Vali uus koolinimi III

Täname kõiki 907 vaeva nägijat hääle andmisel. Kolm enim hääli saanud nime juhuslikus järjekorras on:

Kuressaare Hariduse Kool
Asukoha järgi. Varasem Laada tänav nimetati ümber Hariduse tänavaks 1961 – koolimaja valmimise aastal. Nime lühiduse ja selguse eesmärgil on välja jäetud sõna „tänav“.

Kuressaare Linnakool
Kooli vanim ja kõige pikaajalisem nimi. 1522. aastal asutatud ladinakeelne triviaalkool, mis 1804. aastal muudeti kreiskooliks, kandis linnakooli nime suurema osa oma ajaloost.

Saaremaa Ühiskolleegium
Tuleneb samuti senisest Saaremaa Ühisgümnaasiumi nimest, aga kooli asemel on ladina keelest pärinev kolleegium, mis muu hulgas tähendab ka kooli ning viitab asjaolule, et hariduse andmine Kuressaares algas ladina keeles.

Endale meeldiva nime poolt saab hääletada SIIN alates 14. novembrist kuni 20. novembri südaööni.

Viimati uuendatud Kolmapäev, 13 November 2019 12:23