PÖIAL-LIISI
Kaasaegne muinasjutt

Kerli Aksalu, 7A klass


Elas kord laheda arvutimängu sees vanas korteris Pöial-Liisi. Ta oli ilus ja hea tüdruk, aga kasvu poolest väikesevõitu.

Arvutimängus elas halb narkodiiler koos pojaga. Narkodiiler tahtis, et ta poeg võtaks Pöial-Liisi naiseks. Aga Pöial-Liisi tahtis vallaliseks jääda. Peale selle tahtis ta endale normaalset meest.     Kui ta oli narkodiileri poja käest pääsenud, nägi ta surnuaiavahti, kes tahtis sedamaid Pöial-Liisit endale naiseks kosida. Aga mis peigmees ta oli – kõht punnis ja palju aastaid turjal. Pöial-Liisi pääses surnuaiavahi käest, aga tal polnud kuhugi minna.

Üks päev nägi ta suurt lastekodu ja seal ees oli naine, kes teda sisse kutsus. Pöial-Liisi otsustas minna. Naine kutsus teda sinna elama. Tüdruk elas seal, aga lastekodu juht, Näpu-Kalle tahtis ka teda naiseks. Pöial-Liisile ei meeldinud ta üleüldse: mees oli vana ja priske.

Lastekodu keldris lamas üks noor jalgpallur Christiano Ronaldo. Ta oli 18 aastat vana ja väga kena. Pöial-Liisi kallistas teda tugevasti ja Christiano avas silmad. Ta oli elus!

Noormees vaatas Pöial-Liisit ning sõnas: „Ma tean, kuidas siit mängust minema saada ja päris ellu minna. Tahaksid sa koos minuga tulla, me võime abielluda päris maailmas ja pere luua, sest ma armastan sind!“ Pöial-Liisi ei osanud kohe midagi vastata, aga lõpuks teatas, et läheb hea meelega koos mehega. Nad jõudsid pärismaailma ja Pöial-Liisi kasvas sama pikaks kui Christiano ning loomulikult nad abiellusid.

Kui nad veel surnud pole, elavad nad õnnelikult senimaani.
Tagasi