Minu kool

Alice Berens, 4A

Minu kooli nimi on Saaremaa Ühisgümnaasium, aga me ütleme selle kohta lihtsalt SÜG. Saaremaa Ühisgümnaasium asub Hariduse tänaval majas number 13. Ma tulin SÜG-i aastal 2005. Mul on väga toredad klassikaaslased ja õpetaja. Veel on meil koolis ka koolivorm, mitte nagu teistes koolides, kus võib käia ükskõik mis riietega. Vanalinna kool on mulle küll poole lähemal, aga mulle tundus, et SÜG on toredam kool. Meie kooli sünnipäev on 15.jaanuar. Meie klassijuhataja on väga tore ja naljakas. Mulle meeldib, kui tunnid algavad üheksast, sest siis saab kaua magada. Koolil on sellel aastal juubel- ta saab 90 aastat vanaks. Meie kool on valget värvi, alguses, kui seda alles värviti, ütlesin, et miks nad ilusa värvi valgega üle värvivad, aga nüüd tundub, et nii on kool poole ilusam. Koolis on kõige parem keka tund, sest siis mängime rahvastepalli. Koolis on meil veel valitud rahvastepalli võistkonnad, poiste oma ja tüdrukute oma. Mulle meeldib võistlustel käia. Meil on koolis ka nüüd staadion, siis kui on soe ilm, teeme me kekat seal. Meie klassis on kõik väga sõbralikud ja vahetundides saab palju nalja. Poisid kaklevad ka vahel, aga tüdrukud mängivad „Tantsud tähtedega“. Esimene vahetund on hästi lühike, aga oleks lahe, kui oleks nii, et tund kestab pool tundi ja vahetund ka pool tundi. Üks põhjus, miks ma siia kooli tulin, on see, et mu vend käib ka SÜG-is. Alguses tahtsin ma minna Vanalinna Kooli, sest see oli mulle lähemal, aga kui hakkasin käima SÜG-i eelkoolis, hakkas mulle meeldima siin poole rohkem kui Vanalinna Koolis. Siis, kui me käisime teises või kolmandas klassis, olid meil koolipildiga päevikud, aga nüüd on meil rohelised ja ainult keskel on kooli pilt. Teises või kolmandas klassis olid meil ujumistunnid, aga need toimusid KG-s. Meil on tunniplaanis ka uus tund, see on draamaõpetus. Algklassidest oleme me praegu viimane klass ja õpetaja ütleb, et me oleme teistele eeskujuks. Koolis oli veel arutamisel, et kas me saame tunnistusi või ei, aga Britha ema tegi nii, et me saaks tunnistused. Mulle meeldib klassiga koos reisimas käia. Järgmisel aastal on meil teine klassijuhataja ja me saame endale alla garderoobikapid. Klassis ei tohi meil enam olla telefon sees, sest see on nii nõme, kui tunni ajal hakkab telefon helisema. Järgmisel aastal pole meil enam fliisid, vaid hoopis vestid ja ma ootan seda väga. Nüüdsest on koolis magnetkaardid ja nendega saame me süüa. Minu arust on mul maailma parim kool!

Tagasi