Sten Normet on lausa 6. klassist ning mõned lisandusid ka 11.
klassist.Oli tore ja lõbus ning väga töine laager.

Kreedo elab hästi!

Dirigentide nimel Mari Ausmees


3.A KLASSI ISADEPÄEVA E-AJALEHT


„Ema, ma pakkusin täna bussis ühele tädile istet, aga tema keeldus,“ räägib Juku.
„Ja mis sina tegid?“
„Istusin isa sülle tagasi!“

Ilusat isadepäeva kõigi laste poolt!

Minu isa

Minu isa nimi on Mario.Ta on 37- aastane.Tal ei ole juukseid.Ta silmad on pruunid.Ta kulmud on normaalsed. Nina on pikk ja ilus. Kehaehitus on tugev, musklid on suured, sikspaki pole, aga ta on siiski väga tugev. Ta on väga töökas, usin, aus, hoolas, tubli jne. Minu isa ärritab see, kui ma valetan.Talle ei meeldi see, kui ma oma õde kiusan või löön. Minu isale teeb rõõmu see, kui ma  koolis hea hinde saan.Talle meeldib see, kui ma oma õega mängin või olen temaga hea.

Sinu Aleksander

Minu isa

Minu isa nimi on Marko. Ta on 31-aastane. Minu isa on pikk ja kõhn, minu isal on lühikesed juuksed. Ta silma värvus on rohekas-sinine, tal on natuke tedretähne. Tal ei ole eriti palju sünnimärke. Mu isal pole prille. Ta ei ole sihikindel .  Minu isa pole nõudlik, ta on abivalmis küll. Talle meeldib head teha, ta pole eriti kurb. Talle meeldib kogu aeg rõõmus olla, minu isa on usin ja töökas. Ta töökoht on Soomes, ta töötab ehitajana. Mu isal pole hobisid. Ükskord juhtus nii, et ta viis mind Vembutembu maale, mulle meeldis seal väga. Minu isal on lopsakad kulmud. Minu isal on suur nina ja ta huuled on peened. Ta kasv on keskmine, kehaehitus on tal sale ja jõuline. Minu isa ärritub siis, kui ta ei saa oma tahtmist, minu isale ei meeldi see, kui lapsed virisevad kogu aeg. Nalja sai, kui ta lubas, et ta tuleb mulle järgi, aga ta unustas ja läks sõbra juurde hoopis. Ükskord juhtus nii, et ta pidi minema maale, aga läks hoopis linna. Ta vaba aeg on, siis kui tuleb Saaremaale.

AnettMinu isa nimi on Tanel Leitalu. Mu isa on 32-aastane. Ta on väga seltskondlik inimene. Talle meeldib mängida pleisteisonit.

Tal on üsna väikesed juuksed. Prille tal ei ole. Töökoht onrelleborg. Hobisid tal ei ole. Talle meeldib olla kellegagi koos. Nädalavahetusel ta ehitab. Ta oskab kõiki töid.

DaanielSelline on Devoni isa Smile


Minu isa


Minu isa nimi on Anvar. Ta on 43- aastane. Ta on pikk, tal on lühikesed juuksed, ta on heledanahaline, tal on pruunikad silmad. Ta töötab palju, ta on alati väga rõõmus ja ta on usin. Minu isa töötab Soomes. Minu isa hobid on vabal ajal purjetamine ja sauna ehitamine. Ükskord juhtus nii, et kui me purjetamas käisime, oleks mu isa peaaegu kukkunud vette, aga ta hoidis ennast ja ta ei kukkunud. Mulle meeldib, kuidas isa minuga mängib.
Eriti vahva on see, kui me käisime mamma juures saunas ja minu isal polnud vahetusriideid kaasas. Minu isa ärritab, kui ma enda tuba korras ei hoia.
Ükskord juhtus nii, et me läksime mamma juurde külla. Issi tuli sinna palju hiljem, kuna ta oli Soomes tööl. Kui ma olin väike, armastas issi mind palju palju rohkem kui praegu. Kõige toredam oli see, kui issi läks vee peale purjetama,  siis emme ja venna läksid kaasa ja mina jäin üksinda koju. Minu isale meeldib, kui me oleme

koos terve perega. Minu isa rõõmustab, kui ma  tuba korras hoian. Minu isa töötab Soomes ja me   sõidame terve perega peale venna SOOME. Minu  isa teeb vabal ajal sauna ja varsti me saame SAUNAS käima hakata. Minu isa ärritab veel see, kui me Ronjaga kisame ja karjume. Öösel, kui kõik magavad, sööb issi meie eest kommid ära ja meile ei paku.

Minu isa on KÕIGE PAREM ISA MAAILMAS!!!!!!!!!!!

ELEANORA!


Minu isa


Minu  isa  nimi on Kalmer . Tal on pikad juuksed, need on musta värvi . Ta töötab maaklerina .
Ta on 40-aastane.  Ta vahel mängib minu xboxis . Vahel me käime jalutama .
Talle meeldib meie koeraga mängida . Talle meeldib reisida Tallinnasse .       
Talle meeldib kui ma tulen heade hinnetega koju .  Talle meeldib, kui ma palju õpin .  Talle meeldib õues sauna ehitada .  Minu isal on sinised silmad . Isal on lopsakad kulmud . Isa nina on sirge. Isal on näol kaks sünnimärki. Minu isa on väga usin .

Erik


Minu isa

Minu isa on 46-aastane. Tal on prillid. Tema töökoht on elektriinsenerina. Tal on hobiks erinevaid masinaid lahti teha ja vaadata, kuidas need ehitatud on. Temaga on lõbus jalkat mängida. Ta on pika kasvu.
Ükskord juhtus nii, et ta kaotas puldi ära ja mina leidsin selle ülesse.
Temaga on hästi äge peitust mängida.Tema kulmud on keskmised. Vabal ajal ta magab.Ta on jõuline.
Tal on pruuni värvi juuksed ja sinised silmad. Ta nimi on Margus. Ta on väga lõbus isa.

Henri Vaher, 9- aastaneMinu isa isadepäev

Minu isa nimi on Tarmo. Aga ta hüüd nimi on Tarts. Minu isa on 52-aastane.Ta on keskmist kasvu. Minu isa silmad on sinised. Ta on väga lahke. Ta on väga abivalmis. Ta sõidab siis maale, kui vaba aega on. Minu isale meeldib väga -väga tööd teha maal. Me kasvatasime tomateid suvel ja müüsime neid turul ja isa oli iga päev siis turul ka, kui ma ka olin. Issile meeldib väga tööd teha. Töökohta issil ei ole. Hobid on isal maal traktoriga sõita.

Henri End


Martini isa


Minu super isa

Minu isa nimi on Jaanus, ta on 52-aastane, ta välimus on nahk on pruuni värvi, ta juuksed on  sirged ja õhukesed. Tal on sinist värvi silmad, ta kulmud on lopsakad heledad.Ta nina on sirge ja väike, ta suu on peente huultega, tal on palju sünnimärke, ta kasv on jõuline ja jässakas. Ta iseloom on töökas, usin ja abivalmis. Ta hobi on teleka vaatamine ja ehitamine, ta töökoht on ehitamine Soomes.

Minu isa

Minu isa nimi on Riho. Ta on  39-a. Minu isa juuksed on tumepruunid ja lühikesed ning sirged. Silmad on tal hallid. Minu isa kulmud on peened ja tumedad. Tema nina on sirge ja suur. Minu isa huuled on lopsakad. Ta on sale, pikk ja jõuline. Minu isa on töökas, usin, rõõmsameelne, rahulik, abivalmis ja tähelepanelik. Minu isa ärritab, kui ma ei kuule sõna. Talle ei meeldi valetamine. Minu isa rõõmustab, kui ma koolis hea hinde saan. Talle meeldib süüa õhtul päts saja, karp moosi ja liiter piima.Nalja sai, kui isa puhus nätsumulli ja see lendas vastu auto akent.
Ükskord käisime isaga talvel maal õhtu hilja metsas lõket tegemas.

Sinu Rando ! !Arva ära, kelle isa olen mina? SmileKarl Eriku isa


Super isa

Minu isa nimi on Riho Kilumets. Minu isa on 49- aastane. Tal on lühikesed juuksed. Ta on töökas, abivalmis, jõuline, nõudlik, tähelepanelik,usin. Minu isa töötab kalakasvatuses. Minu isa puhkab diivanil vabal ajal.
Ükskord juhtus nii, et me käisime isaga jahil ja ma jäin vahepeal magama.
Mulle meeldib, kuidas isa kulmusid kergitab - see on lahe nagu. Eriti vahva on isaga korvpalli mängida. Ta hobid on korvpall , tennis, võrkpall. Mu isal on tumedad kulmud, sinised silmad, juuksed lühikesed, juuksed tumedad.

Karl Peeter

Minu isa


Minu isa nimi on Urmas. Minu isa on pikka kasvu.  Minu isa kulmud on kolmnurksed ja ta nina on sirge. Minu isa huuled on lopsakad.  Minu isa näol ei ole sünnimärke ja tedretähne. Minu isa on väga jõuline.  Minu isa on väga töökas, rõõmsameelne, abivalmis ja tähelepanelik. Minu isa ärritab see, kui minu tuba on sassis või kui mul pole õpitud. Minu isa rõõmustab see, kui toad on korras või kui me ta sõna kuulame. Nalja sai siis, kui isa ja minu onu  salati sõda tegid. Ükskord kui  isa mind lasteaeda viis ja me koju läksime, mängisime me lumesõda ja ma kukkusin lume sisse ja isa ei leidnud mind üles.    

Karoliina


MINU PAPS


Minu isa nimi on Vaido. Ta on 43-aastane. Ta on pikka kasvu, tal on pruuni värvi juuksed, sinakad silmad. Ta on töökas, sihikindel, nõudlik, abivalmis, rõõmus, usin. Ta töötab asutuses nimega AS Mobekis müügidirektorina. Kui mu isa tööd ei tee, siis on ta maal. Mulle meeldib, kui mu isa mind tagurpidi jalgadest kinni hoiab. Eriti vahva on, kui ta naerab. Ükskord juhtus nii, et ma lasin oma isast täpsemalt vibuga ja mu isa ehmus ära.

Kristin Sanne Õun!


Minu vahva paps


Minu isa nimi on Tanel. Ta on 34-aastane.  Ta on natuke tumeda nahaga. Ta on pikka kasvu, tal on lühikesed juuksed ja need on hallikas- pruunikad. Tal on hallikas - sinakad silmad, tal on lopsakad kulmud, sirge nina, lopsakad huuled, sünnimärgid, kasvu poolest on ta päris sale ja jõuline, iseloomu poolest on ta väga töökas, usin, rõõmsameelne, abivalmis ja tähelepanelik. Ta on hea isa, sest ta  tahab kogu aeg appi tulla, kui abi on vaja ja lisaks sellele on ta ka veel väga rõõmus. Ja talle meeldib minuga lauamänge mängida. Minu jaoks on ta parim isa maailmas ja ma ei tahaks ühtki teist isa peale minu isa maailmas saada.  Mul meeldib temaga kõige rohkem saunas käia. Ta hobideks on surfamine ja minuga mängimine. Ükskord juhtus nii, et kui me läksime rulluisutama, siis me oleks koos peaaegu kukkunud, kuna ma tulin talle suure hooga sülle.  Me käisime suvel augustikuus Vembutembu maal. Seal oli nii lõbus: Loore sõitis rongi ja hobuse karuselliga, aga mina hüppasin batuudil, sõitsin kardiga, sõitsin aateveega  ja  autode  motikatega,  siis  käisime veel emaga ujumas, aga vesi oli seal päris külm. Isa mängis seal golfi, Loore sõitis väikeste aateveedega, hüppasime Loorega ka batuudil, siis käisin veel seikluspargis ja karussellil.
Isa ärritub, kui tal on midagi kadunud või meie Loorega ei kuula sõna. Talle ei meeldi, kui ta peab minuga öösel õppima. Teda rõõmustab see, kui me Loorega oskame koos mängida nii, et Loore ei kisa.  Talle meeldib, kui kõik on korras ja keegi ei kisa ega karju ja ei vaidle.

Lissandra

MINU ISA ON PARIM

Minu isa nimi on Kalle, ta on 40- aastane. Ta on keskmise kasvuga, juuksed on mu isal  pruunid ja keskmised, tal on helesinist värvi silmad, normaalses kohas on silma paigutus, mu isal ei ole tedretähne, aga tal on sünnimärgid, mu isa kulmud on lopsakad musta värvi, mu isa on väga töökas. Minu isa nina on sirge. Kulmud on mu isal lopsakad ja need on musta värvi. Isal on ka lopsakad huuled, need on natuke paksud ja tal on habe ka. Isa on jässakas, jõuline, iseseisev. Isa on töökas, usin, rõõmsameelne, rahulik, abivalmis, tähelepanelik. Minu isa ärritab see, kui ma nutan või jonnin.

Minu isale ei meeldi, kui ta peab kauem tööl olema. Minu isa rõõmustab, see kui mul on varem õpitud. Mu isale meeldib see, kui mu pere on terve.
Nalja sai, kui isa andis mulle õnge kätte ja ta arvas, et ma ei saa kala, aga tegelikult sain terve haugi.

Ükskord oli nii, et me läksime isaga matkama talvel, siis me sõime teepeal kõik võileivad ära, mis emme tegi, aga pärasteks jäi ka. Me nägime nii  suurt puuseent. Me hakkasime kohe naerma, sest see oli ühest kõrge  teisest madal. Minu isale meeldib see, kui ta pole üksi.

Ta on väga SIHIKINDEL, väga nõudlik, ta töötab Hondas juhatajana. Ta tegeleb vabal ajal sellega, et teeb mingeid asju näiteks: kassi turnimiskoht või pani garaažis tule põlema, kuigi see oli vist 3 aastat pime olnud.
Ükskord juhtus nii, et me läksime koos sauna ja isa pani väga väga kaua kuumust juurde ja ma läksin kohe ära. Mulle meeldib issi sellepärast ,et ta on nii lõbus. Eriti vahva oli see, kui isa tahtis Findusest oma mootorratta nahaks teha. Muidu

oleks pidanud maksma 500 eurot. Tegelt ta tegi nalja !!

SINU TÜTAR: Loore Lee Kirss!!


Minu issi

Minu isa nimi on Karel Siim.  Minu isa vanus on 33.  Minu isa on väga töökas,abivalmis ja heatahtlik.Minu isal on pruunid silmad ja ta on veel väga tähelepanelik.

Ükskord juhtus nii, et me läksime lennukisse ja söime terve aja lutsukommi. Mulle meeldib see, et ta on nii lõbus ja heatahtlik. Ta käib tööl Nasva sadamas.

Hobideks on naermine ja kokkamine. Kulmud ja huuled on tal peenikesed. Tal on pruunid säravad silmad ja. sirged juuksed.

Nalja sai, kui me mängisime Monopoli ja mina võitsin, ma mängisin seda esimest korda.  Kõige toredam oli, kui me mängisime lendava taldrikuga ja mina viskasin kogu aeg mööda, siis ta jooksisikka ja ikka edasi ja tagasi see oli nii naljakas.

Ma nii nii nii nii väga armastan enda väga kallist isa ! ! ! !

Marie


Minu isa

Minu isa nimi on Marek. Ta on 32-aastane. Ta ei kanna prille. Ta on väga töökas. Ta silmad on pruunid. Ta juuksed on lühikesed ja musta värvi. Ta on ehitaja. Ükskord juhtus nii, et me käisime isaga kalal ja ei saanud ühtegi kala. Isa mängib sama arvutimängu, mis mina mängin. Ta lemmiktoit on tommisupp. Ta käis kunagi jõusaalis ja praegu on ta kogu aeg maal ja vahest käib linnas.
Tal on lopsakad kulmud. Tal ei ole tedratähne.

Markus Marek


Minu isa nimi on Priit. Ta on pika kasvu, tugev, pruunid juuksed ja pruunide silmadega.
Mu isa on väga sportlik, ta tegeleb purjetamise, jooksmisega , suusatamisega ja ujumisega.
Ükskord juhtus niiviisi, et mu isa tahtis meile näidata  midagi,  aga  siis  me  jäime  kinni.  Isa

kutsus neli  sõpra ja me saimegi minema. Kuigi me jäime pärast haigeks.
Hobid on jahiga purjetamine. Ükskord juhtus nii, et isa sõitis vett täis kraavi.
Mulle meeldib, kuidas isa autot juhib. Eriti  vahva on siis, kui  isa minuga palli mängib.

Mart


MINU ISA

Minu isa nimi on  Tarvo. Ta on 43- aastane. Minu isa  välimus on väga kena. Silma värv on hall. Tema  kulmud on peenikesed. Tema nina on sirge. Tal on lühikesed hallid juuksed. Tal on naljakas iseloom.  Ta kõdistab mind hommikuti  ülesse, kui ma ei ärka. Ükskord juhtus  nii, et ma pidin lugema SIPSIKUT,  aga ma olin juba lõpu pool, kui isa ütles, et ma ei jõua seda loetud, aga siis tuli minu ema ja ütles, et me läheme spaase, aga ma ei jõudnud raamatut läbi lugeda, aga ma lugesin kiiremini ja jõudsin raamatu läbi, siis läksingi spaase õhtul.  SEE OLI KÕIGE NALJAKAM  ÕHTU ÜLDSE.

MARTA


MINU MAAILMA PARIM ISA


Minu isa nimi on Marko Siinvert. Ta on 40- aastane. Ta on pikka kasvu, tal on ilusad pruunid juuksed. Tal on ilusad silmad. Ta on alati töökas, abivalmis, rõõmus, naljakas, heatahtlik, usin, sihikindel. Ta töötab EBC ta ehitab seal. Minu isal polegi eriti aega, aga ta ehitab kui me maale lähme. Ükskord juhtus nii, et me tahtsime minna rallit vaatama, aga meile tulid külalised ja me läksime külalistega koos. Mulle meeldib, kuidas isa tööd teeb. Tal on väga palju asju meisterdatud. Eriti vahva on see, et ta on alati NALJAKAS ja LÕBUS.

SINU ARMAS TÜTAR MERIBEL

Minu issi


Minu isa nimi on Madis.  Minu isa on 43-aastane. Minu isa on pikka kasvu, tal on lühikesed juuksed.  Minu isa on töökas ja usin. Tal on sirged juuksed. Minu isa töötab ehitajana. Minu isa hobi on jahindus. Meil on kodus väga palju sarvi ja me müüme neid. Meile meeldib koos autoga sõita. Ta on väga tore ja armas isa.

NeidiMINU SUPER VINGE PAPSMINU ISA NIMI ON TARMO . TA ON 45- AASTANE. TA JUUKSED ON 7 CM PIKAD NING NEED ON PRUUNI VÄRVI. TEDRETÄHNE ON TAL AGA SUHT VÄHE. SAMA ASI ON KA SÜNNIMÄRKIDEGA. PRILLE TA EI KANNA. TA ON NII USIN. SELLEPÄRAST ET TA TÖÖTAB EHITUSMEHENA, ABISTAB MEIE KODU EHK TEEB HOOVI KORDA JA MÕNIKORD.

ÜKSKORD JUHTUS NII, ET ISA TEGI PLAANIKS JOOKSMAS HAKATA KÄIMA. MULLE MEELDIB, KUI ISA JÕUAB MINUGA KA VAHEL MÄNGIDA. ERITI VAHA ON SEE, KUI RATTAGA SÕITMA LÄKSIME.

OLIVIA LAIDMA

MINU ISA

Minu isa nimi on Raul, ta on 41-aastane. Tal on mustad juuksed ja ta on töökas ja kõhn. Mulle meeldib, kuidas ta süüa teeb. Minu isal on rohelised silmad, minu isa  on tähelepanelik. Isa mängib minuga malet. Minu isa töötab Kaarmal. Ma käisin isaga rallil. Hobideks on - käib minuga jalgpalli mängimas. Ma armastan oma ISA!

ROBERT KIVI!

Maailma parim isaMinu isa nimi on Neeme Muru.

Issi on 42- aastane. Ta on keskmise pikkusega, juuksed on tal lühikesed ja segavärvilised ning ta on siniste silmadega. Nina on minu isal suhteliselt sirge ja suht suur. Huuled on tal musuhuuled. Ta on parajalt paks mees oma parimais aastates. Ta töötab Baltik Wortpaotsis. Ta on mõnikord usin, vahest rahulik ja abivalmis. Mu isale meeldib ehitada ja kanuuga sõita. Ükskord juhtus nii, et meil jooksid lambad kodust ära ja me läksime neid viljaämbriga ära tooma. Kui issil on vaba aega, käib ta lammaste ja hobuste juures. Eriti vahva on siis, kui me saunas käime.  Mulle meeldib, kuidas issi traktoriga sõidab. Ta on super hea isa.

RoosiMinu isa nimi on Sven. Ma täpselt ei tea mis mu isa vanus on. Mu isa on töökas. Minu isa silmad on sinised. Minu isa juuksed on  lühikesed. Minu isal ei ole tedre märke. Mu isal ei ole prille. Mu isa on töökas. Minu isa on rõõmus.

STVEN ANTOLehe koostamise suur abiline
Margit Mägi

Viimati uuendatud Teisipäev, 21 Veebruar 2017 09:06  
Bänner


Bänner