SÜG-Press

14. november 2005

Number 109

Sel nädalal
14.-20. november

E, 14.11 10.45    klassivanemate koosolek
                14.15    algklasside ainekomisjon
                15.45    loodusainete ainekomisjon
                19.00    hoolekogu koosolek
T, 15.11  11.00    sihtasutuse juhatuse koosolek
                 16.00    õpilasesinduse koosolek
K, 16.11  14.00    direktsiooni koosolek (109)
                 16.00    nõukoja koosolek
                 16.00    kadri-mardi võrkpalliturniir
R, 18.11  19.30    füüsikadisko
L, 19.11   10.00    eelkool

PEDAGOOGILISED KÕNELUSED

K, 16.11  R. Igav             Sensuse konverents
N, 17.11                           Direktsiooni info
R, 18.11  M. Kuldsaar   Õpitulemuste hindamine
E, 21.11  M. Rand           Karjääri planeerimine
T, 22.11  R. Mustis          Haapsalu Kolledz

Juhtkond tänab

Irena Sinki, Merje Mardit, Viire Porsi, Marina Mäetalu, Maie Uustulndi, Ruta Kelti, Margit Mägi, Alli Kallastet, Diana Õuna, Triino Lesta, Indrek Peili, Arne Loorpuud, Mari Ausmeest, Martin Seppa, Andreas Noort toreda isadepäeva korraldamise eest 

EELTEADE

Kutsume algklasside lapsi ja pereliikmeid jõulukontserdile Laurentiuse kirikusse reedel,
16. detsembril kell 19.00!

Algklassid ja muusikaõpetajad

Lastevanemate koosolek

kõigile vanematele neljapäeval, 24. novembril kell 19.00 auditooriumis (ruum 138).

Päevakorras:
1) Arne Loorpuu: E-koolist.
2) Viigi Viil: Motivatsiooniring (kuidas eesmärki püstitada; eesmärgi saavutamise teel olevad toetajad ja takistajad: impulss, uskumused, väärtushinnangud, sisemised ressursid jne).

Õpilasesindus annab teada

8. novembri õpilasesinduse koosoleku päevakord:
1) esinduse põhitöö ja ürituste korraldamise jaotus;
2) aasta tööplaan;
3) koduleht;
4) pikemad söögivahetunnid.

Otsustati:
1. Jagasime ürituste korraldamised ÕE liikmete vahel, et saaksime põhiliselt keskenduda oma põhitööle – õpilaste esindamisele.
2. Lisasime aasta tööplaani arutletavaid punkte.
3. Panime paika õpilasesinduse osa kooli kodulehel.
4. Et söögivahetunde pikendada, mõtlesime uue tundide ajagraafiku, mille esitame hoolekogule.

TÜ teaduskooli lahtine füüsikaülesannete lahendamise võistlus

Laupäeval, 26. novembril algusega kell 10.00 toimub SÜGi auditooriumis lahtine füüsikaülesannete lahendamise võistlus, kuhu on oodatud füüsikast sügavalt huvitatud õpilased. Võistlus toimub kahes vanuserühmas: 8.-10. klass (noorem rühm) ja 11.-12. kl. (vanem rühm). Lahendusaega on 5 tundi. Teata osalemissoovist oma füüsikaõpetajale ning tule ja proovi oma teadmisi ja oskusi!
Ülemaailmsele füüsika-aastale pühendatud

SAAREMAA TEADUSNÄDAL 2005

Füüsikateater ja -disko Kuressaare koolide õpilastele Saaremaa Ühisgümnaasiumi aulas: 18. november. Korraldaja: füüsikaõpetajate ainesektsioon ja SÜG.

Tallinna Energiakeskuse interaktiivne näitus "Igavesed jõumasinad" (mehaanika) Kuressaare spordikeskuse fuajees. Orienteeruvalt 20. november – 10. detsember.

Teadusbuss "Suur Vanker" 23.-25. november Saare maakonna koolides ja Kuressaares infomessil “Tuleviku kompass” 26. novembril.

Füüsikaga seotud õppimisvõimaluste, tööalade ja ametite tutvustamine Saare maakonna koolides:

Säästva planeerimise ja ökoehituse seminar ja õppepäev ökoloogiliste ehituslahenduste tutvustamiseks: 25.-26. november Turu Ülikooli/SA Ülikoolide Keskuse maja Pargi 5a, Kuressaare.
Teaduskeskuse AHHAA planetaariumi-etendused koolides: 5.-7. detsember.

Saaremaa Teadusnädalat 2005 toetavad Saare Maavalitsus, Kuressaare linnavalitsus, Leisi vallavalitsus, Muhu vallavalitsus, Orissaare vallavalitsus, Hasartmängumaksu Nõukogu, Eesti Kultuurkapitali Saaremaa ekspertgrupp, Keskkonnainvesteeringute Keskus, Tartu Ülikool, Tallinna Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Maaülikool, Saare maakonna füüsikaõpetajate ainesektsioon, Saare maakonna koolid.

Lahtiste uste päevad Kuressaare ELEKTROONIKATEHASTES

Kuressaare elektroonikatehased ootavad elektroonikutööst huvitatud noori – tulevasi elektroonikainsenere ja tehnikuid – endale  külla tutvuma sealse tööga.

Incap Electronics Estonia OÜ (Pikk t. 59B) võtab kuni 10 õpilasest koosnevaid, eelnevalt külastuse kokku leppinud gruppe vastu novembrikuu tööpäevadel kell 13.00–14.30. Külastuse eelregistreerimine tel 452 1730 või rein.pihl@incap.ee (tehnikajuht Rein Pihl).

Enerpoint Saare OÜ (Kalevi põik 7) ootab kuni 10-inimeselisi gruppe novembris teisipäeviti ja kolmapäeviti. Eelregistreerimine tel. 452 4405 või erik.keerberg@enerpoint.ee (tegevdirektor Erik Keerberg).

NB! Elektroonikatehasesse külla minnes jätke koju oma fotoaparaadid, telefonid ja muud elektroonilised salvestus- ja sidevahendid – nende kasutamine on tehases keelatud.

TÄHELEPANU, KÕIK FILMIHUVILISED!

Neljapäeval, 17. novembril alustab taas tööd meie kooli filmiklubi. Kutsume kõiki huvilisi vanusest sõltumata kell 20.00 auditooriumisse, et koos arutada, kuidas edasi ja milliseid filme me vaadata tahame. Kindlasti on meil ka juba esimesel kohtumisel midagi põnevat ekraanile lasta.
Kohtumiseni kõik uued ja vanad sõbrad filmiklubis!
Triino ja Diana

EELTEADE

Laupäeval, 26. novembril 10.00-16.00 toimub Kuressaare Kultuurikeskuses taas infomess TULEVIKU KOMPASS.
Messi afterparty toimub meie koolis.
Tule messile ja peole!
Korraldajad

Meenutades aktiivilaagrit

Üle-eelmisel nädalavahetusel ehk 4.-6. novembril leidis Randvere Algkoolis aset selline tore üritus nagu aktiivilaager. See toimus kahes vahetuses: kõigepealt käis põhikool ja siis gümnaasium. Nagu võisite näha-lugeda esimesel korrusel olevatelt plakatitelt, tegime laagris üpriski palju erinevaid asju. Mõtlesime, arutasime ja juurdlesime koolielu üle ning mängisime palju põnevaid mänge. Laagri tipphetkeks kujunes koolimaja pimeda, kõleda ja viimased kümme aastat lukus olnud teise korruse külastamine.J Veel oli esimesel korrusel (jällegi suletud uste taga) jube suur saal umbes kaks korda suurema lavaga kui meie oma, mis oli küll kahjuks korrast ära, aga siiski üsna võimas. Kui nüüd jälle laagri töise poole juurde tagasi pöörduda, saime hulganisti häid ideid ning siinkohal tahaksime veel kord tänada kõiki laagris osalenuid.

Vaata suuremalt
Töömeeleolus põhikooli…
Vaata suuremalt
Ei saadud läbi ka lõbusate mängudeta
Vaata suuremalt
… ja gümnaasiumi noored

Vaata suuremalt
Süüa valmistati laagris ise
Vaata suuremalt
Valmisid traditsioonilised plakatid,
millega teised õpilased saavad
tutvuda I korrusel
Vaata suuremalt
Vapper õpilasesindus, kes viibis
laagris mõlema vahetuse ajal,
juhtides ja ohjates laagrit

“ÕHTUKOOL” ALGKLASSIÕPILASTE ISADELE

Reedel, 11. novembril kogunes aulasse paras “ports”,  keda oli kohale kutsutud, et kõik koos tähistada lähenevat isadepäeva. Korraldajad koostasid isadele minitunniplaani, et meenutada koos kooliaega ning samas õpetada isadele ka midagi uut. Vaprate õpetajate-juhendajate Mari Ausmehe, Martin Sepa ja Indrek Peili käe all tegeldi muusikaga, enesekaitse algtõdedega ja füüsikaga. Kaasas olnud lapsed said aga isade kooliõhtu ajal vaadata auditooriumis multifilme. Kui minitunnid läbi, tuldi aulasse kokku ja näidati ette, mis õhtu jooksul õpiti. Kuna füüsikat ja enesekaitset oli väga keeruline esitada, siis astusid isad üles oma muusikaliste ettekannetega, mis kõigile suurt rõõmu valmistas. Korraldajad tänavad kõiki isasid aktiivse osavõtu eest ja tublisid õpetajaid, kes isade “õhtukooli” läbi viisid!

Vaata suuremalt
Õpetaja Mari Ausmees pani
ka karud oma trummi saatel
tantsima
Vaata suuremalt
Katse küünla ja läätsega
Vaata suuremalt
Isad lõbusas esinemishoos
Vaata suuremalt
Enesekaitse ja rünnak