Kiri õpetaja Kreismanine

Kalju


Tere, õpetaja Kreisman!

Kirjutan Teile natukene endast.

Mulle meeldib olla 5. klassi poiss. Meil on peaaegu kõik uued õpetajad. Õpikutes on huvitavad pildid ja jutud. Kevadel olen kindlasti targem kui praegu. Ootan väga tööõpetuse tundi, sest selles klassis oli palju igasuguseid tööriistu ja masinaid.

Kodus on mul lahe elada. Meil on väha raha, aga tuleme toime. Vanaema ütles, et kui katus on pea kohal, kõht täis ja riie seljas, siis ei tohi nuriseda.

Meil on kass Minsi, kes on minust ühe aasta vanem. Me armastame oma kassi väga. Ta on nii ilus ja tark.

Meie maja õues saab jalgpalli mängida. Mul on siin palju sõpru.

Suvel käisin Tallinna loomaaias ja Tartus Aura veekeskuses. See suvi oli päikesepaisteline, aga ka põuane. Aeda tuli päris palju kasta. Ma aitasin vanaema. Mändjala rannas ja Karujärves käisin ujumas ja ehitasin liivalosse. Praegu käin kolm korda nädalas jahisadamas purjetamas. Talvel hakkan basseinis ujumas käima. Televiisorist vaatan loodusssaateid ja seiklusfilme. Soovin väga ise ka kaugeid maid näha. Tahaksin ronida lumistes mägedes, rännata kõrbetes ja ürgmetsades.

Päris halbu asju, nagu narkootikumid, joomine ja vägivald, minu elus ei ole. Väikeseid muresid ikka on. Kui on vaja raamatuid läbi lugeda, siis neid alati raamatukogust ei saa, sest raamatud on vähe, aga lapsi on palju. Meil on kodus küll väga palju raamatuid, aga neid, mis vaja, jälle ei ole.

Mulle meeldib väikesi ingliskeelseid ja venekeelseid raamatuid ka lugeda. Sõnastikud on abiks.

Soovin Teile head tuju!


Tervitades,
Kalju

Tagasi