Infoleht

3.märts 2003

Number 24

Sel nädalal, 3.-9. märts

E, 03.03             klassivanemate koosolekud
                16.00 põhikooli õpilasesindus
T, 04.03 15.00 loodusainete komisjoni koosolek
                16.00 gümnaasiumi õpilasesindus
N, 06.03 14.00 Laululinnu eelvoor
                 16.00 põhikooli mälumängu II voor

PEDAGOOGILISED KÕNELUSED

T, 04.03 M. Pere       Vastlapäev ja tuhkapäev
K, 05.03 V. Pors       Teadmiste kontroll
N, 06.03 Varsakabi Naistepäevatervitus
R, 07.03 A. Haandi Valimistest
E, 10.03 R. Ilves      Saaremaa Miniteatripäevad

Juhtkond tänab

Marianne Starikovat väga vajaliku esmaabipäeva läbiviimise eest
Erika Matsakut abi eest ajaloo- ja kirjandusviktoriini läbiviimisel
Liina Truud, Elle Tasa, Kersti Truverki ja Reet Lullat õpilaste väga hea ettevalmistamise eest maakondlikuks inglise keele olümpiaadiks
Rita Ilvest õpilaste väga hea ettevalmistamise eest üleriigiliseks kõnekonkursiks ja maakonna põhikoolide näitemängupäevaks

Algklasside koolivormist

Kevade saabumisega algab taas algklasside koolivormi tellimine. Käesoleva õppeaastaga saab mööda ka aastane üleminekuperiood, mil koolivorm ei olnud kõigile kohustuslik. Siiski käis enamik meie algklassidest juba praegu ilusas sinises ning järgmisel õppeaastal peavad kõik algklasside lapsed endale koolivormi muretsema.
Et järgmised aastad kulgeksid sama edukalt, palume vanematelt tagasisidet. Selleks saadame lastega koju küsitluslehed koolivormi kohta. Palume leida aega, et vastata küsimustele ning vajadusel teha ka ettepanekuid. Küsitluslehe palume saata lapsega oma õpetajale tagasi hiljemalt 7. märtsiks.
Meeldivat koostööd soovides
õpetaja Kersti Truverk

MEELDETULETUS

Palume lapsed, kes saavad koolitoitu 50% või 100%-lise soodustusega, haigestumise korral kindlasti sööjate nimekirjast maha võtta!
Raamatupidamine

Vigade parandus

Maakondlikul geograafiaolümpiaadil said 8. kl arvestuses
Taavi Rihvk 35,5 punktiga 4.-5. koha
Ott Rosenfeld 35 punktiga 6. koha

AJALOO- JA KIRJANDUSVIKTORIINIST

Käesoleval õppeaastal toimus ajaloo- ja kirjandusviktoriin teisiti: küsimused saadi ja neile ka vastati arvuti abil. Iga klass sai oma koodi, millega pääses arvutisse. Küsimustele vastamiseks oli võimalus kasutada abimaterjale ja vastamiseks oli aega 24 tundi, kusjuures vastamisel võis osaleda kogu klass.
Oli meeldiv, et kõik klassid, välja arvatud 12c, võtsid osa, aga eriti tahaks kiita põhikooli, kelle küsimustele vastamine nõudis rohkem uurimist kui gümnaasiumil, aga sellega tuldi suurepäraselt toime. Tulemused olid järgmised:

GÜMNAASIUM
PÕHIKOOL
I 10c – 40 p. I 6a – 112 p.
II 12a – 39 p. II-III 8b ja 9a – 110 p.
III 10b – 35 p. 4. 7b – 104 p.
4. 7a* – 33 p. 5. 5b – 103 p
5. 11b – 27 p. 6.-7. 5a ja 8a – 95 p.
6. 11c – 26 p. 8. 9b – 87 p.
7. 10a – 24 p. 9. 6b – 85 p.
8. 12b – 22 p.  
9. 11a – 18 p.

. * - 7a klass sai ekslikult vale koodi ja lahendas gümnaasiumi ülesandeid

Viktoriini tulemusi arvestatakse ka klassidevahelises võistluses.
Mia Rand, Linda Liivamägi

Üle-eestiline kõnekonkurss

28. veebruaril toimus Põltsamaal üle-eestiline kõnekonkurss. Saaremaad esindas meie koolist Krista Maajärv, kelle ettevalmistatud kõne oli teemal “Valimised kui jõulud”. II vooru kõne etteantud teemal kandis pealkirja “Ennäe inimest!”. Krista saavutas konkursil II-III koha. Õnnitleme!
Rita Ilves

Esmaabipäevast

Tahaksin kiita kõiki õpetajaid, kes olid aktiivsed osavõtjad ja teadvustasid esmaabioskuste tähtsust. Tublid olid kõik need, kes andsid kannatanule esmaabi ja julgesid seda teha. Oleksin tahtnud näha 12. kl õpilaste suuremaid teadmisi (autojuhid!).
Tulemused olid järgmised:

2.-4. klass
5.-6. klass
I – 4b I – 6b
II – 3b II – 5b
III – 2a, 3a, 4a III – 6a
 
7.-8. klass
9.-12. klass
I – 7a I – 10b
II – 7b II – 11a
III – 8a III – 10c

Tänan eriliselt Riinat 11b-st, kes aitas kohtunike lehed ette valmistada, ja tüdrukuid Mariat, Anetti, Liinat, Katrinit, Elsat ja Anne-Liisi, kes leidsid tunnikese mind abistada.
SÜGi velsker Marianne

ÕPILASESINDUS ANNAB TEADA:

Gümnaasiumi õpilasesinduse 25. veebruari koosolekul arutati:
1) NOVA KG-s;
2) uued üritused.
Otsustati:
1) Osaleda esinduse võistkonnaga 8. märtsil toimuval võistlusmängul NOVA, mis toimub Kuressaare Gümnaasiumis. Kõigi sellega seotud küsimuste eest vastutab Rasmus Vooglaid.
2) Välja pakutud uute ürituste ideedest võeti plaani korraldada 3 üritust: lauamängude turniir; jalgpalli päev; Tour de SYG.
Huvijuhid

Inglise keele olümpiaad

Laupäeval, 1. märtsil toimus Kuressaare Gümnaasiumis maakondlik inglise keele olümpiaad 8.-9. klassile. Parimad olid:

8. klass (56 osavõtjat)
9. klass (42 osavõtjat)
I Leisi KK I Sandra Ool, 9a
II Kihelkonna PK II Moonika Peling, 9b
III Mikk Pavelson, 8b 4. Ivika Palu, 9a
4. Helen Sääsk, 8b 5. Kaia Kindlam, 9a
5. Taavi Rihvk, 8a 6. Ronald Linna, 9b
6.-8. Ott Rosenfeld, 8a 7.-8. Agnes Arge, 9a
        Toomas Matt, 8a         Karl Uustalu, 9b
10. Laura Tõhk, 8a 9. Mari Lember, 9a
  10. Andri Põrk, 9b

Inglise keele õpetajad

RAHVAKALENDRI
TÄHTPÄEVI

5. märts – TUHKAPÄEV. Vastlapäevale järgnev päev. Tuhkapäeva traditsioonid lähtuvad tuhast kui puhastusvahendist ja maagilisest kaitseabinõust. Sel päeval külvati tuhka põllule ja aeda või hoiti sel päeval kogutud tuhk külvamise ja istutamise ajaks. Sel päeval soovitati pesta pesu, sest see pidi siis alati valge saama. Teisest küljest iseloomustab tuhk mustust, naha ketendamist, kõõmamist, kärntõbe, isegi laiskust.
Erinevalt vastlapäevast keelati kammida juukseid – pea pidi hakkama kõõmama, juuksed tuhkama, halliks minema. Samas juuste lõikamine oli soovitatav. Sel päeval sümboliseerisid tuhapoiss või -tüdruk laiskust. Nukk tehti enamasti poole meetri pikkune ja pea topiti tuhka täis. Selliseid nukukesi “unustati” naabri tallu ja kui pererahvas seda enne uue päeva valgust ei märganud, jäi laiskus majja elama.
Rannarahvas lõpetas tuhkapäevaga lihasöömise, mindi üle kalatoidule. Seda iseloomustab maagiline vihtlemine saunas, mille juurde öeldi: ”Liha maha, kala selga!”
Triino Lest

Põhikoolide näitemängupäev

1. märtsil olid maakondlikul ülevaatusel Salmel koos põhikoolide näiteringid. Kreputlased astusid üles rokkoperettballetiga “Lumekuninganna kõver-peeglis”.
Zürii tunnustas esinemist eripreemiaga ja Maret Ansperi tunnistati parimaks naisnäitlejaks.
Aitäh teile tubli esinemise eest!
Rita Ilves

ALGKLASSIDES

Kelgupäev Kaarmal
2b klassi lapsed koos vanematega käisid vastlasõitu tegemas Kaarma maalinnal. Sel ajal kui lapsed kelgutasid, tegid vanemad üles lõkke. Pikemad vastlaliud tegid tüdrukutest Carmen, Karmel ja Kaisa; poistest jõudsid kaugemale Harri, Marko ja Tanel.
Ken-Erki ja Priidu isa seadsid püsti jalgpalli väravapostid. Nüüd jagati vanemad lastega neljaks võistkonnaks ja mäng võis alata. Võitjale võistkonnale oli auhinnaks karikas. Kuna aga kõik mängud jäid viiki, usaldati karikas järgmiste võistlusteni õpetaja kätte hoiule.
Pilleriini ja Mari ema pakkusid maitsvat maarohuteed ja loomulikult vastlakukleid. Aitäh väga tublidele vanematele selle toreda päeva eest!
2b klassi nimel õpetaja Kersti