Saaremaa Miniteaduspäevad 2010

JUHEND

Millega tegemist

Saaremaa Miniteaduspäevad on üleriigiline õpilaste teaduskonverents, mis pakub laias vanusevahemikus noorteadlastele võimalust oma senitehtut teistega jagada, tagasisidet saada, kogemusi vahetada ning uusi teadmisi omandada. Miniteaduspäevadel osalevad suurte kogemustega teadustöötajad, kes soovivad oma teadmisi noortele edasi anda.

Millal ja kus

Saaremaa Miniteaduspäevad toimuvad 26.-28. novembrini 2010 Kuressaares, peamiselt Saaremaa Ühisgümnaasiumi ruumides. Korraldajateks on Saaremaa Ühisgümnaasiumi õpilased ja õpetajad.

Kes osalevad

Saaremaa Miniteaduspäevadele oodatakse õpilasi, kes on 6.-12. klassis koostanud eakaaslasi huvitaval teemal uurimuse ja on nõus seda teistele tutvustama. Teretulnud on ka noorteadlaste juhendajad ning kõik teised asjast huvitatud.

Ettekandeid
saavad konverentsipubliku ees esitada vaid need, kes on  selleks vajalikud registreerimisvormid täitnud ning ettekande teesid ära saatnud hiljemalt  13. novembriks.

Kui ettekanneteks registreerunute arv ületab konverentsi ruumilised ja ajalised võimalused, siis jäääb korraldajatele õigus ettekannete arvu piirata. Selle juures on peamiseks põhimõtteks: "Kes ees, see mees!"

Registreerumiseks vajaliku teabe ja registreerumisvõimaluseni jõuate, kui klõpsate siia.

Temaatika

Sobivad uurimused mistahes valdkonnas. Tegemist ei pea olema viimaseni lihvitud süvateadusliku uurimistööga. Pea-asi, et teema ja tulemused on originaalsed (autori omapoolne panus on selgesti äratuntav) ning pakuvad kuulajatele huvi ja põnevust.

Mida tehakse

Uurimuste autorid esitavad oma tööd suuliselt või stendiettekandena ja vastavad osalejate ning superviisorite poolt esitatud küsimustele. Kõik ettekanded saavad kogenud superviisoritelt tagasiside ning silmapaistvamaid noorteadlasi tunnustatakse auhindade ja meenetega. Ettekannete teesid avaldatakse Miniteaduspäevade kogumikus. Osalejad saavad kuulata teadlaste loenguid ning kaasa lüüa erinevates töötubades, kus on võimalik oma käega teadusetegemist praktiseerida. Töised päevad lõpevad meelelahutuslike puhkeõhtutega.

Konverentsi teesid

Kõik  Saaremaa Miniteaduspäevadel ette kantud uurimistööd publitseeritakse konverentsi teeside kogumikus.  Vahet pole, kas suuliselt või stendil. Teeside kogumiku jaoks tuleb mitte pikem kui kaheleheküljeline dokument meilida aadressile  indrek.peil@syg.edu.ee hiljemalt  13. novembriks 2010.

Majutus ja toitlustus

Osalejad saavad ööbida klassiruumides, selleks võtavad osalejad kaasa oma madratsid-magamiskotid. Süüakse Saaremaa Ühisgümnaasiumi sööklas, toiduraha sellel astal maksta ei tule.

Osalemistasu

Konverentsil osalemine (majutus, toitlustus ning jaotusmaterjalid) on õpilastele ja juhendajatele tasuta. Selle eest täname toetajaid: Euroopa Sotsiaalfond, Haridus- ja Teadusministeerium, Hasartmängumaksunõukogu.

Juhtidele

Juhendajad ja bussijuhid saavad taotleda ööbimisvõimalust Saaremaa Ühisgümnaasiumi Õpilaskodus, kus ühe voodikoha hind ühe inimese kohta algab 160.- Kr. Lähem info Õpilaskodu  juhatajalt telefonil 51 84814 või meiliaadressil hostel@syg.edu.ee. Vaata ka Hosteli kodulehte http://www.syg.edu.ee/hostel/

Saaremaa Miniteaduspäevade peakorraldaja
Indrek Peil