Infoleht

13.jaanuar 2003

Number 17

Sel nädalal, 13.-19. jaanuar

E, 13.01             klassivanemate koosolekud
                10.00 tantsuetendus 7.-9. klassile aula
                11.00 tantsuetendus 10.-12. kl aula
T, 14.01 09.00 autahvliõpilaste ja olümpiaadivõitjate pildistamine
                11.00 Viljandi Nukuteatri etendus aula
                12.00 Viljandi Nukuteatri etendus aula
                15.00 eesti keele ja ajaloo ainesektsiooni laiendatud koosolek 119
                16.00 gümnaasiumi õpilasesindus
K, 15.01 08.10 kooli sünnipäevaaktus kooli ees
                14.00 direktsiooni koosolek
                15.00 võõrkeelte ainesektsiooni koosolek
                15.30 metoodikanõukogu koosolek
                19.00 kabaree-etendus õpilastele aula
N, 16.01 16.00 kooli ajaloo viktoriin aula
R, 17.01 19.00 kabaree-etendus õpilastele ja pidu
L, 18.01 19.00 Krevera vilistlasteõhtu
Sisekontroll: riigieksamite valiku lõplik kinnitamine 16. jaanuariks

PEDAGOOGILISED KÕNELUSED

T, 14.01 A. Metsmaa   Värvid meie ümber Värvid meie ümber Värvid meie ümber
K, 15.01 I. Peil              Kupit krawaty
N, 16.01 S. Kreisman Miks ma ei taha suureks saada?
R, 17.01 Ü. Mägi           Naised ei suuda kaarti lugeda – II osa
E, 20.01 T. Haavik        Kuidas valmis jõuluetendus

Juhtkond tänab

Virge Treielit õpilaste väga hea ettevalmistuse eest rahvastepalliturniiriks
Erika Matsakut õpilaste väga hea ettevalmistuse eest informaatikaolümpiaadiks

Kokandusring!

Kohtume endiselt neljapäeviti kell 16.00 õpilaskodu õppeköögis.
Õpetaja Virve Lõbus

RAHVAKALENDRI TÄHTPÄEVI

17. jaanuar – TÕNISEPÄEV. Seda päeva peetakse talve keskpaigaks. See päev märkis poole talve möödumist ning näitas, kuidas on lood talviste toiduvarudega. See manitses omamoodi kokkuhoiule, sest nii inimeste kui ka loomatoidu puudus oli kevadtalvel liialt sagedane. Talve keskpaika jõudmist illustreerib vanasõna talveunes loomade kohta: “Tõnisepäeval pöörab karu teise külje ja hakkab teist käppa imema.” Tõnisepäeval hakatakse täheldama ka esimesi kevade tundemärke: päev läheb kukesammu võrra pikemaks ja päike hakkab riiet pleegitama.
Tõnisepäeva töökeelud ja -käsud on seotud seakasvatusega.Tõnis oli sigade kaitsja. Ranna-aladel ei tohtinud tõnisepäeval võrku kududa – sead lõhuvad võrkaias võrgud ära. Sel päeval peab sigadele näitama päikest, siis kasvavad siledad sead; ei tohi kedrata – sigadel hakkab pea ringi käima ja soolikad lähevad keerdu.
Tõnisepäeva põhitoiduks oli seapea. Sellega seonduvad ka mitmed rituaalsed toimingud ja ohverdamine.
Lõbusaks seigaks tõnisepäeval oli veel see, et kõik Tõnise-nimelised poisid ja mehed seoti voodisse kinni. Lahti said nad end lunstada vaid tingimusel, et pakuvad kokkutulnuile viina.
Triino Lest

Programmeerijad olid väga tublid!

TÜ Täppisteaduste Kool korraldas 14. dets. 2002 Eesti koolinoorte informaatikaolümpiaadi koolivooru. Lahendada tuli algoritmilise iseloomuga ülesandeid, mille lahenduseks on üldjuhul mingis programmeerimiskeeles koostatud programm.
Meie koolist osalenud õpilased saavutasid algajate grupis üleriigilises arvestuses järgmised kohad:
II koht – Erki Metsanurk, 10c
9. koht – Toomas Pärna, 11c
32. koht – Kalvi Nõu 10c

Õnnitleme!
Juhendaja Erika Matsak

____________________________________________
Kooli baaris on avatud EVA TOOMI tööde näitus.
____________________________________________

Kabaree, kabaree!

13. kabaree-etendust saab näha kooli sünnipäeval, 15. jaanuaril kell 19.00.
Etendus on mõeldud ainult SÜGi õpilastele ja pilet maksab 20 krooni. Pileteid saab osta ainult eelmüügist 11. kl õpilaste käest.

17. jaanuaril kell 19.00 ootame aga etendust vaatama ja tantsu vihtuma kõiki meie häid sõpru ja tuttavaid üle Saaremaa. Pilet 25 krooni.

Õpilasesindus annab teada

7. jaanuari gümnaasiumi õpilasesinduse koosolekul arutati:

1) solistide konkursiga seonduvat;
2) kooli ajaloo viktoriini toimumist;
3) külalistantsuetendust;
4) kooli pildi saajate kandidaate.

Otsustati:
1) kontrollida solistide konkursi eri töölõikude nimekirjade õigsust;
2) kooli ajaloo viktoriini küsimused algklassidele teeb põhikooli õpilasesindus, põhikooli küsimused teeb Rasmus Vooglaid, gümnaasiumi küsimused koostavad õpetajad;
3) esmaspäevasele tantsuetendusele koolis tuleb teha suurt reklaami õpilaste hulgas;
4) kooli pildi saajateks valiti 8 kandidaati, kelle hulgast huvijuhid teevad lõpliku valiku.
Triino Lest

Sport

Juba möödunud aastal jõudsid lõpule vabariigi D-klassi meistrivõistlused rahvastepallis. Alustas võistlusi ligi 200 tüdrukute võistkonda ja sama palju poiste võistkondi.
Finaalvõistlustele 12 parema hulka Tallinnas jõudsid meie kooli tüdrukud (poistel oli poolfinaalvõistlustel natuke ebaõnne ja nemad jäid finaalist napilt välja). Tüdrukud võistlesid väga tublilt ja võitsid enamiku vastaseid 2:0.
Otsustavaks mänguks oli kohtumine viimaste aastate võitja Kohtla-Järve Vahtra Gümnaasiumiga. Pealtvaatajate üllatuseks mängisime väga tasavägiselt temperamentsete vene tüdrukute vastu, kuid kaotasime kaks geimi ühe punktiga ja lõpuks nemad võitsid 2:1.
Turniiri kokkuvõttes saavutasime seega II koha.
Väga hästi mänginud tüdrukute võistkonda kuulusid: Kadri Pulk (nimetati võistkonna parimaks mängijaks), Annemari Hallikäär, Linda Treiel, Helerin Koppel, Dagmar Reinumägi, Helena Vokk, Annemarie Randla, Mari Männa, Liis Aru, Liina Malk, Madli Vilsar ja Liisi Räim.
Virge Treiel

SÜG-i õpetajate uurimistööde teine konverents

Äsjalõppenud koolivaheajal toimus meie kooli õpetajate uurimistööde konverents. See oli arvult juba teine, eelmine viidi läbi aasta tagasi. Auditooriumisse koguneti alanud aasta 3. jaanuaril kell 10 ning kuulati oma kolleegide uurimusi tutvustavaid ettekandeid. Kokku esines 12 õpetajat:
Diana Õun (Huviharidus õppetöö toetajana), Marek Schapel (SÜG-is kasutatavad õppemeetodid), Arne Loorpuu (Füüsika põhimõistete liigitamisest), Maie Uustulnd (Võõrkeelse lapse lugemaõpetamine intensiivmeetodil), Aina Seppel (Kirjavahemärgid õpilaste kirjanduse loovtöödes), Tiiu Haavik (Rühihäirete vähendamise meetoditest), Riia Nelis (Kirjalik ettekanne haridustöötajate täiendkoolituse seisust Eestis), Viljar Aro (Õpilased hindavad õpilasi — jah või ei?), Mia Rand (SÜG-i juhtkonna töö analüüs), Indrek Peil (Milline on ja milline peaks olema õpilaspäevik), Sirje Ess (SÜG-i eelkool) ja Aili Jung (Miks on hea olla naine?). Ettekanded olid huvitavad ja esinejatele esitati mitmeid küsimusi. Lähipäevil vormistatakse õpetajate uurimised artiklikogumikuna ühiste kaante vahele.
Indrek Peil, konverentsi korraldaja

Comeniuse kooliarendusprojekt kogub hoogu

Tõenäoliselt enamik meie kooli õpilastest-õpetajatest ei teagi, et möödunud suvel liitus Saaremaa Ühisgümnaasium Euroopa Liidu poolt rahastatava rahvusvahelise kooliarendusprojektiga, mille eesmärgiks on suurendada arvutite kasutamist õppetundides. Ühise eesmärgi nimel teevad koostööd neli kooli eri riikidest. Lisaks meie koolile koolid Inglismaalt, Poolast ja Rumeeniast.
Esimese sammuna kohtusid Inglismaal ja kavandasid uusi õppemeetodeid nelja kooli inglise keele ning geograafiaõpetajad. Meie koolist R. Lulla ja M. Kuldsaar. Mõned õpilased on tänaseks nende tööst juba osa saanud.
Möödunud nädalal kohtusid nelja riigi koordinaatorid Poolas ja täpsustasid edasist tööd. Otsustati, et märtsi lõpus sõidavad inglise keele õpetajad Rumeeniasse loodud metoodikaid ühiselt katsetama ning geograafiaõpetajad sõidavad samal eesmärgil meie kooli. Tuleval aastal laieneb nelja riigi koostöö ka matemaatika ning kaunite kunstide õpetamisele. Poola kohtumisel sõlmiti ka muid kasulikke sidemeid — poola kooliteater sõidab Saaremaa Miniteatripäevadele ning tekib võimalus luua sõprusklasse ja siis vastastikku külas käia.
Indrek Peil, projekti juht