Kreptulased

Näitering “Kreputlased” - juhendaja Rita Ilves

Pikka aega oli mõlkunud mõte, et kui gümnaasiumi osal on kaks kooliteatrit, võiks ju midagi ka põhikoolile pakkuda.

8.septembril 1997 astus luuleteatri Krevera ette kamp julgeid ja hakkajaid näitemänguhuvilisi, pärast pingelisi katseid tehti teatavaks õnnelikud, keda lavalaudade vääriliseks peetakse ja nii oligi sündinud põhikooli näitering Kreputlased. Esimesel aastal tegid juhendaja Rita Ilvese kõrval noortega tööd ja Krevera liikmed Lee Trei ning Margot Ojamets.

Päris kiiresti kujunesid välja ka oma traditsioonid: sünnipäeva tähistamine, jõulupidu koos rebaste ristimisega, iga-aastane jõuluetendus algklassidele, esinemine Krevera huumoriõhtul, lõpetajate pidulik ärasaatmine ja osalemine kooliteatrite laagris Rannal.

Põhiosa proovidest on siiani kulunud stuudiotööle – etüüdid, rollimängud, hääle- ja füüsilised harjutused. Väga paljud etendused valmivad läbi improvisatsioonide ja iseseisva tööna.

Vilistalsed

Tegevliikmed