Saaremaa Ühisgümnaasium 1865-2021

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

SÜG-Press 493

Saada link Prindi PDF

 

SÜG-Press

 


5. aprill 2016 - Mida Juku ei õpi, seda Juhan ei tea - Number 493KOLMAPÄEVAST PÜHAPÄEVANI

K  06.04   
09.00 Autahvli pildistamine
14.00 Juhtkonna koosolek
16.00 Võõrkeelte ainekomisjoni koosolek
17.00 SÜG vs KG võrkpallis

N  07.04

R  08.04   
19.00 MK Abiturientide Ball
12.00 VAB algklasside elektrooniline viktoriin FINAAL (Täheke, Hea Laps) SÜG
14.00 Kiirmale meistrivõistlused 5.-9. klassidele
VAB G teatrifestival Rakveres

L  09.04   
09.00 kooli 1.-4. kl malevõistlused
VAB G teatrifestival Rakveres

P  10.04   
VAB G teatrifestival Rakveres

E  11.04   
10.45 Klassivanemate koosolekud
14.00 Direktsiooni koosolek
18.00 Kooli Laululind

T  12.04   
09.00 Loovtööde kaitsmine
16.00 Õpilasesinduse koosolek
MK Põhikoolide näitemängupäev

K  13.04   
15.30 Klassijuhatajate nõupidamine

N  14.04   
16.00 Põhikooli mälumäng IV voor
Koolifilm
MK tasemetöö eesti keeles 11. kl.

R  15.04   
18.30 SÜG-Alternatiiv
MK Õpilaste omaloominguliste
Tantsu- ja võimlemiskavade konkurss Vanalinna koolis
Kuressaare Laululind 2016
VAB gümnasistide väitlus III etapp

L  16.04   
VAB vendade Liivide konkurss
VAB gümnasistide väitlus III etapp
Poistekooride ja noorte meeskooride võistulaulmine Tallinnas

P  17.04   
VAB gümnasistide väitlus III etapp    

PEDAGOOGILISED KÕNELUSED

K  06.04    Triin Vallsalu. RIPSiga Soomes
N  07.04    Direktsiooni info
R  08.04    Riina Laanes. Mis on Bali?
E  10.04    Viljar Aro
T  11.04    Madli Mikli, Marina Mäetalu. Haridustehnoloogia õpingutest
K  12.04    Janika Kask. KUHI kunstihariduse ideed
N  13.04    Direktsiooni info
R  14.04    Irena Sink, Ruta Kelt. Mängiv noor on õppiv noor

DIREKTSIOONI KIITUS

Urmas Kiil — õpilase suurepärase juhendamise eest vabariiklikuks ajaloo-olümpiaadiks.
Merle Prii — õpilase väga hea juhendamise eest Sten Roosi muinasjutuvõistluseks.
Aime Metsmaa — õpilaste väga hea juhendamise eest Saaremaa koolinoorte meistrivõistlusteks võrkpallis.
Rita Ilves — maakondliku vendade Liivide etluskonkursi sujuva korraldamise ja õpilaste suurepärase juhendamise eest.

PLANEERIMINE ON OLULINE

Eksamite aeg üha läheneb ja kindlasti võib see tekitada hirmu — et kuidas ma jõuan ja kuidas hakkama saan. Üks võlusõna on kahtlemata „planeerimine“, kusjuures oluline on just paindlik planeerimine. See tähendab eelkõige, et nurjumine tuleb planeerida juba plaani sisse. Inimese teeb ju õnnetuks eeldus, et kõik läheb hästi — pidevalt saab aga rõõmustada, kui arvad, et kõik läheb halvasti. Me kasvame siis, kui meis tekib arusaam, et asjad lähevad halvasti selleks, et meil paremini hakkaks minema. Me peame murduma selleks, et saada tugevamaks.

Parim viis teha asju vähemasti poole paremini, on kirjutada üles kõik tähtsam, mida pead homme (või eksamiteks) tegema. Edasi tuleb need nummerdada tähtsuse järjekorras ja siis kõik järjest ära teha, aga nii, et iga järgmise asjaga alustad alles siis, kui eelmine on valmis. Iga muu süsteem või süsteemitus annab kindlasti halvema tulemuse. Kui nii planeerid iga päeva ja seega kogu nädalat ja niimoodi ka kuid, siis pole võimalik saada läbikukkujaks. Ja see on universaalne seadus — niimoodi mõeldes saad efektiivsemalt ka kevadisi aiatöid teha, korterit remontida ja üldse elada.

Arukat planeerimist soovides
Viljar Aro, koolijuht

MAAKONDLIK VENDADE LIIVIDE LUULEKONKURSS

Täna toimus meie koolis maakondlik vendade Liivide konkurss. Kokku tuli üksteisest mõõtu võtma 17 õpilast Saaremaa ühisgümnaasiumist, Kuressaare gümnaasiumist, Vanalinna koolist, Orissaarest, Muhust ja Kihelkonnalt.


Meeri Martinson, Martin Jõgi, Teele Tilts, Kirke Medri, Katrin Kurvits, Raina Kolk, Ekke Kaarel Rand, pildilt puudub Gert Tammel

Tulemused said järgmised:

Grand Prix ja publiku lemmik

Teele Tilts, SÜG (juh Rita Ilves)

Laureaadid
Katrin Kurvits, Kihelkonna kool (juh Anu Liik)
Raina Kolk, Vanalinna kool (juh Kadi Tänav)
Meeri Martinson, KG (juh Eve Tuisk)

Eripreemiad
Ekke Kaarel Rand, SÜG (juh Rita Ilves)
Martin Jõgi, Orissaare G (juh Maret Aardam)

Žürii tänab
Gert Tammel, KG (juh Marit Tarkin)
Kirke Medri, SÜG (juh Rita Ilves)

Žürii koosseisu kuulusid Anneli Tarkmeel, Iivi Vikat, Vaido Luks, Joosep Aru ja Anna-Liisa Õispuu

SÜGPress

STEN ROOSI MUINASJUTUVÕISTLUS

2. aprillil autasustati Tallinna raekojas tublisid Sten Roosi muinasjutuvõistlusest osavõtjaid. Tänavusel aastal, mil võistlus toimub 24. korda, oli osavõtjaid rekordiliselt — 451, siit ka suur auhinnasaajate hulk, autasustamisele kutsuti kogunisti 49 last. Meie koolist pääses auhinnatute hulka Elise-Maria Trei 6.a klassist looga „Kui ma oleksin kööginuga“.

Kui ma oleksin kööginuga


Kui ma oleksin kööginuga, siis ma oleksin valget värvi ja käepideme osa oleks lilleline. Ma oleksin väike, aga terav. Selleks, et ma kogu aeg terav oleksin, tuleks mind muidugi ka teritada.

Kööginoana meeldib mulle eriti jõulukuu, sest köök on pidevalt imelisi lõhnu täis. Kõige rohkem armastan ma aga piprkoogitainast nuusutada, maitsta ja voolida. Mmm... teha väikeseid täkkeid karukeste vürtsikatesse kõrvadesse! Lõigata inglite magusaid kleidiääri! Kui minu töö on tehtud, puistab ema piparkookidele armsaid krimpsus rosinaid. Viimastel aastatel läheb mind piparkoogiteo juures aga järjest vähem tarvis, sest Koduextrast kolisid kööki sihvakad piparkoogivormidest ilueedid. Kuidas nad küll mind mõnitavad, näägutavad, et minu lõigatud küpsetised on lopergused ja näevad totrad välja. Nende kaasabil väljuvad ahjust aga ehtsad meistriteosed: siledad ja sihvakad sabatähed, rahulolevalt paksud põrsad. Nii on ka pererahvas hakanud mind aina vähem piparkoogitegemisse kaasama. Aga mulle maitseb see tainas ju nii väga! Mulle jäävad vaid ööd, kui rampväsinud vormirahvas ja perekond õndsat und magavad. Kuu valgustab ribikardinate vahelt õrnalt kööki ja mina hüppan sipsti! sahtlist välja. Avan ettevaatlikult külmikuukse, hüppan piparkoogitaina kaissu ja hakkan teda rõõmsal ilmel näkitsema. Kui kõht saab täis, jään mõnusasti sinnasamasse magama. Hommikul küsib ema lastelt rangelt, kes on öösel tainast söömas käinud ja tagatipuks noa külmkappi jätnud. Mind ei oska keegi kahtlustada.

Kui hea on olla väike lilleline kööginuga!

SÜGPress

NOORMOOD 2016 PÄRNUSPärnu Uue Kunsti Muuseumis toimus laupäeva õhtul, 26. märtsil üleriigilise noorte moedisainerite konkursi Noormood finaal-show. Saaremaalt oli kaks kollektsiooni: üks vanemas ja teine nooremas vanuseastmes. Kuna Saaremaal sellist üritust sel aastal pole, kuid Jonnal oli kollektsioon juba välja mõeldud, otsustasimegi selle konkursi kasuks. Eelnevalt tuli veel modellid valida, leida sobiv muusika, harjutada laval liikumist ja kõik see koos toimima panna. Üritusel osalesime esimest korda, seega oli kõik huvitav ja põnev. Olime nooremas (põhikool) vanuseastmes ja selgus, et Jonna  on ka kõige noorem disainer seal. Kui me kunstimuuesumi majja jõudsime, tundus, et kõik teised modellid olid meist suuremad ning vanemad ja vaatasid meid veidi imestunult, aga meid see ei häirinud. Panime ennast valmis, tegime proovi ja teadsime, et saame hakkama. Enne etteastet  lava taga siiski meil jalad värisesid ja pabistasime, aga peale laval käiku olime endaga rahul ja rõõmsad, mõned tahtsid isegi uuesti lavale minna. Me ei oodanud, et seal mingi koha saame, läksime kogemusi saama, kuid autasustamise ajal olime siiski ärevuses. Algul anti kõikidele disaineritele tänukirjad, siis tulid eripreemiad. Meie kõige väiksem modell, Georg Paomees sai parima meesmodelli eripreemia ja seal teatati, et ta on kõige noorem meesmodell, kes sellise eripreemia sellel üritusel on saanud. Meie kollektsioon sai ka publiku lemmiku tiitli. Ja siis tuli aeg parimad välja kuulutada ning kui öeldi: „Noorema vanuseastme võitja ...“ , siis kõik meie modellid hoidsid kätest kinni ja palusime, et see oleks meie kollektsioon. Peale hetkelist pausi teatati, et võitja on Jonna Mononen „Natural“, me olime väga õnnelikud, hüppasime ja kargasime seal ning siis kutsuti mõlema vanuseastme võitjad veelkord lavale oma kollektsiooni näitama.

Pärast praamil tähistasime rõõmuga ja naeruga oma võitu. Kollektsiooni modellid olid Georg Paomees 3.A, Jacqueline Putnik 4.B, Liisa Tõll 6.B, Marleen Mai 6.B, Kärt Loodus 6.A ja Gabriele Ader 7.A,  disainer  Jonna Mononen 6.B.

Liisa Tõll, 6.B klass


JÄRJEKORDSED VÕITJAD SELGUNUD

Teisipäeval, 29. märtsil 2016 toimusid Kuressaare spordihoones Saaremaa koolinoorte meistrivõistlused võrkpallis 7.-9. klassi tütarlastele ja poeglastele peale tunde. Esimesena mängisid tüdrukud. KG õnnestus võita meie neide kahes geimis. Saaremaa ühisgümnaasiumi neiud said II koha.


Võistkonnas mängisid Anu Kull, Carmen Electra Pirn, Marilis Remmel (kõik 8.b-st), Kätriin Käsper, Huberta Karma ja Gendra Allikmaa (kõik 8.a-st), Elo Nõmm 9.b ning Karola Soe 7.b.

SÜG-i poisid kohtusid algul Kuressaare Gümnaasiumi poistega. Kindla juhtimisega võideti mõlemad geimid ja saavutati võit kogu mängu üle. Vahepeal olid Leisi KK poisid linna jõudnud ja mängisid järgmisena KG poiste võistkonnaga. Leisi võitis mängu. Viimases mängus kohtusid SÜG ja Leisi KK. Siin saavutasime jälle kindla 2:0 võidu ja olime kogu turniiri võitnud. Pärast võistlust toimus autasustamine, kus pandi kaela meistrimedalid ja anti üle võidukarikas. SÜG -i poiste võistkonnas mängisid Oskar Kivi, Robin Alba, Hardi Aun  ja Randel Sepp 8.b-st, Kaarel Vokk 7.a, Andres Sui ja Andre Koppel 7.b-st ning Laur Palijenko 5.a-st.Õnnitlen võitjaid ja tänan ilusa mängu eest kõiki võistlejaid!

Õpilastega käis võistlustel Aime Metsmaa, kehalise kasvatuse ainekomisjoni esimees


OMALOOMINGU LEIUNURK

4.A klass on hakkama saanud toredate lihavõtte- ja viltimistöödega. Rohkem pilte leiab almanahhist.


autoriks Kristina Sõster


autoriks Lisete Loviise Saagpakk
NUHKUR NAHISTAB

Siinses rubriigis anname teile lahendada ühe ülesande. Kes esimesena toimetab õige vastuse õp Merle Prii kätte ( See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. ), siis teda ootab pisikene üllatus!

Eelmisel korral oli kiireim Mihkel Šesterikov 12.C klassist. Palju õnne!

1. Mis riigi pealinn on Asgabat?
2. Mis riigi pealinn on Budapest?
3. Kes on pildil?


4. Mis Ameerika osariigi lipuga on tegemist?


SÜGPress

Viimati uuendatud Kolmapäev, 06 Aprill 2016 11:12  
Bänner


Bänner