*Näitering “Kreputlased” - juhendaja Rita Ilves.

 

 

Pikka aega oli mõlkunud mõte, et kui gümnaasiumi osal on kaks kooliteatrit, võiks ju midagi ka põhikoolile pakkuda.

8.septembril 1997 astus luuleteatri Krevera ette kamp julgeid ja hakkajaid näitemänguhuvilisi, pärast pingelisi katseid tehti teatavaks õnnelikud, keda lavalaudade vääriliseks peetakse ja nii oligi sündinud põhikooli näitering Kreputlased. Esimesel aastal tegid juhendaja Rita Ilvese kõrval noortega tööd ja Krevera liikmed Lee Trei ning Margot Ojamets.

Päris kiiresti kujunesid välja ka oma traditsioonid: sünnipäeva tähistamine, jõulupidu koos rebaste ristimisega, iga-aastane jõuluetendus algklassidele, esinemine Krevera huumoriõhtul, lõpetajate pidulik ärasaatmine ja osalemine kooliteatrite laagris Rannal.

Põhiosa proovidest on siiani kulunud stuudiotööle – etüüdid, rollimängud, hääle- ja füüsilisedharjutused. Väga paljud etendused valmivad läbi improvisatsioonide ja iseseisva tööna.

Valmis on saanud järgmised etendused:

1997/98

     “Päkapikula” – jõuluetendus algklassidele ja põhikoolile
     “Jobuussid” – maakonna kultuuripäevadele III koht
     “Suri-muri-linnu-loomalugu” – iseseisev töö Krevera huumoriõhtuks

1998/99

     “Väike koolilugu”
     “Pärapikula II” – jõuluetendus algklassidele
     “Täna mängime tsirkust”- koos Kreveraga festivalilt Mitteteater´99
     eripreemia
     “Seitse õde”- põhikoolide näitemängupäevadelt parima ansamblimängu
     preemia, maakonna kultuuripäevadelt peapreemia
     “Suri-muri-linnu-loomalugu” – maakonna kultuuripäevadelt peapreemia

1999/2000

     “Jõulud maailmas” – jõuluetendus oma kooli kõigile vanuseastmele
     “Jobuussid II” – ettevalmistused põhikoolide näitemängupäevaks

Üksikesinejatena on konkurssidel osalenud:

1998

Etlejate konkurss:

Kadri Püüa

Raul Sooäär

Ivar Mägi

Kõik olid laureaadid
 
 

1999

L.Koidula luulekonkurss – Kätlin Vesilaid

Etlejate konkurss – Raul Sooäär

Finaali pääsesid Kätlin Vesilaid, Ivar Mägi, Ott Rosenfeld

 

2000/2001

"Päkapikulugu"
"Muinasjutt kalamehest ja kalakesest"-maakonna põhikoolide näitemängupäeva I koht, üleriigilise festivali ansamblimängu preemia
"Põlvkond"
"Lugu Jussist"
"Magus tähestik"


2001/2002
Kava Ott Arderi asteluulest
"Kalevi kojutulek"-maakonna põhikoolide näitemängupäeva grand prix

2002/2003
"Päkad"
"Lumekuninganna kõverpeeglis"-maakonna põhikoolide näitemängupäeva parim muusikalavastus


Üksikkonkursid

2000/2001
Maakonna etlejate konkurss.: Ott Rosenfeld-eripreemia
Raul Sooäär- grand prix

2001/2002
Maakonna Koidula konkurss: Sandra Ool-eripreemia
Maakonna etlejate konkurss:Raul Sooäär-eripreemia
Ott Rosenfeld-grand prix
Maakonna Liivi konkurss: Reet Sillavee-põhikoolide parim
Maakonna koolide kultuuuripäevad: Ott Rosenfeld-I koht
Üleriigiline etlejate konkurss-eripreemia

2002/2003
Maakonna Koidula konkurss: Reet Sillavee III koht
Ott Rosenfeld I koht
Maakonna etlejate konkurss:Reet Sillavee-eripreemia
Ott Rosenfeld-eripreemia
Erle Uus-II koht
Maret Ansperi-I koht
Maakonna kõnekonkurss:Ott Rosenfeld.I koht
Maakonna Liivi konkurss: Reet Sillavee-laureaat
Maret Ansperi- grand prix
Maakonna põhikoolide näitemängupäev: Maret Ansperi-parim naisnäitleja
Üleriigiline etlejate konkurss: Maret Ansperi-eripreemia
Üleriigiline Liivi konkurss: Maret Ansperi-3 eripreemiat

Vilistlased:   Tegevliikmed:
Siim Viljakainen Laur Vatsfeld
Keiu-Nille  Ollin Liisa Saaremäel
Evelin Paju Mihkel Lember
Annela Vaga  Liina Jasmin
Maris Maripuu Miko Pupart
Riinu Räim Maret Ansperi
Kadri Püüa Tom Rüütel
Mari Kallas Liisi Räim
Hedi Aro Ott Rosenfeld
Liisi Voksepp Reet Sillavee
Anet Ansperi Taavi Rihvk
Raul Sooäär Riin Aljas
Liisu Ots Marili Pärtel
Karin Sepp Leana Vapper
Ivar Mägi  Laura Tõhk
Sandra Ool Kätlin Vesiaid
Erle Uus  
Triinu Tootmaa